Instalacija Hyper V na server

poruka: 3
|
čitano: 3.472
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Hyper V na server

Prije svega pozdrav za sve. Ako ima vec tema, oprostit  cete mi :)

Dobio sam novu server masinu na koju moram da instaliram Hyper V softwer, i pomocu njega treba na napravim 2 virtualne masine gdje ce na jednoj raditi windows server 2008 a na drugoj Linux.
Da li neko zna proceduru?

Po internetu sam nasao par tutorial-a kako se dize hyper v na vec instalirani windows server.

Svaka pomoć bi bila pozeljna, da sta ne zabrljam prije nego sto pocnem

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Hyper V na server
Doa kaže...

Prije svega pozdrav za sve. Ako ima vec tema, oprostit  cete mi :)

Dobio sam novu server masinu na koju moram da instaliram Hyper V softwer, i pomocu njega treba na napravim 2 virtualne masine gdje ce na jednoj raditi windows server 2008 a na drugoj Linux.
Da li neko zna proceduru?

Po internetu sam nasao par tutorial-a kako se dize hyper v na vec instalirani windows server.

Svaka pomoć bi bila pozeljna, da sta ne zabrljam prije nego sto pocnem

Najprije počni s hardverom, za što ti trenutno služi postojeći server, pa ćemo dalje viditi.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Hyper V na server

dakle prvo i osnovno, imaš li x64 procesor (najvjerojatnije da imaš al nikad ne znaš), provjeri u biosu/efiu da ti je upaljen VT i DEP

 

dalje, koju verziju hyper-v planiraš snimit? imaš:

- hyper-v server: što ti je čisti hypervizor tj na njemu imaš samo i isključivo virtualke, nema nikakvih dodatnih servisa ili alata za upravljanje

 

- windows server: punokrvni os na kojemu možeš imat dc/dns/dhcp/.... i gro drugih rola i uloga a među njima i hyper-v rolu i s njom imaš managment alate i slično

 

bitno je znati da je hyper-v server besplatan dok se windows server plaća ali u cijeni os dobiš i licencu/licence za virtualke pa tako u WS2008 STANDARD dobiješ dodatnu licencu za jednu windows virtualnu mašinu, na WS2008 ENTERPRISE dobiješ 4 licence a u DATACENTER veziji dobiješ "negraničeno" licenci (u biti ograničen si time koliko stane na tvoj server)

 

po cijeni dobivenog za os, u enterprise verziji dobivaš najviše

 

kad smisliš kaj i kak želiš možemo dalje{#}

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 23:20 (cekpi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice