Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.354
|
čitano: 13.531.505
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

 Ovdje je na domovinskom i kosnici, za buzin nije nigdje nista pisalo

 Jesi siguran za ovu na mostu? 

Ne znam koliko je ogranicenje tamo...poslje mosta je 60...

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Poprilično, i frend mi je uletio prije mjesec dva pazi stavili su kameru na domovinski

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na Domovinskom je kamera ? Jel si siguran ? Posto se tamo svi zaljetaju po 100+, kameru sam jedino vidio kad se predje Domovisnki i ulazi u onaj podvoznjak...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 10:05 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

  K&N očekivano najbolji u 0-60, ali zato u filtraciji me je neugodno iznenadio.

Inače dosta zanimljiv kanal, uspoređuje svašta (aditive,ulja,brisače,masti) i pokušava da sve bude pošteno, a ne kao neki koji su plaćeni.

 

EDIT: Jučer barel nafte pao za 30%, a kod nas gorivo pojeftilo nevjerojatnih 2-3%. Tako da imamo sličnu cijenu kao kad je barel bio 70-80$, a sad je oko 30$.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 11:21 (ZooZ).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovi Njemački auti su postali takva smijurija. Ova nova BMW dvojka nema stražnji brisač lol. Mislim auto koji toliko košta i koji dolazi iz "renomirane i tehnološki napredne" auto kompanije bi trebao imati barem faking jeftini stražnji brisač da vidiš iza sebe lol.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na limuzinama i coupeovima ti ni netreba zadnji brisač, na active toureru ima normalni brisač, dok kod gran tourera je sakrit ispod onog nastavka krova (spojlera).

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 11:38 (ZooZ).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Na limuzinama i coupeovima ti ni netreba zadnji brisač, na active toureru ima normalni brisač, dok kod gran tourera je sakrit ispod onog nastavka krova (spojlera).

 Ovisi kakva si osoba. uglavnom ako pada kiša biti će ti slabija preglednost. (U gradu)
Neki preferiraju brisač. Problem je u tome kaj nemaš izbora za dodatnu nadoplatu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 11:48 (unknown).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
ZooZ kaže...

Na limuzinama i coupeovima ti ni netreba zadnji brisač, na active toureru ima normalni brisač, dok kod gran tourera je sakrit ispod onog nastavka krova (spojlera).

 Ovisi kakva si osoba. uglavnom ako pada kiša biti će ti slabija preglednost. (U gradu)
Neki preferiraju brisač. Problem je u tome kaj nemaš izbora za dodatnu nadoplatu.

 Nikad takav problem na seriji 2 Coupe... No evo, ni Maserati Ghibli nema zadnji brisac, a bome kosta vise od serije 2.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

pa brisace uglavnom imaju auti sa trecim/petim vratima, kupei i limuzine rijetko..

btw kod mene na active toureru je isto sakriven gore ispod spojlera, a i sam taj dio stakla je muka isusova za oprat jer mi jedva stane saka unutra

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iskreno ni neznam koja limuzina ima brisač, jer zbog aerodinamike kod njih zadnje staklo uvijek ostane čisto. Naravno imaš aute koji su oblikom limuzine gdje sa gepekom se otvara i stražnje staklo (peta vrata), ali to onda spada pod hatchback. Evo primjer sa Mazdom 6  1.generacije.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Tony1999 kaže...
Ziga kaže...
Fake_Alert kaže...

Zna li netko za kameru koja je na rasvjetnom stupu, kada se silazi sa autoceste kod domovinskog mosta i ide se prema gradu, odmah prije novog podvoznjaka...dali je to nadzorna samo ili?

Isto tako oko buzina kojekakve kamere viđam pa ne znam dali su nadzor ili za brzinu, pričam za autocestu.

 

 Sjeverni kolnik poslije čvora Kosnica u smjeru Buzina? kamera za nadzor brzine 

Semafor Buzin = nadzor brzine 

 koji tocno?

 Što nije onaj za skretanje King/Msan ? (ako se ne varam ili je to za prolazak na crveno?)

 

 

 Tek danas ih skuzih, inace uvijek odem kod croduxa na obilaznicu pa izbjegnem taj dio i guzvu pa nisam ni skuzio kamere

Fake_Alert kaže...
Tony1999 kaže...

 Ovdje je na domovinskom i kosnici, za buzin nije nigdje nista pisalo

 Jesi siguran za ovu na mostu? 

Ne znam koliko je ogranicenje tamo...poslje mosta je 60...

 

 

hahhaajaads kaže...

Na Domovinskom je kamera ? Jel si siguran ? Posto se tamo svi zaljetaju po 100+, kameru sam jedino vidio kad se predje Domovisnki i ulazi u onaj podvoznjak...

 nisam 100% jer nisam isao dulje vremena tamo, al frend je rekao da su na rasvjetu negdje puknuli onu novu, trebalo bi jos provjeriti

 

BTW, jucer drugi frend je isao u smjeru gorice i kod Supernove su stajali sa Fordom i ciljali onim pistoljem, i kaze usmjerili su u njega, jesu ga mogli slikat s tim ili je samo mjerio brzinu?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 15:15 (Tony1999).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, 

 

trebao bi nove ljetne gume 195/65 R15 za Peugeot 307 SW 1.6 HDI 110KS. Vožnja 60% AC, 40% grad, u prosjeku oko 12-15k km napravim ljeti, zimske imam Conti TS860. Cijena bi bila MAX 400 kn po gumi (HR ili SLO). Nekako mi se čini kako je najbolji omjer cijena/kvaliteta Uniroyal RS3, ali me jednako tako i brine što je guma dosta mekana pa ne znam da li će me poslužiti više od 2 sezone? Suzio sam izbor na nekoliko guma pa vas molim za pomoć. 

 

unaprijed hvala

8 Uniroyal RainExpert 3
3 GY EFFICIENT GRIP PERFOR
0 Fulda EcoControl HP 2
2 Hankook Ventus Prime2
5 Dunlop SPORT BLURESPONSE
1 Bridgestone TURANZA T005
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 17:27 (Balvan8).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imamo Fulda HP EcoControl dot 1.2018 gume su katastrofa, plasticne, nakon 35k km nisu se nista potrosile, dovoljno da cesta bude malo mokra, proklizuju pri kretanju, malo jacem ulasku u zavoj....

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

odgovor na pitanje HR naljepnice:

 

sta nije jednostavnije kupiti tocno koju treba po dimenzijama, bijelu i samo ju zaljepiti s unutarnje strane seljotejpom i kad se vratis u hr spremis si ju za drugi put? tako sam barem ja radio dok nisam dobio ove rege sa EU plavim poljem

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imao na svom Peugeotu GY Efficiency grip (došle na novom autu) - goru gumu nisam imao u životu jer proklizuje na suhom a na mokrom sam morao sporije voziti nego s bivšim autom koji je imao Continentalke

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

 Ima ona nova, ali nije OVA iz priloga...... Ovu iz priloga sam naletio u POREČU....... Ova nije ni blizu toj.

Balvan8 kaže...

Pozdrav, 

 

trebao bi nove ljetne gume 195/65 R15 za Peugeot 307 SW 1.6 HDI 110KS. Vožnja 60% AC, 40% grad, u prosjeku oko 12-15k km napravim ljeti, zimske imam Conti TS860. Cijena bi bila MAX 400 kn po gumi (HR ili SLO). Nekako mi se čini kako je najbolji omjer cijena/kvaliteta Uniroyal RS3, ali me jednako tako i brine što je guma dosta mekana pa ne znam da li će me poslužiti više od 2 sezone? Suzio sam izbor na nekoliko guma pa vas molim za pomoć. 

 

unaprijed hvala

 RainSport 3........ Prošao sam sa njom cca 20-30tkm..... Ima još šare cca 5 mm...... iskljucivo AC...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Planiram si uzet android autoradio, baš tipski sam našo za svoj auto mazda 3 2011 god., cijena je 1500 kn, neki kinez vjerojatno i dobije se sve za ugradnju tj sve paše tako da mi ostaju i komande na volanu. na slici mi izgleda predivno, naravno puno ljepše nego orginal koji trenutno imam sa tisuču gumbića

Pa me zanima dali netko ima iskustva s tim ako si je ugradio možda nešto takvo, jel 1500 kn i nije baš malo.

LP 

 

https://www.njuskalo.hr/auto-navigacija-gps/mazda-3-autoradio-navigacija-multimedija-oglas-30275564

Martin
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Tony1999 kaže...

 Ovdje je na domovinskom i kosnici, za buzin nije nigdje nista pisalo

 Jesi siguran za ovu na mostu? 

Ne znam koliko je ogranicenje tamo...poslje mosta je 60...

 

Tony1999 kaže...

Poprilično, i frend mi je uletio prije mjesec dva pazi stavili su kameru na domovinski

hahhaajaads kaže...

Na Domovinskom je kamera ? Jel si siguran ? Posto se tamo svi zaljetaju po 100+, kameru sam jedino vidio kad se predje Domovisnki i ulazi u onaj podvoznjak...

 Te kamere su tu postavljene već godinu dana, tj od otvaranja podvožnjaka od prošle godine...
Dvije su u podvožnjacima, svaka snima svoj smjer i dvije su čim se izađe iz podvožnjaka, također svaka snima svoj smjer, ali sumnjam da su za brzinu, jer ako obratite pažnju, ove dvije na Domovinskom mostu imaju one ukopane senzore za nadzor prometa odma pored u asfaltu, tj broje količinu prometa, a kamera očigledno registrira vrstu vozila (osobno, teretno...itd) i to valjda služi za neku statistiku stanja kolnika i same infrastrukture podvožnjaka i Domovinskog mosta...

 

A ako je netko i dobio kaznu, mogli su ga snimiti nakon podvožnjaka (prema Radničkoj, suprotno od Domovinskog mosta) di policija uredno stoji i snima pokretnom kamerom na traci za lijevo skretanje kod benzinske Luk oil di je ograničenje 60 i doletiš sa 80 bez problema...
Svaki put kad bi prolazio, imali su jednog zaustavljenog vozača...tu im je berba...

 

Bila je i slika negdje na fejsu, nemogu je nać...
A i btw: na google mapsu nema niti jedne kamere za nadzor brzine na Domovinskom...

 
EDIT:
Tu su te dvije, svaka svoju stranu snima, te kamere imaju male odvojene antene sa strane...
 

Off topic:
Danas sam na cesti naletio na smarta fortwo kako u gepeku vozi jednu 19 inćnu felgu (bez guma) za bmw-a X5

Nisam uspio uslikati, ali baš me zanima dal se vozač još vraćao po ostale tri s obzirom da ih prevozi jednu po jednu

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 19:54 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moja iskustva sa tim Androidima za auto su Ok, nitko se nije zalio iz drustva tko je ugradivao. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Balvan8 kaže...

Pozdrav, 

 

trebao bi nove ljetne gume 195/65 R15 za Peugeot 307 SW 1.6 HDI 110KS. Vožnja 60% AC, 40% grad, u prosjeku oko 12-15k km napravim ljeti, zimske imam Conti TS860. Cijena bi bila MAX 400 kn po gumi (HR ili SLO). Nekako mi se čini kako je najbolji omjer cijena/kvaliteta Uniroyal RS3, ali me jednako tako i brine što je guma dosta mekana pa ne znam da li će me poslužiti više od 2 sezone? Suzio sam izbor na nekoliko guma pa vas molim za pomoć. 

 

unaprijed hvala

 Uzmi novi rainsport 5, sporije se trosi od rainsport 3 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Uzmi novi rainsport 5, sporije se trosi od rainsport 3 

 Rado, ali sam 99% siguran da ih nema u toj dimenziji 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 21:51 (Balvan8).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Planiram si uzet android autoradio, baš tipski sam našo za svoj auto mazda 3 2011 god., cijena je 1500 kn, neki kinez vjerojatno i dobije se sve za ugradnju tj sve paše tako da mi ostaju i komande na volanu. na slici mi izgleda predivno, naravno puno ljepše nego orginal koji trenutno imam sa tisuču gumbića

Pa me zanima dali netko ima iskustva s tim ako si je ugradio možda nešto takvo, jel 1500 kn i nije baš malo.

LP 

 

https://www.njuskalo.hr/auto-navigacija-gps/mazda-3-autoradio-navigacija-multimedija-oglas-30275564

 Ugradio sam frendu u Audi TT mk2 prezadovoljan je, al obavezno model s minimalno 2 gb rama i quad core, po mogucnosti 8 core i 4gb rama. Ovo ostalo nemoj ni pomisljat stavljat. Drugi ima u octavii 3 i isto je zadovoljan. Uglavnom, vecina njih ti ima istu maticnu, PX3 PX5 PX6 tak da romovi i to bi trebalo bit kompaktibilno, jedino su izvana drugacija kucista

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 22:29 (Tony1999).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

odgovor na pitanje HR naljepnice:

 

sta nije jednostavnije kupiti tocno koju treba po dimenzijama, bijelu i samo ju zaljepiti s unutarnje strane seljotejpom i kad se vratis u hr spremis si ju za drugi put? tako sam barem ja radio dok nisam dobio ove rege sa EU plavim poljem

 Slažem se, to bi bilo u redu, i tako bi i napravio da nisam nabavio magnetnu.

 

Btw SLO vinjeta mjesečna ima jedino na ovoj INI pred Breganom, nema na Plitvicama ni Ježevu npr, imaju samo tjedne.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva s ovom gumom? Cijena za tu dimenziju je i vise nego super ali me zanima jel bolji ovaj model ili n8000? 

1 N8000
5 N'fera SU 4
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Tebe sam cekao, dis do sad 

Laknulo mi, inace bi bilo 365 kazni 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako znate lokacije kamera koje nisu upisane u te aplikacije AMZS i slično najbolje ih kontaktirajte mailom i napišete da im fali ta lokacija. Košta vas 5 min ,a nekome će te uštediti barem 250kn.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne mjere te kamere kod Domovinskog brzinu, obična nadzorna kamera, na jednoj dolje u podvožnjaku sam uspio pročitat da piše Philips na kućištu, ove koje mjere su Gatso i Cordon

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 8:24 (minarelli).
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa da li je netko vec stavio ljetne gume na auto?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Ekipa da li je netko vec stavio ljetne gume na auto?

 Iako bi sada već bilo ok napraviti zamjenu, radi zakonskog roka najbolje bi bilo pričekati do 15.4. pogotovo ako se voziš na državnim cestama na kojima je obavezna zimska oprema. Ako se pak voziš po gradu, možda bi bilo ok pričekati još kojih tjedan dana da vidiš kakvo će biti vrijeme i na temelju toga obavi zamjenu.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja nisam. Nemrem radi kaska i cekam 15.4 iako se vec sad mogu staviti bez problema. Ova zima je bila toliko slaba da zapravo nije ni trebalo stavljati zimske. Pricam za zagreb.

PSN:Tomislav025
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice