Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 571.595
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

gore je custom rom? ili je rootan?

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Merkam ovaj model godinu dana, a nikako da se odlučim (nigde crnog, dok stari Mi 5s radi li radi...) i eto, tek prošle nedelje sam ga nabavio. Za sada sam i dalje na MIUI 11 Global (Android 10).

 

Posle prvih 6 dana od prelaska sa Mi 5s (5,15" FHD IPS, SD821, 3GB RAM, Sony IMX378):

  • Ekran lep i visok, znatno više teksta staje; kod videa, ako je u 16:9 i nije tolika razlika, no ako je širi, onda itekako jeste. Prikaz i nije toliko različit, boje su vrlo približne onima na 5s (koje su mi se doduše oduvek dopadale), a iznenađujuće, ali ni čitljivost na suncu nije ne znam kako bolja (mada je daleko od loše). AOD fora, ali nisam još sve naštimovao i trenutno mi nije uključen, no ako uspem dobiti notifikacije na njemu, uz ok trajanje baterije, super mogućnost. AOD radi ok nakon updatea odgovarajuće sistemske aplikacije. Nisam još uspeo da namestim animaciju AOD ekrana umesto kratkotrajnog pojavljivanja lock screena, ali nebitno. Štednja baterije pomoću dark modea je lepa prednost.
  • Generalna brzina sjajna, multitasking vrlo zadovoljavajući.
  • Fotografije stock aplikacijom su dobro eksponirane, sa lepim bojama i dinamičkim rasponom, GCam još nisam isprobao.
  • Navigacija gestovima mi se sviđa. Imao sam problem da slučajno aktiviram gest za "nazad" dok koristim tastaturu (swipe način unosa), pa sam tastaturu malo odmakao od ivice i sada je i to ok.
  • Baterija mi je ni tamo ni 'vamo, čas deluje super, čas blago razočaravajuće. Instalirao sam GSam Battery Monitor i pokušavao ponešto i, izgleda da je fora ne koristiti Chrome - mnogo troši kada je aktivan, a izaziva i "battery drain". Od danas koristim Mi Browser umesto njega i izgleda da je razlika baš velika. Prethodno sam probao da Chromeu zabranim background aktivnost, ali to nije toliko pomoglo kao sad kada ga uopšte ne koristim.
  • Zvučnik - jedan ali vredan. Nije rekordno glasan, ali dovoljan da govor iz nekog YT videa bude razgovetan uz zvuke pranja suđa i slično. U odnosu na Mi 5s, drastično vernija boja tona.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 14:22 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Probaj Samsung Browser...imas odmah i adblockere za njega...
VenAtoR#2231
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Primjecujem da mi u zadnje vrijeme google chrome trosi jaaako puno baterije pa sam odlucio promijeniti browser.

Koji browser imate za preporuciti?

Jos kad bi imao mogucnost synca bookmarka sa chromeom... :)

Osim samsungovog iz prethodnog posta. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 12:18 (myroman).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kao što rekoh gore, ja sam trenutno na Mi Browseru, baterija deluje zadovoljno. Na žalost, koliko sam pročačkao i izguglao, mislim da nema automatizovanog načina da se prebace bookmarksi iz Chromea u Mi Browser.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Sa Samsungovim vise nego zadovoljan.
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Roko B kaže...
Sa Samsungovim vise nego zadovoljan.

 Jel ide sync sa chromeom?

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Neznam, chrome nisam nikad koristio
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

kolegi crkao mi 9T, pao i skršio se sav.... sa se misli da li uzeti isti takav novi (vidim da su cijene iste kao i lani) ili ici na nesto novije, tipa MI note 10 lite ... ?

 

sto vi mislite, isplati li se u sadasnjem trenutku kupovati isti mobitel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ne
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
BoTiA kaže...

kolegi crkao mi 9T, pao i skršio se sav.... sa se misli da li uzeti isti takav novi (vidim da su cijene iste kao i lani) ili ici na nesto novije, tipa MI note 10 lite ... ?

 

sto vi mislite, isplati li se u sadasnjem trenutku kupovati isti mobitel?

 Ja bi isao na poco f2 pro, na aliexpressu 2500 kn

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ja bi išao na Realme X2pro
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

i ja bih ... ali limit je 2500 kn i HR je jedina opcija radi garancije

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Za MI 9T pro update
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
BoTiA kaže...

kolegi crkao mi 9T, pao i skršio se sav.... sa se misli da li uzeti isti takav novi (vidim da su cijene iste kao i lani) ili ici na nesto novije, tipa MI note 10 lite ... ?

 

sto vi mislite, isplati li se u sadasnjem trenutku kupovati isti mobitel?

 da ja kupujem sada, kupio bi ovaj ili MI varijantu ovog . Naravno nije dostupno još kod nas, valjda bi pricekao neko vrijeme a dotad koristio svoj stari rezervni. 

https://www.racunalo.com/redmi-k30-ultra-u-1-minuti-prodan-u-kini-u-vise-od-100-000-primjeraka/

 

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
T700 kaže...
BoTiA kaže...

kolegi crkao mi 9T, pao i skršio se sav.... sa se misli da li uzeti isti takav novi (vidim da su cijene iste kao i lani) ili ici na nesto novije, tipa MI note 10 lite ... ?

 

sto vi mislite, isplati li se u sadasnjem trenutku kupovati isti mobitel?

 da ja kupujem sada, kupio bi ovaj ili MI varijantu ovog . Naravno nije dostupno još kod nas, valjda bi pricekao neko vrijeme a dotad koristio svoj stari rezervni. 

https://www.racunalo.com/redmi-k30-ultra-u-1-minuti-prodan-u-kini-u-vise-od-100-000-primjeraka/

 

 

 Samo sto su iz xiaomija rekli da taj mobitel nece ici na globalno trziste, vec samo u kini ostati

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
maxy0 kaže... 

 Samo sto su iz xiaomija rekli da taj mobitel nece ici na globalno trziste, vec samo u kini ostati

 Nije to još ništa finalno, moguće da će na jesen stići globalne verzije. 

 

https://www.gizchina.com/2020/08/13/xiaomi-mi-10-ultra-and-redmi-k30-ultra-will-reach-global-markets-later/

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
maxy0 kaže...

 Samo sto su iz xiaomija rekli da taj mobitel nece ici na globalno trziste, vec samo u kini ostati

 zato kazem i MI verzija koja se bude malo drugačije zvala. zaboravio sam točno ime. I ta verzija može van. ja bi se na njegovom mjestu malo strpio i koristio zamjenski dok ne kupim novi. Baš ova kriza sa koronom dodatno otežava sigurno i zbog toga cijene ne padaju kako treba. Zato što trgovci nisu u mogučnosit neometano uvoziti nove pa zbog toga zadržavaju cijene starih . 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Pozdrav svima,
po vašim iskustvima isplati li se ići na miui 12?
Prvo sam bio na miui 11.0.3.0 bio mi je odličan, ažurirao na 11.0.5.0 koji mi trenutno nije bas najbolji (ne znam je li to najgora verzija ili je samo do mene) i sad me trazi na miui 12. Koja su vaša mišljenja?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Juče sam prešao, tako da je jošuvek rano, ali za sada izgleda dobro. Nisam primetio nikakav bug*, a u toku noći mi je pražnjenje baterije bilo oko (ispod) 0,5% na sat. Izmenili su gest za prebacivanje između pokrenutih aplikacija i teoretski je funkcionalnost sada bogatija, ali nisam siguran da mi se više sviđa.

 

*Mala napomena: nikako ne uspevam dobiti da mi se prilikom dolaska nekog obaveštenja prikaže animacija na AOD-u, umesto da se standardno upali lockscreen, no to je bio slučaj i na MIUI-ju 11.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
BoTiA kaže...

i ja bih ... ali limit je 2500 kn i HR je jedina opcija radi garancije

 evo javljam što je na kraju ispalo,

kupio je isti uređaj, mi 9T, godinu dana star, savršeno očuvan, 1500 kn ....

 

 sve drugo (novi telefoni do 2500) nije nista znacajno bolje od Mi 9T....

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 9:22 (BoTiA).
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Orginal maskica koja je došla uz Xiaomi mi 9t pro, Nekorištena. Crne boje, još zamotana. 

 

Treba li kome ? 

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Bukvalno! U par navrata sam krenuo da se premišljam da li ovaj model ili neki drugi, jer je toliko toga izašlo u međuvremenu, ali sam zaključio da mi se ništa u klasi ne dopada toliko, niti je otišlo nabolje. SoC je skroz ok za klasu (kada je izašao 9T, bio je bum, sada je relativno standardan, ali novog midrange buma nije bilo), kamera i dalje više nego ok (čini mi se da se u srednju klasu ove godine ugrađuju slabiji senzori od ovog Sonyja, uključujući i one od 64Mpx, po danu super, po slabom svetlu baš meh), dizajn bez notcha, čitač otiska prsta ispod ekrana, AMOLED ekran (dark mode, AOD)... Jedino mi se vizualno ne sviđa onaj "preliv" na poleđini, više bih voleo da je cela pozadina plava kao rub (zapravo, tražio sam crni model, ali ga ovde nisam mogao pronaći u prodavnicama).

 

Ivan(4) kaže...

...

*Mala napomena: nikako ne uspevam dobiti da mi se prilikom dolaska nekog obaveštenja prikaže animacija na AOD-u, umesto da se standardno upali lockscreen, no to je bio slučaj i na MIUI-ju 11.

 Da odgovorim sam sebi - ovo radi, ali samo za "odabrane" aplikacije: aktivira mi se za običan SMS, ali za Viber mi se pali lockscreen (čak i kada Viberu zabranim da prikazuje notifikacije na lcokscreenu). 

 

Inače, sviđa mi se MIUI 12 (trenutno 12.0.2 Global), tj dopadaju mi se neke male novosti, kao što je onaj floating window. Primer gde je to zgodno bi bio da recimo radim nešto na uređaju, a u uglu mi stoji aplikacija sa mapom na kojoj čekam da mi se pojavi prevoz. Takođe, baterija je sasvim, sasvim ok. Noću, na standby-u ne troši ni pola procenta baterije na sat, dok danju, sa AOD-om, uređaj za sat vremena potroši recimo oko 1% (teško je proceniti, jer ipak se ipak preko dana malo-malo telefon uzme u ruku, makar na kratko; takođe, možda je moguće dodatno smanjiti potrošnju ako se odabere neki "spartanskiji" izgled, izabrao sam onaj plavi spiralni, jako mi lepo izgleda). Doduše, kome je prioritet maksimalna autonomija, to između dva punjenja odnese nekoliko dodatnih procenata baterije, tj verovatno nekih dodatnih 45 minuta ili sat aktivnog korišćenja.

 

Jedino mi je u MIUI-ju 12 baš čudan pregled potrošnje baterije, koji ne prikazuje više od poslednja 24h, pa se i prikazane vrednosti SoT-a i standby-a odnose samo na taj period. Zna li neko kako dobiti ukupne vrednosti od prethodnog pujnenja?! Inače, to što je grafik sada interaktivan i novi prikaz potrošnje po satima (stubići) mi se dopadaju, mnogo su informativniji nego prosto jedna iscrtana kriva bez ikakvih datapointa. Samo kad bi mogao da se proširi prikaz na celo razdoblje od prethodnog punjenja...

 

Inače, od stvari koje su osvežene, tu je i browser (pretpostavljam da se može updateovati i na 11-ici, ali meni je stigao sa MIUI-jem 12). Tu mi je situacija tako-tako. Ugrađeni dark mode je bolji nego na ranijim verzijama, ranije su slova bila previše bleda, dok mi sada deluje čitljivije. Sa druge strane, ako se okrene horizonzalno, sada se ptikazuju i adresna traka na vrhu i navigaciona na dnu strane, što ostavlja znatno manje prostora. Bilo bi lepo da postoji neki fullscreen. Postoji li?!

 

EDIT: Inače, update sa MIUI 11 na 12 je prošao bez ikakvih problema. Mislim da od updatea nisam niti jednom gasio ili restartovao mob, a svakako nisam radio kompletan reset. Doduše, uređaj je prilično nov, tako da je bilo možda 5-6 podešavanja promenjenih sa defaultnih i isto toliko instaliranih aplikacija.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:27 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Inace da potvrdim navode, citac otisaka radi jako dobro s nilkin kaljenim staklom. Sa "obicnim" staklima ne radi tako dobro. Skoro sam prodao mob bas zbog nepreciznog citanja otisaka, ali sad kad sam stavio nilkin staklo, em cita otiske jako precizno, em je osjecaj skrolanja puno fluidniji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Frendici sam naručio dvodijelnu masku (metalni rub sa magnetima, kaljeno staklo sa obje strane, link je samo za primjer), nikakvih problema nema sa otiskom prsta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 21:18 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Meni je prošli tjedan stiglo staklo tj više stakla koje sam naručio u 2 mjesecu. 

 

Vadio sam staro staklo koje je bilo pri kraju raspada i stavljao novo i primjetio sa posebnu zanimljivost. Staklo ima crni rub kao sto sam htio ali ispada da mi uzima 1mm ekrana gore i 1mm ekrana dolje, i nesto sitno sa strane i zaključio sam da ga ne želim staviti i otad sam prestao stavljati stakla. 

 

Od istog trgovca sam naručio prije i bilo je oke a sad iz nekog razloga staklo je uže. svi detalji su kao prije samo je mrvu uži. 

 

 

Ima li tko tu da ne stavlja ništa, imate li kakvih tragova na ekranu ? 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
T700 kaže...

 

 

Ima li tko tu da ne stavlja ništa, imate li kakvih tragova na ekranu ? 

 

 

Evo ja imam Mi9 točno 12 mjeseci, koristim samo zaštitnu masku od Spigena. Nikakvo kaljeno staklo/folija nije bila na mobitelu.

Ni jedne crtice/točkice/ogrebotine nemam.

 

13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

za mjesec dana ce biti god dana bez folije i bez crtice

predhodni mi note3, nakon skoro 2 god je otisao od mene bez crtice, nedavno sam ga ponovo drzao u rukama, i skoro nakon 3 god nema crtice

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Moj je na poleđini zaradio "crticu" od 6-7mm (plus još toliko, ali skoro nevidljivo) posle 3 dana postojanja, tokom kojih je bio u onoj zaštitnoj masci koja je došla s njim (izvadio sam ga iz maske jer mi nekako nije ležala u ruci i imao šta da vidim). Šta je i kako upalo u masku i napravilo ogrebotinu ne znam, ali od tada ga, kao i prethodne telefone, nosim bez zaštite, pa ćemo videti kako će to da prođe.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jako ovisi o vlasniku mobitela. Moji su mobovi ko iz tvornice nakon godinu dana. Zato i ne prodajem jer to niko ne cijeni. Proslijedim rodbini i prijateljima. Rađe poklonim nego da mi neko kaže "ali taj mob je inače jeftiniji na njuškalu". A moj primjerak apoteka. Zaštitno staklo ne koristim već maske tipa nillkin/spigen.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 21:48 (gnomisa).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice