Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.764
|
čitano: 13.887.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Stric_Jura kaže...
Lovac kaže...
E super, hvala. Ima par 160ks verzija na lageru. Od 140 sam odustao jer će imati po novoj direktivi od 1.7. onaj EU limitator brzine, od početka s mogućnošću gašenja, a kasnije ne.

Samo mi još reci please kako je limarija/lak budući da tu kao malo štede i zato daju 7 na prohrđavanje za razliku od 12 godina kod većine. Danas na poslu kopao po forumima, svašta čovjek vidi.

 Limarija je OK, ja sam stavio keramički zaštitu na novi auto,a li stilom vožnje, je doletjelo par kamičaka...

 

lak je solidno debel, nigdje nije doiošlo do lima, nego je zagreblo malo do osnovnog, bijelog laka...

 Keramika te ne stiti od mehanickih ostecenja.....

 Istina, keramika je samo ako te neko ofriža na parkingu pa da možeš ispolirati ako nije dovoljno duboko zarezalo. Za te kamencice se najviše isplati PPF stavit na prednju stranu auta al košta jaaako jaako puno 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Keramika nije za nista osim za lakse pranje i sjaj. Sloj je pretanak da bi stitio od mehanickog ostecenja i od UV zraka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 10:27 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...

 Istina, keramika je samo ako te neko ofriža na parkingu pa da možeš ispolirati ako nije dovoljno duboko zarezalo. Za te kamencice se najviše isplati PPF stavit na prednju stranu auta al košta jaaako jaako puno 

Ima li neki poseban razlog zašto to košta jaaaako jaako puno obzirom da su te PPF folije (3M, Suntek, X-nešto) oko 30€ po m2?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam stavio PPF na prednje farove i posteno sam se naradio tako da me ne cudi sto te oderu na rukama.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Novi Yaris GR test, cjenovno jako slabo.. Kod nas bude 55t €+ a za tu cijenu skoro uzmes novog FL5 TypeRa (koji je isto tako preskup), i s obzirom da je puno ljudi vec sahranilo te toyotine trocilindrase (i sam sebalj je spomenuo da je sahranio vec 2 motora, nekima je riknul u normalnoj voznji na autocesti) ne znam... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na Fiesti ST za sada nisam cuo za crkavanje motora ali kod Forda motor nije toliko nasviran konjazom i jos opterecen 4X4 pogonom.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Na Fiesti ST za sada nisam cuo za crkavanje motora ali kod Forda motor nije toliko nasviran konjazom i jos opterecen 4X4 pogonom.

Puno je tu faktora, a to su definitivno konjaza i pogon. Neki ubiju motor jer se pregrije, a svi znamo da nemres danasnji sportski autic odvest na stazu i ne ocekivat da se pregrije (eto tipa FL5 kad ga je misha vozio, auto je tek upalio upozorenje i izgubio snagu na 150+c na ulju) i ko zna kakvo je ulje koristeno, ovi sta samo "znaju" vozit a nista oko mehanike vjerovatno stavljaju stock 0w16 ili 0w20 i koriste ga za stazu... Eno onaj "Paul" sa yta sto mu je pred par mj. motor puknul na stazi, koristi 0w20 ulje zbog garancije od 160tkm ili 10god, Toyota preko kompa saznala da se auto pregrijal

ps novi camry (a vjv i ostali) su presli na 0w8 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2024 18:49 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Na Fiesti ST za sada nisam cuo za crkavanje motora ali kod Forda motor nije toliko nasviran konjazom i jos opterecen 4X4 pogonom.

 Zar nije svaki EcoBoost sa 3cil i remenom u ulju crkotina u najavi?

Ja nisam cuo jos dobru pricu o tim motorima preko 80k km.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti motori nisu u ST-u.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
duracell kaže...

 Istina, keramika je samo ako te neko ofriža na parkingu pa da možeš ispolirati ako nije dovoljno duboko zarezalo. Za te kamencice se najviše isplati PPF stavit na prednju stranu auta al košta jaaako jaako puno 

Ima li neki poseban razlog zašto to košta jaaaako jaako puno obzirom da su te PPF folije (3M, Suntek, X-nešto) oko 30€ po m2?

 Keramika kosta jako puno prvo zato sto je jako izdrzljiva na hemikalije i druge necistoce a i sama instalacija je vremenski zahtjevna. Ne sama keramika koliko priprema. Prvo se mora dobro oprati, pa glina pa poliranje pa ponovo pranje pa ponovo dekontaminacija pa tek onda ide keramika......

Ja sam sebi uradio i auto izgleda kao novo poslije svakog pranja koje je sada neuporedivo lakse nego bez keramike. Imate sada keramike koje sami sebi mozete uraditi  i ne kostaju puno. Typa gyeon i sl

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo ovo, poželite mi sreću 

3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 

Novi Yaris GR test, cjenovno jako slabo.. Kod nas bude 55t €+ a za tu cijenu skoro uzmes novog FL5 TypeRa (koji je isto tako preskup), i s obzirom da je puno ljudi vec sahranilo te toyotine trocilindrase (i sam sebalj je spomenuo da je sahranio vec 2 motora, nekima je riknul u normalnoj voznji na autocesti) ne znam... 

 Smece od auta, toliko love za usrani i prenasvirani 3 cilindras koji ocigledno krepavaju kao na traci! I ono zamisli kao super autic za voziti nemoj srat auto izgleda ko peglica a prenasviran!

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Novi Yaris GR test, cjenovno jako slabo.. Kod nas bude 55t €+ a za tu cijenu skoro uzmes novog FL5 TypeRa (koji je isto tako preskup), i s obzirom da je puno ljudi vec sahranilo te toyotine trocilindrase (i sam sebalj je spomenuo da je sahranio vec 2 motora, nekima je riknul u normalnoj voznji na autocesti) ne znam... 

 Smece od auta, toliko love za usrani i prenasvirani 3 cilindras koji ocigledno krepavaju kao na traci! I ono zamisli kao super autic za voziti nemoj srat auto izgleda ko peglica a prenasviran!

 2024 te zove.

 

318d kosta 58,500€ na "AKCIJI" kod Tomićaŧ, a 320d 65,000€. Tebi to vrijedi? Bazicni BMW modeli su dosli blizu M modela nekoc.

Da ne govorim nekakva C klasa 220d je oko 60,000€ takoder, a dobijes auto sa 190ks. 

 

Tako da po meni apsolutno je ocekivano da ce hot hatch sa 260ks i 4x4 pogonom, kojekakvim trikovima za ustedu tezine kostati blizu nekakvog mrtvila od 318d koji sa 150ks ne ide s mjesta.

 

Ako se ja ne varam, Golf GTI pocetni je 42,000€, dakle s nesto opreme ide na 50k bez frke.

 

Tako je kako je, cijene auta su u nebu i dok ima potraznje bit ce tamo. Da ne govorim da je vecina auta govno sa mild hibridom koje samo ceka popravak od 7-10k €.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2024 12:13 (ivanoile).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Camry je nekak najbolji, ali u americi gdje je oko 30t $, a ne kod nas 50+, odlican 2.5 atmo sa vec provjerenim odlicnim hybridom i odlicnim ecvt mjenjacem. Naravno, kad govorimo o pouzdanosti, zabava je druga stvar...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ti motori nisu u ST-u.

 Hm, vozio sam Pumu sa 1.0 155ks, odlicno drzanje, odlicno ponasanje za crossa. Dojmilo mi se sve zapravo, osim cinjenice da je remen u ulju i da je sve to jako lomljivo.

 

 

I jos mali minus su bile kocnice koje su skoro identicne ST-u kao i naravno osjetno slab motor, 155ks i 1.0 ne idu skupa bas.

 

Steta da nije ostalo konkretnije nesto, vidio sam ubrzanja STa i stvarno nekako se cini kao da fali snage. A cijenu dobro drze ove Pume.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne znam za Pume, 1.5T u Fiesti ST ima lanac i MPI/GDI ubrizgavanje. Da, kocnice nisu nesto posebno, trebalo bi neke bolje plocice staviti ili komplet povecati.

2 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Posto polako dolazi vrijeme za osiguranje auta, vidio sam prije da se diskutiralo o online osiguranjima po dosta nizoj lovi uz super usluge itd, pa jel moze tko preporucit takvo osiguranje?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Boris grozni kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Novi Yaris GR test, cjenovno jako slabo.. Kod nas bude 55t €+ a za tu cijenu skoro uzmes novog FL5 TypeRa (koji je isto tako preskup), i s obzirom da je puno ljudi vec sahranilo te toyotine trocilindrase (i sam sebalj je spomenuo da je sahranio vec 2 motora, nekima je riknul u normalnoj voznji na autocesti) ne znam... 

 Smece od auta, toliko love za usrani i prenasvirani 3 cilindras koji ocigledno krepavaju kao na traci! I ono zamisli kao super autic za voziti nemoj srat auto izgleda ko peglica a prenasviran!

 2024 te zove.

 

318d kosta 58,500€ na "AKCIJI" kod Tomićaŧ, a 320d 65,000€. Tebi to vrijedi? Bazicni BMW modeli su dosli blizu M modela nekoc.

Da ne govorim nekakva C klasa 220d je oko 60,000€ takoder, a dobijes auto sa 190ks. 

 

Tako da po meni apsolutno je ocekivano da ce hot hatch sa 260ks i 4x4 pogonom, kojekakvim trikovima za ustedu tezine kostati blizu nekakvog mrtvila od 318d koji sa 150ks ne ide s mjesta.

 

Ako se ja ne varam, Golf GTI pocetni je 42,000€, dakle s nesto opreme ide na 50k bez frke.

 

Tako je kako je, cijene auta su u nebu i dok ima potraznje bit ce tamo. Da ne govorim da je vecina auta govno sa mild hibridom koje samo ceka popravak od 7-10k €.

 

lik uspoređuje yaris i bmw-mercedes

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, vozio sam puno njihovih novih modela i mogu reci da za BMW-ov generic 4cil ne bih dao nikad vise od 30k €. Krajnje dosadni auti puni elektronike za Kineze.

 

 

Yaris GR je realno uz i30N jedan od zanimljivijih hot hatcheva za ljude koji imaju malo vise u glavi od utrkivanja od semafora do semafora. Probao sam JCWa 2022 mapiranog na 270ks i do sada savrsen auto, ali Yaris opet nudi vise (na papiru), od 4x4 do manje tezine.

 

Onaj novi M135i malo zanimljiviji od bakinog Opela. Merc da ne govorim, kao da je cijelu tvornicu ostavila zena, pa sklapaju aute u depresiji preko kurca.

 

 

 

Druga stvar sto je ovo Balkan, pa su ljudi ograniceni na BMW, Merc i Audi. Pa cijene svoj 3 godine star 320d - 50k € .

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2024 18:41 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...

Posto polako dolazi vrijeme za osiguranje auta, vidio sam prije da se diskutiralo o online osiguranjima po dosta nizoj lovi uz super usluge itd, pa jel moze tko preporucit takvo osiguranje?

 Ako misliš na AO, uzmi najjeftinije koje nađeš, Laqo možeš sam pogledati, za ostalo Kompare.

-
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...
MarkoPoolo kaže...

Posto polako dolazi vrijeme za osiguranje auta, vidio sam prije da se diskutiralo o online osiguranjima po dosta nizoj lovi uz super usluge itd, pa jel moze tko preporucit takvo osiguranje?

 Ako misliš na AO, uzmi najjeftinije koje nađeš, Laqo možeš sam pogledati, za ostalo Kompare.

 nikad vise kompare

jednom im ostavio mail/broj nisu me prestali maltretirat

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 

Novi Yaris GR test, cjenovno jako slabo.. Kod nas bude 55t €+ a za tu cijenu skoro uzmes novog FL5 TypeRa (koji je isto tako preskup), i s obzirom da je puno ljudi vec sahranilo te toyotine trocilindrase (i sam sebalj je spomenuo da je sahranio vec 2 motora, nekima je riknul u normalnoj voznji na autocesti) ne znam... 

 Evo procackao sam bespuci interneta, koliko vidim nema generalnog problema s motorom. Ekipa ih gazi po stazi redovno, tako da ocekivano je da ce bit rikavanja, ali ovo sto sam procitao po njemackim, engleskim i jos nekim forumima je uglavnom zadovoljstvo sa autom.

Stovise najveci problem je vjv 2200€ set plocica i prednjih diskova, te kvacilo koje ljudi pale na 20k.

 

Pogotovo jer novi Yaris dobiva Corollin motor sa boljim klipovima i vecim hladnjakom.

 

Pa ako mozes nabacit gdje je to puno ljudi ih sahranilo STOCK motore, vidio sam pojedinacne over-tuned slucajeve, slucajeve sa senzorom goriva, kojekakve turbo leakove, ali nista wow.

 

Reddit

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 19:36 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Novi Yaris GR test, cjenovno jako slabo.. Kod nas bude 55t €+ a za tu cijenu skoro uzmes novog FL5 TypeRa (koji je isto tako preskup), i s obzirom da je puno ljudi vec sahranilo te toyotine trocilindrase (i sam sebalj je spomenuo da je sahranio vec 2 motora, nekima je riknul u normalnoj voznji na autocesti) ne znam... 

 Evo procackao sam bespuci interneta, koliko vidim nema generalnog problema s motorom. Ekipa ih gazi po stazi redovno, tako da ocekivano je da ce bit rikavanja, ali ovo sto sam procitao po njemackim, engleskim i jos nekim forumima je uglavnom zadovoljstvo sa autom.

Stovise najveci problem je vjv 2200€ set plocica i prednjih diskova, te kvacilo koje ljudi pale na 20k.

 

Pogotovo jer novi Yaris dobiva Corollin motor sa boljim klipovima i vecim hladnjakom.

 

Pa ako mozes nabacit gdje je to puno ljudi ih sahranilo STOCK motore, vidio sam pojedinacne over-tuned slucajeve, slucajeve sa senzorom goriva, kojekakve turbo leakove, ali nista wow.

 

Reddit

 

Neki govore slicne probleme i u komentarima, vjv. ima i na stranim forumima itd.. Ali kad pogledas, 50k je napravio i to vjv sve po stazi, tak da nije nit lose... A i sumnjam da itko za stazu modificira motor osim eventualno usisa, mali i lagan auto sa 4x4 pogonom i sa par modifikacija na ovjesu se igra sa autima od 400-500ks po zavojima... Drugo su ovi kaj tjeraju 500-600-700ks pa ga koriste za ko zna sta

 

Navodno je bilo i problema ili sa senzorom pritiska ulja ili sa samim pritiskom ulja i to nakon par krugova na stazi (vjerovatno se dosta podigla temperatura ulja, a koristeno je ulje koje NIJE za stazu).

Btw, vidim sad da je prije mj. dana 

na autocesti prosula motor i auto zavrsil u plamenu, jos nije dobio odgovor od toyote sta se desilo

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sporttest kaže...

 nikad vise kompare

jednom im ostavio mail/broj nisu me prestali maltretirat

 ne znam, meni ženskica svake godine mjesec dana pred istek pošalje mailom ponude, sve odradim preko weba, čuli se možda dvaput u 3 godine i to na početku

 

i uvijek im možeš reći da te izbrišu iz baze i ne zovu više

-
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.index.hr/oglasi/auto-moto/osobni-automobili/oglas/opel-zafira-7-sjedala-2-0-cdti-2012g/6204139
Ako nekome slučajno zatreba auto sa 7 sjedala. Hitno je, tako da je cijena fakat povoljna

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 14:55 (sstrmi).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cijena je fakat povoljna jer je Opel sa 300k haha

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Veći problem od toga je što je 305t s mapom.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako je dobro odrađena, bolja je od tvorničkih parametara. Tako da se ne slažem, po meni i bolje da ima mapu jer sam i svoj auto mapirao i znam prednosti toga.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na rizike tog ćuninga treba uračunat i to da je kvačilo+zamašnjak vjerojatno pri kraju jer je tu ipak 300.000 km, ako ne i više i naravno 12 godina dračenja. Tako da ta cijena 5k je sve samo ne povoljna.

Halo Bing! Kako bratac?
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ako je dobro odrađena, bolja je od tvorničkih parametara. Tako da se ne slažem, po meni i bolje da ima mapu jer sam i svoj auto mapirao i znam prednosti toga.

Voziš i mapirao si 2.0 CDTI ecoFLEX 96 kW, ili?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice