Deduplikacija - iskustva

poruka: 5
|
čitano: 7.889
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Deduplikacija - iskustva

Pozdrav,

 

zanimaju me iskustva s deduplikacijom, problemi, najbolja praksa itd...

 

znači imam FileServere, WS 2012 R2 i 2016, virtualke, vrte se na ESXi-u 6.7u1...

 

koristim Veeam B&R 9.5u4a, vrti se na WS 2016, s repositorijem na Linux stroju...

 

FS diskovi su do 3 TB (dakle manje od 64 TB kako M$ preporuča), Deduplication rola je dignuta i na Veeam serveru...

 

računam na nekih 40% smanjenju zauzeća diska...

 

Ima li tko iskustva s povratom iz Veeam backupa - cijelih virtualki, diskova i pojedinih datoteka na deduplicirane diskove?

 

Hvala unaprijed....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Deduplikacija - iskustva
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

zanimaju me iskustva s deduplikacijom, problemi, najbolja praksa itd...

 

znači imam FileServere, WS 2012 R2 i 2016, virtualke, vrte se na ESXi-u 6.7u1...

 

koristim Veeam B&R 9.5u4a, vrti se na WS 2016, s repositorijem na Linux stroju...

 

FS diskovi su do 3 TB (dakle manje od 64 TB kako M$ preporuča), Deduplication rola je dignuta i na Veeam serveru...

 

računam na nekih 40% smanjenju zauzeća diska...

 

Ima li tko iskustva s povratom iz Veeam backupa - cijelih virtualki, diskova i pojedinih datoteka na deduplicirane diskove?

 

Hvala unaprijed....

 

Najbolje ti je da pitaš na Veeam Community forumu. Npr.

 

https://forums.veeam.com/veeam-backup-replication-f2/restore-files-from-windows-2016-deduplicated-volume-t42205.html

 

 

14 godina
offline
Deduplikacija - iskustva

ma sve je to pregledano i uzeto u obzir kad sam postavljal...

 

mislim, jel tko ima iskustva iz prve ruke s takvim/sličnim sustavom, koji sam opisoa...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Deduplikacija - iskustva
Stric_Jura kaže...

Ima li tko iskustva s povratom iz Veeam backupa - cijelih virtualki, diskova i pojedinih datoteka na deduplicirane diskove?

 

kao prvo hoćeš reći da radiš i source i target dedupe? Nisam još koristio opciju u Veeam-u, ali imam jedan NAS koji dedupe-a i space saving je ogroman. točne brojke ti mogu reći u utorak, moram provjeriti.

Restore testove kompletnih virtualki radim jednom mjesečno za više korisnika i nisam primjetio neki ogroman performance drop u odnosu na klasični storage, ali obično restoram jednu virtualku mjesečno, od max parsto giga i nije baš da štopam i uspoređujem vrijeme  uostalom dedupe je puno "zahtjevniji" u write-u nego u read-u. file ili app item restore je brz kako god okreneš.

imaš neki definiran RTO od korisnika da te to specifično zanima ili?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Deduplikacija - iskustva

Pozdrav,

 

ne, imaš uostalom i pojašnjenje na Veeamu, ne smije biti target deduplicirani Win Server, a ja imam namjenski uređaj s Linux distrom, pa to otpada kao prepreka....

 

ma koristim samo na virtualiziranim WinServer 2016 s FileServer rolom, tako da  je dedup zbilja brz (imao sam do 59 identičnih fileova) i dobito s 1.2 TB diska s 1 TB popunjenosti pad na 640 GB popunjenosti...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice