Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.196.453
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Do koliko novaca, jeftini od 150kn su sasvim OK. Povremeno provjeriš na digitalnoj vagi jesu li u kalibraciji i to je to.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Koju marku moment kljuca uzet, najjace sta budem stezao jesu kotaci, ovjes ne brojim jer to je sve daleko ispod 50nm, znaci do nekih 120nm, ne bude se koristio cesto (otprilike jednom mjesecno).

 Imas u kauflandu po 120 kn znaju bit.. Najbitnije je da kad stegnes obavezno vratis moment na nulu inace se sjebe feder i ne steze vise tocno a kalibriranje kosta vise nego novi takav kljuc

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa tak sam mislio do 200injak kn, ak su jeftiniji ok onda bi uzeo u bauhausu onaj od Alpha Tools za 190kn, ima li negdje naznaka kad bude u kaulfandu ili tipa parkside u lidlu ? Uvijek u krivo vrijeme kupujem te stvarcice 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Pa tak sam mislio do 200injak kn, ak su jeftiniji ok onda bi uzeo u bauhausu onaj od Alpha Tools za 190kn, ima li negdje naznaka kad bude u kaulfandu ili tipa parkside u lidlu ? Uvijek u krivo vrijeme kupujem te stvarcice 

 Imas na Amazonu ak ti se da platiti malo postarine.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B009I4HRDW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa tak sam mislio do 200injak kn, ak su jeftiniji ok onda bi uzeo u bauhausu onaj od Alpha Tools za 190kn, ima li negdje naznaka kad bude u kaulfandu ili tipa parkside u lidlu ? Uvijek u krivo vrijeme kupujem te stvarcice 

 Imas na Amazonu ak ti se da platiti malo postarine.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B009I4HRDW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

 Moment kljuc trazi a ne set gedora

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Pa tak sam mislio do 200injak kn, ak su jeftiniji ok onda bi uzeo u bauhausu onaj od Alpha Tools za 190kn, ima li negdje naznaka kad bude u kaulfandu ili tipa parkside u lidlu ? Uvijek u krivo vrijeme kupujem te stvarcice 

 Ja sam od wisenta sebi uzeo onaj od 300kn, što od 20nm stišće do 40 brijem... Isto ko i ti, u zadnji čas, jer mi trebalo za moj motor doma složiti. I nije loš, imali smo od wisenta sve u bivšoj firmi i znam za dosta drugih kolega koji ih imaju, odlični su ključevi.

Ugl, mi imamo iz kauflanda onaj što zna biti 200kn, isti ti je vrag ko alpha tools od 190kn. Naslagao se motora i svega, nikad problema. Još uvijek je u specifikaciji, svake 2god ide na kontrolu. Za finije stvari imamo parkside digitalac.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa tak sam mislio do 200injak kn, ak su jeftiniji ok onda bi uzeo u bauhausu onaj od Alpha Tools za 190kn, ima li negdje naznaka kad bude u kaulfandu ili tipa parkside u lidlu ? Uvijek u krivo vrijeme kupujem te stvarcice 

 Ja sam od wisenta sebi uzeo onaj od 300kn, što od 20nm stišće do 40 brijem... Isto ko i ti, u zadnji čas, jer mi trebalo za moj motor doma složiti. I nije loš, imali smo od wisenta sve u bivšoj firmi i znam za dosta drugih kolega koji ih imaju, odlični su ključevi.

Ugl, mi imamo iz kauflanda onaj što zna biti 200kn, isti ti je vrag ko alpha tools od 190kn. Naslagao se motora i svega, nikad problema. Još uvijek je u specifikaciji, svake 2god ide na kontrolu. Za finije stvari imamo parkside digitalac.

 Uzeo maloprije od Alpha tools za 190kn, bude posluzio 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Netherwind kaže...

Kaciga za motor? Neka preporuka što se tiče proizvođača i koliko bi vi dali. Sigurnost > izgled

 Prvovaj Shark  vrhunske kacige vrhunska udobnost  frend ima ducan u Rijeci ima ti dobre popuste i pun klinac modela

nema sanse da nesto neces naci

pozdrav

 

Moto Mivv-a link za facebook stranicu

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100054503227990

SAMSUNG NOTE 10+
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Netherwind kaže...

Kaciga za motor? Neka preporuka što se tiče proizvođača i koliko bi vi dali. Sigurnost > izgled

 HJC daje najviše za novce, bar 1500kn daj za kacigu. Ovisi na čemu si.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel bolje sad uzeti zimske gume? Gledam nešto povijest cijena i 9-10mj uvijek idu gore. Planiram blizzak lm005 ili conti 860/870, 1 god stariji dot valjda nije problem, 4-5god bi izdrzale posto radim ispod 10k.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imam shark skwal 2, govno od kacige, 2000kn bila prije godinu dana, već 2 puta sam ju morao rastavljat i vraćat vodilicu od unutranjeg vizira (jer ispadne), na 90-110kmh zuji kao i kaciga što sam platio 400kn.

Uzmi hjc ili agv, ako pare nisu problem onda shoei ili schubert.

Ali bilo koju kacigu da kupuješ, prvo u trgovini probat i vidjet koja ti najbolje paše obliku glave. Onda kasnije možeš naručit gdje ti je jeftinija.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobio ponudu za zamjenu uz moju nadoplatu od tisucu eura, moja octavia 2011 1.6 tdi stage 1, dpf egr off, 250 000 km u jako dobrom stanju mehanicki, kvacilo novo, gume i zimske i ljetne na prvoj sezoni tek. Od ulaganja za 20 000 km veliki servis ceka i dizne nisu nikad dirane, nisu idealne ali nisu ni za reparaciju. Limarijski nije nov, tockica hrde na krovu vjv od kamena nekog i dosta tockica na haubi od kamencica. 

Nudi mi se astra j 2012 1.4 turbo benzin 140 000 km, isto 2 seta felgi, gume na trecoj sezoni, oprema tu negdje kao i moj..

Prelazim cca 15 000 godisnje, ako se promjeni na vise od tog uvijek mogu ugradit plin u astru no zasad na ovu kilometrazu mi je prihvatljivo tih 6 - 8 litara na astri koliko bi trebala trosit..

Osim m32 getribe ima li jos kakvih mana? Jel ti turbo benzinci imaju dvomaseni? 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje ima za kupiti ovakve spojnice za žice kod nas, nema u Pevexu ni Bauhausu. Ne moram valjda i to s Alija kupovati...

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Chipoteka (kabelski razvod)a u Rijeci i Holex.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Gdje ima za kupiti ovakve spojnice za žice kod nas, nema u Pevexu ni Bauhausu. Ne moram valjda i to s Alija kupovati...

 Joj vidio sam te sotonske spojnice koriste ovi što preko ininih poticaja za plin ugrađuju ljudima onaj kineski plin za 4500-5500kn. To godinu dana bude dobro, sve se mora lemit kasnije.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
21 mjesec
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Dobio ponudu za zamjenu uz moju nadoplatu od tisucu eura, moja octavia 2011 1.6 tdi stage 1, dpf egr off, 250 000 km u jako dobrom stanju mehanicki, kvacilo novo, gume i zimske i ljetne na prvoj sezoni tek. Od ulaganja za 20 000 km veliki servis ceka i dizne nisu nikad dirane, nisu idealne ali nisu ni za reparaciju. Limarijski nije nov, tockica hrde na krovu vjv od kamena nekog i dosta tockica na haubi od kamencica. 

Nudi mi se astra j 2012 1.4 turbo benzin 140 000 km, isto 2 seta felgi, gume na trecoj sezoni, oprema tu negdje kao i moj..

Prelazim cca 15 000 godisnje, ako se promjeni na vise od tog uvijek mogu ugradit plin u astru no zasad na ovu kilometrazu mi je prihvatljivo tih 6 - 8 litara na astri koliko bi trebala trosit..

Osim m32 getribe ima li jos kakvih mana? Jel ti turbo benzinci imaju dvomaseni? 

 Elem, do sad sam lurkao, ali mislim da je vrijeme da se registriram, ako mogu nekome pomoci 

Ja sam imao Astru J, SportsTourer, iliti karavan, 2009 godina, 1.4T (140 KS) i autic nije los, ali... Ovo su stvari koje sam osobno prosao s njim, a i brdo kolega u firmi (Opel nam je bio sluzbeni dobavljac vozila u to vrijeme).

Prvo sto moras obratiti paznju je na oblik karoserije, karavan ili hatchback. Karavani se rade u Engleskoj, a hatchback verzije u Njemackoj. Nazalost, svi stereotipi o engleskoj autoindustriji su u ovom slucaju istiniti i vrijede 1/1.

NIJEDAN hatchback nije imao problema veceg od pregorjele zarulje, dok karavani, cca. 80% njih su imali sljedece:

- raspad getribe (ode lezaj mjenjaca), a popravak zahtjeva zamjenu svega, ukljucujuci i dvomaseni zamasnjak. Fun fact - nemaju pojma koji je zamasnjak unutra dok ga ne otvore (tako su rekli u PSC Zagreb servisu). Ima ih i sa jednomasenim, jer u Negleskoj navodno imali probleme s dobavljacima, tako da su ugradjivali sto su stigli, naravno, mene je zapao dvomaseni. POpravak u ovlastenom servisu 21.000 kn, kvar je bio na 120.000 km, s time da je mjenjac cudno saltao od prvog dana (iz 1. u 2. brzinu, cudan metalni zvuk), ali su u Opelu govorili da je to normalno!?

- turbina - nekim kolegama na 80.000 km, nekima na malo vise, meni na 150.000 km. Dobra stvar je to sto je to soft turbo i dok se auto zalaufa, ni ne kuzis da turbina ne radi. Indikacija je neka smijesna poruka na displayu, gdje stisnes OK i nikome nista. Tek nakon 2 mjeseca, kad sam svratio u servis su mi rekli da je turbina vrisnula, a meni se poruka javljala u prosjeku svakih 10 dana. Nisu mi znali objasniti zasto i kako se ne javlja svaki dan ako je krepala...

- zadnje kocione celjusti - svako malo blokiraju, skuzis kad pocnu svilit u voznji, uglavnom, poznata Opelova boljka (i Chevroleta), meni su negdje barem 4-5 puta blokirale i najmanje jednom sam zbog toga morao mjenati plocice i straznje diskove. Nacin kako to prevenirat je da barem jednom tjedno, nakon voznje provjeris rukom zadnje kotace, da li su vruci (ako nema cviljenja, onda znas vec...). Ako su felge ili felga vruci, to je to, moras na ciscenje celjusti.

 

I to je bilo to od kvarova, ali napominjem, samo karavani. HB verzije su u 5-7 godina koristenja stukle i preko 220.000 km, bez ijedne greske, ali od karavana, moj je najdulje trajao, svi ostali su prodani jer se nije isplatilo popravljat (turbina u servisu kosta 15.000 kn i tesko je naci zamjenske jer to nije dizel). Jbg, kad je auto na firmu, mora u ovlasteni, tako da kao privatna osoba sigurno imas vise opcija i najvjerojatnije mozes proci jeftinije...

 

Sto se generalno auta i voznje tice, u usporedbi sa trenutnom Astrom K (isto karavan, 1.4T, 150 KS), J verzija je teza valjda negdje 300 kila, sto se jako osjeti na potrosnji i performansama. U biti, auto ide kao da ima 115 KS a ne 140 koliko je sluzbeno Razlog - masa. MIslim da je Astra J najtezi auto u svojoj klasi, bio i jos uvijek je. Astra K s druge strane, puno bolje ide, ubrzava, manje trosi i ukupno je ugodniji auto, osim buke. J je bila tisa, dok na K su ocito sparali na izolaciji dok su skidali kile s auta i to se cuje.

Velika masa ima prednosti jer je auto vrlo stabilan, pogotovo na autoputu (znas ono kad prodjes pokraj kamiona, nema ni T or trzaja, dok je zenin golf VII uvijek plesao pokraj slepera), tih (npr u usporedbi s G i H verzijama), potrosnja je bila izmedju 7 i 8 litara, dok recimo K verzija do sad ima po BC-u potrosnju 6.7L, predjeno 72.000km do sad, star 3 i pol godine. Meni trosi izmedju 5 i 7.5 litara ovisno gdje se vozim, uglavnom skoro litru manje u prosjeku, a isti stil voznje, iste rute vozim...

 

Ako si zadovoljan sa Skodom, zadrzi ju, barem znas sto imas. Ako ti je ova Astra iz provjerenog izvora, zamijeni se, ali da ces imati neke musice, hoces. Generalno auto je OK, jedina mana su mjenjaci i turbine, ali samo na karavanima, barem je tako bilo kod nas u firmi. Karavani svi puno losiji od HB verzija, ja to pripisujem mjestu izrade (DE vs GB) i kontroli kvalitete dobavljaca dijelova. Inace, turbinu za TDI kupis prakticki na kiosku, ali za Astru bome neces, ali mozda se situacija promjenila, ne mogu 100% reci.

Plin ti ide na to bez pardona, ugradjivala se tvornicki, tako da nemas brige.

 

E da... Astra J ima neubicajeno malo mjesta na zadnjoj klupi, obzirom na dimenzije auta. Ako ti je to bitno... U svakom slucaju, puno je tjesnije nego u Skodi.

Nadam se da pomaze ovaj "rivju" iz prve ruke 

 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz,

 

naručio bih jedan dio za auto s eBaya iz Velike Britanija. S poštarinom bi me koštao oko 160 funti.

 

Zanima me koliki se iznos otprilike mora još dodatno platiti? Negdje piše carina + PDV, dok mi kaže jedan kolega da se carina ne treba platiti ako je roba napravljena u EU (?). Hvala!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Dobio ponudu za zamjenu uz moju nadoplatu od tisucu eura, moja octavia 2011 1.6 tdi stage 1, dpf egr off, 250 000 km u jako dobrom stanju mehanicki, kvacilo novo, gume i zimske i ljetne na prvoj sezoni tek. Od ulaganja za 20 000 km veliki servis ceka i dizne nisu nikad dirane, nisu idealne ali nisu ni za reparaciju. Limarijski nije nov, tockica hrde na krovu vjv od kamena nekog i dosta tockica na haubi od kamencica. 

Nudi mi se astra j 2012 1.4 turbo benzin 140 000 km, isto 2 seta felgi, gume na trecoj sezoni, oprema tu negdje kao i moj..

Prelazim cca 15 000 godisnje, ako se promjeni na vise od tog uvijek mogu ugradit plin u astru no zasad na ovu kilometrazu mi je prihvatljivo tih 6 - 8 litara na astri koliko bi trebala trosit..

Osim m32 getribe ima li jos kakvih mana? Jel ti turbo benzinci imaju dvomaseni? 

 Opela ne bi uzeo za VW marku Skoda.
Losija kvaliteta u skoro svemu. Ne bas toliko izrazajna ali opet...

btw. 
Ima  li smisla prodavati R18 Ljetne gume? Rabljene.
Bridgestone Turanza 005. Prodao bi ih za 300kn. 4 mjeseca rabljene
Orginalna cijena 1000kn u Hrv mozda 1300

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 19:55 (unknown).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

supruga me zamolila da potražim auto za djeda (70+ godina). Glavni uvjet je da je automatik, da nije prevelik, poželjno da je malo "viši", do nekih 20k €, iz autokuće (da nije od preprodavača), i naravno što mlađi/sa manje km.

Jedino pametno što sam uspio naći u Brodsko-posavskoj/Osječkoj-baranjskoj je ovaj Citroen.

Sve mi se čini ok, samo me zanima kakav je ovaj motor (1.2 benzinac)? I ima li taj model nekih poznatih mana?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 22:26 (kratos091).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

kratos091

 

Za taj budžet može proći i nešto novo ako ima smisla, tj. planirate ostaviti taj auto u obitelji. Iako ne znam kakvo je stanje s isporukom, tj. imaju li uopće CVT na lageru. Yaris 1.5 CVT po cjeniku 136k kn, Suzuki Ignis CVT i Swift CVT oko 130k kn, Hyundai i10 AT od 101k. Vidim da u Mađarskoj na oglasniku hasznaltauto.hu imaju na lageru nešto od tih vozila pa možda ovi naši mogu preko njih nabaviti vozilo.

 

Možda i pitati kod Škoje, Remixa, Neostara i ostalih imaju li što od rabljenih na lageru u drugim gradovima pa dovezu to u OS.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2022 11:32 (kiwi_91).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje se moze naci koja turbina pase na moj auto?
TSI motor 2.0

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bome ga je lijepo smotao.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bome junački...
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a na to se misli u staroj narodnoj:

 

što prvo krepa na golfu dvici dizel ?....

 

 

i jeli živ, gdje se to dogodilo?

 

valjda će se opametit...

 

meni je fascinantno da se stup drži...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Bome ga je lijepo smotao.

 ovo je slika stara bar 20 godina

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...
ZooZ kaže...

Bome ga je lijepo smotao.

 ovo je slika stara bar 20 godina

ti znaš.. to je od jučer

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
i jeli živ, gdje se to dogodilo?

Teško. .Vidio ovo jednom uživo, trebalo je dosta za izvući tijela van.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Stric_Jura kaže...
i jeli živ, gdje se to dogodilo?

Teško. .Vidio ovo jednom uživo, trebalo je dosta za izvući tijela van.

 Bila je vijest jucer, Pakrac, 3 unutra ali su tesko ozlijeđeni... Dobro su i prosli s obzirom da su se prednji i zadnji kotac skoro dotakli.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Old Iggy kaže...

Teško. .Vidio ovo jednom uživo, trebalo je dosta za izvući tijela van.

 Bila je vijest jucer, Pakrac, 3 unutra ali su tesko ozlijeđeni... Dobro su i prosli s obzirom da su se prednji i zadnji kotac skoro dotakli.

Uhhh, valjda će imati još dovoljno sreće da se izvuku...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preživjeli jesu svi troje. Vozač navodno nema kosti koja nije slomljena, a drugom navodno kralježnica puknuta na 2 mjesta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 11:33 (ZooZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice