Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.371
|
čitano: 13.544.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Danas prošao tehnički e90 dpf i egr off sa 0.04 zacrnjenja s time da ga nisam propuhao prije odlaska na tehnički. N47 majka

 Sad će te ovaj prijavit, pazi se... Vidim po TD-u da bi i meni valjda, da me već nisu slikali... Imamo novog heroja na cestama 

-
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nije DPF i EGR bezveze. Sam EGR smanjuje 50% NOx koji je kancerogen, a DPF 90% krutih lebdećih čestica koje se talože u plućima. Problem je u velikim gradovima i gustom prometu i tu ubijamo sebe i svoju djecu. Vozim dizela sve orginal i u funkciji, 200 tisuća FAP(DPF) kao nov, aditiv doliven na 190 tisuća. Čišćenje samog EGR_a i DPF-a više nije skupo.

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Toliko niska da nekad imam osjećaj da je opasno voziti toliko sporo.
Life is meant to die. Accept your fates.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Kad smo već kod skupih slikica... 

 

50 ograničenje, koji me k.. gonio da ne stanem na ovih 79 i ušparam 250kn... Isto Zagorje, ofc...

 Može i gore. Ukupno 2700kn i mjesec bez vozačke. Prelijep poklon pred valentinovo. 

Ali najžešća stvar je sto je to ovako bilo.

19.07.2020 16:23 82km/h gdje je 50, umanjeno za 10 iznosi 72km/h. Kazna 1000kn , ako platim u roku 3 dana 500kn..platio odmah i riješio 

Druga kazna 19.07.2020 16:27, cijelih 4 minute poslije  na istome mjestu 105 na 50, umanjeno za 10% iznosi 94.5 sto je od 3000-7000kn plus 3 boda plus mjesec do tri bez vozačke. Dao svoje podatke da sam vozio, dobio kaznu 3000kn i mjesec bez vozačke,  zalio se ali završilo u ZG na sudu i odbili me i eto to je konacna kazna.

Znaci cca 200m od kuce gdje zivim cijeli zivot su postavili radar i slikali me u razmaku od 4 minute, a cijela situacija je sljedeca. To je bilo u nedjelju,  a od petka auto vukao sve losije i slabije,  u nedjelju spojio na dijagnostiku i kaze maf senzor, ja izvadio i ocistio, vratio nazad i reko idem do susjednog sela se provozati i okrenuti se nazad i kuci, napravio to i auto vukao odlično,  zato i jesam stisnuo na 100+ pri povratku kad se malo ugrijao da vidim jel radi dobro sada i mogu reci dobro je radio 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Kad smo već kod skupih slikica... 

 

50 ograničenje, koji me k.. gonio da ne stanem na ovih 79 i ušparam 250kn... Isto Zagorje, ofc...

 Može i gore. Ukupno 2700kn i mjesec bez vozačke. Prelijep poklon pred valentinovo. 

Ali najžešća stvar je sto je to ovako bilo.

19.07.2020 16:23 82km/h gdje je 50, umanjeno za 10 iznosi 72km/h. Kazna 1000kn , ako platim u roku 3 dana 500kn..platio odmah i riješio 

Druga kazna 19.07.2020 16:27, cijelih 4 minute poslije  na istome mjestu 105 na 50, umanjeno za 10% iznosi 94.5 sto je od 3000-7000kn plus 3 boda plus mjesec do tri bez vozačke. Dao svoje podatke da sam vozio, dobio kaznu 3000kn i mjesec bez vozačke,  zalio se ali završilo u ZG na sudu i odbili me i eto to je konacna kazna.

Znaci cca 200m od kuce gdje zivim cijeli zivot su postavili radar i slikali me u razmaku od 4 minute, a cijela situacija je sljedeca. To je bilo u nedjelju,  a od petka auto vukao sve losije i slabije,  u nedjelju spojio na dijagnostiku i kaze maf senzor, ja izvadio i ocistio, vratio nazad i reko idem do susjednog sela se provozati i okrenuti se nazad i kuci, napravio to i auto vukao odlično,  zato i jesam stisnuo na 100+ pri povratku kad se malo ugrijao da vidim jel radi dobro sada i mogu reci dobro je radio 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lupil sam ti TD jer šta bi drugo trebao? Pljeskat ti? Nije valjda da se ponosiš tom čestitkom od plavaca?
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hvala, nema tipke pa moram ovakvo pisati.
Kad živiš pored ceste od osam traka, onda ti nije više svejedno.
Sve te gorile treba nazad za tehnički.
Treba postrožiti kontrole.
Life is meant to die. Accept your fates.
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

cekaj, zasto si ga stisnuo 4 minute nakon ako si znao da je policija tamo? nema mi nikakve logike, da sam dobio kaznu negdje i da se za par minuta vracam na to mjesto sigurno bih vozio oko ogranicenja...

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Prvi put nije znao da ga je slikalo?
Life is meant to die. Accept your fates.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

cekaj, zasto si ga stisnuo 4 minute nakon ako si znao da je policija tamo? nema mi nikakve logike, da sam dobio kaznu negdje i da se za par minuta vracam na to mjesto sigurno bih vozio oko ogranicenja...

 Kamera. Vjerojatno nije čovjek vidio kameru.

 

Ej, bar sad zna da mu auto dobro vuče, za mjesec dana kad bude opet mogao vozit, zna da je auto dobar i da ide preko 100.

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li netko zna koji ključ/evi je poptreban za zamjenu ulja i filtera ulja na 116d(b37 1.5 motor)?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...
Lupil sam ti TD jer šta bi drugo trebao? Pljeskat ti? Nije valjda da se ponosiš tom čestitkom od plavaca?

 Bas se ponosim sto sam morao platiti 2700kn i jos mjesec bez vozačke sto mi je najveca patnja

aloevera13 kaže...

cekaj, zasto si ga stisnuo 4 minute nakon ako si znao da je policija tamo? nema mi nikakve logike, da sam dobio kaznu negdje i da se za par minuta vracam na to mjesto sigurno bih vozio oko ogranicenja...

 Samo radar / kamera je bila tamo,njih nije. Postavili i povukli se,  da sam vidio nebi sigurno dobio nijednu kaznu

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filox kaže...
aloevera13 kaže...

cekaj, zasto si ga stisnuo 4 minute nakon ako si znao da je policija tamo? nema mi nikakve logike, da sam dobio kaznu negdje i da se za par minuta vracam na to mjesto sigurno bih vozio oko ogranicenja...

 Kamera. Vjerojatno nije čovjek vidio kameru.

 

Ej, bar sad zna da mu auto dobro vuče, za mjesec dana kad bude opet mogao vozit, zna da je auto dobar i da ide preko 100.

 

 To je cls 500 sto sam mjenjao prije 4 mjeseca, ovaj ide puno bolje 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Caustic kaže...
Lupil sam ti TD jer šta bi drugo trebao? Pljeskat ti? Nije valjda da se ponosiš tom čestitkom od plavaca?

 Isto tako i na tvoje pitanje, da jos nadodam .

 

 Ako vec zivis tu di zivis, napravi nekakvu naplatnu i zaustavljaj aute i gledaj jel imaju DPF/EGR, ako nemaju onda se mozes zalit njima.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Kad smo već kod skupih slikica... 

 

50 ograničenje, koji me k.. gonio da ne stanem na ovih 79 i ušparam 250kn... Isto Zagorje, ofc...

 To je to, sad te je Caustic anonimno prijavio 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ograničenja su negdje lopovski niska.

 Ja sam prosao 129 na 50 ogranicenje. Nigdje nema nicega. 2 kilometra su samo njive. Nema zive duse. Ali jebiga ogranicenje je 50 a ja proletio 129 i mozes se jebat. Platio sam 2 soma kuna i mjesec dana isao busom na posao 😀. I zivot ide dalje.

PSN:Tomislav025
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne, ne, on je dobil svoje.
Ovaj drugi bude prijavljen 😅
Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tko god da se je i malo vozio izvan RH, vidi kolko su kod nas ograničenja glupa. Tj. ograničenja su ostala ista još iz doba kad su na cestama bili fićeki, peglice, jugići i stojadini, ništa se nije promijenilo.

 

Na većini "brzih" cesti nam je ograničenje 70 km/h, a na tim cestama nema ničeg, sve zavoje možeš komotno prolaziti sa 120+, al ograničenje je 70 km/h. 

 

Nažalost, ograničenja kod nas služe punjenju državnog proračuna, a ne održavanju sigurnosti prometa na cestama.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da su u HR ogranicenja veca, majmuni bi vozili jos brze.

 

Medjugradska ogranicenja su u AT 100 - dakle od sela do sela picis 100 (ako uvjeti na cesti i traktori dozvole),

dok u HR je to najcesce 70 - pa se frajeri svejedno voze 130. Da je u HR ogranicenje 100, vozili bi 170.

Das prst ode ruka.

 

A druga stvar - u HR se ispred skoli, vrtica, bolnica i starackih domova ne ogranicava na 30, nego je i dalje 50,

samo stave tablu da je skola, bolnica itd - vani se fino stavi 30 i radar u oba smjera - pa tko je frajer i prodje

sa 40, fino plati 150-200€ kazne. Sto je nize ogranicenje, to su kazne za prekoracenje vece, jer su to

mjesta s visokim rizikom za pjesake - dok ako je ogranicenje na autoputu 130, i okine te sa 150,

platit ces 60-70€, ne vise.

 

I nema onih "+10kn + 10%", pa ti ogranicenje na 130kmh ispadne (130+10)+10%=154kmh.

Ogranicenje je +10% i gotovo - na 130 to je 143kmh max, dok u IT nema ni toga - ako je ogranicenje 100,

i ne vjerujes svom tahou, vozi radije 95, jer na 101kmh dobijes kaznu, a talijanske kazne su uzasno skupe.

Za +5kmh ide i do 300€ kazne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 14:04 (Čitatelj).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Da su u HR ogranicenja veca, majmuni bi vozili jos brze.

 

Medjugradska ogranicenja su u AT 100 - dakle od sela do sela picis 100 (ako uvjeti na cesti i traktori dozvole),

dok u HR je to najcesce 70 - pa se frajeri svejedno voze 130. Da je u HR ogranicenje 100, vozili bi 170.

Das prst ode ruka.

 

A druga stvar - u HR se ispred skoli, vrtica, bolnica i starackih domova ne ogranicava na 30, nego je i dalje 50,

samo stave tablu da je skola, bolnica itd - vani se fino stavi 30 i radar u oba smjera - pa tko je frajer i prodje

sa 40, fino plati 150-200€ kazne. Sto je nize ogranicenje, to su kazne za prekoracenje vece, jer su to

mjesta s visokim rizikom za pjesake - dok ako je ogranicenje na autoputu 130, i okine te sa 150,

platit ces 60-70€, ne vise.

 

I nema onih "+10kn + 10%", pa ti ogranicenje na 130kmh ispadne (130+10)+10%=154kmh.

Ogranicenje je +10% i gotovo - na 130 to je 143kmh max, dok u IT nema ni toga - ako je ogranicenje 100,

i ne vjerujes svom tahou, vozi radije 95, jer na 101kmh dobijes kaznu, a talijanske kazne su uzasno skupe.

Za +5kmh ide i do 300€ kazne.

 Ma ogranicenja su ok dok prate uvjete na cestama. Vecina ljudi vozi primitivnim djelom mozga i tjeraju auto do one brzine do koje im se čini sigurno (specijalci i preko tog da zadovolje svou adrenalinsku ovisnost). Tako na nekoj cesti gdje je 50 zbog toga sto nocu pjesaci hodaju i sto ima puno takvih nesreca, sta to kuzi neki u prolazu, njemu to izgleda kao cisti idiotizam. Na takvim cestama fino kruzne tokove, lezece policajce (oni novi crveni s pjesackim prijeko su dobri) i fino i primitivni dio mozga kuzi da se tu ne vozi brzo.

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne znam gdje si ti vidio da je izvan naselja 70kmh.
Do sada nikad nisam vidio 70kmh, jedino kad idem prema križanju.
Life is meant to die. Accept your fates.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nevjerujem da bi ljudi vozilo toliko brže da se dignu ograničenja. Najbolja solucija je maknut cestarine uvest vinjete i gotovo, više ljudi bi koristilo autoceste, pogotovo kamioni.

A ti što prijavljuješ (ako si prijavio), jedan dobronamjerni savjet, nemoj to radit. Netko možda kupio auto sa dpf-om vozi 300km mjesečno pa ga zaštopa i zato ga i skine, radije prijavi jedan kruzer koji u 10h plovidbe zagadi isto kao pola voznog parka RH u mjesec dana.

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za 300km mjesecno nek kupi skuter il benzinca, a ne dizlo. Takodjer je autobus, vlak i bicikl opcija,

jer to je 10km dnevno, dakle po 5km u svakom smjeru - za to mi je prelijeno sjesti u automobil.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemaju svi pristup vlaku i autobusu. Za po ljeti je bicikl odlična opcija, ali na -10 kao jutros? Ili kad pada kiša?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Nemaju svi pristup vlaku i autobusu. Za po ljeti je bicikl odlična opcija, ali na -10 kao jutros? Ili kad pada kiša?

Onda uzme taxi.

Uzimati auto za 300 km mjesečno (posebno dizelaša) je bez veze.

Meni žena radi cca 500 km mjesečno pa joj je stari benzinac puna šaka brade-

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gdje se mogu preuzeti te slike/videi prekrsaja?

volio bi moc dobiti snimku mojeg rekorda na rijeckoj obilaznici pred 4g...

 

...

 

da preporucim AUXITO ledice W5W sa ali expressa, trazio sam namjerno manji model, jer imam neka mjesta gdje vece ne stanu. odlicne su, jake, ne blinkaju ni tinjaju...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pika-bu.

 

 


OnTopic-2,3.slika:

Koliko da ponudim za Celicu? Ne pali(pumpa goriva), jako dugo stoji. Nema zračne jastuke. US import je. Kad bi uložio nekih 300€ dijelova(pumpa,kočnice,distrubicija,svječice,maybe kvačilo, športski volan[original je noćna mora za nać-nema z. jastuk auto])+gume - mogla bi se lako regati. 2.0 16v je. nema ni 70t na satu. JAKO DUGO STOJi. Susjed se napokon odlučio riješit je se, žicam ga već godinama. Bez zafrkancije, nek ekipa baci neke brojke, čitat ću post-ove. Ima sve od opreme(komplet kožu, el retrovizore, nez šta bi još auto trebo imat te god?). Osim grijanja siceva.
Edit: obviously, slike su od prije par mjeseci. lel.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 21:32 (ramzocro-HCR).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

gdje se mogu preuzeti te slike/videi prekrsaja?

volio bi moc dobiti snimku mojeg rekorda na rijeckoj obilaznici pred 4g...

 

...

 

da preporucim AUXITO ledice W5W sa ali expressa, trazio sam namjerno manji model, jer imam neka mjesta gdje vece ne stanu. odlicne su, jake, ne blinkaju ni tinjaju...

 https://eprekrsaji.mup.hr/

 

al sumnjam da su retroaktivno stavljali gore stvari, ovo je novo

-
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
big_guy kaže...

Iskustva s ovim gumama?

 Ako je za astru j upisi si na tehnickom standardiziranu 225 40 18 u knjizicu i uzmi za 450 kn savu intensu uhp 2, odlicna guma.. Sve ispod toga i nexena je bas opasno smece

 Koja je razlika,sto se tice dimenzije guma;235 45 18 i 225 40 18?Vozna svojstva,izgled,potrošnja,udobnost?Volim da guma izgleda da ima što manje "mesa" 😁U biti,zašto je 225 40 jeftinija od 235 45?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 0:05 (big_guy).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
domac5 kaže...
big_guy kaže...

Iskustva s ovim gumama?

 Ako je za astru j upisi si na tehnickom standardiziranu 225 40 18 u knjizicu i uzmi za 450 kn savu intensu uhp 2, odlicna guma.. Sve ispod toga i nexena je bas opasno smece

 Koja je razlika,sto se tice dimenzije guma;235 45 18 i 225 40 18?Vozna svojstva,izgled,potrošnja,udobnost?Volim da guma izgleda da ima što manje "mesa" 😁U biti,zašto je 225 40 jeftinija od 235 45?

 225/40 ima manje mesa.  

Profil sto ti kazes meso ti se racuna na sljedeći nacin 235x0.45 ili 225x0.40 i dobiješ koji je profil

225/40/18 ima manje profila, iako meni bi 235 ljepse izgledala zbog širine gume,  pogotovo ako je neki veci auto.

225/40 ti je jeftinija jer je standarni kalup, tj dimenzija. Nisam dosada ni naisao da netko koristi 235/45/18, to neki crossover ili suv u pitanju?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice