Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.763
|
čitano: 13.887.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Aceton, ili nkj na bazi alkohola.

 Gemišt myb? :D

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

coincidence? don't think so 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Phantom_RI kaže...

 Gemišt myb? :D

 ak je pravi tudum onda ide bez frke, a ak su ova gospodska vina onda teske 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Lord_Marko kaže...
Penryn kaže...
thedream kaže...

 

 

 

Inace jel ima netko ideju kako skinuti stare naljepnice sa sajbe? Imam nekakvu staru vinjetu i kada sam ju pokusao skinut samo se ljustio prvi sloj naljepnice ostalo nista. Pokusao sam grijat, ali ista stvar. Jel postoji neko sredstvo koje bi moglu rastvorit tu naljepnicu?

 Antisilikon,sve skida.Pustis malo da se natopi i samo krpom skines ostatke

13 godina
neaktivan
offline
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Službeno se to zove uakažen auto.

 

:D
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Wtf omega, pa lik nezna ni sta prodaje.

 

EDIT: Evo malo slika s Garden Mall-a

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 14:08 (macgyver 53).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Intelovac123 kaže...

 

S tim sam poceo, ali posto je naljepnica stara jedno 5 godina ostaje puno ostataka ljepila.

Lord_Marko kaže...

Aceton, ili nkj na bazi alkohola.

 

Probao sam s acetonom, skinuo sve bez vece muke. Puno hvala, ne znam kako se sam tog nisam sjetio.

 

Ajde jos jedno pitanje kad sam se vec zapalio za skidanje tih naljepnica s auta. Iza je ona HR naljepnica iz vecernjaka i kako je stara vec par godina, pocela se ljustit i odurno izgleda. E sad posto to nije staklo nemam pojma kako bi uopce krenuo, a da ne ostetim lak, strugat necu kao ni koristit aceton. Ideje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 14:50 (gamer34).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Fen za kosu, zagrij i probaj odljepit. Samo nemoj branik rastopit  a ak ti ostanu ostaci ljepila napravi gustu otopinu čarlija i s nekakvom kvalitetnijom krpom probaj skinut (recimo micro fiber cloth, da si s starom krpom ne zastružeš lak).

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Ajde jos jedno pitanje kad sam se vec zapalio za skidanje tih naljepnica s auta. Iza je ona HR naljepnica iz vecernjaka i kako je stara vec par godina, pocela se ljustit i odurno izgleda. E sad posto to nije staklo nemam pojma kako bi uopce krenuo, a da ne ostetim lak, strugat necu kao ni koristit aceton. Ideje?

 WD-40, ostavis da se natopi i onda samo s nekom plastikom skines(kreditna kartica ili slicno). Jedino poslije trebas dobro oprat posto je masno i smrdi.

:D
15 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Fen za kosu, zagrij i probaj odljepit. Samo nemoj branik rastopit  a ak ti ostanu ostaci ljepila napravi gustu otopinu čarlija i s nekakvom kvalitetnijom krpom probaj skinut (recimo micro fiber cloth, da si s starom krpom ne zastružeš lak).

 Upravo tako.

 

A za ostatke ljepila preporučujem i WD40, pošpricati i obrisati krpom od mikrovlakna. Naravno, ovisno o površini treba pripaziti da nebi došlo do skidanja boje.

 

Edit: nisam vidio post prije mojeg :D

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 15:51 (XXX-Man).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
gamer34 kaže...

 

Ajde jos jedno pitanje kad sam se vec zapalio za skidanje tih naljepnica s auta. Iza je ona HR naljepnica iz vecernjaka i kako je stara vec par godina, pocela se ljustit i odurno izgleda. E sad posto to nije staklo nemam pojma kako bi uopce krenuo, a da ne ostetim lak, strugat necu kao ni koristit aceton. Ideje?

 WD-40, ostavis da se natopi i onda samo s nekom plastikom skines(kreditna kartica ili slicno). Jedino poslije trebas dobro oprat posto je masno i smrdi.

 vrijedas miris WD-40, ovo ti nije trebalo bajo moj 

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hmm. trebam super bonda 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Fen za kosu, zagrij i probaj odljepit. Samo nemoj branik rastopit  a ak ti ostanu ostaci ljepila napravi gustu otopinu čarlija i s nekakvom kvalitetnijom krpom probaj skinut (recimo micro fiber cloth, da si s starom krpom ne zastružeš lak).

 Mislim da nebu islo s fenom jer je to vec sve tak staro i trga se tak da moram nekak rastvorit tu naljepnicu i onda sam obrisat. Probat cu sutra s carlijem posto tog imam doma.

CroNk3r kaže...

 WD-40, ostavis da se natopi i onda samo s nekom plastikom skines(kreditna kartica ili slicno). Jedino poslije trebas dobro oprat posto je masno i smrdi.

 Ak ne uspije metoda s carlijem probat cu s wd 40 jer ga trenutno nemam doma.

XXX-Man kaže...

 Upravo tako.

 

A za ostatke ljepila preporučujem i WD40, pošpricati i obrisati krpom od mikrovlakna. Naravno, ovisno o površini treba pripaziti da nebi došlo do skidanja boje.

 

Edit: nisam vidio post prije mojeg :D

 

Jel postoji opasnost od skidanja boje bas s karoserije, znaci lima, a ne plastike ako spricam s wd 40 i kasnije microfiber krpom? 

15 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
 

Jel postoji opasnost od skidanja boje bas s karoserije, znaci lima, a ne plastike ako spricam s wd 40 i kasnije microfiber krpom? 

Nebi se smjelo ništa dogoditi s bojom.

Ali u svakom slučaju ja to nebi ostavljao duže natopljeno, minutu i onda obrisati, ako treba nekoliko puta tako...

 

I sa WD40 obavezno u hladu i dok je hladan lim, inače će ispariti za par sekundi.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ma trebalo bi ic s fenom i s carlijem. ja sam tak sebi isto odkeljil HR naljepnicu s branika. bila je zapecena ko K. malo sam se namucil al je isla. probaj s fenom zagrijat i onda ravnomjerno odljepljivat i onda eventualno s WD-om našpricat. 

 

jedino kaj mi jos pada na pamet je onaj medicinski alkohol kaj se more kupiti u ljekarnama. E sad kolko je to pametno nanasat neznam, nisam nikad probal. 

 

EDIT: ili jos kupit onaj sprej za katran i smolu i probat s njim.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 23:01 (Lord_Marko).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 vrijedas miris WD-40, ovo ti nije trebalo bajo moj 

Ispricavam se svim ljubiteljima WD-40.

U moju obranu, ne vozim dizelasa pa nisam priviknut na neugodne mirise tako da svaki nestandardni miris moja njuska prepoznaje pod smrad 

gamer34 kaže...
CroNk3r kaže...

 WD-40, ostavis da se natopi i onda samo s nekom plastikom skines(kreditna kartica ili slicno). Jedino poslije trebas dobro oprat posto je masno i smrdi.

 Ak ne uspije metoda s carlijem probat cu s wd 40 jer ga trenutno nemam doma.

Pa uvijek moras imat doma barem 2-3 rezervna WD-a 

Lord_Marko kaže...

ma trebalo bi ic s fenom i s carlijem. ja sam tak sebi isto odkeljil HR naljepnicu s branika. bila je zapecena ko K. malo sam se namucil al je isla. probaj s fenom zagrijat i onda ravnomjerno odljepljivat i onda eventualno s WD-om našpricat. 

Boldano je bitno, s WD za 5 min sve dole, naspricas, ostavis min-2(ne stediti na WD-u), uzmes neku karticu(kreditna, osobna...) i ide lako dole.

Meni na lak nije nista djelovalo, tako da vjerujem da nece ni tebi.

:D
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo da malo napišem, za vikend je održan Osijek street race show. Dosta je bolja organizacija nego prošlih godina. Puno brže ide cijela procedura, nema više čekanja natjecatelja i ostalo, što je prošlih godina dovelo do toga da su se utrke održavale do 9 navečer što je zamorno, sada tko se ne pojavi na stazi i tko nije spreman , diskvalifikacija instant, jedina mana je povećanje ulaza na 40 kuna. Bilo je nekoliko novih natjecatelja, i naravno stara banda, konopek , edo galić itd. Evo 3-4 slike i video sa STV od subote.

 

 

Audi S3 ,  dream car :) cca 440 hp Audi S3 , dream car :) cca 440 hp
Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 10:11 (Nikacc).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Znam taj S3

In the name of tragedy...
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može mala pomoć,

 

Na 106 sam konačno dao zamjeniti motorić ler gasa. E sad imam problem, kad ga stavim na postavku sajle gasa koja je bila (tolko da nije napeta kak treba biti), krepa dok je hladni a dela puno bolje nek prije dok je topli.

Ako ju stavim za jedan "zub" napetije, je napeta, hladan radi izvrsno, ali akd se zagrije, je ler gas prejak, tj, ko da držiš gas non stop..

 

Dal kak mogu postići da i hladni radi normalno na ovoj prethodnoj točki? (kak je bilo prije sa starim motorićem ler gasa)

 

Ulgavnom novi radi svoj posao, jer više auto ne počne trokirat ako kočiš totkom vožnje bez kuplunga (prije bi poćeo trokirat i čak se gasio).

 

Hvala

15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Treba na onoj elektronici neš "restartati" ili šta već. Probaj odspojiti akumulator na pol sata i spojit natrag.

 

Ili vozi u servis da ti to riješe.

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 12:26 (Sum_of_all_fears).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Našao sam da treba odspojiti, zatim nakon 10 min spojiti akumulator, te onda držati gas, dati kontakt, nakon 10-15 sek lagano puštati gas, i zatim upaliti motor.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Može mala pomoć,

 

Na 106 sam konačno dao zamjeniti motorić ler gasa. E sad imam problem, kad ga stavim na postavku sajle gasa koja je bila (tolko da nije napeta kak treba biti), krepa dok je hladni a dela puno bolje nek prije dok je topli.

Ako ju stavim za jedan "zub" napetije, je napeta, hladan radi izvrsno, ali akd se zagrije, je ler gas prejak, tj, ko da držiš gas non stop..

Dal kak mogu postići da i hladni radi normalno na ovoj prethodnoj točki? (kak je bilo prije sa starim motorićem ler gasa)

Ulgavnom novi radi svoj posao, jer više auto ne počne trokirat ako kočiš totkom vožnje bez kuplunga (prije bi poćeo trokirat i čak se gasio).

Sajla gasa ne bi trebala bit napeta, ako je napeta onda je leptir gasa malo otvoren a to ne treba, zato postoji motorić ler gasa da dozira koliko će zraka ući u motor dok je gas pušten. Nema štete ako ti je zategnuta tj. ako su okretaji na leru malo veći, al onda će ti trošit više na leru. 

Vjerojatno treba napravit kalibraciju motorića, al ne znam ti kako to ide na Pugu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 13:27 (Penryn).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ekipa...

 

prouzročio sam manju nezgodu danas...

Išao sam se prestrojavati i nisam provjerio mrtvi kut. Vozač kojeg sam ugrozio je poduzeo manevar izbjegavanja i probio gumu od rizol. 

 

Do kontakta nije došlo, felga mu je cijela, znači samo guma nastradala...

 

Ja sam mu namirio štetu za gumu (1200 kn, kud baš michelinka...) i to je to. Nismo ispunjavali ono izvješće itd...

 

E sad, budući da je on rekao da je auto na firmu i da ima kasko, zanima me jesam mogao jeftinije proći da smo zvali policiju, odnosno da li bi me tada išla kakva kazna, bodovi, smanjenje popusta kod osiguranja itd.

 

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nikako jeftinije da ste zvali policiju, a opet mogao si nekako možda to jeftinije, ali sad ti je gotovo.

Bitno da nikome nije ništa i da nije prevelika šteta.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a gle. jos je dobro kaj je guma samo dobila. jer kad je moj frend udaril s jednim kotacem, osla je i guma, felga, amortizer, letva volana i jos nekaj. mislim da je samo izazivanje prometne samo soma kn. a da je islo prek osiguranja smanjili ti bi bonus i jos bi sveskupa mogo platit vise.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi!
Uskoro se spremam zamijeniti svoj stari auto sa novim, glanc novim autom iz dućana! Cijena koja je u okviru mojih mogućnosti je oko 100 do max 110 tisuća kuna! Pošto se u automobile razumijem ko Marica u krivi k**** poželjna bi bila vaša preporuka kaj da uzmem! Od automobila želim ponajprije da bude pouzdan uz što manju potrošnju. Udobnost, dodaci i ostale gluposti mi i nisu baš nekaj bitne (osim klime) pošto sam do sad vozio Opel Corsu 1.2 iz 1995. tak da mislim da pogotovo u današnje vrijeme kaj god da uzmem bude XXXXX puta bolje od te stare krntije. Ono što mi je najviše zapalo za oko su Hyundai i30 i Kia Ceed, vidim da ih ljudi dosta fale po forumima zbog pouzdanosti motora i relativno niske potrošnje a sad vidim i da Kia ima kod nas neku akciju 0% kamate ak se uzme na kredit...  preporuke i savjeti su više nego dobrodošli... hvala!

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sada kada je izasla Corsa E cijena Corse D ce past pa se moze naci skoro pa novih dizela za malo novaca: http://www.njuskalo.hr/auti/opel-corsa-selection-1.3-cdti-akcija-oglas-13606313

 

Ili ako bas hoces skroz novi auto uzmes Corsu E: http://www.njuskalo.hr/auti/opel-corsa-enjoy-1.3-cdti-oglas-14932381

 

Btw izasla nova Astra http://www.netcarshow.com/opel/2016-astra/

Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za 110k kn možeš kupiti ovu Corsu, kao što je kolega naveo, ako ti nesmeta što izgleda kao tužni i posrani golub. Dobro si gledao, imaš i30 ili Ceed, oba odlični auti, odabir ovisi o tebi, kakav paket opreme u kojem možeš dobiti i koji ti se više sviđa. Ja bi osobno išao na i30 jer mi je lijepši

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvi put vidim da je netko takvu ručicu stavio na volan od auta

 

 

 

 

 

Music As A Weapon !!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice