Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.291.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima TSB za solenoid varijatora,  kod njega ima te simptome i iz toga je godišta. Koliko ima km?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vergla kao da nema zraka? Neznam dal ti novi tdi motori imaju ventil koji zatvara dovod zraka - Anti-Shudder Valve.

Na G4 on se nalazi kraj egr-a i isto mi se desilo da par puta duže vergla i kao da nema zraka. Samo sam ga podmazao sa silikonskim sprejem i od onda je dobar.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Corto_1973 kaže...

Kolega mora da vozi avion kad mu je 122KS u atmo benzincu od 2 litre tromo do bola...

 Pa kad je, atmosferac benzinac treba bar 150ks da je to dobro

Vozio sam 258ks 3.0 I6 i 5.0 V8 306ks oba atmosferca i to je posao. Ispod 140-150ks atmosferca benzinca nebi ni gledao za limuzinu, tj iznad 1500kg.  Za manji gradski auto 1100-1300kg može 120-130ks

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako dulje verglaju nakon određenog stajanja ti tdi-iji noviji, većinom bude sam common rail problem, ili nepovratni ventil na pumpi u rezervoaru/kučištu filtera-nafta se vrati natrag, cijev bude prazna, nema šta rail pumpa povuć, a za paljenje joj treba cca 200bara tlak stlačiti da dizne neš mogu napraviti.

 

Ak slabije vergla, iako je baterija dobra, tim motorima trebaju okretaji da kresnu(slab alnaser).

 

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

ž

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 17:33 (Boris grozni).
16 godina
online
Auti - ultimativna tema

Meni je Golf IV verglao u PM nakon malog servisa - bio kod x majstora dok jedan slucajan prolaznik nije skuzio da mali filter (izgleda ko T spojnica) koji sjeda u filter goriva ima lufta - jako labavo ulazi u filter goriva. Cijelo vrijeme je auto vukao zrak, vidjeli se mjehurici u crijevu za dovod goriva... Nakon zamjene tog malog ventila (trosak 30-ak kn) rijesili problem...

Truth in engineering.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ak žena oće onda to i kupiš. :D

Al imaš sad ove akcijske 320d/xd, daleko ljepše izgleda od 2GC i X2. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima sam golfa 7 1.6 godinama. Cca 1-2 puta mjesecno mu je doslo da malo duze vergla. Rekao bi 5+ sekundi i onda upali.

Radi cega se to dogada neznam ali nikada nije bilo nikakvih problema biti lampica. 

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...

BMW 220 xDrive Gran Tourer vs BMW X2 sDrive18d koji odabrati, žena oce x2 jel taj motor vrijedi ičemu?

GT je 7-seater, ako ti ne treba toliki auto onda pogledaj active tourer.

X2 sam vozio prosli tjedan par dana i vidljivost straga je uzasna, puno bolje to izgleda u mom active toureru.

generalno mi nije jasan taj X2 model ali ako bih birao samo izmedju GT i X2 isao bih na X2, bez obzira kaj ima straznji pogon.

taj 18d imam kod sebe i ima dovoljno snage a trosi stvarno mizerno: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1124406.html

 

oba motora (20d i 18d) su 2.0, razlika je samo u snazi, 150KS vs 190ks i naravno momentu.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 21:04 (nixass).
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema

l

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 17:31 (Boris grozni).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

svi sDrive su ti zadnji pogon, tako da pripazi na to :D

GT i AT imaju prednji pogon, kao i nova 1-ica (sa opcijom xDrive).

xDrive je, logicno, sva 4 (automatika odredjuje raspored snage)

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 21:08 (nixass).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jebeš bmw ako nije zadnji pogon.  Uzas zivi kad vidim prednji pogon na bmwu

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Jebeš bmw ako nije zadnji pogon.  Uzas zivi kad vidim prednji pogon na bmwu

Stereotip od kojeg u svakodnevnoj vožnji nemaš apsolutno nikakav benefit, naprotiv.

Jel ti se sere i od xDrive?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 21:55 (nixass).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Jebeš bmw ako nije zadnji pogon.  Uzas zivi kad vidim prednji pogon na bmwu

 Koji je bit autoindustrije? Profit i zarada.

Kako će određena autokuća ostvariti bolji profit? Što širom paletom ponuđenih modela.

 

Ne moram ti dalje ništa pisati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 22:06 (MatijaZG).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim na to kada ideš na liječnički. Taj lak se samo vodobrusnim pošmirgla i stavi novi lak.

E da, al to nije ista stvar. Taj idiot-test je dosta opsezniji i navodno vecina ekipe koja ga pokusa poloziti (nakon sto ih uhvate) ne uspije. link

Sad gledam i nije rijec o prebrzoj voznji nego voznji u alkoholiziranom stanju.

 

A sto se tice limita na brzinu, meni se sve cini da bi drzava mogla donijeti zakon da ako auto oce proc tehnicki mora imati ugradjen sustav kontrole brzine koji automatski po gps-u limitira maksimalnu brzinu na prometnici.

Onda bi se mogli staviti realni limiti i tipa u zavoju automatski auto usporiti i tako dalje i tako blize.

Evo koliko vidim draga nam europska unija vec donjela neki zakon tog tipa: https://www.rac.co.uk/drive/news/motoring-news/mandatory-speed-limiters/

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 22:13 (Dojitza).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
sstrmi kaže...

Jebeš bmw ako nije zadnji pogon.  Uzas zivi kad vidim prednji pogon na bmwu

Stereotip od kojeg u svakodnevnoj vožnji nemaš apsolutno nikakav benefit, naprotiv.

Jel ti se sere i od xDrive?

 Imao prilike u par navrata uzeti xdrive i nisam. Vozio sam isto, ali nije to to. Iako rekao sam sigurno da cu jednom uzeti xdrive jer sam u međuvremenu saznao za xdelete aplikaciju od xhp tako da samo iskljucim prednji pogon i vozi za uzitak

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znam da, sve se vrti oko novca.  Samo je žalosno sto im tradicija nista ne znači 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

kad sam kupovao auto mehaničar mi je rekao da je akumulator u dobrom stanju i da su mu okej vrijednosti, to je bilo u 11. mj.

to verglanje zna biti nekad 7 8 sekundi i ne zvuči kao verglanje dok normalno upali, nekad upali kako okrenem ključ sasvim normalno.

da je anlaser zasto bi samo ponekad zajebavo? onda nebi uopce upaliti htio ili se varam? 

 Upravo se problem anlasera manifestira tako kako si ti opisao. Kada je u poziciji gdje se je pohabao, vrti u prazno. Zato neki znaju lupati nekim ključem po istome kako bi ga pomaknuli u poziciju da uhvati i pokrene auto.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Ako dulje verglaju nakon određenog stajanja ti tdi-iji noviji, većinom bude sam common rail problem, ili nepovratni ventil na pumpi u rezervoaru/kučištu filtera-nafta se vrati natrag, cijev bude prazna, nema šta rail pumpa povuć, a za paljenje joj treba cca 200bara tlak stlačiti da dizne neš mogu napraviti.

 

Ak slabije vergla, iako je baterija dobra, tim motorima trebaju okretaji da kresnu(slab alnaser).

 

 

 Neki isto imaju problema do softwera ECUa ili nesto oko mape, bilo je pricanja po vw grupi da dosta ljudi golf 7 verglaju ponekad po 10+sek, isli kod svih zivih mehanicara (i to vecinom kod najboljih) da bi se ispostavilo da se remapom auta sve rijesilo.. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
nixass kaže...
sstrmi kaže...

Jebeš bmw ako nije zadnji pogon.  Uzas zivi kad vidim prednji pogon na bmwu

Stereotip od kojeg u svakodnevnoj vožnji nemaš apsolutno nikakav benefit, naprotiv.

Jel ti se sere i od xDrive?

 Imao prilike u par navrata uzeti xdrive i nisam. Vozio sam isto, ali nije to to. Iako rekao sam sigurno da cu jednom uzeti xdrive jer sam u međuvremenu saznao za xdelete aplikaciju od xhp tako da samo iskljucim prednji pogon i vozi za uzitak

 Kada ću uzimat auto za užitak bit će definitivno zadnji pogon, i automatik.

Klasičan auto za svakodnevne potrebe ne mora biti, pa makar se zvao i bmw.

A tek dok dođu sa prednjim pogonom i na struju/vodik.. kakve će tek to osjećaje izazivati.. :)

 

Znatiželje radi, kakav užitak pruža auto sa zadnjim pogonom na normalnoj cesti, po ograničenju, bez bacanja guzice?

Možda su ti zato opalili dvije kazne nedavno? Ako je to to onda nemamo iste definicije užitka.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Znam da, sve se vrti oko novca.  Samo je žalosno sto im tradicija nista ne znači 

 Zasto bi im znacila? Vecina kupaca serije 1 i 2, su ljudi kojima nije stalo do vozackih sposobnosti, vec brenda i prostornosti. (BMW zadrzava zadnji pogon na seriji 2 coupe, gdje su sami potvrdili ovo sto sam napisao)

 

 

Iskreno zasto BMW ne bi stavio prednji pogon, kada serija 1 ide novim vozacima i vozacima koji i sami nisu nekakvi "profi" po pitanju kontrole auta. Pa vise ljudi je odbio zadnji pogon nego doveo u tom kontekstu. Em nema puno mjesta u autu, em zadnji pogon, em auto ima toliko dug nos da je jednostavno tezak i u svakom zavoju se osjeca kako ga nos odnosi.

 

Sa prednjim pogonom su napravili dobar potez za trziste, a tko voli zadnji il nek skupi pare il nek vozi ove rabljene iz Njemacke.

 

Dizajn samih BMWa je puno veca diskusija od prednjeg pogona, realno ljudi koji kenjaju po prednjem pogonu ne bi iovako kupili seriju 1. (Osim onih 5% 135M/140M)

 

 

 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovi prednji pogoni bmw novije generacije imaju užasnih problema s nosačima motora. Susjedu sam već 2x mjenjao na b47 modelu x2-ke. Auto nije još prešao 180t. Konkretno je problem onaj na suvozačevoj strani. Uljni je, i nije jeftin. I sranje ga je za promjeniti brzinski, sve smeta, i velik je, i mogli su to bolje riješiti.

 

Uh, i da, lanac mu se čuje. To uskoro se dela. Probably sve ide dole i upošto lupa puno km, ide i komplet set kvačila novo na njega.

 

Noviji x-driveovi nemaju problema s reduktorima ko stari modeli.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
sstrmi kaže...
nixass kaže...
sstrmi kaže...

Jebeš bmw ako nije zadnji pogon.  Uzas zivi kad vidim prednji pogon na bmwu

Stereotip od kojeg u svakodnevnoj vožnji nemaš apsolutno nikakav benefit, naprotiv.

Jel ti se sere i od xDrive?

 Imao prilike u par navrata uzeti xdrive i nisam. Vozio sam isto, ali nije to to. Iako rekao sam sigurno da cu jednom uzeti xdrive jer sam u međuvremenu saznao za xdelete aplikaciju od xhp tako da samo iskljucim prednji pogon i vozi za uzitak

 Kada ću uzimat auto za užitak bit će definitivno zadnji pogon, i automatik.

Klasičan auto za svakodnevne potrebe ne mora biti, pa makar se zvao i bmw.

A tek dok dođu sa prednjim pogonom i na struju/vodik.. kakve će tek to osjećaje izazivati.. :)

 

Znatiželje radi, kakav užitak pruža auto sa zadnjim pogonom na normalnoj cesti, po ograničenju, bez bacanja guzice?

Možda su ti zato opalili dvije kazne nedavno? Ako je to to onda nemamo iste definicije užitka.

 Automatik je zakon. Prije godinu i nesto sitno sam prvi put uzeo automatik i nikad vise rucni. Istina da je popravak skup ako krepa ali se definitivno isplati. Pogotovo kad imas puno gradske voznje.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

 Kada ću uzimat auto za užitak bit će definitivno zadnji pogon, i automatik.

Klasičan auto za svakodnevne potrebe ne mora biti, pa makar se zvao i bmw.

A tek dok dođu sa prednjim pogonom i na struju/vodik.. kakve će tek to osjećaje izazivati.. :)

 

Znatiželje radi, kakav užitak pruža auto sa zadnjim pogonom na normalnoj cesti, po ograničenju, bez bacanja guzice?

Možda su ti zato opalili dvije kazne nedavno? Ako je to to onda nemamo iste definicije užitka.

 Nisu zato,  te kazne su zbog gluposti . Po normalnoj cesti nista,  realno i iskreno dok ne padne snijeg. 

ivanoile kaže...
sstrmi kaže...

Znam da, sve se vrti oko novca.  Samo je žalosno sto im tradicija nista ne znači 

 Zasto bi im znacila? Vecina kupaca serije 1 i 2, su ljudi kojima nije stalo do vozackih sposobnosti, vec brenda i prostornosti. (BMW zadrzava zadnji pogon na seriji 2 coupe, gdje su sami potvrdili ovo sto sam napisao)

 

 

Iskreno zasto BMW ne bi stavio prednji pogon, kada serija 1 ide novim vozacima i vozacima koji i sami nisu nekakvi "profi" po pitanju kontrole auta. Pa vise ljudi je odbio zadnji pogon nego doveo u tom kontekstu. Em nema puno mjesta u autu, em zadnji pogon, em auto ima toliko dug nos da je jednostavno tezak i u svakom zavoju se osjeca kako ga nos odnosi.

 

Sa prednjim pogonom su napravili dobar potez za trziste, a tko voli zadnji il nek skupi pare il nek vozi ove rabljene iz Njemacke.

 

Dizajn samih BMWa je puno veca diskusija od prednjeg pogona, realno ljudi koji kenjaju po prednjem pogonu ne bi iovako kupili seriju 1. (Osim onih 5% 135M/140M)

 

 

 

 Sto se tice dizajna definitivno su tu neke cudne odluke 

ramzocro-HCR kaže...

Ovi prednji pogoni bmw novije generacije imaju užasnih problema s nosačima motora. Susjedu sam već 2x mjenjao na b47 modelu x2-ke. Auto nije još prešao 180t. Konkretno je problem onaj na suvozačevoj strani. Uljni je, i nije jeftin. I sranje ga je za promjeniti brzinski, sve smeta, i velik je, i mogli su to bolje riješiti.

 

Uh, i da, lanac mu se čuje. To uskoro se dela. Probably sve ide dole i upošto lupa puno km, ide i komplet set kvačila novo na njega.

 

Noviji x-driveovi nemaju problema s reduktorima ko stari modeli.

 B47 i na 180tkm se lanac vec cuje, a navodno nebi trebali imati problema.l, ali opet to je 4 zyl..da je 6 vjerojatno nebi imao tih problema 

omomomomoomm kaže...
nixass kaže...

 Automatik je zakon. Prije godinu i nesto sitno sam prvi put uzeo automatik i nikad vise rucni. Istina da je popravak skup ako krepa ali se definitivno isplati. Pogotovo kad imas puno gradske voznje.

 Zadnja 4 auta su mi automatic i vise se na rucni mjenjac ni ne vraćam, osim u slučaju E36 sto trazim. Tu je obavezno rucni.

Noviji auto sa boljim mjenjačem i F1 je zakon, imao na clsu 7G + F1 i to je odlično. Gle dode te na isto, dok kupiš komplet kvacila sa plivajucim svakih 200-250tkm ovisnono autu i stilu voznje, tako bolje odrzavati automatski mjenjač.  Moj na clsu je bio repariran na 313tkm kod perise u Vk, 2000€.  Dok ovaj sad u bwmu nije repariran dosada , nego je redovno odrzavan i evo 392tkm salta perfektno. Vjerojatno cu ga mapirati na xhp stg3 ako budem zadržavao auto i napraviti servis mjenjača na 400k

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Navodno....
Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...

 Nebi htio za ženu da vozika zadnji pogon, to me yebe a ona baš navalila a poslje ču ja sve plaćati

 Gdje je problem što bi žena vozila auto na zadnji pogon? 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Boris grozni kaže...

 Nebi htio za ženu da vozika zadnji pogon, to me yebe a ona baš navalila a poslje ču ja sve plaćati

 Gdje je problem što bi žena vozila auto na zadnji pogon? 

ja sam se zajebo gore, X2 je po defoltu prednji pogon.

jebe me ova sDrive oznaka kod BMW-a, moze biti i prednji i zadnji pogon, ovisno o modelu..

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A kakve veze ima koji je pogon? Pa neće voziti utrke ili driftati. Ako i hoće, onda to sigurno zna i tu nema problema. Za normalnu vožnju je svejedno koji je pogon.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

A kakve veze ima koji je pogon? Pa neće voziti utrke ili driftati. Ako i hoće, onda to sigurno zna i tu nema problema. Za normalnu vožnju je svejedno koji je pogon.

 Padne kiša, snijeg, osoba nije navikla na zadnji pogon, malo se zaleti, malo gas dotakne u zavoju... Nije baš problem vozit zadnji pogon, ali ako netko ne zna razliku, a uvjeti su klizavi, lako se može dogodit greška.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

A kakve veze ima koji je pogon? Pa neće voziti utrke ili driftati. Ako i hoće, onda to sigurno zna i tu nema problema. Za normalnu vožnju je svejedno koji je pogon.

 pa meni nikakve al vidis da Borisa brine

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 12:32 (nixass).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice