Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.389
|
čitano: 13.578.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja ti imam Octaviu 3FL, 203cm. Još imam i više kg, i meni ti je taman u njemu, a i iza ima dosta mjesta.
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

imam pitanjce za znalce

 

koji od ova dva kupiti

 

LINK1

 

LINK2

 

ne trebate slati preporuke za nesto drugo, mora biti jedan od ova dva

 

cijena je manje vise tu negdje, zanima me preporuka s obzirom na godista, motore i kilometrazu

 

hvala unaprijed

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Izmedju te dvije - 147icu - novija, jedan vlasnik, i ako ima

racune i dokumente o svim servisima i zamjenama,

osobito to sto tvrdi da je prije 100km sve izmjenjao,

onda bi cak toliko i vrijedila.

 

Al ostavi si jos soma eura za ono sto ne ocekujes.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ouchh kaže...

Koji od auta do 170k hrk bi bio najbolji za visoke ljude (2m)? Gledam samo iz Zubaka (Škoda, Audi, VW).

Ovi mini SUV mi se zapravo čine dosta malo..

 

ja sam 191cm i najvise sam mjesta imao u scali i karoqu - s time da bi izmedju ta 2 definitivno odabrao karoqa (vrhunski prostran auto za 170.000kn)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

između te 2 alfe, ne znaš koja je veći deathtrap..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koje zimske gume kupiti. 205/55R16. Auto G7

Uzeo bi nesto od ovoga:

Conti ts860

Goodyear UG8

Dunlop winter sport 5

Michelin alpin 6.

Kakva su iskustva?  Najvise naginjem continentalu jer vozim ljetne i odlicne su.

 

PSN:Tomislav025
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Conti su najbolje.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Timo kaže...

imam pitanjce za znalce

 

koji od ova dva kupiti

 

LINK1

 

LINK2

 

ne trebate slati preporuke za nesto drugo, mora biti jedan od ova dva

 

cijena je manje vise tu negdje, zanima me preporuka s obzirom na godista, motore i kilometrazu

 

hvala unaprijed

 

 Ja sam zvao tu 147icu prije par dana. Ukratko on prodaje u ime pravog vlasnika itd. Ugl. čim sam to čuo, prošla me volja. ....a i tip prodaje još dva automobila.
Ne mora ništa značiti, al to me odmah odbilo, plus ovo "najbolja u Hrvatskoj" (čemu to... !?), 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Timo kaže...

imam pitanjce za znalce

 

koji od ova dva kupiti

 

LINK1

 

LINK2

 

ne trebate slati preporuke za nesto drugo, mora biti jedan od ova dva

 

cijena je manje vise tu negdje, zanima me preporuka s obzirom na godista, motore i kilometrazu

 

hvala unaprijed

 

 

Ja bih 147, ipak je NAJBOLJA u Hrvatskoj i to GARANTIRANO. Bolje od toga ne mozes naci 

 

omomomomoomm kaže...

Koje zimske gume kupiti. 205/55R16. Auto G7

Uzeo bi nesto od ovoga:

Conti ts860

Goodyear UG8

Dunlop winter sport 5

Michelin alpin 6.

Kakva su iskustva?  Najvise naginjem continentalu jer vozim ljetne i odlicne su.

 

 

Koju god od tih uzmes, neces pogrijesit, samo ne znam otkud UG8 u toj grupi? Mislim da je sad UG9+ aktualan.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ova 147 ne ulijeva povjerenje bas zbog prodavatelja, prodaje 3 auta, a sva tri u rangu 180000-200000 km. kako da ne. 

 

za ovu 156 isto cudna kilometraza, 160 milja ima, a diesel 2004. godiste...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

ova 147 ne ulijeva povjerenje bas zbog prodavatelja, prodaje 3 auta, a sva tri u rangu 180000-200000 km. kako da ne. 

 

za ovu 156 isto cudna kilometraza, 160 milja ima, a diesel 2004. godiste...

 Prodavac nije specificirao s kojim motorom ima tolko km hahah

#fsb
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

između te 2 alfe, ne znaš koja je veći deathtrap..

 Crash test između 147-ice prve generacije koji si stavio, i treće generacije 2007.+ je razlika nebo i zemlja.

 

Za dečka koji gleda ovu 156-icu, nek je se drži dalje ako mu je novac mio (bila na krovu, jedva složena).

 

147-ica je opako sumnjiva, jer q2 košta 10k kn više, po slikama mi ne izgledaju njeni branici. S tim da bi trebala biti treća generacija, a treća generacija nema krom lajsnu na bunkeru iza, samo druga ima. Izgleda ko nekaj sklapano od dva auta.

 

Za te novce sam prije 3 mjeseca prodao isto godište, ali osnovni model, oštećenu od tuče, i ne baš maženu iznutra ... zato kažem da mi tako preniska cijena i hvala na sva usta smrdi.

Bolje se držati podalje.

 

Ak želiš dobru Alfu, regaj se na www.alfisti.hr, imaju svoj oglasnik i tam pogledaj. Skoro svaki član ima temu svog auta gdje nabrajaju sve, od redovnih servisa, do nesreća i modifikacija, kao i road tripove ... tak da znaš kaj je auto radio, gdje je bio i kako je održavan. Koju god tamo upikneš, biti će odličan primjerak koji će te služiti koliko god će ti trebati.

 

Za uščuvanu 147 pripremi 30.000 kn, sve ispod traži investiciju, pa će te doći i više.

 

@sveupitni, šalu na stranu ali dobro zboriš. Gledao sam jednog Opela sa 200000 km, i malom cijenom. Kad sam došao probat auto, vidio opće stanje da je ko za otpad i buntovno pitalika da kak auto sa 200k km može tak grozno izgledat, rekao je da auto ima 500.000, ali su stavili turbinu i blok sa motora koji ima 200.000 km, da kaj se bunim da je to normalno lol.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 21:08 (Jarvan).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

koliko onda treba za dobru 159? vidim po 4000-4500 eura se vrte cijene

5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
za te novce uzmes e46 benz redizajn ili jos bolje - s plinom.. i miran si godinama
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, imam mali problem , auto se trese kad kočim to jest kad se ugriju kočnice. Npr. idem sa autom nizbrdo većom brzinom i krenem kočit malo duže i tako još jednu okuku bude sve normalno ii nakon tog sljedeću okuku se auto kreće trest kad kočim jer su se valjda ugrijale kočnice, to jest ugrijale su se 100%. Pa sad me zanima zna li netko šta bi moglo bit jer mi nije jasno kako dok je hladan ne trese a čim se ugrije trese??

Gamer
5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
skidaj te kineze i stavi normalne diskove/plocice..
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zalaufao sam se s pitanjima, još jedno, koji auto radio duble din s ekranom na dodir staviti. 

Trebao bi biti kompatibilan s komandama iza volana (Peugeot 207). Android auto modeli su mi preskupi.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne znam koji su točno al nisu neki šrot sigurno. Al da, morat će se minjat svakako jer su dosta stari diskovi al opet ne razumin kako toplina utječe na samu trešnju, da su diskovi iskrivljeni tresli bi uvik.

Gamer
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
e46 kaže...
za te novce uzmes e46 benz redizajn ili jos bolje - s plinom.. i miran si godinama

 zar se moze usporedivat auto koji je izasao 98. sa autom koji se poceo prodavati 2005?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Ne znam koji su točno al nisu neki šrot sigurno. Al da, morat će se minjat svakako jer su dosta stari diskovi al opet ne razumin kako toplina utječe na samu trešnju, da su diskovi iskrivljeni tresli bi uvik.

 Ali s povećanjem temperature dolazi do toplinskog širenja ,samim tim ta iskrvljenost dolazi do izrazaja . 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Ne znam koji su točno al nisu neki šrot sigurno. Al da, morat će se minjat svakako jer su dosta stari diskovi al opet ne razumin kako toplina utječe na samu trešnju, da su diskovi iskrivljeni tresli bi uvik.

Mozda se zagrijavanjem pojedini djelovi diska različito šire i zbog toga se disk spiga i trese kad je zagrijan.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac govorim o faceliftu sedana/coupea/touringa..najbolje manual, benz atmosfera, sa 6 brzina po mogucnosti...a sto se tice alfe novije nije uvijek bolje..poznanik ima 156 1.9 jtd 07' il 8 pa mu se raspala turbina, vilice mjenja na godisnjoj bazi..nemam iskustva s alfama no velim kaj znam
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E i još pitanja dečki, na auto mi idu 195/55/16 i samo to imam u prometnoj, je moguće nadodati 205/55/16 s obzirom da su puno jeftinije? Peugeot 207.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
izaberi godinu i motor pa vidi kaj ti odgovara
https://www.wheel-size.com/size/peugeot/207/
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
e46 kaže...
izaberi godinu i motor pa vidi kaj ti odgovara
https://www.wheel-size.com/size/peugeot/207/

Stoji mi da ide i 205/55/16 ali nije zadebljano? :D

Dvije su zadebljane veličine (195/55/16 i 205/45/17) a dvije su sa tanjim fontom (205/55/16 i 205/45/18), i ako to je tako, to znači da u Hrvatskoj to mogu dodati u prometnu?

Odem samo u teh stanicu?

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, pitanje u vezi zimskih guma, da li se isplati kupiti i ima li kakve veze zimska guma s ojačanim rubom naspram obične. Gume bi išle na alu felge. Auto je VW Polo sa sportskim ovjesom. Konkretno se radi o ova dva modela:

https://www.mall.hr/gume-auto-zimske/continental-auto-guma-contiwintercontact-ts860-18560r15-84t

https://www.mall.hr/gume-auto-zimske/continental-auto-guma-contiwintercontact-ts860-18560r15-88t-xl

 

Da li je XL uvijek bolja? Razlika u cijeni i nije toliko velika pa... također, da li trebam znati nešto više o samoj felgi ili ove obje idu normalno na iste felge?

 

LP

5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
guma s ojacanim izbocenim rubom zapravo stiti felge od ostecenja ako dodes pre blizi rubnika..ako na to mislis
5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@love

da, ove zadebljane idu sigurno..za tanji font nisam ziher..najbolje da odes do tehnickog pa nek ti upise neku dimenziju ili vise njih..205/45/17 - izgled, 205/55/16 - udobnost..naravno ovisi i kakav ovjes imas :D
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
e46 kaže...
guma s ojacanim izbocenim rubom zapravo stiti felge od ostecenja ako dodes pre blizi rubnika..ako na to mislis

 

Krivo, XL su gume s jacom bocnicom za veca opterecenja.

Lip, tj. dodatni rub za zastitu felgi na gumama ima posebnu oznaku, npr. MFS, RP ili RFP.

Inace osobno bih isao na gumu bez XL oznaku jer je meksa bocnica pa je posljedicno i nesto udobnija voznja na takvoj gumi.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
e46 kaže...
domac govorim o faceliftu sedana/coupea/touringa..najbolje manual, benz atmosfera, sa 6 brzina po mogucnosti...a sto se tice alfe novije nije uvijek bolje..poznanik ima 156 1.9 jtd 07' il 8 pa mu se raspala turbina, vilice mjenja na godisnjoj bazi..nemam iskustva s alfama no velim kaj znam

 Staro njemačko groblje čiji dijelovi koštaju kao da je jučer izašlo iz tvornice baš nije neka sreća ... izbije godišnju plaću bez jebemti.

 

"Poznanik" ti očito je kupio od nekog "rejsera", ili je on takav tip, koji misli da ima konja na haubi ili bika pa ga tako i vozi, servisi na svakih 50.000 km i onda na njuškalo da razveseli idućeg vlasnika koji će popljuvati marku, a ne nemar. Mada mislim da je treća opcija, jer čim rečenica počinje sa poznanikom...znamo da je priča rođena za lovački dom.

 

Jedino kaj si u pravu je da vilice se mijenjaju, ali mijenjaju se na godišnjoj bazi ako kupiš nekvalitetne, i čovjek sa dvije lijeve ti ih postavlja. Ja u 5 godina promijenio dva puta, s tim da sam jednom samo zato jer je žena drmnula s autom u jamu veliko ko auto, pa je pukla.

 

Problem je naći 159 sa manje 250.000 km, znači računaj 250.000 km + režima vožnje ko da je na stazi (mada isto prođeš sa BMW.om ili sličnom markom, voze nadobudni klinci koji ne mare za tatine novce).

 

Kažem, kupiti od znanca, ili sa alfista.hr, da je provjereno.

 

Od svih marki koje sam imao, Alfa Romeo je najpouzdanija po pitanju kvarova i održavanja. Najgora iskustva Seat, Mercedes i Opel (ne računam Ladu xD). Mada sam opet kupio Opela, iz nužde jer mi je trebao monovolumen.

 

Kažem, u pet godina Alfe niti JEDAN kvar, samo redovno održavanje i popravci uzrokovani vlastitim nemarom. S tim da nemoram spominjati o nenadjebivom osjećaju za volanom i smiješno niskom potrošnjom za 120 KS (Ivanić Grad - Makarska, 3.9 l/100km, stara cesta, evidentirano slikama :) ).

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 8:24 (Jarvan).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice