Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.247.927
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

:D a na nogu sta dode {#}

11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

jel tu netko da zna otprilike koliko može biti največa dioptrija  u plusu (neznam kako da se izrazim) za polaganje E kategorije. Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

e sta se mora vaditi krv kada budem sada isao na ljecnicki i davati urin ? ili samo psihotest i reflexi i to je to ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
razermario kaže...

e sta se mora vaditi krv kada budem sada isao na ljecnicki i davati urin ? ili samo psihotest i reflexi i to je to ? 

Ma kakva krv i urin hahaha...oci, psiho i test inteligencije, i neki fizicki pregled kicme, dal ti se vrti ili gubis ravnotezu kad zatvoris oci i drzis ruke gore, ili kad cucnjeve radis i tako to...:))

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
TheDarkSide kaže...
razermario kaže...

e sta se mora vaditi krv kada budem sada isao na ljecnicki i davati urin ? ili samo psihotest i reflexi i to je to ? 

Ma kakva krv i urin hahaha...oci, psiho i test inteligencije, i neki fizicki pregled kicme, dal ti se vrti ili gubis ravnotezu kad zatvoris oci i drzis ruke gore, ili kad cucnjeve radis i tako to...:))

 

aha :D onda je dobro :D to se nadam da cu proci :D 

 

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
gefufna kaže...

jel tu netko da zna otprilike koliko može biti največa dioptrija  u plusu (neznam kako da se izrazim) za polaganje E kategorije. Hvala

Mislim da to nema nikakve veze kolika je dioptrija jel ti sa naočalama vidiš isto ko i svi ostali. A u vožnji svkako moraš imat naočale

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ne postoji ti E kategorija kao zasebna već ti je to oznaka za priključno vozilo za onu kategoriju koju već imaš. Min. 1 godinu moraš imati vozačkog iskustva one kategorije da bi mogao ići polagati za vožnju te kategorije s priključnim vozilom (više od 750 kg)
Scorp21
13 godina
protjeran
offline
Re: Polaganje vozačkog
razermario kaže...

e sta se mora vaditi krv kada budem sada isao na ljecnicki i davati urin ? ili samo psihotest i reflexi i to je to ? 

I da se vadi krv, ne bi ti nasli "vutra" jer to ne gledaju.

daniel
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Scorp21 kaže...
Ne postoji ti E kategorija kao zasebna već ti je to oznaka za priključno vozilo za onu kategoriju koju već imaš. Min. 1 godinu moraš imati vozačkog iskustva one kategorije da bi mogao ići polagati za vožnju te kategorije s priključnim vozilom (više od 750 kg)

znam da ne postoji zasebno, ali ako položim C i sve ostalo i onda nemogu dalje E, nije mi puno od pomoći samo C

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
gefufna kaže...

znam da ne postoji zasebno, ali ako položim C i sve ostalo i onda nemogu dalje E, nije mi puno od pomoći samo C

Kada imaš C kategoriju onda tek nakon 1 godine vozačkog iskustva sa C kategorijom možeš polagati za C+E

 

16 godina - AM, A1, F i G

18 godina - A2, B i C1

19 godina - B+E, C1+E i C

20 godina - A (samo ako se prije toga ima 2 godine A2 - inaće 24 godine) i C+E

21 godina - D1, D1+E, D, D+E i H 

 

Za sve informacije o kategorijama pročitaj članke 216. do 220. u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama

Scorp21
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Scorp21 kaže...
gefufna kaže...

znam da ne postoji zasebno, ali ako položim C i sve ostalo i onda nemogu dalje E, nije mi puno od pomoći samo C

Kada imaš C kategoriju onda tek nakon 1 godine vozačkog iskustva sa C kategorijom možeš polagati za C+E

 

16 godina - AM, A1, F i G

18 godina - A2, B i C1

19 godina - B+E, C1+E i C

20 godina - A (samo ako se prije toga ima 2 godine A2 - inaće 24 godine) i C+E

21 godina - D1, D1+E, D, D+E i H 

 

Za sve informacije o kategorijama pročitaj članke 216. do 220. u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama

Do koliko je A2?

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

A2 ti je do 35kw, odnosno do kojih 600ccm

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2013 22:12 (Daka96).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

A2 ti je do 35kw, odnosno do kojih 600ccm

Onda se sinu od kuma vise isplati cekat godinu pa ic polagat komplet A

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ljudi gledam za a1 polaganje do 125 cm3 i 3 some dodu samo sati voznje sto znaci minimalno 6 soma treba da bi polozio za motor ? {#}

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Sutra vozim zadnja dva sata i u petak ispit...heh :)

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Damir1908 kaže...

Ljudi gledam za a1 polaganje do 125 cm3 i 3 some dodu samo sati voznje sto znaci minimalno 6 soma treba da bi polozio za motor ? {#}

Tako nešto...

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

A2 ti je do 35kw, odnosno do kojih 600ccm

Citiram iz Zakona: - A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više

 

Tu nema ograničenja u ccm

TheDarkSide kaže...
Daka96 kaže...

A2 ti je do 35kw, odnosno do kojih 600ccm

Onda se sinu od kuma vise isplati cekat godinu pa ic polagat komplet A

Citiram iz Zakona: - Pravo na upravljanje vozilom A kategorije s navršenih 20 godina može steći vozač koji ima vozačku dozvolu za upravljanje vozilom A2 kategorije najmanje dvije godine

 

Znaći, minimalna dob od koje se može odmah polagati A kategorija je 24 godine. Može i ranije ali samo na način kako je gore navedeno. Npr., položi A2 kategoriju sa 18 godina i sa 20 godina će imati 2 godine iskustva sa A2 kategorijom koje je preduvjet da bi prije 24. godine položio za A kategoriju

Scorp21
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2013 23:02 (Scorp21).
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog
evo samo da se javim da nakon 10 dana sto imam vozacku zaustavlja me policija u 02:25 i pise mi kaznu i oduzima vozacku na 12 sati zbog 1KW .....

a dok vidim kako zaustavljaju tatine sinove sa meckama i BMW-ima sa 200+KW i pustaju ih cim vide PREZIME ....

al nema veze pisat cu ima zalbu mozda prode :)
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
evo samo da se javim da nakon 10 dana sto imam vozacku zaustavlja me policija u 02:25 i pise mi kaznu i oduzima vozacku na 12 sati zbog 1KW .....

a dok vidim kako zaustavljaju tatine sinove sa meckama i BMW-ima sa 200+KW i pustaju ih cim vide PREZIME ....

al nema veze pisat cu ima zalbu mozda prode :)

mozes se u nasoj drzavi zalit samo upravi vodovoda ! bez para si niko i nista , kad bi ih imao murjaci bi te pozdravljali a ne zaustavljali dok bi vozio 120 na cesti sa motorom ! 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
evo samo da se javim da nakon 10 dana sto imam vozacku zaustavlja me policija u 02:25 i pise mi kaznu i oduzima vozacku na 12 sati zbog 1KW .....

a dok vidim kako zaustavljaju tatine sinove sa meckama i BMW-ima sa 200+KW i pustaju ih cim vide PREZIME ....

al nema veze pisat cu ima zalbu mozda prode :)

 

I dalje stoji da si potpuno svjesno kršio zakon, jbg tebra, ali nemaš se šta žaliti.

 

A pusti druge, ako se želiš uspoređivati sa potpuno nemoralnim osobama, onda to dovoljno govori o tebi.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
pa samo kazem da nije pravedno ...
a zalba bi trebala proc ... tj trebo bi samo upozorenje dobit jer prije nisam kaznjavan ...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
pa samo kazem da nije pravedno ...
a zalba bi trebala proc ... tj trebo bi samo upozorenje dobit jer prije nisam kaznjavan ...

Nije istina, potpuno je pravedno, prekršio si zakon, i dobio kaznu.

 

Možeš se žaliti jedino jer ti je prvi prekršaj, pa tražiti samo opomenu.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2013 16:06 (Jakovp).
13 godina
protjeran
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
pa samo kazem da nije pravedno ...
a zalba bi trebala proc ... tj trebo bi samo upozorenje dobit jer prije nisam kaznjavan ...

Ti njima zalbu, oni tebi rjesenje, pa ti njima, pa oni tebi dok ne dođe zastara. Dođes na sud, samo kopirs osobnu i das zalbu. U biti obicno pismo u kojem napisesu kratko kaje bilo. 5 minuta posla svakih godinu dana. Ako bas inzistiras, moze se, provjereno.

daniel
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Zakon je jasan, mladi vozač smije vozit auto do 80kW. Ti si vozio auto koji ima preko 80kW. Kazna je upotpunosti opravdana

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2013 18:42 (cuspajz).
 
5 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog
da ali nikad kaznjavan ... mogo je opomenu napisat i nikome nista

dok je frend za prebrzu voznju prvo dobio opomenu isto nikad nije kaznjavan

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
da ali nikad kaznjavan ... mogo je opomenu napisat i nikome nista

dok je frend za prebrzu voznju prvo dobio opomenu isto nikad nije kaznjavan

Kaznu ti nikad ne mora oprostiti opomenom, ali je možeš i naknadno zatražiti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
pa zato i pisem zalbu ....
Ajde da sam pio il da sam se vozio iznad ogranicenja ....
al ovak bez opomene il nes sl
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ti murjaci sto su ti dali kaznu i uzeli vozacku zbog 1KW su stvarno teska gamad.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

Ti murjaci sto su ti dali kaznu i uzeli vozacku zbog 1KW su stvarno teska gamad.

zašto su oni gamad.? samo rade svoj posao. ja sam im se naplačao hrpe kazni, i niti jednu nisam dobio zato što je policajac bio gad već zato što sam ja bio đubre i svjesno išao kršit zakon. nekad se provučeš nekad ne. na tebi je da odlučiš kako ces se ponasati za volanom, prije ili kasnije sve te stigne, na ovaj ili onaj način.

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Taj zakon je teski debilizam i svaki normalni murajk ce zazmiriti na par kw!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice