Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.904
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Desni klik u This PC ➡️ Properties prikazuje onaj stari normalni prozor ako se ne varam.

 U buildu 21277.1000 (posljednji Insider Preview Dev) su skroz maknuli sve mogućnosti da se dođe do starog System menija -.-" Nisam probavao na buildu 20227, ali mislim da je uklonjeno od tad već.

https://idzan.eu
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Može se i dalje doć uz pomoć jedne poduže run komande. Postavio sam gore poveznicu do članka koji sve kaže.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pa i novi setingsi imaju polje za pretraživanje pojmova, tako da nije problem naći podešenja koja ne znaš gdje su.

Ja u setingse i upravljačku ploču uđem nakon prve instalacije, podesim kaj mislim da treba, i u biti posle godinama nemam realnu potrebu ići po tome čačkati.

No ovdje su IT entuzijasti pa razumljivo da više vremena provedu čačkajući po sistemu nego u svemu ostalom kaj delaju na toj kanti.

😉

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

Neznam u čemu je problem , meni CP radi  jednako od kad sam na Win10 , stavio ga tada u start meni i nisam primjetio da mi ikad nije radilo, bez obzira na sva ažuriranja dosad , samo kliknem i imam ga.

 

Nije u tome problem, radi CP, ali te ovisno što klikneš loptaju malo u settings malo nazad u cp. Zbunjujuće i nepotrebno, ta migracija se trebala riješiti kroz jedan veći update, a ne sad to prebacuju godinama komadić po komadić, a korisnici svaki put trebaju pogađati gdje je što.

 

andi.cro kaže...

 

U novom je sve logično povezano i prisutno... sve kaj ti treba, kaj si koristio u starom CP-u je tu.

 

Jedini problem je NAVIKA LJUDI ali sa vremenom i novi CP tj.Settings će postati svima normalan!

Logično za popizditi, mislim da se napijem i napušim da bi napravio logičnije. ovo kao da se namjerno zajebavaju sa korisnicima. ajmo kliknuti tu pa da vidimo što će nam se otvoriti, settings, control panel ili nešto treće.

 

Navika je uvijek problem, ali oni su se dobro potrudili dodatno otežati stvar. umjesto da su sve migrirali kroz jednu nadogradnju oni godinama prebacuju komad po komad.

 

control panel > system and security > system (otvori se settings) > click na Device manager (otvori se control panel layout)

 

Ranije sam mogao imati više otvorenih control panela iz raznih razloga, sada to u settingsu nije moguće, kad odabereš nešto drugo prebaci te na to, što je posebno blesavo ako imaš settings otvoren, a istovremeno u control panelu klikneš na nešto što se otvara u settingsu, ali ne znaš pa te prebaci... bez veze.

 

Settings > Network & Internet > Network and Sharing Centre i puf eto te opet u control panelu


Settings > Apps pa dobijemo listu instaliranih programa i onda ispod link na Programs and Features koji opet otvara control panel

 

Logično?

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sve u svemu Win10 je svakim danom veće smeće , sjetim se u Task menageru services lista je bila na početku oko 1 stranice , a sad je 4 stranice sa gomilom gluposti koje ne koristim , od store, radio, telefon , insajder, internet sharing (ICS), proxy , wpn ,tuch keyboard itd.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Može se i dalje doć uz pomoć jedne poduže run komande. Postavio sam gore poveznicu do članka koji sve kaže.

 Nope, ne radi, testirao sam to kad sam vidio link da provjerim još jednom, a znam da je radilo na ranijim 20H2 buildovima kao i desni klik u This PC pa Properties.

https://idzan.eu
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Tek sam sad vidio da si Insider.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kakav je ovo update: Advanced Micro Devices, Inc. - Display - 27.20.1034.6? Nije valjda driver za grafičku, pošto sam nedavno AMDovu grafičku zamjenio Nvidijinom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 15:08 (dejo6).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, to je driver za grafičku.

15 godina
online
Windows 10 - općenito

Kaj se tiče starog System izbornika, onog iz Control Panela.

 

1. Dodaš Control Panel u izbornik Start.

2. Pokreneš CP, desni klik na System / pin to Start.

3. Otvoriš izbornik Start i klikneš na System

4. Imaš otvoren stari System izbornik i dalje koristiš kako već želiš ;)

1 1
2 2
3 3
4 4
Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Jel normalno da mi se cijeli laptop uspori i zablokira dok mi instalirava azuriranja.Majke ti mile vec sat vremena mi instalirava ovomjesecno azuriranje za popizdit.

Uspio sam djelomicno zaustavit azuiranja postavljanjem wifija kao mreze sa ogranicenim prometom ali opet mi se krenilo azurirat.
Kasnije cu opet probat sa nekom metodom unosenja nekim podataka kroz naredbeni redak jer mi je vec stvarno pun k windows azuriranja!

Da ih nemos zaustavit nikako pa ovo vec nisu istine!
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ako si jos uvijek na HDD-u onda je moguce inace se to dosta brzo odradi.

Ovim tvojim prekidima i egzibicijama samo još gore radiš i produžuješ si agoniju.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mp3david kaže...
Jel normalno da mi se cijeli laptop uspori i zablokira dok mi instalirava azuriranja.Majke ti mile vec sat vremena mi instalirava ovomjesecno azuriranje za popizdit.

Uspio sam djelomicno zaustavit azuiranja postavljanjem wifija kao mreze sa ogranicenim prometom ali opet mi se krenilo azurirat.
Kasnije cu opet probat sa nekom metodom unosenja nekim podataka kroz naredbeni redak jer mi je vec stvarno pun k windows azuriranja!

Da ih nemos zaustavit nikako pa ovo vec nisu istine!

 Zamjeni si HDD sa SSDom pa te neće patiti... ili idi na instaliranje updatea kada se ustaneš od laptopa... Lijepo odeš na update i kažeš mu da instalira kad ti paše... usput si podesi i aktivno vrijeme pa neće instalirati kada ti smeta.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 1:25 (Gnjavator).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jesam ja jedini koji planirano instalira ažuriranja? Dakle, znam otprilike kad je Patch Tuesday i kada ništa ne radim na računalu i nemam nakog važnog posla, jednostavno krenem instalirati ista i to je to.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Tko ima slabije računalo, normalno je da se sve uspori kad se instaliraju nadogradnje, SSD tu može pomoći nešto malo,

ali opet je sve na procesoru i radnoj memoriji.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Mene još uvijek ovo muči...pa kaj ću zbog tog morat reinstalirat winse???

 
 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Mene još uvijek ovo muči...pa kaj ću zbog tog morat reinstalirat winse???

Pričekaj, možda postoji neka nekompatibilnost pa ne želi instalirati, bude se to riješilo s vremenom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Skini ažuriranje s Microsoft Update Cataloga, pa ga instaliraj ručno.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Skini ažuriranje s Microsoft Update Cataloga, pa ga instaliraj ručno.

 Jesam al isto je...

Več više od mjesec dana imam taj problem i svašta sam već probao!

 

Da li ima kakva caka da blokiram instalaciju samo tog updejta?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 15:08 (andi.cro).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Kad smo kod ažuriranja...

 

Imam jedan problem sa (KB4592438),  jednostavno se ne želi uspješno ažurirat!

 

Probao sam Update Troubleshoot koji nije pronašao probleme, probao sam sfc/ scannow i DISM(restore health) koji su uspješno odradili svoj posao, probao sam standalone installer za taj update ali sve je bezuspješno... jednostavno se ne želi se instalirat!!!

 

Ima li netko sličan problem sa tim ažuriranjem?

     

 Evo ovo sam sve uradio a poslije sam čak uklonio kompletan ENG. jezik sa sistema i ostavio samo HRV. ( ihush je reko da bi moglo biti i do toga ) ali nije pomoglo.

Maloprije sam deinstalirao SVA ažuriranja koja su se mogla deinstalirati, čak i 20H2 !!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 16:58 (andi.cro).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Koliko si vremena potrošio na riješavanje tog problema, mogao si komotno napraviti reinstalaciju sustava. 😆

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Koliko si vremena potrošio na riješavanje tog problema, mogao si komotno napraviti reinstalaciju sustava. 😆

 Istina ali imam par velikih igrica pa mi se neda nanovo to sve downloadat i instalirat 

Some people are so poor... all they have is money!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Mene još uvijek ovo muči...pa kaj ću zbog tog morat reinstalirat winse???

  

Jesi probao disc clean-up, pa onda clean-up sistem files, sve označiti i počistiti, zatim ručno obrisati sve u windows/temp i users/korisnik/appdata/local/temp.

Nakon tog pokušati windows update.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
mzopg kaže...
andi.cro kaže...

Mene još uvijek ovo muči...pa kaj ću zbog tog morat reinstalirat winse???

  

Jesi probao disc clean-up, pa onda clean-up sistem files, sve označiti i počistiti, zatim ručno obrisati sve u windows/temp i users/korisnik/appdata/local/temp.

Nakon tog pokušati windows update.

 To sam prvo uradio...

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Jesam ja jedini koji planirano instalira ažuriranja? Dakle, znam otprilike kad je Patch Tuesday i kada ništa ne radim na računalu i nemam nakog važnog posla, jednostavno krenem instalirati ista i to je to.

 ja povremeno pogledam ima li nešto što nije instalirano pa pokrenem instalaciju kada se maknem od kompa... na poslu uredno kada idem kući provjerim update i pošaljem kantu u restart :) i uopće me onda ne pati koliko i kako traje update :) a ovi što odgađaju, ganjaju što veći uptime, a jbg... nek se pate. :)

 

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Probaj potegnuti ove komande:

 

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

Kad odradi, restartaj i probaj instalirati. Ako ne želi i dalje, ajde na run, pa services.msc. Privremeno zaustavi servis winodws update (wuauserv), odi u folder windows, tamo pronađi Softvare distribution folder. Preimenuj ga u Software distribution.old. (Ako ne želi, iskoristi komandu take ownership). Nakon toga restartaj pc, pričekaj par minuta i pokušaj opet potražiti updateove.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Probaj potegnuti ove komande:

 

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

Kad odradi, restartaj i probaj instalirati. Ako ne želi i dalje, ajde na run, pa services.msc. Privremeno zaustavi servis winodws update (wuauserv), odi u folder windows, tamo pronađi Softvare distribution folder. Preimenuj ga u Software distribution.old. (Ako ne želi, iskoristi komandu take ownership). Nakon toga restartaj pc, pričekaj par minuta i pokušaj opet potražiti updateove.

 Sve sam pokušao što si predložio ali opet isto 

 

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
BlackMoon kaže...

Probaj potegnuti ove komande:

 

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

Kad odradi, restartaj i probaj instalirati. Ako ne želi i dalje, ajde na run, pa services.msc. Privremeno zaustavi servis winodws update (wuauserv), odi u folder windows, tamo pronađi Softvare distribution folder. Preimenuj ga u Software distribution.old. (Ako ne želi, iskoristi komandu take ownership). Nakon toga restartaj pc, pričekaj par minuta i pokušaj opet potražiti updateove.

 Sve sam pokušao što si predložio ali opet isto 

 

 

Kolega, uštedite si muku, vrijeme i živce. OK je pokušati popraviti system, al' ne i ići glavom kroz zid.

 

Uvijek preostaje ultimativno riješenje svih problema, znamo svi koje je ;)

 

Ja sam jučer kumu riješavao problem hardwerske prirode na računalu, otišlo mu napajanje na računalu, kupio je novo, zamjenili i Boga molili da nije povuklo sa sobom resto konfiguracije.

 

Na kraju, sve je ispravno, ali je izgleda system dobio malo po lampi, da sad ne opisujem opširnije što je konkretno na stvari.

 

Uglavnom, prespavat i popodne ide clean install OS-a, pa nije on pametniji od nas ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
3 godine
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Trebam instalirati Windowse na neki laptop jako slabih specki, Celeron s 2 jezgre i 2GB RAMa, vlasniku ću savjetovati da nabavi još RAMa ali nisam siguran da će me poslušati. Koju verziju Windowsa mi preporučate?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice