Korištenje product key-a za drukčiju inačicu

poruka: 9
|
čitano: 1.596
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Korištenje product key-a za drukčiju inačicu

Bok, kupio sam novi laptop koji ima Linpus i želim staviti Windowse, pitao sam prijatelja da mi nabavi key sa dreamsparka ali je zabunom izabrao Windows 8.1 N Debug/Checked umjesto Windows 8.1 Professional. Budući da je već iskoristio pravo, ne može opet uzeti tako drugi Windows 8 pa me zanima mogu li koristiti key od ove inačice koju je on 'kupio' na Windows 8.1 Professional verziji?

EDIT: dodao sam sliku

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 23:27 (tdlc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu
tdlc kaže...

Bok, kupio sam novi laptop koji ima Linpus i želim staviti Windowse, pitao sam prijatelja da mi nabavi key sa dreamsparka ali je zabunom izabrao Windows 8.1 N Debug/Checked umjesto Windows 8.1 Professional. Budući da je već iskoristio pravo, ne može opet uzeti tako drugi Windows 8 pa me zanima mogu li koristiti key od ove inačice koju je on 'kupio' na Windows 8.1 Professional verziji?

EDIT: dodao sam sliku

Nisam siguran... To su zapravo potpuno drugacije 'edicije'. N, ako se dobro sjecam znaci bez medijskih sadrzaja, a prof. verzija ga ima. Isto tako mislim da postoji i profi verzija debug edicije.

Uglavnom, nisam siguran, ali mislim da nece raditi taj key. Nista te ne kosta probati. Brzo ce te ionako zatraziti key pa vidis hoce li proci.

7 godina
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu

Svjestan sam toga da bi mogli bit dosta različiti ali me opet čudi zašto onda daju pravu na samo jednu verziju iako nisu iste

15 godina
odjavljen
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu
tdlc kaže...

Svjestan sam toga da bi mogli bit dosta različiti ali me opet čudi zašto onda daju pravu na samo jednu verziju iako nisu iste

Dobro da daju i na jednu verziju kada bolje razmislis. Inace bi neki pouzimali keyeve za sve verzije i dilali okolo.

7 godina
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu

Istina, samo što je ne moguće poništiti kupnju ukoliko nije iskorišten key. Sada me zanima postoji li neki drugi način da nabavim windowse na legalan način bez da pčaćam onih 900kn koliko u nas košta retail?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu
tdlc kaže...

Istina, samo što je ne moguće poništiti kupnju ukoliko nije iskorišten key. Sada me zanima postoji li neki drugi način da nabavim windowse na legalan način bez da pčaćam onih 900kn koliko u nas košta retail?

Klasika, uzeto je to i to je to. Nema natrag. Samo mi nije jasno ovo 'legalno'. Ako se ne varam to jedino studenti (AAI je potreban) mogu legalno instalirati na taj nacin (dreamspark). Svi drugi koji koriste taj key, a nije njihov i nisu studenti su u ilegali. Ovako ti dodje kao da si skinuo ilegalnu verziju i instalirao...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 1:38 (Mrgud Veliki).
16 godina
moderator
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu
tdlc kaže...

...pa me zanima mogu li koristiti key od ove inačice koju je on 'kupio' na Windows 8.1 Professional verziji?

Ne možeš.

 

tdlc kaže...

Sada me zanima postoji li neki drugi način da nabavim windowse na legalan način bez da pčaćam onih 900kn koliko u nas košta retail?

Zapravo ni ove nisi nabavio na legalan način. Moći ćeš ih aktivirati, ali to zapravo neće biti legalna licenca jer ti nemaš pravo koristiti tuđu licencu dobivenu preko Dreamsparka.

 

Neke verzije se mogu kupiti za oko 25 eura preko sajta www.kinguin.net, samo što je to siva zona (nije jasno odakle njima ključevi koje prodaju).

 

 

7 godina
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu

Je lo ta stranica bas daje prave ključeve ili isto bude prevara? I znam da na nikoji način ja legalno ne nabavljam windowse ali ne želim izdvajat dodatnih 900 kn za sami sustav

15 godina
offline
Re: Korištenje product key-a za drukčiju inačicu
tdlc kaže...

Je lo ta stranica bas daje prave ključeve ili isto bude prevara? I znam da na nikoji način ja legalno ne nabavljam windowse ali ne želim izdvajat dodatnih 900 kn za sami sustav

 i dalje ne razumiješ termin legalna licenca-key? Valjani key ne mora biti legalan, tj nemaš valjanu licencu ali ona je jednaka dok te netko ne uhvati. Privatno (kućni korisnici) nema posebnih problema, firme to mogu skupo platiti.

- ako ti je 900kn puno za 'sami sustav', alternativa je ne koristiti ga ili koristiti nešto što ne košta toliko ako zadovoljava tvoje potrebe (kao da cmizdriš o cijeni goriva/registracije nakon kupnje auta, tad nisi ni trebao nabavljati). Jer politika foruma je legalno.. :)

 

online se keyevi prodaju po cca 20-30$.. ako te ne zabrinjava izvor/legalnost neki tko rješavaju problem cijene. (jednako bi bilo da na placu kupiš sumnjivo jeftine tenesice.. ako ne pitaš od kuda su). To je btw normalna cijena između velikih igrača, kad MS direktno prodaje OEMu .. ostalo su maloprodajene cijene, marže i porezi. Globalna cijena (legalni izvori) je 120/199$ ovisno home-pro, na što trgovac može dati popust ovisno koliko nabije maržu recimo 10%.. tako da sve ispod 100/150$ dolara je 'sumnjivo' ako misliš imati legalnu-valjanu licencu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice