Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.263.294
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Blic pitanje, danas mi istekla prometna na skuteru 50 kubika, osiguranje sam produžio, ali na tehnički ne stižem do četvrtka ili petka. Jel i dalje vrijedi da se mogu voziti do max. 15 dana od isteka prometne bez da mi daju kaznu?

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Valentin17 kaže...

Blic pitanje, danas mi istekla prometna na skuteru 50 kubika, osiguranje sam produžio, ali na tehnički ne stižem do četvrtka ili petka. Jel i dalje vrijedi da se mogu voziti do max. 15 dana od isteka prometne bez da mi daju kaznu?

 

Nažalost ne ( bez obzira što je produženo osiguranje ), legalno da dođeš cestom na tehnički je isključivo da ga dovedes na prikolici ili uzmes probne koje vrijede tri dana.

 Ali 99% nas ako istekne odvezemo se na tehnički na rizik da nas ne uhvate.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ili posudi autoprikolicu pa ga odvezi do tamo.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma bez problema sjesti na njega kada bude trebao i otići na tehnički, i da te zaustave pokažeš im da si osiguranje platio i da ideš na tehnički i neće te nitko dirati. Bilo bi poželjno ne vozati se tih par dana sa isteknutim tehničkim naravno, iako se može sve.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, može pomoć oko jedne stvari. Naime, neki dan sam radio mali servis na autu, standardno ulje (Total 5w40 kao i uvijek) i filter ulje i zraka, kod čovjeka kod kojeg uvijek servisiramo auto. Nakon tog servisa sam primijetio da nakon što se auto upali, lampica od ulja ostane svijetliti još 3-4 sekunde i onda se ugasi. Znači, dok dajem kontakt, redovno čekam da se lampice ugase, i dok upalim auto sve se ugase osim lampice za ulje koja ostane još 3-4 sekunde. Da li je to nešto za što se trebam brinuti, jer se to do sada nikada nije dogodilo, barem za ovih 6 godina koliko vozim taj auto? Hvala.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, može pomoć oko jedne stvari. Naime, neki dan sam radio mali servis na autu, standardno ulje (Total 5w40 kao i uvijek) i filter ulje i zraka, kod čovjeka kod kojeg uvijek servisiramo auto. Nakon tog servisa sam primijetio da nakon što se auto upali, lampica od ulja ostane svijetliti još 3-4 sekunde i onda se ugasi. Znači, dok dajem kontakt, redovno čekam da se lampice ugase, i dok upalim auto sve se ugase osim lampice za ulje koja ostane još 3-4 sekunde. Da li je to nešto za što se trebam brinuti, jer se to do sada nikada nije dogodilo, barem za ovih 6 godina koliko vozim taj auto? Hvala.

 

Ako se radi o lampici pritiska ulja, najnormalnije je da ostane jos par sekundi upaljena nakon paljenja motora dok se ne nabije pritisak ulja.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, može pomoć oko jedne stvari. Naime, neki dan sam radio mali servis na autu, standardno ulje (Total 5w40 kao i uvijek) i filter ulje i zraka, kod čovjeka kod kojeg uvijek servisiramo auto. Nakon tog servisa sam primijetio da nakon što se auto upali, lampica od ulja ostane svijetliti još 3-4 sekunde i onda se ugasi. Znači, dok dajem kontakt, redovno čekam da se lampice ugase, i dok upalim auto sve se ugase osim lampice za ulje koja ostane još 3-4 sekunde. Da li je to nešto za što se trebam brinuti, jer se to do sada nikada nije dogodilo, barem za ovih 6 godina koliko vozim taj auto? Hvala.

 

Ako se radi o lampici pritiska ulja, najnormalnije je da ostane jos par sekundi upaljena nakon paljenja motora dok se ne nabije pritisak ulja.

 Hvala Vam na odgovoru. Radi se o ovoj lampici. Bilo mi je čudno jer to prije nisam primjetio, ali kako ste rekli, da je to normalno. Lampica se ne pali za vrijeme vožnje, već samo dok palim auto, ostane svijetliti još 3 sekunde, pričekam da se ugasi pa tek onda krećem s autom.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prije vjerojatno nisi pratio pa niti primjetio, ali normalna stvar. Inace mozes probat kad nabije pritisak ulja ugasit auto i odmah ga ponovno upalit, tad lampica vise nece svjetlit par sekundi nego mozda samo dijelic sekunde jer vec vidi pritisak ulja.

 

Inace ako vidis da se upali u voznji, ODMAH treba stat. Samo minuta-dvije voznje pod opterecenjem bez pritiska ulja moze popapat lezajeve.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo mu je vruce 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Voziš često u econ modu?

Ja ga zadnjih par dana koristim. Neku razliku baš i nisam primijetio.

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Voziš često u econ modu?

Ja ga zadnjih par dana koristim. Neku razliku baš i nisam primijetio.

 Sve ovisi o situaciji, inace ga ne koristim ovak u gradu ali sad je bio upaljen... Uglavnom vecinom na autocesti, jer onda on pod tempomatom ne ubrzava instant nego polagano u econ modu. Inace niti ja nisam neku razliku primjetio sto se tice odaziva gasa i sl..

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim oglase ugradnje stražnje kamere u aute i u 99% slučajeva to je očajno napravljeno.

Imam kameru tvornički ugrađenu i stvarno je pouzdana. Linije kretanja vozila na slici su realne.

Jel stvarno toliki problem nakon ugradnje aftermarket, 3rd party kamere u softwareu točno namjestiti linije kretanja tako da odgovaraju perspektivi kamere?

Evo dvije slike. Na slici sa mercedesom vidi se kolika su vrata garaže. A onda pogled linije kretanja na prizoru sa kamere, nema veze s vezom. Vrata garaže 3 puta šira od auta...

I na većini tih promotivnih fotki situacija je slična.

 

 

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 11:41 (Ezio).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Vidim oglase ugradnje stražnje kamere u aute i u 99% slučajeva to je očajno napravljeno.

Imam kameru tvornički ugrađenu i stvarno je pouzdana. Linije kretanja vozila na slici su realne.

Jel stvarno toliki problem nakon ugradnje aftermarket, 3rd party kamere u softwareu točno namjestiti linije kretanja tako da odgovaraju perspektivi kamere?

Evo dvije slike. Na slici sa mercedesom vidi se kolika su vrata garaže. A onda pogled linije kretanja na prizoru sa kamere, nema veze s vezom. Vrata garaže 3 puta šira od auta...

I na većini tih promotivnih fotki situacija je slična.

Vjerojatno ugrađuju neki drlog koji nije moguće podešavati. Ili ih nije briga, jer su prihaćeni standardi usluge jadni, pa kad klijentu ponudiš govno za puno para on pristane. Čemu trud?
Glupo je da se u 2022 uopće ugrađuju takve bedastoće, a ne 4 kamere, 3d prikaz i linije kretanja s točnim gabaritima vozila. Mislim da svaki auto proizveden u zadnjih 10-15 godina ima senzor položaja volana pa to nije problem.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vjerojatno ni ne mogu namjestiti, trebao bi dobijati informacije preko CAN busa što AF kamere često ne mogu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 15:59 (ivanzu).
7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav odlučio sam kupiti "novo"auto (staro max do 3godine).

Dvouim se između 2 marke vozila a to je audi A4 b9 ili nova Škoda Octavia IV generacije.

Uglavnom želim samo automatika i benzinaca.

Snaga motora od 150hp pa naviše.

Neki budžet je do 35 tisuće eura. 

Pa ako ima iskustva s ovim autima koje su mu mane i prednosti bio bi mu zahvalan.

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
čmrljo kaže...

Pozdrav odlučio sam kupiti "novo"auto (staro max do 3godine).

Dvouim se između 2 marke vozila a to je audi A4 b9 ili nova Škoda Octavia IV generacije.

Uglavnom želim samo automatika i benzinaca.

Snaga motora od 150hp pa naviše.

Neki budžet je do 35 tisuće eura. 

Pa ako ima iskustva s ovim autima koje su mu mane i prednosti bio bi mu zahvalan.

 

Jesi napravio testnu vožnju oba auta? jesu limuzine ili karavani? u kojem se osjećaš ugodnije, koji ti je bolji za voziti? koji ti ima bolju završnu obradu materijala? koje je boje pojedini auto obična metalik/perla/biserna? jesi provjerio cijene redovnog servisa i velikog servisa na oba? također jesi provjerio cijene pojedinih stvari (kvačilo, pakne/diskovi, kiler klime i slično)? jesi provjerio dimenzije pneumatika, da nebi bilo da neki auto ima nestandardnu dimenziju gume koja je i 40% skuplja od druge (npr audi je na 19" a škoda na 17") ? da li jedan ima kožu a drugi sjedala od tkanine?

 

nije automobil samo prednost i mana, već i puno drugih faktora koji utječu na kupovinu

 

Ja glasam za Škodu jer ima odličan 1.5 TSI motor i djeluje mi puno prostranije na moju visinu, ali novci su tvoji 

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Megane 2019 1.5Dci, stalno se pali "Check anti-pollution system", pa se ugasi nakon nekog vremena. Jel to DPF zacepljen?

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Megane 2019 1.5Dci, stalno se pali "Check anti-pollution system", pa se ugasi nakon nekog vremena. Jel to DPF zacepljen?

Po ovome, najbolje na dijagnostici vidjet... 

 

https://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/48254-renault-megane-iii-15-dci-check-anti-pollution-system/

 

12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Megane 2019 1.5Dci, stalno se pali "Check anti-pollution system", pa se ugasi nakon nekog vremena. Jel to DPF zacepljen?

 Jel ima adblue?

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uglavnom želio bih limuzinu. Za Škodu se kreće servis mali oko 100 do 150 eura, veliki oko 300 eura . Za Audi ne znam.

Pa uzimao bih auto sa nekom garancijom ipak su malo veći novci u pitanju. Rađe bih tkaninu imao sam auto sa kožom jedni prednost lako održavanje,  ljeti prevuće a zimi hladno.

 

Nije mi žurba za auto planiram ga uzeti tamo oko 10 mjeseca ako mi nešto prije ne izleti. Sada se samo raspitivam. Bio sam se odlučio za Audia jer sam ga probao. A onda sam vozio Škodu (bila je dizel) pozitivno me iznenadila. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
čmrljo kaže...

Uglavnom želio bih limuzinu. Za Škodu se kreće servis mali oko 100 do 150 eura, veliki oko 300 eura . Za Audi ne znam.

Pa uzimao bih auto sa nekom garancijom ipak su malo veći novci u pitanju. Rađe bih tkaninu imao sam auto sa kožom jedni prednost lako održavanje,  ljeti prevuće a zimi hladno.

 

Nije mi žurba za auto planiram ga uzeti tamo oko 10 mjeseca ako mi nešto prije ne izleti. Sada se samo raspitivam. Bio sam se odlučio za Audia jer sam ga probao. A onda sam vozio Škodu (bila je dizel) pozitivno me iznenadila. 

 ako ne zelis ostavljat puno novca na servise i preventivno odrzavanje onda se makni od BMWa, Audia i M-Benz.

ne znam sa koliko km uzimas auto. al gledaj svakako debelo ispod 100k ako mozes.

Auto analiza voza RS Octavia, i ispada da je super zadovoljan.

Ako imas nekoga tko ima neku supu il dvorisnu gdje vrslja po autima opet dobro. no nadam se da nece bit 100 komentara moze se i Audi jeftino vozit. nije svaki clan BUG foruma auto mehanicar, nit ima susjeda za dizalicom nit kanalom.

Trebao bi pogledat i nekoga japanca, iako je za njih dosta tesko naci dijelove po otpadima.

sve u biti ovisi kako zelis popravit ako nesto moras i servisirat auto.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa kupuje 2-3 godine star auto, ne 15 godina... Valjda neće šarafati stalno po njemu.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Pa kupuje 2-3 godine star auto, ne 15 godina... Valjda neće šarafati stalno po njemu.

 Već mjesec dana slažemo noviji auto u kojeg je vlasnik točio naftu sumljivog podrijetla. Sve je uništio što je vezano sa dovodom goriva. Oko 4t eura su mu u ovlaštenom rekli za zamjenu visokotlačne, dizni, i pumpe u rezervaru. 

 

Tako da ima svega.

 

Ak več ide na potez uzet neš novije, ja bi iz ovlaštenog uzeo auto koji je vraćen u zamjeni za novije itd itd itd.

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebao bi savjet za neko sredstvo koje bi otopilo onaj film na plastici u interijeru auta.

Znaci hrpa brandova ima s tim problema, od VW-a, Toyote, Hyundaia... Taj film na plastici se pocne gulit, vrlo je ljepljiv te se razmazuje.

Moze se ostrugat, al vjerujem da ima neko sredstvo koje ga "otopi" da se moze obrisat.

 

Probao sam sljedece - nitro, permetal, apc, za skidanje katrana, izopropanol, dimer...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 11:12 (Batista).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jesi probao aceton? Jos mi pada na pamet tekucina za kocnice, ali ona je jako agresivna i vjerojatno bi i plastiku ispod ostetila.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Jesi probao aceton? Jos mi pada na pamet tekucina za kocnice, ali ona je jako agresivna i vjerojatno bi i plastiku ispod ostetila.

 Aceton sam isto probao... Za ciscenje kocnica bome nisam, probat cu svakako. 

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Trebao bi savjet za neko sredstvo koje bi otopilo onaj film na plastici u interijeru auta.

Znaci hrpa brandova ima s tim problema, od VW-a, Toyote, Hyundaia... Taj film na plastici se pocne gulit, vrlo je ljepljiv te se razmazuje.

Moze se ostrugat, al vjerujem da ima neko sredstvo koje ga "otopi" da se moze obrisat.

 

Probao sam sljedece - nitro, permetal, apc, za skidanje katrana, izopropanol, dimer...

WD40 možda?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ministar kaže...
Batista kaže...

Trebao bi savjet za neko sredstvo koje bi otopilo onaj film na plastici u interijeru auta.

Znaci hrpa brandova ima s tim problema, od VW-a, Toyote, Hyundaia... Taj film na plastici se pocne gulit, vrlo je ljepljiv te se razmazuje.

Moze se ostrugat, al vjerujem da ima neko sredstvo koje ga "otopi" da se moze obrisat.

 

Probao sam sljedece - nitro, permetal, apc, za skidanje katrana, izopropanol, dimer...

WD40 možda?

 Probao i njega.

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
gamer34 kaže...

Jesi probao aceton? Jos mi pada na pamet tekucina za kocnice, ali ona je jako agresivna i vjerojatno bi i plastiku ispod ostetila.

 Aceton sam isto probao... Za ciscenje kocnica bome nisam, probat cu svakako. 

 Uljni(sintetički) nitro. S time mi to čistimo

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice