Veliki procesi na Task Menageru

poruka: 13
|
čitano: 5.803
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru
pitanje

Imam problem računalo mu sporo radi dok odem u task menaker pod procese tamo mi npr jedan proces se vrti na

99% ja ga ugasim i onda mi radi sve O.K. Inače imam XP PRO 64-bit.

 

A dok sam isformatiro diskove i instaliro WIN XP 32-bit i sve instaliram i idem upali komp i pojavi mi se destkop ali nema

ni jedne ikone na radnoj površini. Resetiram komp i opet isto. Šta napraviti ??

 

Molim vas ako je moguče da odgovorite i na jedno i drugo pitanje!

 

Hvala !!!

Matija Vratislavski
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru

Moram ti prvo reci da je tvoj pravopis na razini drugog ili treceg razreda osnovne skole (nisam zagrizeni "gramaticar", ali ovo...).

 

Ajd' sad na pitanje: Da li si probao desni klik na taskbar i "Show Desktop" ili desni klik bilo gdje na desktop, "arrange icons by" i onda "show desktop icons"?

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru

a koji je to proces..wuauclt.exe,svchost.exe..ili ..?ovaj prvi se ažurira kod dizanja i traži apdejte drugi je bitan za cijeli sistem..mislim da explorer.exe podržava desktop..koji ti to gasiš..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru
autorov komentar

Probao sam desni klik ali ništa a kod procesa su wuauclt.exe,svchost.exe i ti najviše zezaju

ne gasi explorer.exe zato jel znam da to destkop.

Matija Vratislavski
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru
prihvaćeno rješenje

pa nesmiješ gasit te procese..oni u početku usporavaju komp ali to je normalno,wuauclt sam nestane kad obavi svoje, a svchost se stabilizira

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru

Trebam pomoć jel zna tko kako da se riješim wuauclt.exe u Task Menageru mi je stalno i dosta troši a kada idem na End Procces ugasim ga i opet se pojavljuje. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru

Update sistema?
imaš microsoft security essentials kao antivirus?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 22:10 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki procesi na Task Menageru

Napravio sam update sistema i resetiro, iskljucio mi se firewall , avast mi je antivirus. trenutno nemam više wuauclt.exe u Task Manegeru vidit cu sutra kad ponovo pokrenem kompjuter sto ce biti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki procesi na Task Menageru
posawina kaže...

Napravio sam update sistema i resetiro, iskljucio mi se firewall , avast mi je antivirus. trenutno nemam više wuauclt.exe u Task Manegeru vidit cu sutra kad ponovo pokrenem kompjuter sto ce biti.

mislio sam ako imaš uključen windows update ,pojaviće ti se taj proces kad digneš windowse,to znači da traži raspoložive nadogradnje za sistem

12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki procesi na Task Menageru

Pojavio mi se i danas taj proces kad sam dizo windowse bio je on i svchost.exe preko 50.000K  sad ga trenutno nemam u Task Maneger-u. Pobojo sam se da je neki virus il dialer što sam procito na forumima.

Evo slika CCleanera

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 11:24 (posawina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki procesi na Task Menageru
posawina kaže...

Pojavio mi se i danas taj proces kad sam dizo windowse bio je on i svchost.exe preko 50.000K  sad ga trenutno nemam u Task Maneger-u. Pobojo sam se da je neki virus il dialer što sam procito na forumima.

Evo slika CCleanera

 

pišu svašta po forumima,iako se virus može sakriti iza bilo kojeg procesa,ovo kod tebe je noralno kod dizanja sistema
to su legitimni sistemski procesi i nemoj ih nasilno gasiti

16 godina
moderator
offline
Re: Veliki procesi na Task Menageru
posawina kaže...

Pojavio mi se i danas taj proces kad sam dizo windowse bio je on i svchost.exe preko 50.000K  sad ga trenutno nemam u Task Maneger-u. Pobojo sam se da je neki virus il dialer što sam procito na forumima.

svchost je program za pokretanje DLL-ova ili tako nešto, dakle sam po sebi ne znači ništa - bitno je ono što ta konkretna instanca pokrenula. Može recimo biti u pitanju i skeniranje antivirusnog programa, a može biti i virus. Uzmi program ProcessHacker pa pogledaj što točno je pokrenula problematična instanca svchost.exe-a.

12 godina
neaktivan
offline
Veliki procesi na Task Menageru

Dali je ova tvrdnja tocna da korisnici ADSL tehnologije ako imaju Dailera mogu imati samo poteskoce sa radom na racunalu (za razliku od ISDN i Dial-up koji mogu imat vece probleme). i dali je i zastita ako imam zabranu poziva izvan hrvatske. jel ima tema o dailerima na forumu nisam je uspio nac.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 22:07 (posawina).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice