Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.763
|
čitano: 13.887.147
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tocno, pomjesao sam stvari. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
1BIT kaže...

Najnovija stvar im je OBD tester/reader

 to im je fakat nepotrebno jer se nis ne mjenja...

 Je, dok sam ja tam bil, ni na jednom autu u svim trakama ga nisu koristili, nabavili te testere/readere sam da ih pokazat mogu da ih imaju...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jer će ti dpf smetati,daj ajde molim te

Ima hrpa auta bez tih sranja pa nikom ne smetaju

Ili kad netko stavi LPG pa poskida apsulutne sve kad nema eko testa

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Vidi se dali si maknuo DPF, i od 1.4. vise ne prolazis tehnicki. Bar ce bit manje smradova na cesti.

Ili ce ti smradovi koliko su ustedili na DPF-u, vratiti kroz ponovno vracanje DPF-a.

 

Ili u klasicno hrvatskom stilu, podmititi. Makar da kupim auto tko je netko podmitio

i prosao tehnicki, i da dobijem kaznu zbog toga, idem odmah u tehnicku stanicu kod

direktora da plati kaznu i o svom trosku rijesi sve nedostatke na automobilu koje

nisu "vidjeli" na tehnickom pregledu, jer u slucaju da ne rijesi, ide u novine

i prijava. Pa da vidim sto mu je skuplje, ostati bez posla i platiti vecu kaznu,

ili napravit generalku na vozilu.

 Sretno s dokazivanjem u hrvatistanu da modifikacije nisu napravljene nakon tehnickog pregleda

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Prvo, smatram da nije potrebno micat te stvari s auta. 
Ali, isto tako, micanje tih stvari ima svojih prednosti. Također ako je problem maknuti DPF na autu iz 2010, a nije problem hrpa auta iz 90tih na cestama, onda je neki gadan problem, točnije iskrivljena logika.

Još se moram voziti iza auta s skinutim DPFom da bi osjetio taj famozni smrad, ali sam se zato imao prilike voziti iza raspadnutih plinaša. Dakle ili auta s skinutim DPFom nema baš ili skinuti DPF ne čini razliku kakva se pokušava prikazati.

A što se tiče tužbe, gl s dokazivanjem da auto to nije imao na tehničkom i da je pušten. 

 

Meni je to logicno da logicnije ne moze bit. Naravno da su stari auti problem, ali ne mozes samo tako nekome oduzeti pravo da vozi stari auto, dok mozes ocekivat i mozes si dat za pravo da uvjetujes ispravnost, to jest legalnost odredenog vozila. Pogotovo jer se i neki nameti vezu uz ekologiju pa ispada da placas manje jer po papirima auto manje zagaduje, a u realnosti to nije tako.

Ista prica je i sa airbagovima, abs-om i slicnim glupostima koje su danas obavezne u automobilima, ali ako imas stari auto koji s tim nije ni dolazio da neces rusit nekog na tehnickom jer tog nema makar to u realnost predstavlja sigurnosni problem.

 

Čitatelj kaže...

Makar da kupim auto tko je netko podmitio i prosao tehnicki, i da dobijem kaznu zbog toga, idem odmah u tehnicku stanicu kod direktora da plati kaznu i o svom trosku rijesi sve nedostatke na automobilu koje nisu "vidjeli" na tehnickom pregledu, jer u slucaju da ne rijesi, ide u novine i prijava. Pa da vidim sto mu je skuplje, ostati bez posla i platiti vecu kaznu, ili napravit generalku na vozilu.

 

A jesi me nasmijao s ovom izjavom 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 16:52 (gamer34).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 moj poslovni auto ford transit connect isti motor 2017 godiste,znaci dusu mu svaki dan vadim na A6 170 do 180km/h i ne upali se tako vent kad stanem,a nekad malo idem kroz grad od naloga do naloga i parkiram,ugasim auto a on huci jos uvijek sav ko da umire,to mozda kod forda normala,kako mu ćefne

 eo samo da javim da je auto prodiso, vrtio sam ga na tempomatu 2200-2500 u 4 brzini i tak jedno 30ak minuta... kad sam krenuo osjetio sam smrad iz auspuha kod gepeka tak da sam bio 100% siguran da je dpf... krenuo nazad, potrosnja pala (sa 8-9 litara otvorene na 3-5 ovisi kak sam ga tero) i auto vuce iznenadjujuce bolje iz manjih okretaja... 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Vidi se dali si maknuo DPF, i od 1.4. vise ne prolazis tehnicki. Bar ce bit manje smradova na cesti.

Ili ce ti smradovi koliko su ustedili na DPF-u, vratiti kroz ponovno vracanje DPF-a.

 

Ili u klasicno hrvatskom stilu, podmititi. Makar da kupim auto tko je netko podmitio

i prosao tehnicki, i da dobijem kaznu zbog toga, idem odmah u tehnicku stanicu kod

direktora da plati kaznu i o svom trosku rijesi sve nedostatke na automobilu koje

nisu "vidjeli" na tehnickom pregledu, jer u slucaju da ne rijesi, ide u novine

i prijava. Pa da vidim sto mu je skuplje, ostati bez posla i platiti vecu kaznu,

ili napravit generalku na vozilu.

 kolega divno si me nasmijao s ovim postom. imam tehnicki 3.6. dostavit cu ti sve na uvid da moj auto BEZ DPF-a, EGR i STG1 ima ekotest u normi s istim takvim stock autom. A to da bi oni vidjeli s jednim obicnim univerzalnim obd adapterom bilokakve ozbiljnije parametre od auta mozes objesiti macku o rep. Nije đabe da postoje raznorazni obd adapteri i tipski software. tak da.

 

Osim toga štopanje dpf-a i egr je posljedica a ne uzrok problema na autu. Bilo uzrokovano kvarom ili nacinom voznje.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mene kao kupca to ne zanima, stanica mora dokazati da je za vrijeme tehnickog to sve bilo tu i stimalo,

jer oni su proglasili vozilo tehnicki ispravnim za cestu, a ne trgovac.

 

Al u HR ionako nebi kupio vozilo, bas zbog raznoraznog muljanja s svime,

od kilometara, do servisnih intervala itd.

 

Vozila iz HR, IT, SLO itd, ne zanima me. Cak i DE vise nije kao sto je nekad bila,

jer previse je nasih ljudi tamo. A zna se da ce vecina dati i guzce samo da izvuce korist iz bilo cega.

 

Fala, al ne fala, novo je novo. Kupis auto u salonu koji je bio prijavljen na 1 dan sa 10-15km na satu,

zbog toga ti cijena ide 5-7.000€, i vec si na konju. Vozis ga 5-6 godina i dobijes pol love natrag

kod zamjene. A slijedeci koji dobije vozilo sa 100-130.000km ce imati vozilo sa stvarnim

kilometrima, redovnim servisima i bez ikakvih modifikacija.

 

Jedinu modifikaciju koju uvijek napravim, je da na vozackom mjestu skinem rucku i stavim drzac za naocale.

 

Ford to vec ima serijski u vozilima, ili recimo kod sredisnjeg osvjetljenja, dok drugi uglavnom ili

imaju prazno mjesto sa cepovima, ili rucku (koju ne vidim da cu ikad koristiti, jer ako ne mogu uci i izaci iz auta,

onda mi ni ne treba) - 7€, lagana i brza modifikacija koja ima prakticnu vrijednost,

osobito kad izbijes na sjevernu stranu planine, pa ti lupi sunce, odbija se od snijega,

ne vidis vozit - a naocale moras imat pri ruci.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Jel postoji neki držač za mobitel(do 7") a da ne otpada sa šajbe kad Sunce upekne?

Negdje sam vidio na forumu da je stavio link od nekakvog držača s nekim silikonskim dijelom koji ne optada na Suncu. Ili sam umislio nešto?

Mislim čak da i nije bio za šajbu već za ispod šajbe(na tu plohu, kak da vam objansim)

 Da se ponovimo. 

 Doslovno istu stvar trazim, moze staklo ili za plastiku bez da se odljepi kad sunce zapekne

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zasto ne trazis specificno rijesenje za svoje vozilo?

Bolje nego lijepit po sajbi, jer svaka, ali svaka vakuum prijanjalka

ce se kad tad odlijepiti... a i moras onda sajbu ponovno ocistiti, jer ostane ruzni prsten,

na koji ce slabo prioniti drugi put zaredom.

 

https://www.aliexpress.com/item/Magnetic-Carbon-Fiber-Car-Phone-Holder-For-Toyota-C-HR-2017-2018-Air-Vent-Wireless-Charging/32960224645.html

 

Recimo da meni treba, uzeo bi ovako nesto. Em mi nije na sajbi, em mobitel ne bude vruc od sunca,

i jos mogu uzeti model sa bezicnim punjenjem, pa makar mi je mobitel zastario (generacija 2015),

ima USB-C i wireless punjenje, sto je iskoristivo na putu, osobito duzem putu.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Cekaj, a kada ides gradom i zelis suncane naocale.. .koje onda stavljas? Fora mi je taj fičr.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Treba mi doslovno nešto što može držat mobitel do 7". Nikakve više komplikacije. Može i taj za ventilaciju, može i za šajbu i za plohu ispod šajbe.. Samo da ne otpada kad Sunce upekne

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prometna u Zg-u prije sat vremena:
LINK

Vele da su sudjelovala dva vozila, predpostavljam da je pug pokušao izbjeći sudar sa tim drugim i tako završio na stupu, jer drugog vozila koliko vidimo nema, vjerojatno pobjeglo...

Ja sam si uvijek razmišljao, da mi vozilo iz suprotnog smijera nekim slućajem pređe na moju traku, u 90% slućaja se nemaš kamo maknut...čak i da na vrijeme odreagiraš, zaustaviš vozilo, lik će te pogodit i opet imaš pun k za popravljat, i da se držiš ograničenja u gradu, voziš 50, opet ne možeš nikako izbjeć sudar ako ti vozilo iznenada skrene na tvoju traku...tj možeš umjesto frontalnog sudara skrenut naglo desno i lupit zid, odletit u kanal ili nešto treće, ovisno gdje se zatekneš, te pritom shebat felge i gume na nogostup što je definitivno bolja opcija od frontalnog i to ako u tom dijeliću sekunde ne uočiš pješake na nogostupu koje bi mogao ugrozit...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Mene kao kupca to ne zanima, stanica mora dokazati da je za vrijeme tehnickog to sve bilo tu i stimalo,

jer oni su proglasili vozilo tehnicki ispravnim za cestu, a ne trgovac.

 

Al u HR ionako nebi kupio vozilo, bas zbog raznoraznog muljanja s svime,

od kilometara, do servisnih intervala itd.

 

Vozila iz HR, IT, SLO itd, ne zanima me. Cak i DE vise nije kao sto je nekad bila,

jer previse je nasih ljudi tamo. A zna se da ce vecina dati i guzce samo da izvuce korist iz bilo cega.

 

Fala, al ne fala, novo je novo. Kupis auto u salonu koji je bio prijavljen na 1 dan sa 10-15km na satu,

zbog toga ti cijena ide 5-7.000€, i vec si na konju. Vozis ga 5-6 godina i dobijes pol love natrag

kod zamjene. A slijedeci koji dobije vozilo sa 100-130.000km ce imati vozilo sa stvarnim

kilometrima, redovnim servisima i bez ikakvih modifikacija.

Pa ti tužiš stanicu i kažeš da su oni pustili auto bez toga i toga. Onda je na tebi da ti dokažeš da u trenutku tehničkog pregleda u autu nije bilo tog što tvrdiš a auto je ipak prošao tehnički.

Čak štoviše, gl s dokazivanjem i da je prošli vlasnik maknuo to ako ti nije dao papire tijekom prodaje. 

I smiješno ti je ovo s podcjenjivanjem. Kao original švabo te neće zajebat. Aha, neće k*rac. Još će ti ga dublje metnit nego kako ti kažeš naši ljudi radi kojih kao trpi reputacija.

A i fantazija o gubitku 5k€ na cijeni za 10km na autu je još smiješnija. Pa nitko nije lud dati 15% cijene dolje jer eto ima 10km. A i sretno s 10km s autom iz salona koji je prethodno prijavljen. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Prometna u Zg-u prije sat vremena:
LINK

Vele da su sudjelovala dva vozila, predpostavljam da je pug pokušao izbjeći sudar sa tim drugim i tako završio na stupu, jer drugog vozila koliko vidimo nema, vjerojatno pobjeglo...

Ja sam si uvijek razmišljao, da mi vozilo iz suprotnog smijera nekim slućajem pređe na moju traku, u 90% slućaja se nemaš kamo maknut...čak i da na vrijeme odreagiraš, zaustaviš vozilo, lik će te pogodit i opet imaš pun k za popravljat, i da se držiš ograničenja u gradu, voziš 50, opet ne možeš nikako izbjeć sudar ako ti vozilo iznenada skrene na tvoju traku...tj možeš umjesto frontalnog sudara skrenut naglo desno i lupit zid, odletit u kanal ili nešto treće, ovisno gdje se zatekneš, te pritom shebat felge i gume na nogostup što je definitivno bolja opcija od frontalnog i to ako u tom dijeliću sekunde ne uočiš pješake na nogostupu koje bi mogao ugrozit...

 Izbjegao sam dva puta takve idiote, oba puta sam sa pola auta zavrsio izvan ceste, na svu srecu nije bilo stete na autu ili je jos nisam primjetio, a pokazati ce se kasnije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 1:35 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

vezano uz AGM

 

bio nam je covjek na reklamaciji yuase i morali smo ga poslati doma jer nismo imali nikakvog AGM-a zamjenskog u tom trenutku...pa sam pitao covjeka koji nam radi kontrole i ispitivanja, zasto mu nismo mogli za tih par dana dat obican iste ili vece amperaze, pa mi odgovorio da NIKAKO ne ide non-AGM akumulator u AGM vozilo, pa makar taj covjek nikad koristio start stop...jednostavno ne ide...morat cu provjeriti danas tocno zasto, jer sam zaboravio :D ali NE ide

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da ide fizički/mehanički ali ga ne možeš registrirati u ECU pa da radi probleme i blesira, neki zajeb mora biti..

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Mislim da ide fizički/mehanički ali ga ne možeš registrirati u ECU pa da radi probleme i blesira, neki zajeb mora biti..

 

Koliko ja znam, ne mozes stavljat obicni jer auti sa S/S sustavom pune puno jacom strujom koju obicni aku tesko podnosi. Ali zato ne vidim problem s manjim AGM akumulatorom ako ne koristis S/S, 95Ah i 800-900A koliko tebi ide po katalogu je debelo pretjerano za benzinca.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može preporuka za neki dobar servis gdje napraviti mali servis za BMW f20 dizel u blizini Varaždina? Znači može i bliža okolica ili Čakovec. Znam za AC Baumgartner, dobio sam preporuku i za AC Dakra u Varaždinu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pa ti tužiš stanicu i kažeš da su oni pustili auto bez toga i toga. Onda je na tebi da ti dokažeš da u trenutku tehničkog pregleda u autu nije bilo tog što tvrdiš a auto je ipak prošao tehnički.

Čak štoviše, gl s dokazivanjem i da je prošli vlasnik maknuo to ako ti nije dao papire tijekom prodaje. 

I smiješno ti je ovo s podcjenjivanjem. Kao original švabo te neće zajebat. Aha, neće k*rac. Još će ti ga dublje metnit nego kako ti kažeš naši ljudi radi kojih kao trpi reputacija.

A i fantazija o gubitku 5k€ na cijeni za 10km na autu je još smiješnija. Pa nitko nije lud dati 15% cijene dolje jer eto ima 10km. A i sretno s 10km s autom iz salona koji je prethodno prijavljen. 

 

Stanica je duzna dati radni nalog u kojem se vidi da je EGR i DPF ispravan i testiran (nakon 1.4.2019.),

a ako to nemaju, to je vec dokaz da nisu atestirali vozilo.

 

Inace, kupio sam C-HR sa 10km na satu, prijavljen na 1 dan, trzisna cijena sa najjacom opremom

i dva seta alu kotaca - 33.600€, a ja sam platio 26.000€, ukupno 7.600€ popust.

 

Stvar je da je auto bio prijavljen na 1 dan, da bi mogao biti na izlozbi, i u toj cijeni je placen NoVA porez

koji se ne moze vratiti, a iznosi 12% ukupne vrijednosti vozila, dakle

33.600€ - 12% = 4032€, dakle 29.568€. A ostatak trgovac ima par tisuca lufta, tako da nije problem.

 

To sto u HR probno vozilo sa 35.000km ne spuste vise od 10%, to je drugi par cipela.

Moras znat pregovarat, stavit pare pod nos i onda nije nikakav problem.

 

A HR sudstvo ne moram koristiti, imam odvjetnika u AT, ne moram niti ici na razgovor,

objasnim sta i kako, odvjetnik rijesava sve sto treba. Vjerujem da bi brzo tehnicka stanica odlucila platiti odstetu.

 

Zima 2001., dosao iz AT za HR, taman na rezervi do INA-ine benziske u Sisku, natankao do cepa,

krenuo, napravio 7km i auto je stao, Opel Astra dizel, stara 2 godine. Odslepan na servis,

otkriveno gomila kolicina vode u smjesi, uz racun nazvao odvjetnika, on je kontaktirao

sve ostalo sto je trebalo, dobio je radni nalog od servisa o uzroku kvara,

i INA je morala podmiriti troskove popravka vozila + odstetu. Tako da sudstvo funkcionira,

bitno je da je drzava iza covjeka, a ne drzava iza svoje guzice.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 10:04 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Stanica je duzna dati radni nalog u kojem se vidi da je EGR i DPF ispravan i testiran (nakon 1.4.2019.),

a ako to nemaju, to je vec dokaz da nisu atestirali vozilo.

 kolega. ti si u mraku.

Pa ak je vozilo registrirano, on je na papiru i na "nalogu" teh. ispravan. A ja ti velim da niti nakon 1.4 ilio 1.6 ili bilokojeg 1. u mjesecu tehnicki sa svojom aparaturom nece moci vidjeti dali doticni auto ima egr i dpf... Ne radi se tu dal moj ili bilo ciji auto ima ili nema to kaj mora imati nego se radi o tome da tehnicki nema aparature za otkriti dali neki auto ima dpf ili ne...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cut ce se sve nakon 1.4. - cim to dodje na svoje - iz EU-a su dobili sredstva za alat,

upute kako provjeravati, a dali ce se tog drzati i ne, nije moja stvar. No stvar je takva,

s tim vozilima nebi smjeli na cestu, a i EU nikako.

 

U AT ti se civilni kombi vozi iza kamiona i mjeri ispusne plinove, i samo te izvedu van autoputa

na provjeru ako sumnjaju na nepravilnosti. Do sad je utvrdjeno da preko 56% tranzitnih kamiona

u AT ima iskljucen DPF i softwareski maknut AdBlue - kazna za firme, vozacu moguce zabrane tranzita

od 6 mjeseci pa nadalje. Koliko i kad ce se to primjenivati na civilnim vozilima, ne znam,

jer kod privatne osobe ne mozes izvuci toliko puno love kao od firme. Ali je to tako. Zakon je takav.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cut ce se sve nakon 1.4. - cim to dodje na svoje - iz EU-a su dobili sredstva za alat,

upute kako provjeravati, a dali ce se tog drzati i ne, nije moja stvar. No stvar je takva,

s tim vozilima nebi smjeli na cestu, a i EU nikako.

 

U AT ti se civilni kombi vozi iza kamiona i mjeri ispusne plinove, i samo te izvedu van autoputa

na provjeru ako sumnjaju na nepravilnosti. Do sad je utvrdjeno da preko 56% tranzitnih kamiona

u AT ima iskljucen DPF i softwareski maknut AdBlue - kazna za firme, vozacu moguce zabrane tranzita

od 6 mjeseci pa nadalje. Koliko i kad ce se to primjenivati na civilnim vozilima, ne znam,

jer kod privatne osobe ne mozes izvuci toliko puno love kao od firme. Ali je to tako. Zakon je takav.

Jedino kako mogu biti sigurni je u slucaju da obave pregled samog DPF-a

Ako nista drugo ugradivat ce se medusklop koji mjenja odredene podatke u komunikaciji izmedu uredaja i racunala auta.

Znaci mikrokontroler koji ima u sebi par IF-a i u slucaju da ECU salje DPF(ili bilo koji drugi eko uredaj) off, on promjeni tih par bytova u DPF on i to je to.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 14:53 (CroNk3r).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zabrijavas previse na to,kao i europa

Zato amere zaboli za to

Pa 20 najvecih tankera svijeta zagade vise nego svi auti svijeta

A takvih ogromnih brodova je puno puno vise

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Stvar je do kvalitete zraka - HR je ravna ko ploca, a takav joj je i nivo,

za 4 milje ljudi nije ni bitno, jer ne mogu zagaditi kao jedan veci EU grad.

 

U AT se stalno vrsi provjera kvaliteta zraka, i u slucaju da je losija od zeljene,

aktivno se smanjuju brzine na autoputu, pa cesto umjesto IGL130 i ILG100,

imate ogranicenja IGL80, dok se kvaliteta zraka ne popravi.

 

U DE od poostravanja dizelskih kategorija je recimo samo u Münchenu kvaliteta zraka poboljsana za 300%,

dakle 3x bolja nego prije par godina. Nije stvar da automobili manje zagadjuju kao prije, stvar je da je broj

stanovnika i vozila mnogo veca nego prije. I treba se to anulirati, da bi nam svima bilo bolje.

 

Isto kao i azbest - dobar je materijal - al ja od njega nebi kucu gradio.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Pa 20 najvecih tankera svijeta zagade vise nego svi auti svijeta

 

i call bullshit, link pls 

a i da je tako, tankeri ti ne zagađuju pred nosom..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...



Ja sam si uvijek razmišljao, da mi vozilo iz suprotnog smijera nekim slućajem pređe na moju traku, u 90% slućaja se nemaš kamo maknut...čak i da na vrijeme odreagiraš, zaustaviš vozilo, lik će te pogodit i opet imaš pun k za popravljat, i da se držiš ograničenja u gradu, voziš 50, opet ne možeš nikako izbjeć sudar ako ti vozilo iznenada skrene na tvoju traku...tj možeš umjesto frontalnog sudara skrenut naglo desno i lupit zid, odletit u kanal ili nešto treće, ovisno gdje se zatekneš, te pritom shebat felge i gume na nogostup što je definitivno bolja opcija od frontalnog i to ako u tom dijeliću sekunde ne uočiš pješake na nogostupu koje bi mogao ugrozit...

Nije točno, "zakonski" je ispravnije ostati u svojoj traci nego izbjeći nalet.
kasnije je užasno teško i komplicirano dokazati svoju teoriju da si izbjegavao vozilo

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
sstrmi kaže...

Pa 20 najvecih tankera svijeta zagade vise nego svi auti svijeta

 

i call bullshit, link pls 

a i da je tako, tankeri ti ne zagađuju pred nosom..

 Sorry,zeznio sam se.

16 najvećih,ne 20  Klik

Imaš od BBC-a dokumentar,i također jednostavno ukucaj u google ili evo ti već link 15 Brodova vs SVI AUTI

Lijepo je Trump odjebao te zakone za zagađivanje.

A pogledaj,samo 16 najvećih brodova više nego svi auti svijeta.A imaš na tisuće,možda desetke tisuća takvih brodova

I koja onda korist što jebu s eko normama,downsize sranjima itd

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Zabrijavas previse na to,kao i europa

Zato amere zaboli za to

Pa 20 najvecih tankera svijeta zagade vise nego svi auti svijeta

A takvih ogromnih brodova je puno puno vise

 Ma nek troše tankeri kao nasine rakete, nije problem njihovo zagađenje kad ih je malo i daleko su od kopna/populacije (većinu vremena)...i nuklearka Chernobyl zrači ali te boli briga kad je daleko i ne osjetiš je (koncentrat opada sa udaljenosti), a zamisli da ih je posvuda u manjim količinama i da si im svakodnevno izložen...
Vozila sa dizelskim motorom su problem jer ih je posvuda, previše ih je, svakodnevno se voziš za nekim koji ti dimi u facu...
Činjenica je da tankera nećeš osjetit normalnom vožnjom gradom, niti ćeš opće znati da trenutno plovi negdje, a od dizelskih vozila iz ulice u ulicu ne možeš pobjeć...

Samo sunce te zrači i štetnije je od svih tankera svjeta, svih vozila i motora sa unutarnjim izgaranjem na svjetu, ali nam nije problem, jer smo idealno udaljeni od sunca što je i razlog zašto nastanjujemo samo planetu zemlju...

 


BTW:
da ne zaboravim, danas naletim na renault lagunu grandtour/estate 2001-2005, po dimu iz ispuha se vidlo da je dizel, no nije to bitno, bilo ga je fora gledati kako se vozi, stoji, kreće na semaforu sa konstantnim svjetlećim stop svjetlom, kao da cijelo vrijeme koči, a čovjek opće nema nogu na kočnici, zacvikao mu izgleda prekidač kod papučice za kočnicu koji pali stop stražnje svjetlo, tako da je konstantno svjetlio i nisi znao kada koči dok se ne počne približavati, ta francuska tenologija uvijek iznenadi

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Francuzi..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice