Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.345.642
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

ovo mi se vec desilo par puta... kada ga palim iz sleepa evo kakva bude slika.. i mislio sam da je to samo tad al evo i sad gledam na youtubeu video i ista tako nesto bude, boje se prelijevaju.. sta bi to moglo biti, imam komp star 4-5 mjeseci, monitor star mjesec dana i friski windowsi 8.1 update 1

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
maxy0 kaže...

- Ti često imaš neke probleme, daj popuni Moj PC rubriku, tako da te se ne mora uvijek tražiti isto.

- Ovo što ti imaš problem, to je do drivera grafe, probaj stavit starije drivere ili novije, ovisno koje imaš,

  ako si OCao nešto, to vrati na stock, provjeri temperature s HWmonitor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 14:04 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Valentin17 kaže...
maxy0 kaže...

- Ti često imaš neke probleme, daj popuni Moj PC rubriku, tako da te se ne mora uvijek tražiti isto.

- Ovo što ti imaš problem, to je do drivera grafe, probaj stavit starije drivere ili novije, ovisno koje imaš,

  ako si OCao nešto, to vrati na stock, provjeri temperature s HWmonitor.

evo... nisam nista oCao

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
maxy0 kaže...

evo... nisam nista oCao

- Probaj snimit neku drugu verziju drivera za grafičku karticu.

- Nadam se da nemaš neku "gamer" verziju win 8.1.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 14:11 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Valentin17 kaže...
maxy0 kaže...

evo... nisam nista oCao

- Probaj snimit neku drugu verziju drivera za grafičku karticu.

- Nadam se da nemaš neku "gamer" verziju win 8.1.

nemam, imam verziju s dreamsparka al ovaj update 1 koji sam stavio je {#} tako da moze s njim nes nevalja

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
maxy0 kaže...

 al ovaj update 1 koji sam stavio je {#} tako da moze s njim nes nevalja

- Moguće je i to, ako imaš oriđiđi verziju, onda čekaj službeni izlazak, napravi si reinstall windowsa, pa si onda na čistome,

  ali ovako gledajući ovo tvoje, meni se čini da je problem u driveru grafe., temp. su ti OK, iako nisi naveo jel ono load ili idle,

  ako je idle (bez tereta), onda nisi ništa napravio.

- Ako si snimio beta drivere, briši ih i snimi zadnji official release.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 14:20 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Valentin17 kaže...
maxy0 kaže...

 al ovaj update 1 koji sam stavio je {#} tako da moze s njim nes nevalja

- Moguće je i to, ako imaš oriđiđi verziju, onda čekaj službeni izlazak, napravi si reinstall windowsa, pa si onda na čistome.

mogu napravit i reinstall da mi svi podatci ostanu, a da se makne ovaj update? jel ce imat isti ucinak?

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
maxy0 kaže...

mogu napravit i reinstall da mi svi podatci ostanu, a da se makne ovaj update? jel ce imat isti ucinak?

- Ako se želiš riješiti tuto kompleto onoga updatea, najbolje je napravit clean install, programe i igre

  je potrebno ponovno instalirati, podatke koji su ti bitni preseli negdje na drugu particiju ili vanjski HDD.

- Kod reinstall opcijom FORMAT obriši particiju na kojoj je sada OS i na tu istu ga snimi ponovno.

- Obrati pozornost da u BIOSu ugasiš UEFI i Secure boot, da ne bi bilo...

12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

jel postoji koji nacin da mi se kada upalim komp pojavi desktop umjesto start-a

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

desni klik na taskbar -> properties -> navigacija -> home screen

16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
ucoxxx kaže...

jel postoji koji nacin da mi se kada upalim komp pojavi desktop umjesto start-a

 

Amo imas Win 8.1 onda nije problem {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ucoxxx kaže...

jel postoji koji nacin da mi se kada upalim komp pojavi desktop umjesto start-a

 -od izlaska Osmice i MUIa.. to je 'glavna tema'... dakle do sad je to bio utils, od sad i MSova opcija. (za par dana.. 8.1)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

 -od izlaska Osmice i MUIa.. to je 'glavna tema'... dakle do sad je to bio utils, od sad i MSova opcija. (za par dana.. 8.1)

Za par dana?! 8.1 sa tom opcijom je vani od kraja kolovoza 2013!

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 21:14 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
..

Za par dana?! 8.1 sa tom opcijom je vani od kraja kolovoza 2013! 

da, precizno: za partnere, OEM i sl., od 8og13te, za general poplulation (kupce) od 10tog.. dok je update 1 za 8.1 za Pericu i Šteficu 8.4.og. koja sasvim ukida potrebu za charmsima, ali sporedno, jer je (ono što je 'smisao posta' bio..) glavna tema svih win8 tema upravo tih par fičera, start+desktop i pompozne najave vraćanja upravo tih stvari tamo gdje im je mjesto. I tad post koji pita za desktop. ... pa to već i vrapci znaju.{#}

 

Jedan vic koji mi je sličan temi, Mujo ko šanker u birtiji, Sarajevo... ulazi neki japanac i viče; あなたはモザさわやかなジュースを持っている Coca-Cola 背の高いグラスには氷のない a Mujo; -Ćega ba?!!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Imam problem imam windows 8.1 i memorija mi je stalno na 56 ili 58 % neradio cak nista najviše zauzima service host Local System (net....

ima li netko slican slučaj Racunalo novo procesor 4 jezgre memorija 4 gb rama....

 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Ako si tek stavio windowse onda je to ok, par dana dok se windowsi "nastimaju".
Ako ti je to pocelo odjednom provjeri si komp od malwarea.
Mozes stavit i sliku tsk mngr
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

ma imam windowse 8 1 orginalne vec 4 mjeseca tak da nezam nisam siguran sta može biti

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
jopi kaže...

ma imam windowse 8 1 orginalne vec 4 mjeseca tak da nezam nisam siguran sta može biti

 

Pa pitaj Microsoftovu podršku ako su origigi winsi, oni će ti to najbolje prokužiti i srediti šta treba!

 

Ali mislim da je to ipak do neke uključene opcije tipa: Automatski Cloud Backup ili neš slično!

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

kako se iskljucuje taj Automatski Cloud Backup

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pogledaj što je sve pokrenuto i što se pokreće sa dizanjem Windowsa!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

sad kad stigne final update....hoču li ja moči ga instalirat ili pravit clean install pošto imam onaj update 1 što je procurio van{#}?

16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
galinjo24 kaže...

sad kad stigne final update....hoču li ja moči ga instalirat ili pravit clean install pošto imam onaj update 1 što je procurio van{#}?

To se i ja pitam. Vrijeme će pokazati.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
galinjo24 kaže...

sad kad stigne final update....hoču li ja moči ga instalirat ili pravit clean install pošto imam onaj update 1 što je procurio van{#}?

E ,to ćeš znat kad dođe. Ako ti se pojavi ovakav

 (ili sličan) prozor ,znat ćeš da moraš napraviti clean install.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 21:54 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ja sam htio pitati ako je mislio raditi final update zašto je išao instalirati to likano čudo ali bolje da šutim.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Oldy kaže...

Ja sam htio pitati ako je mislio raditi final update zašto je išao instalirati to likano čudo ali bolje da šutim.

 

 

Zbog čega bi šutjel? Ja sam instaliral taj drek ,tek iz trećeg pokušaja ,ali sam prije početka napravil image sistemske particije.

 

I vratil sam image nakon tri dana ,pošto ništa spektakularno novo nisam videl.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
A da li bi pomoglo ako bi se deinstalirao taj update?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ja se više iz principa ne idem zaj... sa takvim stvarima jer ja kada jednom podignem system i instaliram sve potrebno i sve namjestim polako treba mi mjesec dana.

 

E onda mi se ne da godinama više dizati system nego ga onda čuvam i održavam maksimalno.

 

A ako se nekome da sve ponovno raditi svako malo neka izvoli. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Realno gledajući nakon zadnjeg reinstalla sistema i stavljanja sada već potvrđenog RTM paketa updatea, nemam nekih problema. Nakon svega što sam instalirao i podesio sam si napravio lijepo sistem image u vhd obliku i ako ikad bude frke samo ide restore. 

 

Inače za sve MSDN i Technetovce imate pristup English ISO imageovima Win 8.1 sa updateom.

 

Ostali Googlajte za MDL Windows 8.1 Update 1 disscusion temu i naći ćete magnet link za skidanje x64 ISO imagea.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

A vjerojatno ovaj lekani update če biti i konačni{#},i u biti sve mi radi bez greške{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 22:24 (galinjo24).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice