Xiaomi Poco X3 NFC

poruka: 651
|
čitano: 223.400
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

glupo pitanje,

 

jesi probao palit gasit zvucnk tokom razgovora

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Gle, takav je mobitel. Slozen da ima jaci zvuk, ocito ne razmisljajuci da ljudi nemaju privatnost. 

Cak si razmisljam, posto ima stereo zvucnike - da ne upotrebljava lijevi zvucnik (gornji) za slusalicu? 

Necu nista postici, jer i u servisu mogu reci da je to normalno kod te serije i amen.

Pogotovo mi je cudno da se nitko nije zalio u servis, a eto ljudi kazu da je uredaj preglasan.

Bate ispada kao da ih kupuju babe koje telefoniraju jednom mjesecno hahah.

A mob ne kosta 100 eura, nego malo vise od 200 eura.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Da li je netko riješio problem preglasnog zvučnika pri razgovoru? Kada razgovaram sa nekim svi u prostoriji čuju mog sugovornika. Ima li konačno neko riješenje? Mob je neupotrebljiv ovako, nemaš privatnosti.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Kolega, a o čemu ja pišem unazad 5 postova? Ne 5 stranica, nego 5 postova?

 

Ekipa, danas sam se pozvao na zakon o materijalni nedostatak prilikom kupnje, danas mi je šesti dan od kupovine te ako ne dobijem odgovor do 10h od vlasnika trgovine, zovem ga direktno i javit ću povratno što sam riješio.

 

bing01  Molim te da kontaktiraš prvo trgovinu gdje si kupio, navedeš problem, a nakon toga barem mailom kontaktiraj Servis Bijelić-CO, oni servisiraju Xiaomi uređaje.

 

Prijavi odmah na mail problem, čisto da se uvjere da ih nisam ja maltretirao uzalud.

 

Mislim i dalje se čudim koji smo mi ludi narod, kupiš mobitel sa greškom i nitko se ne žali.

 

Ili jednostavno ljudi ne telefoniraju...

 

Jučer sam mjerio u full tihoj sobi - 41 DB mobitel emitira kad je skroz stišan, ako odeš 1-2m od mobitela, možeš tiho čuti što sugovornik priča.

 

S tim da sam testirao na HT pozivnom automatu, koji je inače tiši nego normalni razgovori.

 

Na polovici glasnoće je oko 55db.

hm hmmm, hm hm hmm
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 7:42 (Tomina).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Evo jutros sam nakon tjedan dana od kupovine imao priliku vidjeti tj. cuti taj problem sa glasnocom kod poziva. Kod mene sve OK! Bio sam kod brata i prvo sam njemu rekao da me nazove da testiramo i nista se ne cuje ni kada je na najglasnije ni kada je na najtise. Onda se potrefilo da me odmah iza toga nazvao frend i kaze brat da se na najglasnije nerazgovjetno cula tu i tamo neka rijec a na najtise nista.

Mozda je zaista stvar u greskama kod pojedinacnih uredjaja a mozda i u seriji. Napominjem da sam odmah po raspakiranju iz kutije stavio onu prozirnu masku sto se dobije uz uredjaj. Mozda ona upija i stisava zvuk, nije mi se dalo skidati je i isprobavati bez nje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 12:45 (Eld).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Pa za što vi koristite mobitele, kad tek tjedan dana nakon kupovine zoveš nekoga?

 

Ja sam jučer navečer bio u kontaktu sa 4 vlasnika istoga (preko fejsa), troje ih je reklo da imaju iste simptome, četvrti nikad nije telefonirao, a ima ga 3 mjeseca, samo igrice lool hahahahah.

 

Evo ja nazovem HT govorni automat (0800 9000), on je inače tiši, stavim mobitel na krevet, odem 1m od mobitela i na najnižoj razini glasnoće - čujem što automat priča.

 

Dakle to nije normalno.

 

Rusi su pronašli način, ali treba root uređaja.

Ono što sam ja shvatio - ovaj uređaj nema poseban "earpiece" zvučnik za pozive, nego lijevi zvučnik od stero zvuka se aktivira za pozive.

Ili je to - ili je taj zvučnik greškom aktivira umjesto malenog za pozive - google loše prevodi Ruski hah.

 

Uspio sam nažicati od kolege mobitel, sutra ovoga šaljem na reklamaciju - ako mi jave da je to takav mobitel i da nema popravka itd - točno će svi po redu dobiti prijavu prema zaštiti potrošača - i to otvoreno, da jedni druge vide.

 

 

hm hmmm, hm hm hmm
16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...

Pa za što vi koristite mobitele, kad tek tjedan dana nakon kupovine zoveš nekoga?

 

Ja sam jučer navečer bio u kontaktu sa 4 vlasnika istoga (preko fejsa), troje ih je reklo da imaju iste simptome, četvrti nikad nije telefonirao, a ima ga 3 mjeseca, samo igrice lool hahahahah.

 

Evo ja nazovem HT govorni automat (0800 9000), on je inače tiši, stavim mobitel na krevet, odem 1m od mobitela i na najnižoj razini glasnoće - čujem što automat priča.

 

 Fakat da mobitel najmanje koristim za razgovore. Ne potrosim vise od 100 jedinica (minuta) mjesecno iz tarife :) Mobitel mi je za placanje u trgovinama(NFC), placanje racuna (mBanking) za trcanje, bicikliranje (GPS, glazba) ... Evo upravo sam nazvao taj HT govorni automat i kada je na najglasnije i ispruzim ruku, mobitel ekranom prema meni razgovjetno i glasno cujem, ali ne da je to iritirajuce preglasno, onako normalno ... Ispruzena ruka, najtise, ekran prema meni jedva se cuje ne razumije se nista. Eto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 13:43 (Eld).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Oke, super, blago si ga tebi.

 

Ja na dan imam preko 20-tak poziva u uredu od 15m2, radim sa prodajom, mislim da je logično da ostali u uredu ne slušaju što pričam.

 

I ne osjećam se ugodno, jer kad netko zove sa mobitela (ne govorni automat), sve je još glasnije - a kad staviš glasnoću na polovicu, to ti je isto kao da si uključio speakerphone na nekom drugom mobitelu.

 

Nije mi jasno kako rijetki nemaju taj problem, kad je evidentan preko 90% korisnika.

Vani taj mobitel kupuju najviše klinci radi 120 hz ekrana i jer je marketing rekao da je to best buy gameing phone hahaha.

 

Moj sutra ide na servis, pa ćemo vidjeti dalje šta bude.

 

Samo me strah da ne dobijem odbijenicu u smislu da je takav mobitel tvornički - a ne vjerujem da postoji zakon koji regulira koliko mobitel mora imati jačinu prilikom razgovora hahahaha.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

koju verziju imas roma?

 

vidim izasao je danas android 11 za eea tj global eu rom

 

 

POCO X3 NFC EEA Stable V12.0.6.0

https://bigota.d.miui.com/V12.0.6.0.RJGEUXM/miui_SURYAEEAGlobal_V12.0.6.0.RJGEUXM_246b1aa34f_11.0.zip

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Imam ovaj

V12.0.8.0.QJGEUXM

 

Kako je onda 12.0.6. novi? Zasto meni mob ne prepoznaje novi update,iako je automatski update ukljucen.

 

https://drive.google.com/file/d/10TFx04v1mIH9NYQUGzEHye5WI40LOcgb/view?usp=drivesdk

 

Ekipa evo video. Pa recite jel ovo normalno?

 

Uzivo se jos jace cuje.Dakle u sobi sa 2m udaljenosti cujem sugovornika.

hm hmmm, hm hm hmm
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 17:54 (Tomina).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Da, ovo danas je novi rom, sa android 11.

Ali jos u beta fazi, no ovih dana bi trebao biti dostupan za sve.

Sutra cu guglati, ako ima testera koji kazu da je problem rijesen - nece na servis.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Pa testiraj ga sam :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ali morao bi flashati mobitel, a to ne zelim radi jamstva.

 

A neda mi se traziti nacin kako upasti u tu tester grupu haha.

 

Edit: ipak sam pronasao da se moze instalirati svaki official rom, preko zip datoteke bez flashanja.Kao lokalni update, i ako je official rom u beta fazi - svi koji instaliraju automatski postaju testeri.

 

Skidam zip pa cu da probam.

 

https://www.xda-developers.com/how-to-install-sideload-official-android-software-update-stock-rom/how-to-install-stock-official-miui-android-update-xiaomi-mi-redmi-smartphones/?amp

 

Edit2: ovo nisu upute za Poco, samo za Note seriju. Poco treba flash ili mozda putem wipea.

hm hmmm, hm hm hmm
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 22:36 (Tomina).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Polako...

 

Jesi skinio recovery rom i probao ga updejtat rucno preko stock updatea

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

E oprosti, mislio sam da nemam tu opciju, ali treba kliknuti 10 puta na logo od MIUa i onda se pojavi ta opcija kao skrivena stvar.

 

Dakle skinuo sam zip sa onog linka, global eu sa android 11.

 

No neće m instalirati jer kaže "This ROM is intended for testers".

 

Probao sam preko recovery opcije (volume up + power button), tamo nemam opciju "install update.zip", iako sam prekopirao skinuti rom u prvi folder uređaja, sve prema uputama.

 

 

hm hmmm, hm hm hmm
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 7:29 (Tomina).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Ne možeš ga skinuti jer je za interne testere.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Tj ne mogu ga instalirati bez flashanja.

 

A ništa, pričekat ću, piše par dana testiranja pa bude dostupan za sve.

 

Možda ima sreće pa uklone ovaj bug, da ne gubim vrijeme na slanje u servis.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Danas je izasa cod update koji donosi 120fps support. Na zalost ne radi na poco x3, doduse neznam ni jednu igru da je vrtila 120fps na ovom mobitelu. Razocaran sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Evo došao je novi update za Poco launcher s ovom verzijom dosta glađe radi moj POCO X3 NFC.
Evo linka za skinuti

https://poco-launcher.en.uptodown.com/android
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Na Android 11 ne rade geste, osim s default launcherom. Žešća glupost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

A jel rijesen bug sa preglasnim zvukom kod razgovora?

 

Ja koristim microsoft launcher, stvarno sam se navikao na njega i odlicno radi.

hm hmmm, hm hm hmm
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Evo čisto da malo kažem što mi je za, što protiv na ovom mobitelu.

 

Za:

- baterija (za još dužu bateriju, preko SetEdit se displej stavi na 90Hz)

- ekran

- glasnoća stereo zvuka kod reprodukcije video zapisa ili muzike

- brdo opcija i podešavanja, iako na početku bude frustracija jer neke stvari neće raditi kako treba - kad skužiš da je Xiaomi dao sve postavke na korištenje, ubrzo se navikneš (tipa kad neki widget ne radi na dodir, treba mu dozvoliti dodatne privilegije itd)

- kamera, najviše software. Prešao sam sa P30pro, neću pričati o kvaliteti jer je P30 korak iznad, no software mi je puno bolji na ovome X3. Tipa kako su složili da si volume key odabereš da ti bude shutter ili delayed shutter, tj sa 2 sekunde timerom. :D Sitnice, ali mene vesele koji sam baš picajzla po pitanju aplikacija

 

Protiv:

- bug sa preglasnim earpiece zvučnikom (ako uopće postoji poseban)

- vibracije na visokim glasnoćama, ako ima puno basa

- malo je predebeo, još kad staviš tvorničku debelu masku, baš je cigla

 

To je to za sada. Imam dojam da ovakav mobitel izbaci Samsung, da bi cijena bila minimalno 1000-1500kn veća nego Xiaomi.

 

Čekam i dalje informacije sa službenih Xiaomi stranica da li novi android 11 i update riješava ovaj bug sa zvučnikom - da se ne patim sa servisom.

 

 

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Evo video kako riješit problem s preglasnim zvučnikom

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 12:04 (Danci taskmaster).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Nema to veze sa ovime o čemu ja pričam. Treba čitati sa razumijevanjem.

 

Ovaj priča za stero zvuk i probleme jer mobitel zna vibrirati (stražnji dio) prilikom glasne muzike ili bilo čega IZ STEREO zvučnika.

 

U biti priča ide da su tu vibraciju složili da čisti zvučnik od smeća.

 

Ovo je samo tip kako prebaciti mobitel u mono zvuk i isključiti lijevi zvučnik.

 

Nema to veze sa ovim problemom da moram držati mobitel 5 cm od uha, i na 2-3 metra čuješ šta ti netko priča sa druge strane.

hm hmmm, hm hm hmm
14 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...

Nema to veze sa ovime o čemu ja pričam. Treba čitati sa razumijevanjem.

 

Ovaj priča za stero zvuk i probleme jer mobitel zna vibrirati (stražnji dio) prilikom glasne muzike ili bilo čega IZ STEREO zvučnika.

 

U biti priča ide da su tu vibraciju složili da čisti zvučnik od smeća.

 

Ovo je samo tip kako prebaciti mobitel u mono zvuk i isključiti lijevi zvučnik.

 

Nema to veze sa ovim problemom da moram držati mobitel 5 cm od uha, i na 2-3 metra čuješ šta ti netko priča sa druge strane.

 Kako to misliš? Čovjek kaže da se ovako rješava "High volume problem with call". A i naslov videa upućuje baš na to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 13:16 (Punti).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Čovjek možda skuplja "preglede" hahaha.

 

Vidiš da on uključuje MONO način zvuka, i onda prebaci kanal full desno, da radi samo donji zvučnik.

 

U početku sam mislio da će možda pomoći, jer sam zabrijao da mobitel nema tri zvučnika, nego dva - i da lijevi zvučnik koristi i za stereo i za pozive, tj razgovor, ali da je loše kalibriran.

 

No nisam 100% siguran, jer netki tvrde da ima 2, a neki da ipak ima 3 zvučnika, ali da greškom u softveru kod poziva rade oba lijeva zvučnika - i stereo i earpiece.

 

Ima neko riješenje, ali zahtjeva root i unašanje par kodova da balansira zvuk. Međutim ne radi mi se to.

 

Čekam i dalje da dobijem info jel novi update to riješava.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Vidim da je android 11 dostupan. Samo stavite ako niste da mozete primat azuriranja ranije od drugih u postavkama. 

Skinem kad se vratim s posla, nadam se naboljem. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Ja sam ga skinuo super je što sad imam gesture navigation bar.
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Dosa sam doma i krenio skinit kad ono su povukli azuriranje.. neznam zasto

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Žešće sranje od mobitela. Ne rješavaju ovaj problem pola godina.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice