Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 625.155
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdravljam... imam problem pa vas molim za pomoć.... snimke snimane full HD kamerom 1920x1080 u mts.file-u htio bih prebaciti u neki mpg2 ili sličan file kojim bih kasnije mogao spržiti standardni DVD s max rezolucijom koju može vrtiti... probao sam sve one male programe tipa xilisoft, aimersoft, wondershare itd, ali i adobe premiere, vegas, pinacle.... neki programi odrade ali je slika loše kvalitete ili kasni zvuk, ili ne podržava taj format ili se program zablesa kod nekog postotka.... pa bih vas zamolio za pomoć ili neki tutorial kao napraviti taj posao što bolje... nadam se pozitivnim odgovorima, živili...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Any Video Converter  ako baš želiš poseban konverter ali programi poput Pinnacla, Corela ili CyberLink PD-a ti mogu importirat .MTS fajlove a nakon tvog editiranja samo exportiraš na DVD bez nekih kompliciranih postavki (na početku projekta samo odredi jel želiš 4:3 ili 16:9 format) sve ostalo prepusti odabranom programu!

 

Važno ti je također da ti je komp dovoljno jak za obradu HD materijala i pazi da imaš dovoljno diskovnog prostora!

Također, pad kvalitete je neizbježan pa se pomiri sa time.

 

Za ubuduće kod snimanja sa kamerom odaberi (ako se može) "progressive" a ne "interlaced" način snimanja.

U slučaju da su fajlovi "interlaced", probaj nać u opcijama programa "de-interlaced" postavku i ukljući je.

Meni se dešavalo (ako to ne bih učinio) da mi je pokretna slika bila užasno trzava!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Zanima me koji je najbolji konverter za video.

Posebno bi mi dobro došla mogučnost povišenja bitrate-a (neznam dali se to uopće može, ali) i konvertiranje zvuka u 5.1.

Ovo za zvuk mi treba jer kada recimo "nabavim" koncer s JubiTo-a, zvuk je 2.0.

Hvala.

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
speedy56 kaže...

Zanima me koji je najbolji konverter za video.

Posebno bi mi dobro došla mogučnost povišenja bitrate-a (neznam dali se to uopće može, ali) i konvertiranje zvuka u 5.1.

Ovo za zvuk mi treba jer kada recimo "nabavim" koncer s JubiTo-a, zvuk je 2.0.

Hvala.

Najbolje bi ti definitivno x264+nest za zvuk+ubacis to u mkv

 

Ako ti se neda zezati sa time onda handbrake

Achieve your mission with all your might. Despair not till your last breath. Make your death count.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
speedy56 kaže...

Zanima me koji je najbolji konverter za video.

Posebno bi mi dobro došla mogučnost povišenja bitrate-a (neznam dali se to uopće može, ali) i konvertiranje zvuka u 5.1.

Ovo za zvuk mi treba jer kada recimo "nabavim" koncer s JubiTo-a, zvuk je 2.0.

Hvala.

jel kuzis da nema smisla prebacivat 2.0 u 5.1 ?
Neces nista dobit s tim  

http://revohd.com
13 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
chromadef kaže...

Najbolje bi ti definitivno x264+nest za zvuk+ubacis to u mkv

 

Ako ti se neda zezati sa time onda handbrake

Može link za boldano?

 

Možda nema smisla prebaciti zvuk u 5.1, ali bi dobro bilo malo pobojšati kvalitetu.

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
speedy56 kaže...
chromadef kaže...

Najbolje bi ti definitivno x264+nest za zvuk+ubacis to u mkv

 

Ako ti se neda zezati sa time onda handbrake

Može link za boldano?

 

Možda nema smisla prebaciti zvuk u 5.1, ali bi dobro bilo malo pobojšati kvalitetu.

nebi nist poboljso ,al stvarno 
kad bi postojala magicna stvar koja bi poboljsavala kvalitetu zvuka svi bi je koristili

iz bolje mozes napravit losiju ili jednaku kvalitetu isto tak iz lose mozes napravit jos losiju ili jednako losu :D
bolje od orginala neces dobit  

http://revohd.com
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
speedy56 kaže...

Zanima me koji je najbolji konverter za video.

Posebno bi mi dobro došla mogučnost povišenja bitrate-a (neznam dali se to uopće može, ali) i konvertiranje zvuka u 5.1.

Ovo za zvuk mi treba jer kada recimo "nabavim" koncer s JubiTo-a, zvuk je 2.0.

Hvala.

1.   Freemake,Any Video Converter,Format Factory,XMedia Recode,Video to Video Converter...

 

2.   Kako to rade profići: " AUDIONAMIX "Profesionalno pretvaranje u 5.1...

 

 

Evo nađoh još nešto šta bi ti moglo biti korisno...LINK

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 16:19 (andi.cro).
13 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

1.   Freemake,Any Video Converter,Format Factory,XMedia Recode,Video to Video Converter...

 

2.   Kako to rade profići: " AUDIONAMIX "Profesionalno pretvaranje u 5.1...

 

 

Evo nađoh još nešto šta bi ti moglo biti korisno...LINK

Hvala ti puno! 

 

Sad nemam previše vremena, ali sutra ću malo proučiti

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
13 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Uspio sam encodirati mts. file u mpeg2 s programom Pegasys TMPGEnc Video Mastering Works 5 i to sam imao problema s nazubljenosti slike ali nakon vaših savjeta prebacio sam Display mode s Interlace na Progressive (edit 19.11.2012) i slika je ispala savršena bez ikakvih grešaka i jako me je iznenadila svojom kristalnom čistoćom..... e sad nastaju tek problemi jer trebam napraviti DVD od tih enkodiranih fajlova. 

Pogledao sam preporuke vezano za programe za obradu i pravljenje dvd-a http://dvd-authoring-software-review.toptenreviews.com/ skinuo najbolji koji spominju corel movie factori 7, jako dobar program za izradu menija i oblikovanje dvd-a ali kada sam zaripao dvd na disk... dobio sam ne jednu nego 14 katastrofa, slika 100 užaša... pa mi preporučite koji program odradi svoj posao, a prvenstveno da se ne gubi na kvaliteti slike i naravno da se može editirati i složiti meni... nadam se pozitivnim odgovorima, živili, pozdrav....

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 16:14 (Prim).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

ti si od interlace napravi interlace 
trebas napravit deinterlace pa da bi progresivna slika dobro ispala

 

http://www.doom9.org/ivtc-tut.htm 

http://revohd.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

To stoji kad su u pitanju filmovi (koji su uglavnom progresivni), međutim ako je u pitanju neka TV emisija ili sport, deinterlace-anjem se puno gubi na kvaliteti slike (ghostovi) i "glatkoći" framerate-a.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Ord Mantel kaže...

To stoji kad su u pitanju filmovi (koji su uglavnom progresivni), međutim ako je u pitanju neka TV emisija ili sport, deinterlace-anjem se puno gubi na kvaliteti slike (ghostovi) i "glatkoći" framerate-a.

sve se to da donekle sredit ;)  

http://revohd.com
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Prim kaže...

... pa mi preporučite koji program odradi svoj posao, a prvenstveno da se ne gubi na kvaliteti slike i naravno da se može editirati i složiti meni... nadam se pozitivnim odgovorima, živili, pozdrav....

Na kvaliteti slike se u određenoj mjeri uvijek gubi.

 

Meni je najbolji CyberLink Power Director i njega ti preporučujem {#}

 

SRETNO {#}

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Arnold Layne kaže...
Ord Mantel kaže...

To stoji kad su u pitanju filmovi (koji su uglavnom progresivni), međutim ako je u pitanju neka TV emisija ili sport, deinterlace-anjem se puno gubi na kvaliteti slike (ghostovi) i "glatkoći" framerate-a.

sve se to da donekle sredit ;)  

Da, ali na lošije, upravo ono što sam nabrojao.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Ord Mantel kaže...
Arnold Layne kaže...
Ord Mantel kaže...

To stoji kad su u pitanju filmovi (koji su uglavnom progresivni), međutim ako je u pitanju neka TV emisija ili sport, deinterlace-anjem se puno gubi na kvaliteti slike (ghostovi) i "glatkoći" framerate-a.

sve se to da donekle sredit ;)  

Da, ali na lošije, upravo ono što sam nabrojao.

Pa cuj sad 
mislim da je bed stavio jedan takav video tu za enkodiranje (neka emisija sa tjelovjezbom :D)
i cak sam ga ok sredio
Ghostinga nije bilo, tu i tamo koja interlace crta i tu i tamo koji trzaj u video

inace mi to bas i nejde i izbjegavam bilo kakav interlace source

Najlakse je sa 29.970 na 23.976 kod filmova
samo pobacas  viska frameove van :D

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 23:25 (Arnold Layne).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...
Prim kaže...

... pa mi preporučite koji program odradi svoj posao, a prvenstveno da se ne gubi na kvaliteti slike i naravno da se može editirati i složiti meni... nadam se pozitivnim odgovorima, živili, pozdrav....

Na kvaliteti slike se u određenoj mjeri uvijek gubi.

 

Meni je najbolji CyberLink Power Director i njega ti preporučujem {#}

 

SRETNO {#}

 

 

Probao....slika 100 užasa.... trenutno sam nabavio TMPGEnc Authoring Works 4 pa ću probat s njim.......

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 23:50 (Prim).
12 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

sry ,al mislim da nije problem u programima nego u tebi 
ne zvucis mi bas da znas sto radis sa tim interlace stvarima 

http://revohd.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Arnold Layne kaže...

sry ,al mislim da nije problem u programima nego u tebi 
ne zvucis mi bas da znas sto radis sa tim interlace stvarima 

 

kolega je u pravu

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 16:15 (Prim).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Prim kaže...
Arnold Layne kaže...

sry ,al mislim da nije problem u programima nego u tebi 
ne zvucis mi bas da znas sto radis sa tim interlace stvarima 

 

 

Trebali ste pročitati par postova prije kad sam tražio dobar encoder koji će mi prebacit full HD mts fajlove u mpeg2 jer bih htio napraviti standardni dvd ali dobre kvalitete....radi se o snimci svatova, a snimano je full HD kamerom u mts formatu......probao sam hrpu programa koji bih mi encodirali u mpeg2 i uspio je navedeni program TMPEGenc. Prvi mpeg2 fajl mi je bio jako nazubljen jer je u opcijama bilo postavljeno Display mode - Progressive. Netko je tu spominjao da prebacim Display mode s Progressive na Interlace što sam i napravio i dobio sam fajl mpeg2 izuzetne kvalitete bez nazubljenosti koja je bila prisutna kod encodiranog fajla s Display mode - Progressive.... nevidim šta vam tu nije jasno??

tebi nije jasno da ces napravit interlaced mpeg2 file za nase progresivne televizore 

i ne trebas mi se obracat sa vi jer necu niti ja tebi 

mislim da je to na forumima nepotrebno 

 

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2012 2:10 (Arnold Layne).
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Zašto prebacuješ mts u mpeg2? Zar ne možeš u programu s kojim radiš dvd učitati mts datoteke?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam stvarno brdo (oko 200) mts fajlova pa sam mislio da će ovako bolje ići kad napravim 1 fajl od tog brda sirovog materijala...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Grbi94 kaže...

Zašto prebacuješ mts u mpeg2? Zar ne možeš u programu s kojim radiš dvd učitati mts datoteke?

mjesas stvari 

 

mts je container ,a mpeg2 je codec

http://revohd.com
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

U pravu si. Ne vidim razloga za dodatnom konverzijom.

14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Prim kaže...
andi.cro kaže...
Prim kaže...

... pa mi preporučite koji program odradi svoj posao, a prvenstveno da se ne gubi na kvaliteti slike i naravno da se može editirati i složiti meni... nadam se pozitivnim odgovorima, živili, pozdrav....

Na kvaliteti slike se u određenoj mjeri uvijek gubi.

 

Meni je najbolji CyberLink Power Director i njega ti preporučujem {#}

 

SRETNO {#}

 

 

Probao....slika 100 užasa.... trenutno sam nabavio TMPGEnc Authoring Works 4 pa ću probat s njim.......

Ja sam dosta zadovoljan mogučnostima programa i krajnjim rezultatom, ne znam zašto je tebi to "100 užasa"!?!

 

Da li si to zaključio gledajući "Preview" projekta ili si napravio konačni DVD pa nisi zadovoljan?

 

"Preview" ti u PD-u ne koristi potpunu kvalitetu prikaza (osim ako to posebno ne uključiš) zbog toga da editiranje bude što manje opterečeno ali kada sve završiš i napraviš DVD, sve je u jako dobroj kvaliteti ( kolko to može biti na rezi od 720x576 linija )

 

Mislim da si ti tu nešto krivo shvatio!

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Arnold Layne kaže...

tebi nije jasno da ces napravit interlaced mpeg2 file za nase progresivne televizore 

i ne trebas mi se obracat sa vi jer necu niti ja tebi 

mislim da je to na forumima nepotrebno 

 

Nema veze što je TV progresivan, naprotiv, slika će biti kvalitetnija kad je isprepletena (interlaced). Ionako većina toga što sad gledaš na njemu; DVB-T, satelitsku itd... stiže ti u interlaced formatu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2012 0:57 (Ord Mantel).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Ord Mantel kaže...
Arnold Layne kaže...

tebi nije jasno da ces napravit interlaced mpeg2 file za nase progresivne televizore 

i ne trebas mi se obracat sa vi jer necu niti ja tebi 

mislim da je to na forumima nepotrebno 

 

Nema veze što je TV progresivan, naprotiv, slika će biti kvalitetnija kad je isprepletena (interlaced). Ionako većina toga što sad gledaš na njemu; DVB-T, satelitsku itd... stiže ti u interlaced formatu.

Da istina 
ali mu taj interlaced radi problem neki sigurno  

http://revohd.com
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...
Prim kaže...
andi.cro kaže...
Prim kaže...

... pa mi preporučite koji program odradi svoj posao, a prvenstveno da se ne gubi na kvaliteti slike i naravno da se može editirati i složiti meni... nadam se pozitivnim odgovorima, živili, pozdrav....

Na kvaliteti slike se u određenoj mjeri uvijek gubi.

 

Meni je najbolji CyberLink Power Director i njega ti preporučujem {#}

 

SRETNO {#}

 

 

Probao....slika 100 užasa.... trenutno sam nabavio TMPGEnc Authoring Works 4 pa ću probat s njim.......

Ja sam dosta zadovoljan mogučnostima programa i krajnjim rezultatom, ne znam zašto je tebi to "100 užasa"!?!

 

Da li si to zaključio gledajući "Preview" projekta ili si napravio konačni DVD pa nisi zadovoljan?

 

"Preview" ti u PD-u ne koristi potpunu kvalitetu prikaza (osim ako to posebno ne uključiš) zbog toga da editiranje bude što manje opterečeno ali kada sve završiš i napraviš DVD, sve je u jako dobroj kvaliteti ( kolko to može biti na rezi od 720x576 linija )

 

Mislim da si ti tu nešto krivo shvatio!

Interlaced dvd
odnosno NTSC ne podrzava 576p samo do 480i
Pal podrzava 576 :) 

 

Najlakse bi mu bilo da koristi convertxtodvd :D

http://revohd.com
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Najvažnije je ne pretvarati jedno u drugo, ako je bio progresivan kod snimanja,takav treba i ostati!

Isto vrijedi i za interlaced.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Najvažnije je ne pretvarati jedno u drugo, ako je bio progresivan kod snimanja,takav treba i ostati!

Isto vrijedi i za interlaced.

ovisi za kaj trebas ,ako ga trebas na kompu definitivno trebas 

ga prebacit na progresivan inace da se to ne radi nebi se radili pluginovi i programi za to :D


Ako je film u pitanju to se da bez greske obavit ,ali naravno sa avisynthom ,a ne sa nekim cyberlink/arcsoft alatima  

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2012 1:33 (Arnold Layne).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice