XP vs Vista zaključana tema

poruka: 283
|
čitano: 64.234
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Da te ja plaćam, dobio bi otkaz. - Ne samo da si neinformiran, već uvjerljivo širiš dezinformacije.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
naxeem kaže...

Da te ja plaćam, dobio bi otkaz. - Ne samo da si neinformiran, već uvjerljivo širiš dezinformacije.


 Molim te, prosvjetli nas...Cool

...code your life...
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

"Ja mu kažem, ma ništa, samo prominiti svih 45 računala i natjerat ekipu programera iz firme koja nas softverski podržava, da sve poslovne programe preurede za vistu."

 

Ovo u najmanju ruku zvuči kao da moraju kupiti nova računala i zaista preuređivati nešto. Vista ne traži apsolutno nikakve modifikacije na poslovnom softveru niti bilo kakva preuređenja. Naravno, ako ne radiš direktno sa sistemom na razini drivera, što ne rade standardne poslovne aplikacije.

Ako je neki poslovni softver i potrebno preurediti baš za Vistu, to znači da otkaz treba dobiti onaj tko je radio arhitekturu samog softvera.

 

Teško mi je u ovom trenutku sjetiti se standardne poslovne aplikacije koja bi imala problem pri prijelazu s XP-a na Vistu. Pišu li samo drivere? Rade li direktno s nekim custom hardverom? - Tada eventualno da, ali sumnjam da se o tome radi.

 

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 10:28 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Kao što sam negdje već rekao:  - Vistu ću instalirati kad na prašini oko mog Zalmana izraste maslina...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
naxeem kaže...

"Ja mu kažem, ma ništa, samo prominiti svih 45 računala i natjerat ekipu programera iz firme koja nas softverski podržava, da sve poslovne programe preurede za vistu."

 

Ovo u najmanju ruku zvuči kao da moraju kupiti nova računala i zaista preuređivati nešto. Vista ne traži apsolutno nikakve modifikacije na poslovnom softveru niti bilo kakva preuređenja. Naravno, ako ne radiš direktno sa sistemom na razini drivera, što ne rade standardne poslovne aplikacije.

Ako je neki poslovni softver i potrebno preurediti baš za Vistu, to znači da otkaz treba dobiti onaj tko je radio arhitekturu samog softvera.

 

Teško mi je u ovom trenutku sjetiti se standardne poslovne aplikacije koja bi imala problem pri prijelazu s XP-a na Vistu. Pišu li samo drivere? Rade li direktno s nekim custom hardverom? - Tada eventualno da, ali sumnjam da se o tome radi.

 

 

U potpunosti se slažem s tobom.
Što se tiče ovog drugog. Ukoliko i dođe do potrebe da se poslovna aplikacija prilagodi, valjda su programeri dovoljno sposobni da naprave patch i distribuiraju ga.

Dalje možemo samo nagađati o čemu se radi. To nam najbolje može reći cyborg.

...code your life...
16 godina
protjeran
offline
RE: XP vs Vista

Razumijem ja to. Ali koliko se vidi, linux developeri ne skapavaju od gladi. Red Hat se dobro drži u enterpriseu. Sun nije propao zbog OpenSolarisa i izdavanja Jave u GPL. IBM investirao 40 milijuna $ u Eclipse IDE. E da, još mi na Visti fali jači clipboard poput onog u KDEu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Naravno. Ima Linux hrpu prednosti pred Vistom. Osobno mi je Linux draži za programiranje, pa makar uzeo samo file system kao primjer.

Međutim, Windowsi kao takvi optimalan su izbor za većinu. Linux jednostavno nije dovoljno fleksibilan da bi bio adekvatna solucija za većinu zadaća.

 

Što se Red Hat-a tiče, da stoji dobro. Sun mi baš i ne izgleda sretno; .NET im je pojeo jako veliki dio tržišta, a dobar dio onoga što drže mogu zahvaliti tromim integratorima poput banaka recimo. Ono što Sun drži je ogromna podrška Javi i raširenost sustava. Solaris je debelo ugrožen čak i od Linuxa - znam za nekoliko velikih firmi koje su sa Solarisa prešle na Linuxe.

IBM-ova investicija od $40 mil je neznatna, današnje igre imaju toliki budget, a DB2 je zastupljen gore od stranke umirovljenika u Saboru. Upravo iz tog razloga IBM se gura u svijet konzola radeći Cell za Sonya.

 

Ma koliko mi šutjeli o tome, Microsoft je u posljednjih par godina strahovito napredovao i u kvaliteti i poslovanju. Izdavanje besplatnih razvojnih alata, .NET i C#, Server 2003, Server 2008, čak i Vista uistinu su dobri proizvodi.

Ono što im eventualno šteti je open-beta politika koja je Visti nanijela veću štetu nego korist: hrpa balavurdije i hrpa idiota probala je betu Viste. Djeci je teško objasniti, a idiotima još manje što to znači beta, pa je efekt bete Viste izrastao u neosonovana pljucanja i prije nego je Vista krenula. Po izlasku Vista je izgubila barem 25% tržišta upravo iz razloga što su svi u očima imali hrpu kritika i pljuvanja po beti. Dodajmo tome i činjenicu da je 85% torrenta bila trik kombinacija bete i RC-a kako bi se riješili problemi s aktivacijom, što je opet rezultiralo idejama da Vista i u finalnoj verziji ima očajne bugove, spora je i slično.

Nemarnost nVidije i ATi-a s razvojem drivera, čiju se stabilnu verziju čekalo i do šest mjeseci, samo je pridonijela problemu.

Dodaj k tome još i činjenicu da je u zemljama trećeg svijeta poput nas ogromna količina ukradenog softvera, pa razmisli o tome kako je većina na Vistu krenula instalirati softver u starim verzijama za koje imaju crack (Nero, WinDVD i sl.), a koje zbog specifičnosti samog softvera (direktna komunikacija s hardverom) jednostavno nisu radile kako treba na Visti jer za patcheve i nove verzije još nije bilo crackova.

Svemu tome dodaj preuranjeno izdavanje DirectX 10 hardvera i loše drivere za Vistu i imaš hrpu nezadovoljnih.

 

Na kraju se dogodilo ono što se trebalo izbjeći - nepravedno napadanje i Viste i Microsofta. - Činjenica je da je Vista izdana barem 2-3 mjeseca prerano i da je otvorena politika Microsofta da laicima daje pristup betama veća šteta nego korist.

 

Vista je već neko vrijeme sasvim dobar OS. Stabilnija i brža od XP-a na suvremenom hardveru i u kompletu daleko bolji proizvod nego što je XP bio u istom trenutku (u odnosu na RTM).

Vista nije samo Aero iako mnogi samo to vide. Ja sam umirao od smijeha na tragi-komične kritike kako su desktop ikone na Visti prevelike, kako je Aero ružan, kako "fali pola Control Panela" i slične gluposti. Ispod haube nalazi se nepregledna lista poboljšanja zbog kojih je Vista unatoč problemima koje i ja imam s grafičkim driverima jednostavno moj sistem izbora.

 

Windowsi nikada nisu bili niti su sada najbolji OS u svim poljima. I Vista ima hrpu mana i prostora za napredak. Ali općenito gledano jednostavno to je najbolji izbor za najširi spektar publike.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
RE: XP vs Vista
naxeem kaže...

Naravno. Ima Linux hrpu prednosti pred Vistom. Osobno mi je Linux draži za programiranje, pa makar uzeo samo file system kao primjer.

Imao sam (ne)srecu programirati na Ubuntu i Eclipsu par mjeseci, i nije mi bas jasno sto ljudi vide na tom linuxu. To je jedno 10-15 godina iza Windowsa i VS-a.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Konkretno file system je ljepši... sve je datoteka... :) Samo zapisuješ bilo gdje...


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
SupremeCommander kaže...
naxeem kaže...

Naravno. Ima Linux hrpu prednosti pred Vistom. Osobno mi je Linux draži za programiranje, pa makar uzeo samo file system kao primjer.

Imao sam (ne)srecu programirati na Ubuntu i Eclipsu par mjeseci, i nije mi bas jasno sto ljudi vide na tom linuxu. To je jedno 10-15 godina iza Windowsa i VS-a.

 

 tu se grdo varaš.
to može samo netko mislit tko nema vremena ili volje se malo pozabavit sa sistemom nego glavno da radi.
To je i glavni problem kod windows usera.
Glavno da klikne.
Pojavi se poruka:
Hoćete li ovaj virus instalireti.Da ili ne?
Windows user veselo klikne na da.
Glavno da je kliknuo.
Linux user čita i proba razumjeti šta se događa.
Ostavi molim te te izjave da je linux 10-15 godina iza windowsa.
Obrazloži po čemu?
Navedi mi razloge koji te do te tvrdnje dovode.
Nemoj mi samo doć sa:Pa nemože se igrat.
Prvo probat,rezumjet,znat pa onda usporedit.

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
Mislim da smo zaključili-da Vista ima neke prednosti(naravno),koje XP nema,i da je XP stabilniji.
Vista je grafički atraktivnija,podržava DX 10,dolazi u "modu",a XP je stari lisac-još drži korisnike za svojim "stolom".
-
Kupiti Vistu(jedan razlog od ...)
Ako želite imati podršku za DX 10-igrati najnovije igre sa podrškom za novi Microsoft-ov API,onda uzmite Vistu.
---
Kupiti/ostati na XP-u(dva razloga od ...):
Stabilan je i dolazi SP3 koji će poboljšati performanse ovog OS-a.
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Ne znam gdje ti to vidiš zaključeno. Nije baš običaj svoje ideje nametati kao opće zaključke.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
XP vs Vista

Ma nemojmo otkrivati toplu vodu, činjenica je da trenutno nema potrebe prelaziti na vistu, jer je tržište još daleko od zauzetosti sa "vista only" softwareom. Vistu danas imate ako kupite novi laptop, ako ste entuzijast koji voli eksperimentirati i igrati se sa tehnikalijama, ili ako ste faca sa flat rateom i jedno od dokazivanja u društvu vam je vista instalirana na računalu.

vista je jednostavno OS za slijedeće generacije računalnih konfiguracija, pokušajte izračunati koliko će jaka računala biti sa novim arhitekturama i tehnologijama koje dolaze, tamo već za 6 mjeseci. Sa ovako jeftinom memorijom, gdje prag od 4 GB nije nikakav problem, sve će više biti na tržištu i 64bitne verzije viste; gurane memorijskim limitom, kad već nisu konkretnim 64bitnim programima. A koliko sam mogao isprobati, sama 64bitna vista dosta stabilnije radi od 64bitnog XPa, inače.

Kad je XP izišao moj limit je bio pentium MMX i mislim 128 mb memorije, i znam da sam jedva jedvice isti uspio pokrenuti na tom računalu, koje je još bilo solidno za svoje vrijeme.

Kako vistu koristim još od bete, moram priznat da je od tad dosta dogurala, od katastrofalnog sistema, danas je uspjela doći na dobar nivo iskoristivosti i stabilnosti, naravno pod uvjetom da imate jaka računala.

 

Za linux, što reći, na žalost, taj sistem ima dosta potencijala, koji nažalost za normalnog korisnika više izvalči asus eeepc nego normalno računalo. Taj će sistem izgleda vječno ostati samo za informatičke specijalce, a nikad za normalni puk, jedini koji se na tržištu konta. Meni je linux drag, ali nažalost ne pripadam onom prosjeku korisnika računala kojim je nemoguće objasniti zašto za instalirat program mora defakto naučit programirat ;)

Ne radi mi grafička kartica? Što ja radim? Kompajliram kernel... sve je jasno

 

P.S.   -   znaaam znaaam za ubuntu i fedoru, za repozitorije, sve znam...   Osmijeh

 

 

 

(p) & (c) Dario - 2008
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 22:29 (Dario).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
XP vs Vista

>Vista jednostavno ne može bit lošija od XP-a zato jer koji je onda k*** M$ radio zadnjih 5 godina.
Razmišljao je što će napraviti sa IExplo(d)rerom.

>Da li je Vista bolja od XP-a? DA
>Ako ljudi nemaju tako dobar komp, trebaju li se mučit s Vistom? NE
>Do sad je većina ljudi rekla da radi bolje, da je samo kopiranje dosta sporije.


Tako je.Sve je super, samo kopiranje radi sporije.Smijeh
A što bi firma od cyborga trebala prelaziti na Vistu?"If ain't broken, don't fix it". Nekim ljudima sasvim dobro rade aplikacije u DOSu. Neki još rade na starim OS/2 sistemima. Znam ljude koji su dobili Vistu business sa laptopom pa onda traže XP. Ako imaju sreće, nađu si drivere za XP. Znam da je Vista vrhunski OS za korisnike koji su navikli na MS Windowse, samo MS nije do kraja uspio uvjeriti ljude u njegovu kupnju.

 

>Konkretno file system je ljepši... sve je datoteka... :) Samo zapisuješ bilo gdje...

 

Onda kada dolazi WinFS za Vistu? Hoće li biti ext4, Reiser4, XFS,JFS ili ZFS killer. Neznam za nijedan sistem na kojem moram defragmentirati disk osim na Windowsima, jel to radi razgibavanja aktuatora, neki aerobik za HDD.Dobro je da SSD dolazi u upotrebu.Smijeh

>Međutim, Windowsi kao takvi optimalan su izbor za većinu. Linux jednostavno nije dovoljno fleksibilan da bi bio adekvatna solucija za većinu zadaća.

 

Da, nije fleksibilan. Nije mi jasno o kakvoj se fleksibilnosti radi. Čuj, da nema ovog piratluka, neznam koliko bi ljudi uopće koristilo Windowse.Poznam jako malo ljudi sa original Windowsima. A one koji imaju original, moraju ih imati radi posla da im netko ne odrapi kaznu. Kao i popularnost PS konzole zahvaljujući MOD chipovima. Znaš što je rekao Rumunjski predsjednik Gatesu?Namigiva

 

>Ma koliko mi šutjeli o tome, Microsoft je u posljednjih par godina strahovito napredovao i u kvaliteti i poslovanju. Izdavanje besplatnih razvojnih alata, .NET i C#, Server 2003, Server 2008, čak i Vista uistinu su dobri proizvodi.

 

Slažem se, pogotovo za server proizvode i donekle za razvojne alate (jesu beplatni ali sa određenim restrikcijama)

 

>Vista unatoč problemima koje i ja imam s grafičkim driverima jednostavno moj sistem izbora.

 

Nema sva ekipa konfiguraciju kao ti. A nije ni potrebno imati kada je XP još moguće kupiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 23:35 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Tako je.Sve je super, samo kopiranje radi sporije.Smijeh

 

- Ma to s kopiranjem je mit. Sjećam se problema s kopiranjem u Beti, ali od RTM-a ih nisam vidio. Možda u nekim specifičnim situacijama, ali o tome imaš cijeli članak u temi Vijesti s portala.


A što bi firma od cyborga trebala prelaziti na Vistu?"If ain't broken, don't fix it". Nekim ljudima sasvim dobro rade aplikacije u DOSu. Neki još rade na starim OS/2 sistemima. Znam ljude koji su dobili Vistu business sa laptopom pa onda traže XP. Ako imaju sreće, nađu si drivere za XP. Znam da je Vista vrhunski OS za korisnike koji su navikli na MS Windowse, samo MS nije do kraja uspio uvjeriti ljude u njegovu kupnju.

 

- Pa ne moraju prelaziti na Vistu ako ne žele. Međutim postoje stanovite prednosti kao i mane, ali zato nije potrebno izmišljati probleme.

 

>Konkretno file system je ljepši... sve je datoteka... :) Samo zapisuješ bilo gdje...

 

Onda kada dolazi WinFS za Vistu? Hoće li biti ext4, Reiser4, XFS,JFS ili ZFS killer. Neznam za nijedan sistem na kojem moram defragmentirati disk osim na Windowsima, jel to radi razgibavanja aktuatora, neki aerobik za HDD.Dobro je da SSD dolazi u upotrebu.Smijeh

 

- Hehehe. :))) Zgodna dosjetka. Ima tu istine. Doduše, ja NTFS ne defragmentiram. FAT32 ne koristim barem 8 godina.

>Međutim, Windowsi kao takvi optimalan su izbor za većinu. Linux jednostavno nije dovoljno fleksibilan da bi bio adekvatna solucija za većinu zadaća.

 

Da, nije fleksibilan. Nije mi jasno o kakvoj se fleksibilnosti radi. Čuj, da nema ovog piratluka, neznam koliko bi ljudi uopće koristilo Windowse.Poznam jako malo ljudi sa original Windowsima. A one koji imaju original, moraju ih imati radi posla da im netko ne odrapi kaznu. Kao i popularnost PS konzole zahvaljujući MOD chipovima. Znaš što je rekao Rumunjski predsjednik Gatesu?Namigiva

 

- 50% ljudi koje znam imaju legalne Winse. Nije to tako neobično jer se družim u krugovima struke, ali mnogi kućni korisnici prelaze na originale iziritirani porukama i zezancijom s tim. PS konzola nije popularna zahvaljujući Hrvatskoj. Eno, pogledaj PS3 -  nema mod čip pa prodaja raste kao luda.

 

Moraš shvatiti da Balkan nije mjerilo svijeta; naprotiv, mi smo nevažna rupa koja im je samo gubitak. Zapitaj se zašto PayPal ne radi u nas, zašto Amazon ne šalje ništa osim papira... Na kraju balade, pa to je krađa u svakom slučaju. Najveći je problem što je to kod nas apsolutno normalna pojava. To je tek tragično. Moj poznanik je jedan knjigovodstveni softver doslovno ugurao tipu u usta (disketu u to vrijeme) kada je skužio da ovaj to kopira i preprodaje uokolo.

 

>Ma koliko mi šutjeli o tome, Microsoft je u posljednjih par godina strahovito napredovao i u kvaliteti i poslovanju. Izdavanje besplatnih razvojnih alata, .NET i C#, Server 2003, Server 2008, čak i Vista uistinu su dobri proizvodi.

 

Slažem se, pogotovo za server proizvode i donekle za razvojne alate (jesu beplatni ali sa određenim restrikcijama)

 

>Vista unatoč problemima koje i ja imam s grafičkim driverima jednostavno moj sistem izbora.

 

Nema sva ekipa konfiguraciju kao ti. A nije ni potrebno imati kada je XP još moguće kupiti.

 

- Za Vistu je bitan jedino RAM. Nemam ja RAID zbog Viste nego zbog toga što konstantno kenjam po diskovima. A ako je nešto danas jeftino onda je to upravo RAM. Danas ni babi s tržnice nije problem složit 4GB RAM-a. :-)

 

 cccc

Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Da sad ne čitam sve ponovo, nabrojite mi sve što je u Visti bolje nego u XP-u.

Mislim, stalno se priča kako je vista bolja u nekim stvarima. i stalno se priča kako ne valja kopiranje. E pa ajmo sumirat što je to dobro u odnosu na XP a što je to loše u odnosu na xp.

 

Jesu to Aero, defender? Tabovani prikaz programakada mišem dođemo iznad itema u task baru? Podrška za DirectX 10. E pa nemaju svi DirectX 10 grafičke kartice. Dakle, to privremeno možemo isključiti kao poboljšanje.

 

Do sada sam samo pročitao: vista je bolja, xp je bolji. Kako za koga. Pa gdje su argumenti? Gdje su nabrojana ta poboljšanja i te slabosti ova dva OS-a???

 

Evo ga(prva stranica postova u ovoj temi):

 

itf4n kaže: Vista .. problema uvijek ima ali Vista je bolji OS.

 

Ajd reci po čemu.

 

Dakle,vista zauzima puno resursa. Tko kaže drugačije...nek se zapita u svoje računalne sposobnosti. Jer to je jednostavno tako. Svježe instalirani sistem (bez aera) koji zauzima 869Mb memorije???

Gadgeti (vidgeti u mac os-x), novi start menu (opet rip-off iz mac os-x - onaj search text-field).

Ovo su samo vanjske stvari. Ajmo u sam sistem. Kako to da ako je vista bolji sistem, da je toliko spora.

Jedino što dobivate korištenjem viste je jako usporen sistem.

 

Ajmo reć konkretne stvari.

 

 

...code your life...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 0:21 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Nemoj bit lijen :)

 

Graphics: Vista has changed from using the CPU to display bitmaps on the screen to using the GPU to render vectors. This means the entire display model in Vista has changed. To render the screen in the GPU requires an awful lot of memory to do optimally - 256MB is a happy medium, but you'll actually see benefit from more. Microsoft believes that you're going to see the amount of video memory being shipped on cards hurtle up when Vista ships.

CPU: Threading is the main target for Vista. Currently, very little of Windows XP is threaded - the target is to make Vista perform far better on dual-core and multi-core processors.

RAM: 2GB is the ideal configuration for 64-bit Vista, we're told. Vista 32-bit will work ideally at 1GB, and minimum 512. However, since 64-bit is handling data chunks that are double the size, you'll need double the memory, hence the 2GB. Nigel mentions DDR3 - which is a little odd, since the roadmap for DDR3, on Intel gear at least, doesn't really kick in until 2007.

HDD: SATA is definitely the way forward for Vista, due, Microsoft tells us, to Native Command Queueing. NCQ allows for out of order completions - that is, if Vista needs tasks 1,2,3,4 and 5 done, it can do them in the order 2,5,3,4,1 if that's a more efficient route for the hard drive head to take over the disk. This leads to far faster completion times. NCQ is supported on SATA2 drives, so expect them to start becoming the standard sooner rather than later. Microsoft thinks that these features will provide SCSI-level performance.

Bus: AGP is 'not optimal' for Vista. Because of the fact that graphics cards may have to utilise main system memory for some rendering tasks, a fast, bi-direction bus is needed - that's PCI express.

Display: Prepare to feel the red mist of rage - no current TFT monitor out there is going to support high definition playback in Vista. You may already have heard rumblings about this, but here it is. To play HD-DVD or Blu-Ray content you need a HDCP compatible monitor. Why? Because these formats use HDCP to encrypt a video signal as it travels along a digital connection to an output device, to prevent people copying it. If you have just standard DVI or even an analogue output, you're going to see HD scaled down to a far-less-than-HD resolution for viewing - which sucks. This isn't really Microsoft's fault - HDCP is something that content makers, in their eternal wisdom, have decided is necessary to stop us all watching pirated movies. Yay.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Vista is OK but Xp is the Man!!

 

Vista mi je sporija od XP-a dok sam XP sa SP3 radi mnogo brže nego prije što je fantastično!!Cool


Microsoft hot-line, telefon zvoni:
- "Dobar dan upravo instaliram Windows XP, sta treba da stisnem?"
- "Najbolje stisnite palceve!"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

A ne znam ti ja engleski. Morat ćeš to sad sve prevest na hrvatski. SmijehSmijehSmijeh

Ma nisam ja lijen. Nije meni problem naći to na netu, ali bih htio da, ako već pišemo tolike teme, one sadrže korisne informacije. Ne samo naklapanja.

 

Eto, pogledajte uzaludne teme. Tek na 8 stranici teme, 232 postu u temi se spominju konkretne stvari. Pa o čemu se onda vodila dosadašnja rasprava? O loncima i poklopcima vjerojatno.
 Tamo moderatori banaju ljude zbog bespotrebnih postova, a vi tu napišete 220 bespotrebnih postova.

Inače nisam ovako oštar na kritici, ali ovo je zbilja bilo previše. do sada je samo 10 ljudi navelo novosti koje dolaze sa vistom. U 233 posta. 10/233*100 = 4,29%.

 

Ja nažalost nisam dovoljno koristio vistu da mogu govoriti o prednostima i slabostima, ali zato ima vas koji jeste.

Ali dobro, opraštam vam sve... SmijehSmijeh hehehe

 

 

Ok, spreman sam da me popljujete zbog ovog posta...

 

 

 

...code your life...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 1:16 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
coder_ kaže...

A ne znam ti ja engleski. Morat ćeš to sad sve prevest na hrvatski. SmijehSmijehSmijeh

Ma nisam ja lijen. Nije meni problem naći to na netu, ali bih htio da, ako već pišemo tolike teme, one sadrže korisne informacije. Ne samo naklapanja.

 

Eto, pogledajte uzaludne teme. Tek na 8 stranici teme, 232 postu u temi se spominju konkretne stvari. Pa o čemu se onda vodila dosadašnja rasprava? O loncima i poklopcima vjerojatno.
 Tamo moderatori banaju ljude zbog bespotrebnih postova, a vi tu napišete 220 bespotrebnih postova.

Inače nisam ovako oštar na kritici, ali ovo je zbilja bilo previše. do sada je samo 10 ljudi navelo novosti koje dolaze sa vistom. U 233 posta. 10/233*100 = 4,29%.

 

Ja nažalost nisam dovoljno koristio vistu da mogu govoriti o prednostima i slabostima, ali zato ima vas koji jeste.

Ali dobro, opraštam vam sve... SmijehSmijeh hehehe

 

 

Ok, spreman sam da me popljujete zbog ovog posta...

 

 

 

 Nisi ti kriv!!!! Smijehhehe

Microsoft hot-line, telefon zvoni:
- "Dobar dan upravo instaliram Windows XP, sta treba da stisnem?"
- "Najbolje stisnite palceve!"
16 godina
neaktivan
offline
XP vs Vista

Obozavam cackat po kompovima i os-evima i pristupio sam Visti bez ikakvih predrasuda spreman na sve. Ali jednostavno me je bezgranicno iziritirala. Pa dobro dovraga zasto mora bit toliko zahtjevna s ruznim efektima i nepreglednim suceljem. Ma kakav Aero, bogati izgleda vec sad zastarjelo u odnosu na Leoparda i Compiz. Kako moze Apple izbacit potpuno novi operativni sistem koji radi brze od onog prijasnjeg? A MS je razvijao Vistu pun k.... i osamsto i ocekivao sam Apple killera a ono... govno. U ovo doba gdje su racunala non-stop na netu ja biram puno sigurniji Linux i Mac koji me usto ne bacaju u ocaj. Otkad sam presao na njih nisam ni jednom opalio sakom u ekran. A i zbog cinjenice da mi ne trebaju pusti programcici za antivirus i spyware i internet je brzi. Ma kakva Vista... a i ove moderne igre su zanista...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: XP vs Vista

  Al izvalio glupost. Što se nisi vratio do bušenih kartica?

  Moja mama još koristi Win for Workgroups 3.11ee i na njezinom PC-u to ima smisla. Piše stručne tekstove za časopis, ponekad upotrijebi Excel i to je to. Naravno da ima problema - ne može primati file-ove ako nisu prebačeni u Word 6.0C format ili rtf, problemi sa kodnim str. i ne želi koristiti e-mail.

  Svaka nova verzija Windowsa donosi nove promjene u formatima, standardima, nekompatibilnosti i nemogućnost upotrebe nekih starijih programa, te povećane hardverske zahtjeve. Znači novi PC. Ako je netko zadovoljan trenutnom konfiguracijom i nije promijenio svoje potrebe, onda je sve über samo dodatni trošak. Znam da Vista nije samo Aero, ali boli me briga da li je dok radim svoj posao neka ikona bolje ili lošije iscrtana, prozirna ili ne. Sve što ruši performanse mog računala nepoželjno je, dok ne budem u mogućnosti nabaviti novi komp.

16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
Kakve busene kartice???
16 godina
moderator
offline
RE: XP vs Vista
Kliker kaže...
Kakve busene kartice???
 Nemoj zekati da ne znaš za bušene kartice? Pa kamo ovaj svijet ide - čini mi se kao da je bilo to još jučer da mi je prijavnica za ispit na faksu bila - bušena kartica! Osmijeh

16 godina
protjeran
offline
XP vs Vista

>ne može primati file-ove ako nisu prebačeni u Word 6.0C format ili rtf, problemi sa kodnim str. i ne želi koristiti e-mail

A to je taj čuveni backward compatibility. A onda je čudno da OOXML nije samo tako prošao, osim kod nas bez prigovora.Bogataš

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

Ma naravno da znam za busene kartice ali nikako ne razumijem kakve veze one imaju s mojim postom. I cemu takav bezobrazluk?

16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
Miro kaže...
Kliker kaže...
Kakve busene kartice???
 Nemoj zekati da ne znaš za bušene kartice? Pa kamo ovaj svijet ide - čini mi se kao da je bilo to još jučer da mi je prijavnica za ispit na faksu bila - bušena kartica! Osmijeh

@ _coder: ta ista lista promjena ispod haube nalazi se i nekoliko stranica ranije. U cijelom threadu izrečeno je smislenih teorija i za i protiv.

@Miro: k vragu, pa ti si jako star :D

@topic: cijela poanta je u ovome:

Omjer kvalitete i količine dobivenog, zahtjeva i mogućnosti korisnika. Ako si "coder" onda si valjda pametan čovjek (iako nisu baš svi) i možeš shvatiti jednostavnu matematiku:
Ako ja imam računalo koje je 20% brže od onoga što XP treba, stavit ću XP, a ne Vistu koja traži isto koliko imam ili čak i više. Ali, ako ja imam računalo duplo snažnije od onoga što traži XP i nekih 30% brže od onoga što traži Vista, stavit ću Vistu jer Vista radi brže i bolje, ali samo ako joj daš dovoljno resursa.

Uzmi za primjer 2 grafa:
- prvi graf je prikaz omjera uloženog i dobivenog u odnosu na mogućnosti hardvera u posjedu korisnika:


- drugi graf je omjer ponašanja Viste i XP-a na hardveru u posjedu korisnika:


(nedostaje prikaz slika unutar poruke - puno praktičniji za ove stvari)

Ovo je tako zato što Vista za pokazati svoju brzinu i prednosti treba snažnije računalo nego to treba XP. XP je ograničen bez obzira na snagu računala, kao što je to i Windows 98 u svoje vrijeme.
Ako staviš Vistu na računalo dovoljno za XP, Vista će možda imati i slabije performanse od XP-a na tom računalu (npr ako imaš samo 512MB memorije).
Ako imaš jače računalo sa 2 ili više GB memorije, XP neće raditi ništa brže niti će nuditi više nego nudi na starijem računalu, ali ako na jače računalo staviš Vistu, Vista će debelo prešišati XP i brzinom uz sve novosti i napredak koji nudi.

Ako imaš P4 2.2GHz, 512MB memorije i disk od 40GB na 5400, NEĆEŠ staviti Vistu jer ćeš samo dobiti sporiji, tromiji i neupotrebljiv OS uz probleme s driverima, ALI ako kupiš 2.2GHz Core Duo, 4GB memorije i 320GB disk na 7200 onda ćeš staviti Vistu jer ćeš dobiti moćniji, brži i stabilniji sustav od XP-a.

Ja hardver mijenjam svakih 6- 24 mjeseca (ovisno o komponenti) jer na njemu zarađujem i jer mi bolji hardver nudi veću produktivnost (omjer uloženog novca, vremena, a time i zarade je bolji). Na novo računalo ja neću staviti XP nego baš Vistu upravo iz razloga (konkretnih):

- XP ne mogu instalirati na RAID bez problema (nemam floppy već 5 godina)
- XP je sporiji u multitaskingu i Vista radi bolje na quad core procesoru
- XP ima puno lošiji memory managment, Vista je jednostavno majstor s velikom količinom RAM-a i omogućava mi stvari koje na XP-u jednostavno umiru
- XP je ograničen na 3GB RAM-a (XP64 je nestabilniji (i ima problema s driverima) od Viste), Vista 64 je k tome bolja
- Vista mi ljepše izgleda (Basic i Aero su mi duplo ljepši od dječijeg zelenog i plavog XP-a, Classis me ne zanima)
- Overlay na XP-u mi ide na qrac, u Visti mogu lupit screenshot kad hoću i gdje hoću i za Video i za igre...
- Explorer u Visti ima odličan path/address manager (level based)
- Vista ima ljepši font aliasing i nemam probleme s obojanim  fotnom kao na XP-u
- Vistin search je bolji
- Vista je sigurnija
- Mreža mi je brža na Visti, uPnP mi napokon radi na Visti (mogu komunicirati s routerom i postavkama NAT-a iz softvera)
- IIS7 mi je za 10 puta draži od IIS-a 6
- Vista mi prepozna svaki hardver čim ga spojim
- Kad mi se sruše driveri, Vista je živa, XP je mrtav
- DirectX 10 (jebiga, gejmer sam i entuzijast za 3D programiranje, čačkam po shaderima i sl.)

i najbitnije: WoW radi brže na Visti i na Visti mogu držati 2-3 dignuta WoW-a i boostati se:D


I hrpe još sitnih al bitnih prednosti nad XP-om. - Apsolutno me ne zanima kako se Vista ponaša na nekom prastarom hardveru dok god na mom aktualnom radi brže i bolje od XP-a, stavit ću Vistu.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista

ili ste glupi ili se pravite glupi...

 

nije fora u koristenju cim manje memorije, nego u omjeru -mogucnosti- i -zauzece resursa-, a tu Vista zaostaje za XPom jos uvjek...

16 godina
protjeran
offline
XP vs Vista

>XP ne mogu instalirati na RAID bez problema (nemam floppy već 5 godina)

Ovo  ti  je  glupost.  Ako trebaš softwerski RAID onda češ si privremeno zakačit floppy  sa  driverima kod instalacije sistema.

 

>Vistin search je bolji

 

Dok  ga  ne  naprave  poput  onog  u  SkyOSu,  do  onda  ga ne smatram nečim revolucionarnim.

 

>uPnP mi napokon radi na Visti

 

Pa  onda  su  konačno  riješili  i  taj  Plug  and  pray.

 

>IIS7 mi je za 10 puta draži od IIS-a 6

 

A  nekima  je  Apache  .Smijeh

 

Sve  je  rečeno. Vista ima prednosti ukoliko se kupi noviji hardware dovoljno jak za ugodan rad. Kada budem imao potrebu za novim kompjuterom (iako i stari 975X  chipset nije za bacit kojeg trenutno imam), razmislit ću o Macu, a imam i BootCamp kao opciju.Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: XP vs Vista
Hmmm to s BootCampom i nije samo opcija. Navodno Vista najbolje radi na Apple racunalima :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice