Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.232
|
čitano: 13.394.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Cekaj stvarno ? Sta je kacher tak precjenjen ?

 

Edit: bas gledam sad i ljudi po forumima vele da je stvarno slican kao i kacher za i vise nego duplo/troduplo manju cijenu... jedino kaj ga ne vidim trenutno sad za nekih 700kn (iako vidim da ga je bilo u katalogu po toj cijeni)

Samo pazi, imaš dvije vrste, jeftiniji i skuplji. Ovaj skuplji (oko 1000kn) je kvalitetniji jer ima aluminjsku pumpu i bolje je njega uzeti.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
hahhaajaads kaže...

Cekaj stvarno ? Sta je kacher tak precjenjen ?

 

Edit: bas gledam sad i ljudi po forumima vele da je stvarno slican kao i kacher za i vise nego duplo/troduplo manju cijenu... jedino kaj ga ne vidim trenutno sad za nekih 700kn (iako vidim da ga je bilo u katalogu po toj cijeni)

Samo pazi, imaš dvije vrste, jeftiniji i skuplji. Ovaj skuplji (oko 1000kn) je kvalitetniji jer ima aluminjsku pumpu i bolje je njega uzeti.

 Ja sam vidio samo onaj za 289 i onaj za 700.. Nikad nije bio usisavac parkside za 1000 kn

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Usisavač je u pitanju? Sry onda, automatski mislio da se radi o miniwashu 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi si isto uzeo neki dobar usisavac. Bas mi je krepao ovaj sto sam imao. 

 

Ovaj od parksidea za 700kn bi bio pun pogodak. Jel zna tko koji je to tocan model?? 

 

Sto se tice karchera nemam bas dobra iskustva. Imam K5 full control. Platio sam ga 2500kn prije cca 3 godine i dva puta mi je krepao pod garancijom.  Minivas je odlican ali je musicav. Radio mi je max 5-10min i ugasio se. Nisam ga po dva sata mogao pokrenut. Dva puta su mi to popravljali. 

 

Frend kupio usisavac SE 5.100 i krepao za mjesec dana.  Ocistio je sa njim svoj auto i dvije kutne garniture. Nakon popravka mu ga poslali sa dostavom doma i dobio je strgani usisavac. Potrgane plastike. Totalno razjeban. Dobio je novi na kraju. 

 

 

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mapa je gore potrosnja je manja, nema nikakvog dima ni čađe, na hladno kad upalim ujutro lijepo spusti sa 1000 1100 okretaja na 900.. kao i kolegi domac5 na videu identicno. Idemo dalje pa sta bude, napravio 300km sve ok! 

 

Hvala svima koji su mi pomogli, sve najbolje za blagdane i novu godinu 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zaporožac kaže...
Filip720 kaže..

 Šta to znači za prolaz ne prolaz na tehničkom? Ako izostavimo mogućnost da će se uvest neki zakon za to Nekad

 

 to znači da automobil zakonski NE smiješ voziti sam na popravak, već moraš pozvati službu za prijevoz vozila, jer ti je vozilo neispravno.

nekada je bio rok 7 do 15 dana da vozilo odvezeš na popravak no sad smatraju da čim vozilo nije prošlo na tehničom ne smiješ s njim na cestu...

nažalost...

 

ja sam prošle godine pao zbog amortizera, ali sam svejedno na svoju ruku odvezao vozilo u servis.

 

srećom u veljači sam kupio novo vozilo pa sam sad miran jedno vrijeme 

 Ovisno kad ideš na tehnički. Ako par dana prije isteka tehničkog, vozilo ti se smatra tehnički ispravno do dana kad istječe tehnički.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

 Ovisno kad ideš na tehnički. Ako par dana prije isteka tehničkog, vozilo ti se smatra tehnički ispravno do dana kad istječe tehnički.

 Mislim da si u pravu

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja totalno bojkotiram Karcher, srozali su se totalno. Imam neki Black i Decker miniwash, platio ga 500-600kn i radi 5g. bez problema, ima alu. pumpu, jedino trebam duže crijevo. Karcher je crkno nakon 3g, koristio ga za ponekad oprati auto i fasadu na jednom zidu. Sada sam uzeo adapter za miniwash da pištolj bude manji i da prima brze vrhove.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vi o usisivačima a meni danas za karcher došao novi motor, made in Slo. A šalju mi iz latvije. 500kn s ebaya.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja totalno bojkotiram Karcher, srozali su se totalno. Imam neki Black i Decker miniwash, platio ga 500-600kn i radi 5g. bez problema, ima alu. pumpu, jedino trebam duže crijevo. Karcher je crkno nakon 3g, koristio ga za ponekad oprati auto i fasadu na jednom zidu. Sada sam uzeo adapter za miniwash da pištolj bude manji i da prima brze vrhove.

 stari je za neke svoje potrebe kupio prije koju godinu Karcher miniwash u 8 mjesecu, nesto je u njemu puklo.... nakon 20tak dana koristenja... mama je sa njim prala dvoriste taj mjesec... ode on u trgovinu kazu mu ostavili ste uredaj preko zime vani i on se smrznuo i zatim pukao... na racunu ne znam neki dan u 8 mjesecu.... a on dosao nakon 30+ dana u istu radnju u 9 :), od tada misli mda je uzimao Karcher al samo "industrijske" za potrebe ove kucne radinosti vise nije....

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Mapa je gore potrosnja je manja, nema nikakvog dima ni čađe, na hladno kad upalim ujutro lijepo spusti sa 1000 1100 okretaja na 900.. kao i kolegi domac5 na videu identicno. Idemo dalje pa sta bude, napravio 300km sve ok! 

 

Hvala svima koji su mi pomogli, sve najbolje za blagdane i novu godinu 

 Super, znaci da je i mapa kvalitetno odradena. Di si radio mapiranje? 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanima me Renault Laguna dci 2.0 150ks 2008.g pa bih vas molio ako imate iskustva s tim autom da mi ukažete na mane i na što da obratim pažnju

Hvala

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

 Ovisno kad ideš na tehnički. Ako par dana prije isteka tehničkog, vozilo ti se smatra tehnički ispravno do dana kad istječe tehnički.

 Nažalost ne.

I to je retro spika.

Sad te tehničar kod kojega padneš odmah ukuca u sistem i policija te u roku odmah ima na black list.

 

Provjereno !

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Posjeduje li itko hibrida golf klase, isplati li se uzimati ih rabljene nakon što su prešli 100 000 km. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
crack kaže...

Posjeduje li itko hibrida golf klase, isplati li se uzimati ih rabljene nakon što su prešli 100 000 km. 

 Jedino Toyote. I ne znam sto znaci "isplati li se"? Potrosnja? Odrzavanje? Kvaliteta?  Svakome je isplativost neki drugi pojam.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 9:41 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Isplati li se u smislu, jel nakon 100 000 ili otprilike oko te kilometraže baterijama drastično opada kapacitet. Treba li možda tada mijenjati baterije, ili možda neki drugi djelovi vezani za elektormotor/baterije.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
crack kaže...

Isplati li se u smislu, jel nakon 100 000 ili otprilike oko te kilometraže baterijama drastično opada kapacitet. Treba li možda tada mijenjati baterije, ili možda neki drugi djelovi vezani za elektormotor/baterije.

 Hm, svaki proizvodac ima neke svoje garancije i "tvrdnje". Ja iz prve ruke mogu reci da nakon 7 godina i 80ak tisuca km, mogu vidjet da je malo opao kapacitet, ali to je i mala baterija, pa se ne skuzi u svakodnevnoj voznji osim ako nemas neki "benchmark".

Jos uvijek baterije najvise pate u ekstremima, hladno ili toplo, pa je i to faktor.

 

Ono sto bih rekao je da nakon 10 godina ce sigurno biti razdoblje mjenjanja baterije. I misljenja sam da Toyota ima najkvalitetnije hibride jer su najvise fokusa na njih stavili zadnjih 10 godina.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Zanima me Renault Laguna dci 2.0 150ks 2008.g pa bih vas molio ako imate iskustva s tim autom da mi ukažete na mane i na što da obratim pažnju

Hvala

 

 

Imao sam Lagunu 1.9dci 88kW 2004 i nakon toga Mazdu 6 2004 2.0d 100kW. Laguna makar je lađa naspram Mazde, Mazda je klasa više i sumnjam da su 2008/2009 modeli drugačiji kvalitetom. Struju i dijagnostiku obavezno, EGR i klimu, isparivač provjerit, zadnje selene kugle, kompjuter od klime, to me sve snašlo sa Lagunom u roku 8 mjeseci kak sam ju kupio. Mazdu vozio preko godinu dana, kod nje samo brtve oko vrata pa sam zapunio silikonom da stisne bolje i senzor suvozačkog zračnog jastuka. Bučnija je na autoputu, na 120 se čuje ko u Laguni 160 i to je to. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
crack kaže...

Isplati li se u smislu, jel nakon 100 000 ili otprilike oko te kilometraže baterijama drastično opada kapacitet. Treba li možda tada mijenjati baterije, ili možda neki drugi djelovi vezani za elektormotor/baterije.

 Hm, svaki proizvodac ima neke svoje garancije i "tvrdnje". Ja iz prve ruke mogu reci da nakon 7 godina i 80ak tisuca km, mogu vidjet da je malo opao kapacitet, ali to je i mala baterija, pa se ne skuzi u svakodnevnoj voznji osim ako nemas neki "benchmark".

Jos uvijek baterije najvise pate u ekstremima, hladno ili toplo, pa je i to faktor.

 

Ono sto bih rekao je da nakon 10 godina ce sigurno biti razdoblje mjenjanja baterije. I misljenja sam da Toyota ima najkvalitetnije hibride jer su najvise fokusa na njih stavili zadnjih 10 godina.

.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 11:07 (Robert_84).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
crack kaže...

Posjeduje li itko hibrida golf klase, isplati li se uzimati ih rabljene nakon što su prešli 100 000 km. 

 ne, morat ces im mjenjat bateriju,

 

treba vidjet provo gdje se iste u Europi mogu mijenjat ili zamjenit odnosno kupit.

 

u USA je to vec standardna pojava.

 

dapace vec ugradenu bi trebalo testirat..

 

Auto industrija ne gura elektro vozila radi ekologije, vec radi vece zarade...

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kolika su odstupanja u potrošnji od deklariranog. 

 

Ako nije tajna, jel postoji ikakva realna ušteda kod tebe (ili nekog poznanika) od kad si uzeo hibrid.

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam skoro uzeo kupejku s tim motorom, srecom pa nisam, jer kad vidim koliko sranja imaju ljudi s dizelima okolo, a i ja sam na doblu...

ugl u taj 2.0 dci ti ide skoro 8l 5w30 ulja, tako da samo na ulje ces potrositi koliko bi potrosio na komplet mali servis na 2.0t

a trosit ce ti neznam 6.5-7...

klasika dpf, egr, vakumi, dijagnostika obavezno...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
crack kaže...

Kolika su odstupanja u potrošnji od deklariranog. 

 

Ako nije tajna, jel postoji ikakva realna ušteda kod tebe (ili nekog poznanika) od kad si uzeo hibrid.

 

 

 Mali Yaris je u pitanju. Oni deklariraju oko 3.5. Realno otvorena cesta je tu negdje, ispod 4l. Grad je oko 4-4.5, zimi 5. Autoput je 5-6l.

 

Zimi malo vise naravno jer da bi auto grijao, motor radi puno duze nego ljeti, pa od tud i potrosnja veca. Generalno godisnja neka potrosnja po Zagrebu je bila prosjecno  4.5l.

 

Je li usteda? Pa malo jaci benzinac je na 9-11l bio u takvim uvjetima, tako da tu ima pozitivne ustede. Autoput ga ubije (Ri-Zg), ali moze izvuci prosjecnu 120km/h bez vecih problema. Ali zbog tog ciklusa rada motora gdje brizga puno zraka, auto ne moze potrosit vise od 6l, evo u 6 godina nisam to uspio imati.

 

Najvise vidis razliku kad se u 4 popodne zabijes iz Novog Zg u centar, pa stojis u guzvi i vuces se na struju, realno tad najvise prednosti ovaj auto ima uz automatik.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 11:53 (ivanoile).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
crack kaže...

Kolika su odstupanja u potrošnji od deklariranog. 

 

Ako nije tajna, jel postoji ikakva realna ušteda kod tebe (ili nekog poznanika) od kad si uzeo hibrid.

 

 

 ima ga je susjed, no ne duze od 8 mjeseci jer gdje ja stanujem jednostavno nemas gdje vozilo punit, tako da je odustao od te price....

 

sam je rekao da je ustedio dosta sto se tice potrosnje, no kad se uzme koliko je samo vozilo skuplje u pocetku, te ak ose kupi polovno koliko su problemi skupi i komplicirani... ak ose ne pravi stvarno velika kilometraza tu nema nekakve ustede...

 

ne ulazim sada u analize rate kredita, duzine otplate istoga i to....

 

vec cisto privatni korsinik koji koristi auto za grad

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
crack kaže...

sam je rekao da je ustedio dosta sto se tice potrosnje, no kad se uzme koliko je samo vozilo skuplje u pocetku, te ak ose kupi polovno koliko su problemi skupi i komplicirani... ak ose ne pravi stvarno velika kilometraza tu nema nekakve ustede...

 

ne ulazim sada u analize rate kredita, duzine otplate istoga i to....

 

vec cisto privatni korsinik koji koristi auto za grad

 Kakvih problema ima na hybridima?

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Robert_84 kaže...
crack kaže...

sam je rekao da je ustedio dosta sto se tice potrosnje, no kad se uzme koliko je samo vozilo skuplje u pocetku, te ak ose kupi polovno koliko su problemi skupi i komplicirani... ak ose ne pravi stvarno velika kilometraza tu nema nekakve ustede...

 

ne ulazim sada u analize rate kredita, duzine otplate istoga i to....

 

vec cisto privatni korsinik koji koristi auto za grad

 Kakvih problema ima na hybridima?

 lokacija punjenja ako nije blizu pod prvo, drugo susjed je imao losu bateriju koju nije mogao zamjenit nigdje povoljno. te se vozila nakon 8 mjeseci rijesio. nesto sto je zvao radilo se o iznosu od 3000-5000€ zamjene baterije uz to da im moras dat svoju.

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kupit plug-in bez kucne infrastrukture, no comment.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Kupit plug-in bez kucne infrastrukture, no comment.

 da upravo to, no eto gdje ljudi vozaju elektrican auta u Europi uglavnom se zivi u stanovima odnosno 80% stanovnistva tako zivi, a od njih jos veci broj nema garazu odnosno parkirno mjesto. U hr gdje su svi u svojim kucama i imaju svoju garazu nemaju para za tesle odnosno elektricana vozila tako da opet eto problema.

 

sta ces kako se kaze zivot

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
ivanoile kaže...

Kupit plug-in bez kucne infrastrukture, no comment.

 da upravo to, no eto gdje ljudi vozaju elektrican auta u Europi uglavnom se zivi u stanovima odnosno 80% stanovnistva tako zivi, a od njih jos veci broj nema garazu odnosno parkirno mjesto. U hr gdje su svi u svojim kucama i imaju svoju garazu nemaju para za tesle odnosno elektricana vozila tako da opet eto problema.

 

sta ces kako se kaze zivot

 Ali imaju uticnice na parkingu.. U svedskoj npr ima parkirna mjesta pred zgradom i uticnica je pred svakim, spoje si aute koji cak i nisu na struju da im bude topli ujutro, ne znam kak se zove taj dodatak opremi, ko webasto ali na struju 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 ko webasto ali na struju 

 Webasto na struju

 

https://www.webasto-comfort.com/hr-hr/grijanje/parkirni-grijac-za-automobil/elektricno-grijanje/

-
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice