Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.371
|
čitano: 13.544.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

jucer ugurao 2 bajka (26" i 29") u bunker, a danas oprao malo auto :)

 1. pitanje, jesu one gevinde ispod bicikla prave ili kartonske?

Čudno mi izgledaju

 

2. pitanje, jel to praona kod Kostrene, vidim da su Plodine iza?

Tam sam ja sa swiftom došao, prvi put sam vidio praonu gdje moraš ubacit kovanice u aparat sa strane, da dobiš žetone koje potom koristiš u autopraoni, jedan žeton vrijedi 5Kn, meni obićno dosta kod drugih autopraona, al kod ove...kod ove sam letio ko superman oko auta, tih 5Kn mi je trajalo valjda 20sec, uspio sam brzinski nasapunat auto i jedva ga isprat, poslje sam ga jelenjim krpom obrisao i ajde, nije se sjajio, al je bar bio čisti, pa to ti 20Kn nije dosta da normalno opereš auto, onaj aparat samo ždere vrijeme, a i pištolj ima druk ko protupožarni aparat, da u čovjeka uperiš, izuo bi ga iz gaća, a za 5Kn ne stigneš ni felgu jednu oprat kako treba...

 

Ne znam,  al po meni kratko traje, do sada sve na kojima sam bio istina nemaju toliko opcija ko ova, ali barem primaju normalno kovanice i kod svih sam za 7Kn prošao kroz sve opcije koje nude i normalno oprao auto, problem kod ove je što idu ti vražji žetoni, pa nemogu ubacit 7Kn, nego moram il 5Kn ili 10Kn, a kad upeljaš auto i gledaš sve one pištolje za pranje, to ko da si svinju u klaonicu doveo i gledaš noževe obješene, iskreno ni ne znam čemu služe sve opcije, ja sam u planu imao samo prvo pranje (to je kod drugih autopraona pranje mikroprahom) i završno ispiranje za 5Kn, al velim, trćao sam oko auta ko kokoš oko jajeta da ga stignem oprat i jedva isprao na kraju.

 

Normalne autopraone imaju jedan do dva pištolja za pranje, a ova ih ima valjda 5 ako se dobro sjećam

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. ako se ne varam je kutija, kroz desni kotac ce vidi neki natpis zutim slovima i neka naljepnica na kutiji.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo kupili Renola pa da vidimo ako valja ili ne.

Automatik 1,6 diesel sa 160 konja. Nije formula ali se sve jedno moze preticat bez straha.

Ultimativni obiteljski auto i nakon desetak dana te nekih 1000 km mogu reci da budem prvi i zadnji vlasnik.

Od opreme ima sve osim hladenja ziceva.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 9:56 (NEW_MAN).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...

Evo kupili Renola pa da vidimo ako valja ili ne.

Automatik 1,6 diesel sa 160 konja. Nije formula ali se sve jedno moze preticat bez straha.

Ultimativni obiteljski auto i nakon desetak dana te nekih 1000 km mogu reci da budem prvi i zadnji vlasnik.

Od opreme ima sve osim hladenja ziceva.

 

 cestitke na autu!

 

od opreme sam ja procita da ima sve osim "HLADJENJA ZIVACA"  , a onda sam ponovo isa procitat 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čestitke na autu, neka te dobro i dugo služi.

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Bolje neka promijeni servisera...

 

firma ga servisira, a dok je na servisu vozi punto tako da ga boli kiki 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

http://luka-ivankovic.from.hr/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

 Koji map, gdje... Nije sve isto. Ima onih sranja sta se prodaju po njuskalu za par stotina kuna chipiranje i kakti imas adjusting kolutic da dodajes i smanjujes snagu 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kod mapiranja atmosferskih motora se ne gleda gain u snazi(brojčano), nego se promotri kakva će biti krivulja momenta.

Evo ti pa čitaj.

https://www.carthrottle.com/post/why-remapping-a-naturallyaspirated-car-is-totally-worth-the-money/

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
konopek
http://luka-ivankovic.from.hr/
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Neki od kvalitetnijih mapera u hr su ti , citius, sedox, revo-rs performance, TH performance ( jedni od rijetkih u hr  koji rade na valjcima remap ), Gabrek, Konopek.....

Možda ima još koji, neke jeftinjare se ne isplati spominjat jer naprave vise stete nego koristi i još k tome dobro naplate.

Jer poslije njihovih ''remapa'' se često ''skupljaju'' turbine, lamele , motori po cesti od kvalitete posla....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

 Ja se stvarno cudim kako netko ide nabaviti SDI motor. Diesel atmosferac. Zadrzi tih 250€ i prodaj to smece.

Senza cuore saremmo solo macchine
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tih 12ks i nesto vise momenta ćeš osijetit jedino kad ćeš vadit lovu van iz đepa.

Ostavi lovu rađe, jer ovo nema smisla.

Vozio sam caddy s tim motorom, nekih 3000km, nije toliko los kako mi se činio  ovak na sam spomen, jos sam bio i natovaren.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Trebao bi promijeniti zadnji lonac na svom GP-u, da nabavim tipski zamjenski preko weba tipa Silux, e-dijelovi, pošto ne želim dati par tisuća kuna u Autocommerceu, ili može ići "bilo" kakav, pa da mi ga ugradi i napravi netko tipa Lastovčić?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

 Neisplativo na tom motoru.

In the name of tragedy...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

 Ja se stvarno cudim kako netko ide nabaviti SDI motor. Diesel atmosferac. Zadrzi tih 250€ i prodaj to smece.

 Sorry

edit: ostalima puno hvala

http://luka-ivankovic.from.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 13:48 (Luka Ivanković).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
solaris kaže...

Trebao bi promijeniti zadnji lonac na svom GP-u, da nabavim tipski zamjenski preko weba tipa Silux, e-dijelovi, pošto ne želim dati par tisuća kuna u Autocommerceu, ili može ići "bilo" kakav, pa da mi ga ugradi i napravi netko tipa Lastovčić?

 

 Čuo sam pohvalu iz prve ruke za Lastovčića. Zadnji lonac za Ibizu, 700kn s ugradnjom.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

Ne isplati, ne bi praktički ništa primjetio a vjerojatno bi ti malo jače dimio..

kostolomac kaže...

Neki od kvalitetnijih mapera u hr su ti , citius, sedox, revo-rs performance, TH performance ( jedni od rijetkih u hr  koji rade na valjcima remap ), Gabrek, Konopek.....

Možda ima još koji, neke jeftinjare se ne isplati spominjat jer naprave vise stete nego koristi i još k tome dobro naplate.

Jer poslije njihovih ''remapa'' se često ''skupljaju'' turbine, lamele , motori po cesti od kvalitete posla....

Znam osobno jednog tdija kojeg je radio jedan od tih "kvalitetnijih".. ubacio 8% više zraka i 40% više goriva. Motor i turbina prije remapa bili u tip top stanju, niti 2k km nakon remapa turbina razvaljena na autoputu nakon samo jednog pulla do 200km/h. 

Ne mogu garantirat da je to zbog remapa tako da neću imenovat tko je, a i nije moja stvar, ali taj tdi je prije toga vidio jako puno autoputa na 200km/h i nikad ništa, prvi izlazak na autoput nakon remapa i turbo kaboom.

 

Što se sdija tiče, na njega treba gledati kao na radni stroj. Toči vozi, nema dvomasenog, nema turbine, prosjek 5l. 

Will this run on my 486?
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gle,  svaki do nabrojanih je imao takvih slučajeva, neki više neki manji.

Ovdje je bitno da ides onom ko ti izdaje garanciju i da imas sve pismeno.

Od svih tu nabrojenih osobnom priznam TH perfomance i REVO.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

jucer ugurao 2 bajka (26" i 29") u bunker, a danas oprao malo auto :)

 1. pitanje, jesu one gevinde ispod bicikla prave ili kartonske?

Čudno mi izgledaju

 

2. pitanje, jel to praona kod Kostrene, vidim da su Plodine iza?

Tam sam ja sa swiftom došao, prvi put sam vidio praonu gdje moraš ubacit kovanice u aparat sa strane, da dobiš žetone koje potom koristiš u autopraoni, jedan žeton vrijedi 5Kn, meni obićno dosta kod drugih autopraona, al kod ove...kod ove sam letio ko superman oko auta, tih 5Kn mi je trajalo valjda 20sec, uspio sam brzinski nasapunat auto i jedva ga isprat, poslje sam ga jelenjim krpom obrisao i ajde, nije se sjajio, al je bar bio čisti, pa to ti 20Kn nije dosta da normalno opereš auto, onaj aparat samo ždere vrijeme, a i pištolj ima druk ko protupožarni aparat, da u čovjeka uperiš, izuo bi ga iz gaća, a za 5Kn ne stigneš ni felgu jednu oprat kako treba...

 

Ne znam,  al po meni kratko traje, do sada sve na kojima sam bio istina nemaju toliko opcija ko ova, ali barem primaju normalno kovanice i kod svih sam za 7Kn prošao kroz sve opcije koje nude i normalno oprao auto, problem kod ove je što idu ti vražji žetoni, pa nemogu ubacit 7Kn, nego moram il 5Kn ili 10Kn, a kad upeljaš auto i gledaš sve one pištolje za pranje, to ko da si svinju u klaonicu doveo i gledaš noževe obješene, iskreno ni ne znam čemu služe sve opcije, ja sam u planu imao samo prvo pranje (to je kod drugih autopraona pranje mikroprahom) i završno ispiranje za 5Kn, al velim, trćao sam oko auta ko kokoš oko jajeta da ga stignem oprat i jedva isprao na kraju.

 

Normalne autopraone imaju jedan do dva pištolja za pranje, a ova ih ima valjda 5 ako se dobro sjećam

 1. kutija gewindi...vozikam ih vec 2mj po autu, trazim nekoga da mi ih reparira i napravi zadnje opruge iz nule

2. neznam, ja inace perem ili u pit stopu ili u dvoristu kod roditelja...istina traje mrvicu krace imam dojam, ali sad toliko koliko si ti opisao, pretjerujes...ja ne gledam koliko cu staviti para/zetona, koji put 10kn, koji put 25...kako kad, stigao sam sa 15kn jucer lijepo oprat sve i izglancat krpicom i pjenom...ne bi isao tamo, da nisam imao vec 2g 4 zetona u novcaniku, pa sam ih odlucio iskoristiti

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

jucer ugurao 2 bajka (26" i 29") u bunker, a danas oprao malo auto :)

 

To u Kostreni? Je vrijedi šta u tim ručnim praonama ostaviti pjenu gore da skine sve sa auta ili je preslabo to za bez četkanja/rukavice?

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TIR669 kaže...
RuskeGTT kaže...

jucer ugurao 2 bajka (26" i 29") u bunker, a danas oprao malo auto :)

 

To u Kostreni? Je vrijedi šta u tim ručnim praonama ostaviti pjenu gore da skine sve sa auta ili je preslabo to za bez četkanja/rukavice?

 Da je ne znam kakva pjena nece skinuti kako mozes ti rukavicom.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam poprskao pjenom, prosao krpom i isprao

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...
MatijaZG kaže...
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

 Ja se stvarno cudim kako netko ide nabaviti SDI motor. Diesel atmosferac. Zadrzi tih 250€ i prodaj to smece.

 Sorry

edit: ostalima puno hvala

 Nista osobno...samo kazem svoje misljenje. Ja bih prije cetvorku TDI 130 nego peticu SDI.

U prvom mj sam imao 5000 za auto. Zelio sam BMW ali za te pare sam radije Alfu nabavio. Sada sam poduplao budget pa si mogu nabaviti BMW. Vecina bi kupila nekog E39 TDS kojeg ne smijes ugasiti zato sto inace moras cekati pola sata da se ohladi...

Senza cuore saremmo solo macchine
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Nista osobno...samo kazem svoje misljenje. Ja bih prije cetvorku TDI 130 nego peticu SDI.

U prvom mj sam imao 5000 za auto. Zelio sam BMW ali za te pare sam radije Alfu nabavio. Sada sam poduplao budget pa si mogu nabaviti BMW. Vecina bi kupila nekog E39 TDS kojeg ne smijes ugasiti zato sto inace moras cekati pola sata da se ohladi...

 Tko ne bi hehe pa taj motor ide odlično, još na modelima sa 3 vrata..a i da se fino izvući skoro 170ks za čas..

In the name of tragedy...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Gle,  svaki do nabrojanih je imao takvih slučajeva, neki više neki manji.

Ovdje je bitno da ides onom ko ti izdaje garanciju i da imas sve pismeno.

Od svih tu nabrojenih osobnom priznam TH perfomance i REVO.

Mislim da turbina ipak nije slučajnost. I da zaboravio sam reć da je nakon remapa prodimio, tj. pod full gasom baci finu dimnu zavjesu.. a kako i neće, 40% više goriva nego tvornički a niti 10% više zraka. Šta je sad s njim ne znam, mislim da se vozi tako..

 

MatijaZG kaže...

 Nista osobno...samo kazem svoje misljenje. Ja bih prije cetvorku TDI 130 nego peticu SDI.

U prvom mj sam imao 5000 za auto. Zelio sam BMW ali za te pare sam radije Alfu nabavio. Sada sam poduplao budget pa si mogu nabaviti BMW. Vecina bi kupila nekog E39 TDS kojeg ne smijes ugasiti zato sto inace moras cekati pola sata da se ohladi...

A pazi nisu svi rejseri. Šta ako netko samo želi pouzdan komad auta s klimom za laganu vožnju do posla i do dućana? Bez da se mora mislit o dvomasenom, turbini, katalizatorima, lambda sondama, MAFovima itd itd. i sve to uz minimalnu potrošnju. Znam dosta ljudi koji imaju traume od takvih kvarova jer ih eto uvijek nešto skupo potrefi..

Naravno ništa ne garantira da te neće i ovaj ostavit na cesti, al vjerojatnost je puno manja s obzirom da nema ništa od tih često kvarljivih gluposti..

Will this run on my 486?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
Luka Ivanković kaže...
MatijaZG kaže...
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

 Ja se stvarno cudim kako netko ide nabaviti SDI motor. Diesel atmosferac. Zadrzi tih 250€ i prodaj to smece.

 Sorry

edit: ostalima puno hvala

 Nista osobno...samo kazem svoje misljenje. Ja bih prije cetvorku TDI 130 nego peticu SDI.

U prvom mj sam imao 5000 za auto. Zelio sam BMW ali za te pare sam radije Alfu nabavio. Sada sam poduplao budget pa si mogu nabaviti BMW. Vecina bi kupila nekog E39 TDS kojeg ne smijes ugasiti zato sto inace moras cekati pola sata da se ohladi...

 Kad kupujes prvi auto sa 18 godina i 10 dana roditelji imaju zadnju rijec o snazi i izboru motora.

http://luka-ivankovic.from.hr/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...
MatijaZG kaže...
Luka Ivanković kaže...
MatijaZG kaže...
Luka Ivanković kaže...

Za 250 eura mogu mapirat svog tromog golfa 2.0 sdi sa 75ks na 87. Isplati li mi se to?

 Ja se stvarno cudim kako netko ide nabaviti SDI motor. Diesel atmosferac. Zadrzi tih 250€ i prodaj to smece.

 Sorry

edit: ostalima puno hvala

 Nista osobno...samo kazem svoje misljenje. Ja bih prije cetvorku TDI 130 nego peticu SDI.

U prvom mj sam imao 5000 za auto. Zelio sam BMW ali za te pare sam radije Alfu nabavio. Sada sam poduplao budget pa si mogu nabaviti BMW. Vecina bi kupila nekog E39 TDS kojeg ne smijes ugasiti zato sto inace moras cekati pola sata da se ohladi...

 Kad kupujes prvi auto sa 18 godina i 10 dana roditelji imaju zadnju rijec o snazi i izboru motora.

 Izgurati ce taj motor dugo dugo.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
kostolomac kaže...

Gle,  svaki do nabrojanih je imao takvih slučajeva, neki više neki manji.

Ovdje je bitno da ides onom ko ti izdaje garanciju i da imas sve pismeno.

Od svih tu nabrojenih osobnom priznam TH perfomance i REVO.

Mislim da turbina ipak nije slučajnost. I da zaboravio sam reć da je nakon remapa prodimio, tj. pod full gasom baci finu dimnu zavjesu.. a kako i neće, 40% više goriva nego tvornički a niti 10% više zraka. Šta je sad s njim ne znam, mislim da se vozi tako..

 

MatijaZG kaže...

 Nista osobno...samo kazem svoje misljenje. Ja bih prije cetvorku TDI 130 nego peticu SDI.

U prvom mj sam imao 5000 za auto. Zelio sam BMW ali za te pare sam radije Alfu nabavio. Sada sam poduplao budget pa si mogu nabaviti BMW. Vecina bi kupila nekog E39 TDS kojeg ne smijes ugasiti zato sto inace moras cekati pola sata da se ohladi...

A pazi nisu svi rejseri. Šta ako netko samo želi pouzdan komad auta s klimom za laganu vožnju do posla i do dućana? Bez da se mora mislit o dvomasenom, turbini, katalizatorima, lambda sondama, MAFovima itd itd. i sve to uz minimalnu potrošnju. Znam dosta ljudi koji imaju traume od takvih kvarova jer ih eto uvijek nešto skupo potrefi..

Naravno ništa ne garantira da te neće i ovaj ostavit na cesti, al vjerojatnost je puno manja s obzirom da nema ništa od tih često kvarljivih gluposti..

 Što se tiče dima, TH performance ''podesi'' da ne dimi ni trunke nakon remapa, jbga ima valjke ( naravno i znanja ) može podešavat do mile volje.......

Osobno sam par njih vidio i ostao začuđen, traktori sa brdo km, remapirani,  a ni trunke dima.

Evo i fotke sam VW foruma od garaže...

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
Penryn kaže...
kostolomac kaže...

Gle,  svaki do nabrojanih je imao takvih slučajeva, neki više neki manji.

Ovdje je bitno da ides onom ko ti izdaje garanciju i da imas sve pismeno.

Od svih tu nabrojenih osobnom priznam TH perfomance i REVO.

Mislim da turbina ipak nije slučajnost. I da zaboravio sam reć da je nakon remapa prodimio, tj. pod full gasom baci finu dimnu zavjesu.. a kako i neće, 40% više goriva nego tvornički a niti 10% više zraka. Šta je sad s njim ne znam, mislim da se vozi tako..

 

MatijaZG kaže...

 Nista osobno...samo kazem svoje misljenje. Ja bih prije cetvorku TDI 130 nego peticu SDI.

U prvom mj sam imao 5000 za auto. Zelio sam BMW ali za te pare sam radije Alfu nabavio. Sada sam poduplao budget pa si mogu nabaviti BMW. Vecina bi kupila nekog E39 TDS kojeg ne smijes ugasiti zato sto inace moras cekati pola sata da se ohladi...

A pazi nisu svi rejseri. Šta ako netko samo želi pouzdan komad auta s klimom za laganu vožnju do posla i do dućana? Bez da se mora mislit o dvomasenom, turbini, katalizatorima, lambda sondama, MAFovima itd itd. i sve to uz minimalnu potrošnju. Znam dosta ljudi koji imaju traume od takvih kvarova jer ih eto uvijek nešto skupo potrefi..

Naravno ništa ne garantira da te neće i ovaj ostavit na cesti, al vjerojatnost je puno manja s obzirom da nema ništa od tih često kvarljivih gluposti..

 Što se tiče dima, TH performance ''podesi'' da ne dimi ni trunke nakon remapa, jbga ima valjke ( naravno i znanja ) može podešavat do mile volje.......

Osobno sam par njih vidio i ostao začuđen, traktori sa brdo km, remapirani,  a ni trunke dima.

Evo i fotke sam VW foruma od garaže...

 

 Covjek je legenda, susjed mi je :D

Kakavih sve auta ima u dvoristu uff 

Svako malo vidim netko mu dolazi tamo vjerojatni na remap

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice