Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.758
|
čitano: 13.881.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jeep rastavljen i sastavljen u 4 min. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne bih rekao da dolaze zatamnjena prednja. Dolaze tonirana stakla u boji sva primjerice ali u serijali da su zatamljena tesko. U EU je zakon jasan o tome da se prednja stakla bocna i sajba ne smiju zatamnjivati.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prednja stakla sigurno ne dolaze tvornički(ni u doplati) i ne smiju se zatamljivati.

Ja imam na svim autima zatamljena sva stakla, doduše prednja manje nego zadnja i nikada nisam imao problema sa policijom(možda zato što sam jako divan i pristojan).

Zadnjih 2-3 godine imam problema na tehničkom i moram dobro podmazivati kolege, dok sam prije samo ušao u stanicu sa spuštenim prednjim staklima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 12:50 (Grga1984).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni nije jasno ovaj tehnicki pregled,cekam u redu i ulazi golf trica dizel ( vidi se iz aviona ) i frajer ga ne turira,doveze moj auto i vadi mu dusu ( znam da treba za ekotest ) ,ali brate mili tjera ga u 4500 okretaja i istjera van i ugasi,kakvi su to panjevi,a auto sa turbinom 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Meni nije jasno ovaj tehnicki pregled,cekam u redu i ulazi golf trica dizel ( vidi se iz aviona ) i frajer ga ne turira,doveze moj auto i vadi mu dusu ( znam da treba za ekotest ) ,ali brate mili tjera ga u 4500 okretaja i istjera van i ugasi,kakvi su to panjevi,a auto sa turbinom 

 Mog su 10x namrtvo turirali da se pomakne ali 0,00 ispalo , uploadao sam svojevremeno rez tu..u 7 mjesecu..

In the name of tragedy...
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni su na c4 na prvom tehnickom trazili broj sasije, ne znam jesu mislili da sam ga ukrao ili sta, i tako nesposobni su mi polomili onaj filc ispod sajbe i dan danas ne stoji kako treba. 

 

Zato idem kod kolege na tehnicki, pazi na sve i nije debil. 

A i ovako me nece rusiti jer, ako nista, auto drzim u savrsenom stanju. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Ne bih rekao da dolaze zatamnjena prednja. Dolaze tonirana stakla u boji sva primjerice ali u serijali da su zatamljena tesko. U EU je zakon jasan o tome da se prednja stakla bocna i sajba ne smiju zatamnjivati.

 

 Što znači tonirana? Tipa nije govno, već se pas posrao ili? 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

E da, sjetilo me to da ja danas moram na tehnicki. 

Moze me rusiti samo zato jer imam ledice za rikverc. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

E da, sjetilo me to da ja danas moram na tehnicki. 

Moze me rusiti samo zato jer imam ledice za rikverc. 

Njih si sam stavio? zasto samo rikverc?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Meni nije jasno ovaj tehnicki pregled,cekam u redu i ulazi golf trica dizel ( vidi se iz aviona ) i frajer ga ne turira,doveze moj auto i vadi mu dusu ( znam da treba za ekotest ) ,ali brate mili tjera ga u 4500 okretaja i istjera van i ugasi,kakvi su to panjevi,a auto sa turbinom 

 Njega boli kuki ako ti nešto crkne na autu, samo će ti reći da nije tehnički ispravan. Mene su prije par godina rušili jer žarulja nije dobro sjela u konektor i nisu dali da je tamo samo usjednem, a lik sa uvrnutom karoserijom od sudara prođe bez problema. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Fake_Alert kaže...

Ne bih rekao da dolaze zatamnjena prednja. Dolaze tonirana stakla u boji sva primjerice ali u serijali da su zatamljena tesko. U EU je zakon jasan o tome da se prednja stakla bocna i sajba ne smiju zatamnjivati.

 

 Što znači tonirana? Tipa nije govno, već se pas posrao ili? 

 U nijansi. Neke boje.... zelena ili plava kao u mecke. 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
grmljar kaže...

Njih si sam stavio? zasto samo rikverc?

 Ne vjerujem LED-icama iz Kine. Sva druga svjetla su ili signalizacija ili osvjetljenje ceste, pa ako crknu ili počnu treptati, može biti problema. A rikverc LED-ice imaju leće i dosta bolje osvjetljavaju, a ako krepaju, nikom ništa, nikog se ne ugrožava.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je najbolji autolakirer u krugu 100 km od Zagreba?
Naj naj bolji, cijena apsolutno nebitna.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Javor&sin

Hrustić

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Meni nije jasno ovaj tehnicki pregled,cekam u redu i ulazi golf trica dizel ( vidi se iz aviona ) i frajer ga ne turira,doveze moj auto i vadi mu dusu ( znam da treba za ekotest ) ,ali brate mili tjera ga u 4500 okretaja i istjera van i ugasi,kakvi su to panjevi,a auto sa turbinom 

Zato je sad dobro na novim autima da kad ih spoji na ekotest, sami dodaju gas kolko treba i nema ga on sta turirati, auto sam drzi okretaje na mjestu i to je to.

 

chutac 

Meni svaki put gleda broj sasije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 15:37 (CroNk3r).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grga1984 kaže...

Javor&sin

Hrustić

 Ti si drugi koji ih preporuča. Onda idem k njima. Hvala 

CroNk3r kaže... 

chutac 

Meni svaki put gleda broj sasije.

 Ajd kad gleda, ali kad ti trga auto jer je glup i neupućen i ne zna gdje se nalazi, ...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prilikom uvoza auta koji nema službeni CO2 - tipa r32-34 jer onda to nisu službeno radili kakva je onda co2 procedura kod nas?

https://www.autoscout24.de/angebote/nissan-skyline-r33-gtst-s2-250-ps-originalzustand-top-benzin-silber-ce1e1a43-1cd9-4e11-e053-e350040a1681?cldtidx=3

https://www.autoscout24.de/angebote/nissan-skyline-r34-gtt-turbo-guter-zustand-hks-benzin-grau-d1a77533-c406-441f-9b29-f9f4a1d64140?cldtidx=7

 

I šta se kod nas više ne može napraviti homologacija za aute EURO 1-2

 

edit : http://www.forum.hr/showthread.php?t=836499 Kako se uopće računaju ove co2 tablice,  % od cijene ili šta?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 16:09 (sstrmi).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne stignem sve ispisati o Scenicu (jer moram ic staviti zimske na starog monovolumena - da pukle su nakon 30tkm i visetjednog vozenja na zici), ali cu ukratko napisat da scenic sa 130ks je IDEALAN, nas troje npr u autu, auto POVLACI...neznam sta rec, kao da ima vise, a ne 130...toliko povlaci da mozes pozalit npr. za 110ks varijantu i 20tak tkn razlike...

 

dakle auto POVLACI, a to vam govori netko tko svaki dan do sad je vozio 330ks i zna sta znaci povlacenje, a ne npr netko tko sa 60ks twinga kupi scenica sa 130, pa onda misli da je schumacher...

 

uglavnom SUPER AUTO...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dali postoji mogućnost da se provjeri u kojim kućama sam do sada imao police na svoj auto (ili svoje aute). nemam stare police, mijenjao sam svake godine osiguravajuću kuću zbog cijena, a sad trebam sve osiguravajuće kuće žicati potvrde o periodu osiguranja bez štete. 

ima netko ideju?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

potvrde zbog selidbe u inozemstvo?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

yesh 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

 

dakle auto POVLACI, a to vam govori netko tko svaki dan do sad je vozio 330ks i zna sta znaci povlacenje, a ne npr netko tko sa 60ks twinga kupi scenica sa 130, pa onda misli da je schumacher...

 

 

Kolega....auto kažeš da "povlači"...a kako to točno?

Scenic :  96kW na 1540kg = 62 BHP/tona - na svaki 1KS ide 11,84kg težine auta

 

Usporedba, moj Peugeot 308 ima 68kW na 1060kg = 64 BHP/tona - na svaki 1KS ide 11.52kg težine auta

 

a moj auto uopće ne povlači...ne lijepi za sic ni ništa pa ne znam kako si ostao fasciniran time?

 

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Renault tipicno ima krace brzine pa zato dobijes osjecaj da vuce jace nego drugi auti, a i taj dizel vjerovatno vise vuce ispod 1500okr. pa dobijes jaci osjecaj ubrzanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 18:45 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja bi rekel da povlaci moment a ne ks :p

sve je stvar mase/mjenjaca.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Usporedba, moj Peugeot 308 ima 68kW na 1060kg = 64 BHP/tona - na svaki 1KS ide 11.52kg težine auta

a moj auto uopće ne povlači...ne lijepi za sic ni ništa pa ne znam kako si ostao fasciniran time?

pežoi te serije kao da su lažirani sa snagom, užasno su tromi

isti dan sam testirao pežo 206 1.4 sa 75 konja i 207 1.6 sa 110 konja i to dizel koji bi trebao dati odjećaj jačeg ubrzanja, a s ovim starijim modelom i dosta slabijim motorom imao sam puno bolji osjećaj vožnje i ubrzanja

nisam testirao s nekim uređajem da znam točno, ali po osjećaju kao da su bili obrnuto sa deklariranom snagom

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 funny day 

sila zena u auto kaze nece pali, okrenila kljuc i kratko se upalilo svjetlo i nakon toga tama, nista, ne reagira, nema struje

starter i upalili auto, nakon 100m pali se abs i rucna skupa, nakon toga servo otkazuje poslusnost

elektronika ne radi, nemos nista sa autom

prominili akumulator, auto kao novo

 

bemti, moram minjat za renol 4

samo mehanika 

CARPE DIEM
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

 funny day 

sila zena u auto kaze nece pali, okrenila kljuc i kratko se upalilo svjetlo i nakon toga tama, nista, ne reagira, nema struje

starter i upalili auto, nakon 100m pali se abs i rucna skupa, nakon toga servo otkazuje poslusnost

elektronika ne radi, nemos nista sa autom

prominili akumulator, auto kao novo

 

bemti, moram minjat za renol 4

samo mehanika 

O kojem francuzu se radi?

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da nije relej kakav ? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

O kojem francuzu se radi?

 Onom ružnom izopćenom bratu, Toyoti.

 

 

Ja prošao tehnički, kaže c4 kao nov. Jedino mi je mogao pisati žute žarulje u maglenkama, ali mi je oprostio radi savršenog auta 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa kad ćeš napokon objaviti da ga prodaješ? Pripremaš teren mjesecima 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice