Xiaomi Mi 6

poruka: 429
|
čitano: 122.543
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Evo, preuzeo paket maloprije zajedno sa još par sitnica.

Sad tek slijedi niz testova i analiza a tek onda kratki osvrt kad ulovim vremena.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Cromaki kaže...

Evo, preuzeo paket maloprije zajedno sa još par sitnica.

Sad tek slijedi niz testova i analiza a tek onda kratki osvrt kad ulovim vremena.

 Gdje si uzeo i koliko te izašlo sve skupa, ako nije tajna ??

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Na žalost tajna je, pošto nisu svi u mogućnosti nabaviti odakle ja uzimam :/
Koštalo me 100kn davanja i to je to.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Danas mi je potvrdeno da dvi trgovine sa aliexpressa salju DHL (bez carine i pdv-a)

 

Goldway

 

Xiaomi Mi

 

 

Ako ste ne sigurni, posaljite im poruku, a mozete vidit u komentarima njihovih proizvoda da su bez carine.

 

Pozdrav.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Cromaki kaže...

Na žalost tajna je, pošto nisu svi u mogućnosti nabaviti odakle ja uzimam :/
Koštalo me 100kn davanja i to je to.

 wow, jesi cka :P

dobro te nagrađuju kad svako malo dobijes novi uređaj

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Uh moram ja svog MIX-a nekako utopiti pa doci do Mi6....buraz ga je uzeo i kaze da mu ni najmanje nije krivo ni zao sto se zbog njega skinuo sa iphone 7.
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
floki26 kaže...
Uh moram ja svog MIX-a nekako utopiti pa doci do Mi6....buraz ga je uzeo i kaze da mu ni najmanje nije krivo ni zao sto se zbog njega skinuo sa iphone 7.

 Utopi ga meni. Možeš utopiti kam god hoćeš, isplati se.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Deutsch kaže...

 wow, jesi cka :P

dobro te nagrađuju kad svako malo dobijes novi uređaj

 Haha, nije sve za đaba - pošteno se ja i naradim ;)
Vidi samo u koje doba se dižem 

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Cromaki kaže...
Deutsch kaže...

 wow, jesi cka :P

dobro te nagrađuju kad svako malo dobijes novi uređaj

 Haha, nije sve za đaba - pošteno se ja i naradim ;)
Vidi samo u koje doba se dižem 

 mozda nisi ni otisao spavat :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Će da bude tu il će Manwex to pokrit 

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

mi 6x, jason, sd 660

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Razmišljam o kupovini mi6, samo bi molio ekipu koja posjeduje isti da isproba radi li aplikacija M-zaba. Znam da je bilo problema s prijašnjim modelima, nadam se da su uspjeli sada to rješiti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Meni na Mi5 i note 4 nikada nije zadavala probleme, ne znam zašto bi na Mi6?

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Zato što je sigurno kod nekog frenda koji ima kuhani firmware vidio da ne radi pa sada misli da svi Xiaomi telefoni ne valjaju...

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Jel mi mozes reci koja je razlika tog eu roma i ovog global dev. A koliko sam procitao dev i stable je razlika samo u cescim update-ovima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 6

xiaomi.eu je rom baziran na kineskoj dev verziji, ubačeni eu jezici i maknute kineske stvari

global dev/stable je službeni rom sa google aplikacijama i bez kineskih stvari

 

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
MASVA kaže...

xiaomi.eu je rom baziran na kineskoj dev verziji, ubačeni eu jezici i maknute kineske stvari

global dev/stable je službeni rom sa google aplikacijama i bez kineskih stvari

 

 

Gdje se nabavi global dev za mi6?

Planiram uzeti kroz par dana pa bih volio imati dev varijantu bez Čajniz popupova, appova i inog "užitka" ;)

origin: mrxa
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
mrxa1 kaže...
MASVA kaže...

xiaomi.eu je rom baziran na kineskoj dev verziji, ubačeni eu jezici i maknute kineske stvari

global dev/stable je službeni rom sa google aplikacijama i bez kineskih stvari

 

 

Gdje se nabavi global dev za mi6?

Planiram uzeti kroz par dana pa bih volio imati dev varijantu bez Čajniz popupova, appova i inog "užitka" ;)

 

Pa ovo ti je Global Stable, dev će ići al vjerujem da ne tako skoro. Ako se ne varam i na Mi5 lani je bilo čekanje od par mjeseci. Global Stable ova 8.2.2.0 verzija ti ima Hrvatski, Google aplikacije i nema china bloata, tak da si miran.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
bubimir13 kaže...

 

Pa ovo ti je Global Stable, dev će ići al vjerujem da ne tako skoro. Ako se ne varam i na Mi5 lani je bilo čekanje od par mjeseci. Global Stable ova 8.2.2.0 verzija ti ima Hrvatski, Google aplikacije i nema china bloata, tak da si miran.

 

Znam da je to global stable, ali MASVA je spomenuo dev...znam da inače treba par mjeseci za global dev pa mi je bilo čudno 

origin: mrxa
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Na redmi note 3 pro, global dev se mzaba pocela rusit nakon ne znam kojeg tocno updejta, na eu romovima (global i dev) se mob reboota svako malo dok sama aplikacija radi, nakon micanja mzabe rebootovi su prestali tako da ima nekih problema između njih, sada sam na LineageOsu i mzaba funkcionira normalno.

 

Koliko sam skuzio samo neka određena serija RN3, najcesce mobovi proizvedeni unazad godinu dana imaju taj problem

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 8:12 (jaZey).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
jaZey kaže...

Na redmi note 3 pro, global dev se mzaba pocela rusit nakon ne znam kojeg tocno updejta, na eu romovima (global i dev) se mob reboota svako malo dok sama aplikacija radi, nakon micanja mzabe rebootovi su prestali tako da ima nekih problema između njih, sada sam na LineageOsu i mzaba funkcionira normalno.

 

Koliko sam skuzio samo neka određena serija RN3, najcesce mobovi proizvedeni unazad godinu dana imaju taj problem

 

Pretpostavljam da je problem SafetyNet provjera ili izostanak iste, ali ne mogu sa sigurnošću tvrdit. Znam da je SafetyNet povezan sa tim bankovnim aplikacijama i to je nova Google-ova izmišljotina, makar ne bih želio tvrdit to sve 100% jer sam to samo ovlaš gledao u komentarima na ROMove na MIUI forumu. Ali mogu reći da je meni na Mi5 i na Dev i na Stable svaki puta mPbz normalno radio.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Nekako mi je zapeo ovaj mob za oko zadnjih par dana, "bori" se sa 3T. Kakva je situacija s garancijom i popravcima? Dal se mora slati natrag u Kinu, ako uzmem s aliexpressa (a jedino to mi izgleda isplativo)?

 

Kakav je Xiaomi što se tiče nadogradnji Androida? Mogu očekivati Oreo na njemu?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Hexfire kaže...

Nekako mi je zapeo ovaj mob za oko zadnjih par dana, "bori" se sa 3T. Kakva je situacija s garancijom i popravcima? Dal se mora slati natrag u Kinu, ako uzmem s aliexpressa (a jedino to mi izgleda isplativo)?

 

Kakav je Xiaomi što se tiče nadogradnji Androida? Mogu očekivati Oreo na njemu?

 

Što se jamstva tiče, to varira ovisno od pojedine trgovine na Ali-ju, ali je u pravilu godinu dana...mora se slati nazad, dio plaćaš ti, dio trgovac iako to isto varira kada je poslano, koliko traje, koji je krvar...svašta nešto. Uglavnom, svaki trgovac ima to dosta dobro razjašnjeno. Na Telekinezi imaš to dosta dobro napisano (prevedeno) od strane lokalnih partnera tj. korisnika koji posreduju.

 

Što se Android nadogradnji tiče, Xiaomi je dosta brzo nadogradio velik dio svoje ponude sa Nougatom pa sumnjam da će i sa O (navodno nije Oreo nego Oatmeal Cookie) biti frke...nadogradnje su na tjednoj bazi tako da ti vidi 

origin: mrxa
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Za sve zainteresirane, 28.06. na jednoj Ali-trgovini kreće Xiaomi rasprodaja pa će i Mi6 ići na 330eura, što je svakako dobra cijena.

Iako, koliko znam preko tog shopa nema DHL "duty-free" opcije.

 

Ima i drugih modela koji idu na dolje, više na linku.

 

 

 

 

origin: mrxa
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Piše na jednoj slici da je 95% vjerojatnosti da će se platit carina, šteta.

Kanter PROO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
RePlaY kaže...

Piše na jednoj slici da je 95% vjerojatnosti da će se platit carina, šteta.

Vjerojatnost je preko 99%, da budemo precizni.

 

Dakle dobiješ cca 500kn jeftinije, ali s obzirom da treba platiti PDV i još oko 50kn fiksnih troškova, dođe još skuplje, osim ako se odlučite na friziranje cijene..

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

spustit ce se to na cca 370$ kroz 2 tjedna na goldwayu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Deutsch kaže...

spustit ce se to na cca 370$ kroz 2 tjedna na goldwayu

 Imaš neku infromaciju ili ti to nagađaš?

Kanter PROO
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
RePlaY kaže...
Deutsch kaže...

spustit ce se to na cca 370$ kroz 2 tjedna na goldwayu

 Imaš neku infromaciju ili ti to nagađaš?

Naravno da nagađa. Ali vidi se trend padanja cijene, to se mijenja ovisno o statusu i datumima flash saleova u Kini.

 

Sad je na akciji bio za 370$ na Aliju (neki drugi shop bez EU direct shippinga), ali je rasprodano u kratkom roku.

 

Što se tiče cijene na Goldwayu, očekujem pad do oko 400$ kroz koji tjedan, ispod toga teško, a da dođe do 370$, što je btw i maloprodajna cijena u Kini, ipak će trebati pričekati malo duže, po mom mišljenju. Pratim cijene tamo već preko mjesec dana, bio je prvotni pad s 450 -> 430 pa skok do 440 i sada pada opet ponovno. To je max. par dolara dnevno tako da se velike promjene u cijeni teško mogu očekivati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice