Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 634.512
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pa ne razumijem zašto želiš instalirati 32-bitnu verziju kada imaš 8gb rama a 32 bitna prepoznaje samo 3gb...

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 12:44 (kule93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kule93 kaže...

Pa ne razumijem zašto želiš instalirati 32-bitnu verziju kada imaš 8gb rama a 32 bitna prepoznaje samo 3gb...

Imam matičnu koja ima funkciju xfast ram to omogućava 32-bitnim os-ima da koriste preko 3gb rama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 12:51 (Cooler Master).
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Da li je disk od 64-bitne verzije ispravan?
Jesi li probao napraviti bootabilni USB stick?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Cooler Master kaže...

Imam problem sa instalacijom 32bitnog windowsa 7 professional, kada bootam sa cd-a normalno uđem u instalaciju i sve je normalno sve dok ga ne restira i dođe na completing installation i tu se zamrzne. 64bitnu verziju mi normalno instalira, ali mi se ona nakon nekog vremena normalnog rada zamrzne (ne reagira na ctrl+alt+del, alt+f4, mogu ga ugasiti samo držeći tipku za paljenje 5 sek.) Prijatelj mi je rekao da moram podesiti HDD u biosu. Je li netko imao sličan problem?

Provjeri RAM

13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kule93 kaže...
Da li je disk od 64-bitne verzije ispravan?
Jesi li probao napraviti bootabilni USB stick?

  Probao sam bootati sa usb sticka, ali onda nije prepoznalo os.

15 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Cooler Master kaže...
kule93 kaže...

Pa ne razumijem zašto želiš instalirati 32-bitnu verziju kada imaš 8gb rama a 32 bitna prepoznaje samo 3gb...

Imam matičnu koja ima funkciju xfast ram to omogućava 32-bitnim os-ima da koriste preko 3gb rama.

-nevažan soft, postoji Patch za 4+GB (zapravo kernel je onemogućen od MSa na običnoj verziji,), kao i tema na forumu u vezi.. Besmisleno je patchirati ako nemaš konkretan razlog (neki specifičan soft ili driver), jednostavnije (pouzdanije zbog nadogradnji) je koristiti 64bitOS.

-neispravan install-medij ili problematična postavka u BIOSu (npr RAM-latencije ili neki ovakav utils..), resetiraj-podesi BIOS, snimi novi medij (najniža brzina) i trebalo bi raditi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Koliko se puta može instalirati windows 7 professional s jednom licencom i na koliko kompa?

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
AMD Phenom II X4 kaže...

Koliko se puta može instalirati windows 7 professional s jednom licencom i na koliko kompa?

1 licenca - 1 PC. I na tom jednom PC-u onda možeš reinstalirati koliko god puta hoćeš.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 11:06 (kizo2703).
15 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
AMD Phenom II X4 kaže...

Koliko se puta može instalirati windows 7 professional s jednom licencom i na koliko kompa?

 -pitanje je s nekom nagradom za točan odgovor?

 

- možeš instalirati 'bezbroj' puta dok se PC ili medij ne raspadnu, legalno možeš i aktivirati bezbroj puta (tj. postoji automatika.. ograničenje) ali za to postoji 0800-300-300, naravno valjana (jedna) licenca je za (jedno) računalo. ... opet, ovisi o vrsti licence, VLKovi su za x-PCa/korisnika (direktno od MSa), OEM je za predinstaliran PC (kupljen s OSom) i vrijedi samo za to računalo (CO naljepnica). Retail je ona verzija o kojoj bi običanuser trebao govoriti (ali znamo koliko se retaila proda u trgovinama..).

-MS (nije bez razloga profitabilan) zna zaštititi svoje interese, pa i kontrolirati licence-aktivacije. Tako da čim koristiš neku licencu van njenih granica, očekuj probleme ili BSAovski mail.

dodatno, npr legalno kupljena licenca nekog sof. npr Offce-Home&Student, ne vriejdi za poslovne korisnike, ako želiš koristiti soft (ili OS) u skladu s licencom, tad je jedino ispravno korištenje upravo kako i piše na samoj licenci. BTW licenca (ili jedna licenca) je zapravo količina ključeva za aktivaciju, ne količina CDa ili računala. Dosta softwarea više ni ne dolazi u kutiji, samo key. Tako da je broj licenci zapravo broj instalacija koje kožeš legalno koristiti ... (pojašnjenje, može biti jedan key za x-PCa-korisnika, npr jedan, 10,.. 1000.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 11:19 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

 VLKovi su za x-PCa/korisnika (direktno od MSa), OEM je za predinstaliran PC (kupljen s OSom) i vrijedi samo za to računalo (CO naljepnica). Retail je ona verzija o kojoj bi običanuser trebao govoriti (ali znamo koliko se retaila proda u trgovinama..).

Čisto sumnjam da je u pitanju bila VLK licenca ,pogotovo za Windows 7.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...

Koliko se puta može instalirati windows 7 professional s jednom licencom i na koliko kompa?

1 licenca - 1 PC. I na tom jednom PC-u onda možeš reinstalirati koliko god puta hoćeš.

Imam već instalirani windows na pc-u i laptopu. pa sam mislio prodati licencu na njuškalu ako se može više puta aktivirati

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

evo ja imam original windows vista product key,zanima me da li da ostanem na Windows 7 ici ili da instaliram Vistu.

Laptop je hp compaq 6710b.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
tahoe kaže...

evo ja imam original windows vista product key,zanima me da li da ostanem na Windows 7 ici ili da instaliram Vistu.

Laptop je hp compaq 6710b.

W7 je Bog naspram Viste.Bio sam na njoj prije par dana i očajna je.Čak mi je i xp bolji.Ostani.

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
tahoe kaže...

evo ja imam original windows vista product key,zanima me da li da ostanem na Windows 7 ici ili da instaliram Vistu.

Laptop je hp compaq 6710b.

Windows vista uz SP je vrlo dobar OS. Ako već koristiš Win 7 i nemaš problema ne vidim razloga da ideš na vistu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Tommy_123 kaže...

W7 je Bog naspram Viste.Bio sam na njoj prije par dana i očajna je.Čak mi je i xp bolji.Ostani.

Ma nemoj, baš si pametan -.-

 

Win7 = Vista SP2 sa nekim manjm tweakovima. Jednako brzo i stabilno (x64 pogotovo) i ako oba sustava staviš na Classic temu, netko ko je upravo došao sa XPa nebi skužio jel radi na Win7 ili Visti. Isprobano.

 

Dakle, ako netko ima licencu za Vistu i zadovoljan je performansama (Vista ne radi na tosteru od PCja, zato je mnogi ne vole, dok XP radi), nema potrebe za prelazak na Win7.

 

[edit] - Microsoft je shebao stvar što je "Vista Ready" naljepnica/certifikat bila "preslaba". Min. zahtjevi su bili 1ghz, 64MB grafička i 512MB RAMa. Premalo. Realno, treba joj 1.5ghz (al ne 1.5ghz na nekom Celeronu od 100kn nego na barem Athlonu XP ili, PIII ili P4), 768MB RAMa i 64MB DX9 grafika.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 18:25 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Sum_of_all_fears kaže...
Tommy_123 kaže...

W7 je Bog naspram Viste.Bio sam na njoj prije par dana i očajna je.Čak mi je i xp bolji.Ostani.

Ma nemoj, baš si pametan -.-

 

Win7 = Vista SP2 sa nekim manjm tweakovima. Jednako brzo i stabilno (x64 pogotovo) i ako oba sustava staviš na Classic temu, netko ko je upravo došao sa XPa nebi skužio jel radi na Win7 ili Visti. Isprobano.

 

Dakle, ako netko ima licencu za Vistu i zadovoljan je performansama (Vista ne radi na tosteru od PCja, zato je mnogi ne vole, dok XP radi), nema potrebe za prelazak na Win7.

  Jedini grijeh Viste je bio(!) to sto nije bas htjela da radi na srot PC-ima. Na kraju krajeva, ja sam XP svojevremeno docekao na 256 MB SD RAM a radio sam ultra brzo i napredno sa 512 (zatim 1GB) sve do pojave Viste. Kada sam instalirao Vistu to sam ucinio sa nadogradnjom RAM memorije

 

Tema je prezvakana milijun puta. Korisniku savjetujem da instalira Vistu SP2 i da ne obraca paznju ostalima. Vista SP2 je super, ja sam radio 3 godine na Visti (sada imam sedmicu)

Sedmica je bolja, tu nema sumnje. Ali da ima ohoho razlike - nema! (ako izuzmemo sigurnosne zakrpe i slicno)

 

Ako imas vise od 4 GB onda stavi 64-bit. Ako imas 4 i manje onda svakako 32-bit

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

PROBLEM ??
kupio sam novi komp MSG Home Surf i106 koji ima operativni sustav freedos i kako da ja sad instaliram windows 7 ????
hvala {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kupiš win7 home premium (~720kn), upališ komp, stisneš F10/F11/F12 za boot izbornik, ubaciš DVD sa windowsima u pogon i odabereš DVD pogon u boot izborniku.

 

I pratiš tutorial iz prvog posta ove teme.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Čitam zadnjih 20-setak poruka, pa da se uključim s par detalja...

 

Kod nas kupovanje samo Microsoftovog key-a je moguće samo za OFFICE, i to tamo gdje ih dobijete predinstalirane (notebook, ili npr. HP desktop stroj)...

 

Najjeftinija licenca operativnog sustava je OEM i kupuje se uz novo računalo. Računalo je ukradeno, izgorilo, otpisali zbog starosti....novi stroj...nova licenca (ukratko OEM verzija nije prenosiva). Čak po novim Microsoftovim pravilima, nova matična ploča je novi PC i treba nova licenca.

Retail licenca je dosta skuplja, ali ste kupili trajno korištenje iste i možete ju u nedogled seljakati s PC-na PC

VLK licence nebih objašnjavao......nije za svekoliko pučanstvo {#}

 

Uz neke finese moguće je Win 7 pro verzije GGK i GGWA koristiti na dva PC-a ,a kod Office-a verzija Home & Bussines također na 2 PC-a.  Više od toga ne ide.......

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 14:46 (Drapet).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Drapet kaže...
. Čak po novim Microsoftovim pravilima, nova matična ploča je novi PC i treba nova licenca.{#}

 

Uz neke finese moguće je Win 7 pro verzije GGK i GGWA koristiti na dva PC-a ,a kod Office-a verzija Home & Bussines također na 2 PC-a.  Više od toga ne ide.......

  MSDNA licenca ne moze? (:

 

Batalimo to ........

 

Microsoft moze izmisljavati pravila koliko hoce ali novi PC nije samo maticna. Oni generiraju PID-ove na osnovu serijskih od maticne, RAM, HDD i procesora.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

CAO ZELIM NEKO DA MI POMOCI U OVOME  ZELEO SAM STAVITI WINDOWS 7 NA SVOJE RACUNALO  ALI DA PROMENIM  PARTICIJU U KOJE DA BUDE INSTALIRAO WINDOWS   OBRISAO SAM CELI HDD I SMA PONOVO NAPRAVIO TRI PARTICIJE C- 280GB. D-140.E-70. I ZELEO SAM WINDOWS DA BUDE U E PARTICIJE I ZAVRSILA E INSTALACIJA I KAD SAM POKRENUO WINDOWS 7 OPET E WINDOWS BIO U PARTICIJE C  JEL MOGU DOBITI NEKI DETALNI ODGOVOR ILI POMOC KAKO TOI DA SREDIM ZATO STO U  PARTICIJA C NESTO ME ZEZA I ZELEO SMA PROMENITI CELI SISTEM DA UVJEK WINDOWS ODE U F PARTICIJE  BICU UNAPRED ZAHVALAN AKO MI NEKO  LJEPSE OBJASNI DA OVO SREDIM

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 18:22 (gorankaro).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
gorankaro kaže...

CAO ZELIM NEKO DA MI POMOCI U OVOME  ZELEO SAM STAVITI WINDOWS 7 NA SVOJE RACUNALO  ALI DA PROMENIM  PARTICIJU U KOJE DA BUDE INSTALIRAO WINDOWS   OBRISAO SAM CELI HDD I SMA PONOVO NAPRAVIO TRI PARTICIJE C- 280GB. D-140.E-70. I ZELEO SAM WINDOWS DA BUDE U E PARTICIJE I ZAVRSILA E INSTALACIJA I KAD SAM POKRENUO WINDOWS 7 OPET E WINDOWS BIO U PARTICIJE C  JEL MOGU DOBITI NEKI DETALNI ODGOVOR ILI POMOC KAKO TOI DA SREDIM ZATO STO U  PARTICIJA C NESTO ME ZEZA I ZELEO SMA PROMENITI CELI SISTEM DA UVJEK WINDOWS ODE U F PARTICIJE  BICU UNAPRED ZAHVALAN AKO MI NEKO  LJEPSE OBJASNI DA OVO SREDIM

Kao prvo u pravilima foruma je naglašeno da se ne piše velikim slovima jer to praktički znači da se dereš na nekoga i bilo bi poželjno da razumljivo sastavljaš rečenice.

Nije li bilo logičnije napraviti obratno (staviti 70gb na C disk, 140 na D I 280 na E ) i instalirati windows na C particiju što je uobičajno...

Očito si pogriješio negdje u postupku instalacije ...

Stoga predlažem da ponoviš postupak instalacije ali ovaj puta uz pomoć http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-7-operativnog-sustava/61304.aspx

Kada budeš na tome , za tebe problematičnome koraku podešenja particija odaberi opciju advanced i obriši sve particije (ne format nego delete) i onda napravi tri nove particije s veličinom po izboru...Zatim odaberi konačno da ti se Windows instalira na C particiju{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 18:55 (kule93).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Drapet kaže...

Čitam zadnjih 20-setak poruka, pa da se uključim s par detalja...

 

Kod nas kupovanje samo Microsoftovog key-a je moguće samo za OFFICE, i to tamo gdje ih dobijete predinstalirane (notebook, ili npr. HP desktop stroj)...

 

Najjeftinija licenca operativnog sustava je OEM i kupuje se uz novo računalo. Računalo je ukradeno, izgorilo, otpisali zbog starosti....novi stroj...nova licenca (ukratko OEM verzija nije prenosiva). Čak po novim Microsoftovim pravilima, nova matična ploča je novi PC i treba nova licenca.

Retail licenca je dosta skuplja, ali ste kupili trajno korištenje iste i možete ju u nedogled seljakati s PC-na PC

VLK licence nebih objašnjavao......nije za svekoliko pučanstvo {#}

 

Uz neke finese moguće je Win 7 pro verzije GGK i GGWA koristiti na dva PC-a ,a kod Office-a verzija Home & Bussines također na 2 PC-a.  Više od toga ne ide.......

Djelomicno tocno.

 

Ima vec mislim oko godina dvije od jednog sudskog procesa (u njemackoj)

Covjek je kupio OEM windows 7 i instalirao na komp.

Aktivacija i sve ok.

Prodao je komp (bez OS-a) i kupio dijelove za novi.

Sklopio komp i instalirao onaj svoj windows 7.

 

Microsoft nije htio aktivirat.

Tjerao je na sud i dobio.

Odonda je dozvoljeno kupiti OEM verziju Win 7 i instalirat na kom bez da kupis gotovi komp di je windows 7 na njemu.

I takoder ako promjenis hardver MORAJU ti opet aktivirat Windows.

 

Jedino sto bi se moglo desit da te traze kopiju/scan racuna i keya.

 

I to je to.

 

E sad dali to kod nas ne vredi neznam.

U njemackoj je dozvoljeno i niko ziv vise ne kupuje "Retail" verzije kad je oem puno jeftinija i jednako dobro/lose funkcionira.

 

Decki raspitajte se malo.

Mislim ako to vredi u njemackoj da bi moralo svugdje u svijetu.

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
15 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kule93 kaže...
gorankaro kaže...

.. NAPRAVIO TRI PARTICIJE C- 280GB. D-140.E-70. I ZELEO SAM WINDOWS DA BUDE U E PARTICIJE I ZAVRSILA E INSTALACIJA I KAD SAM POKRENUO WINDOWS 7 OPET E WINDOWS BIO U PARTICIJE C..

.. logičnije napraviti obratno (staviti 70gb na C disk, 140 na D I 280 na E ) i instalirati windows na C particiju što je uobičajno...

..

 - sedmica je uvjek na C: bez obzira na koju particiju se instalira. Ne mješati slovnu oznaku s fizičkim-logičkim diskovima-particijama. Slovo je sporedno.

btw, normalno (ako disk nije već particioniran) sedmica kreira još jedno 'nevidljivo' slovo, boot particiju, na početku diska...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Imam win 7 pro instaliran na pc-u i laptopu pa vjerojatno imam retail verziju. Pitanje je dal mogu prodavati licencu i koliko se puta može aktivirati?
Battlefield 3: AMDGamer_CRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
AMD Phenom II X4 kaže...
Imam win 7 pro instaliran na pc-u i laptopu pa vjerojatno imam retail verziju. Pitanje je dal mogu prodavati licencu i koliko se puta može aktivirati?

Sa jednim ključem i legalno?! Čisto sumnjam.

 

Uostalom ,provjeri - nazovi 0800 300 300 ,ponedjeljak – petak: 8:00 – 20:00 i pitaj!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Da ključ je original i imam samo jedan
Battlefield 3: AMDGamer_CRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
AMD Phenom II X4 kaže...
Da ključ je original i imam samo jedan

Ajde provjeri oba sistema ovdje!

 

Edit:

I ovaj je potpuno legalan ,ali pitanje je s čim je aktiviran?! {#} (Daz)

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 12:20 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Molim sve ljude dobre volje da mi pomognu pri aktivaciji WIN 7  HOME PREMIUM 64-bita!Ne mogu aktivirati win!Imam original Cd ,kome je navodno isteklo vrijeme za aktiviranje,jer sam to radio vise puta!Da li mi moze neko pomoci da ovaja put instaliram za stalno.Mollim vas,pomozite,unaprijed se zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Molim sve ljude dobre volje da mi pomognu pri aktivaciji WIN 7 HOME PREMIUM 64-bita!Ne mogu aktivirati win!Imam original Cd ,kome je navodno isteklo vrijeme za aktiviranje,jer sam to radio vise puta!Da li mi moze neko pomoci da ovaja put instaliram za stalno.Mollim vas,pomozite,unaprijed se zahvaljujem!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice