Koji dashcam?

poruka: 518
|
čitano: 299.240
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji dashcam?

 

Pitanje za vas koji ste ugradili dashcam....kod mirovanja ako vam kamera snima, dal' dosta prije ode akumulator ili kako doskočiti tom problemu.

il jednostavno se mora prihvatit činjenica da će akumulator trebati češće mjenjati???

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji dashcam?

Svi bolji DC-DC konverteri koji dolaze u hard wire kitovima imaju detekciju pada napona na akumulatoru kada ce ugasiti kameru (low-voltage cutoff) te time sprijeciti praznjenje preko neke sigurne tocke. 

Osobno ne koristim jer 70mai pro ima jako losu implementaciju parking modea koji se oslanja na senzor G sile - reagira tek na jaaaaki udarac. Takodjer nema opciju slideshowa ili nekoga smanjenja kvalitete radi cega na karticu od 64GB staje nekih 3-3 i pol sata videa, sto je beskorisno za radni dan ili noc na parkingu.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Koji dashcam?

 

Za Daciu, dobio sam službenu ponudu preko ovlaštenog servica za Renault Cameru samo prednju + njihova ugradnja. Cijena 3400 kn.

Preskupo? Za pola od toga dobije dve Garmin kamere + rad autoelektričara.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
PzKpfw kaže...

 

Za Daciu, dobio sam službenu ponudu preko ovlaštenog servica za Renault Cameru samo prednju + njihova ugradnja. Cijena 3400 kn.

Preskupo? Za pola od toga dobije dve Garmin kamere + rad autoelektričara.

 Ti znas je li ti preskupo. Pogotovo za dacio.... Kupi 7mai najjacu verziju i miran....

12 godina
offline
Koji dashcam?

Sad ima novija garmin mini 2. Poboljsana verzija. 

Jel vrijede te kamere sa FHD rezolucijom ili treba stvarno veca? Vidim da xiaomi 70mai pro itd imaju UHD pa i 4K.. ali ima ih samo po mađarskim web shopovima. Extreme digital i slicno.

Kakav je ovo zadnji utor za kabel na 70mai? Jedan je micro usb, jedan je uror za SD karticu, a za kaj je treci?

 

https://edigital.hr/nadzorne-kamere/xiaomi-70mai-dash-cam-4k-a800s-auto-kamera-p871350?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Zapravo ima na aliju iz francuske na to ne ide carina?

 

600+kn

https://m.aliexpress.com/item/32

 

 

 

Ima netko neku preporuku za do 1000 kn?

 

https://www.ronis.hr/kamera-za-snimanje-voznje-garmin-dashcam-mini-2/420727/product/#

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 17:36 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Ivan_hacker kaže...

Svi bolji DC-DC konverteri koji dolaze u hard wire kitovima imaju detekciju pada napona na akumulatoru kada ce ugasiti kameru (low-voltage cutoff) te time sprijeciti praznjenje preko neke sigurne tocke. 

Osobno ne koristim jer 70mai pro ima jako losu implementaciju parking modea koji se oslanja na senzor G sile - reagira tek na jaaaaki udarac. Takodjer nema opciju slideshowa ili nekoga smanjenja kvalitete radi cega na karticu od 64GB staje nekih 3-3 i pol sata videa, sto je beskorisno za radni dan ili noc na parkingu.

 Novi firmware donosi opciju timelapse-a.. Jakoo korisno..

5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
ivanm75 kaže...

Sad ima novija garmin mini 2. Poboljsana verzija. 

Jel vrijede te kamere sa FHD rezolucijom ili treba stvarno veca? Vidim da xiaomi 70mai pro itd imaju UHD pa i 4K.. ali ima ih samo po mađarskim web shopovima. Extreme digital i slicno.

Kakav je ovo zadnji utor za kabel na 70mai? Jedan je micro usb, jedan je uror za SD karticu, a za kaj je treci?

 

https://edigital.hr/nadzorne-kamere/xiaomi-70mai-dash-cam-4k-a800s-auto-kamera-p871350?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

...

 Jedan je napajanje, drugi zadnja kamera a treci je microsd kartica.....

16 godina
offline
Re: Koji dashcam?
ivanm75 kaže...

 ne radi link sa alija, bar meni :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
6 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Postoji li koji xiaomi (ili neka podmarka) a da ima usb c konektor?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
love2ml86 kaže...
Postoji li koji xiaomi (ili neka podmarka) a da ima usb c konektor?

 Moram priznati da nisam baš obračao pažnju. Zašto pitaš? i tako se obično sva operam dobije s kamerom, kabel služi samo kao punjač, pa bi trebalo biti svejedno koji je.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Koji dashcam?
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...
Postoji li koji xiaomi (ili neka podmarka) a da ima usb c konektor?

 Moram priznati da nisam baš obračao pažnju. Zašto pitaš? i tako se obično sva operam dobije s kamerom, kabel služi samo kao punjač, pa bi trebalo biti svejedno koji je.

Ma pokušavam samo sve unificirati. Nego ako može dodatno pitanje, čemu služi HW kit, po info koje imam to se spoji direktno na auto pa u slučaju da je parkiran i osjeti udarac počne snimati? Znači li to da ako je s HW kitom onda ne trebam ništa spajati na upaljač/usb za napajanje tokom vožnje?

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Pali se snimanje i na zatvaranje vrata, i prelazak preko nadvoznjaka na prijelazima konstrukcija i rupama vecim... Imam ju...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Tako je... Spojeno je direkt na aku...
VenAtoR#2231
6 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...
Pali se snimanje i na zatvaranje vrata, i prelazak preko nadvoznjaka na prijelazima konstrukcija i rupama vecim... Imam ju...

Koju imaš, nisam naveo model koji me zanima? Ili svi s HW kitom imaju tu opciju? Na vrata, prelaske..? 

5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
love2ml86 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...
Postoji li koji xiaomi (ili neka podmarka) a da ima usb c konektor?

 Moram priznati da nisam baš obračao pažnju. Zašto pitaš? i tako se obično sva operam dobije s kamerom, kabel služi samo kao punjač, pa bi trebalo biti svejedno koji je.

Ma pokušavam samo sve unificirati. Nego ako može dodatno pitanje, čemu služi HW kit, po info koje imam to se spoji direktno na auto pa u slučaju da je parkiran i osjeti udarac počne snimati? Znači li to da ako je s HW kitom onda ne trebam ništa spajati na upaljač/usb za napajanje tokom vožnje?

 HW kit se stavlja na zicu preko koje se moze detektovati kada je akumulator na granici praznjenja pa kamera vise ne radi ako auto nije upaljen. Meni je ta zica (audi A4 B7) na bravi pa mi se nije dalo raskopavati....

jocommb kaže...
Pali se snimanje i na zatvaranje vrata, i prelazak preko nadvoznjaka na prijelazima konstrukcija i rupama vecim... Imam ju...

 Osjetljivost mozes smanjiti...

jocommb kaže...
Tako je... Spojeno je direkt na aku...

 Nije i ne treba biti. Pogledaj gore sta sam napisao....

 

Edit. Sad sam provjerio. Ide na ACC signal cable.... Pogledajte za vas model auta gdje je taj kabel....

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2022 10:41 (Posmatrač).
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
70 mai pro... Imam i straznju kameru i HW kit... Ok radi...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Netrebas meni gledat nista jer sam je sam sebi spajao i znam sve...a da si samo sliku HW kita vidio, vidio bi da ima direkt i signal zicu... Pali se s kontaktom i gasi 5 min nakon sto kontakt prekines to se jos moze namjestat... A direkt je da ti radi parking senzor...i ima ugradenu zastitu da neposisa aku ako dugo auto stoji... I moze ga spojit na vise mjesta al najlakse mu je na radio spojit samo spojnicu uzme i prikopca se na zice bez rezanja zica... Ili kutiju s osiguracima da nade signal i direkt... Zavisi od auta...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2022 18:49 (jocommb).
14 godina
offline
Koji dashcam?

Pozdrav svima, prijašnji postovi su mi puno pomogli kod odabira kamere pa planiram uzeti ovu: 70mai Dash Cam 4K A800S + stražnja kamera + HW kit https://www.aliexpress.com/item/4001333431211.html?spm=a2g0o.detail.1000023.3.9ef54333hcmaQX

Za dostavu mi uz Kinu nudi još opciju da može ići iz Francuske i Poljske. Odabrati ću Francusku.

Zanima me je li još netko uzimao nedavno i je li imao kakvih problema sa dostavom i ugradnjom?

Hvala.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 0:13 (Josip7g).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji dashcam?

Jesu čemu ove kamere što ovi preporučuju?

Ja tražim nešto do 300 eur a da nema puno kablova i kompliciranja sa napajanjem.

Samo sjednem upalim auto i ono krene snimati.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
x18x05x kaže...

Jesu čemu ove kamere što ovi preporučuju?

Ja tražim nešto do 300 eur a da nema puno kablova i kompliciranja sa napajanjem.

Samo sjednem upalim auto i ono krene snimati.

 Ja bi tu gledao "VIOFO A129 Duo Pro", prednja/zadnja kamera, ako ne trebas parking mode (tj. da ti snimi ako ti netko ogrebe auto) onda nit ne trebas HW Kit. Ima direktno kod Viofo u nizozemskoj za 210€ sa jos dva dodatna CPL filtera.

 

https://www.viofo.nl/en/collections/totale-assortiment-viofo/products/viofo-a129-duo-pro-dashcam?variant=31361620213804

 

Ustvari, imas A139 za 220€ prednja/zadnja i za 250€ A139 prednja/zadnja/interior isto na njihovoj stranici. Kolko gledam, jedan od najboljih dashcamova na trzistu trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 12:28 (hahhaajaads).
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
x18x05x kaže...

Jesu čemu ove kamere što ovi preporučuju?

Ja tražim nešto do 300 eur a da nema puno kablova i kompliciranja sa napajanjem.

Samo sjednem upalim auto i ono krene snimati.

 Ne trebaju ti toliko skupe. Uzmi 7mai...SVe ti kamere manje vise tako rade. Podesis i to je to. Ne diras nista.....Upalis i vozis...

10 godina
offline
Koji dashcam?

Fino me netko danas okinuo na parkingu, izbio branik malo s mjesta, uspio sam ga ugurat unutra. 

 

Jebeni 70MAI A800S mi se na ovo nije aktivirao.. Sad čekam da mi se javi čovjek zadužen za kamere koje snimaju ulaz i dio parkinga. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji dashcam?
gocc01 kaže...

Fino me netko danas okinuo na parkingu, izbio branik malo s mjesta, uspio sam ga ugurat unutra. 

 

Jebeni 70MAI A800S mi se na ovo nije aktivirao.. Sad čekam da mi se javi čovjek zadužen za kamere koje snimaju ulaz i dio parkinga. 

Ajoj, užas. Daj mi reci, jesi to do sada testirao sam? 

5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Kupio sam 70mai Dash Cam Pro Plus A500S u Smartusu, doći će za dan dva. Jel je ima tko i kako je zadovoljan. I koju sd staviti u nju, hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
bumbumzvonko kaže...
Kupio sam 70mai Dash Cam Pro Plus A500S u Smartusu, doći će za dan dva. Jel je ima tko i kako je zadovoljan. I koju sd staviti u nju, hvala

 Po specifikacijama vidim da ide kartica do 128GB. Gledaj Transcend, SanDisk ili Kingston(ja osobno za svoj Garmin imam Kingston),ali obavezno da bude Class 10.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 19:15 (Conan_Zg).
15 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Conan_Zg kaže...
bumbumzvonko kaže...
Kupio sam 70mai Dash Cam Pro Plus A500S u Smartusu, doći će za dan dva. Jel je ima tko i kako je zadovoljan. I koju sd staviti u nju, hvala

 Po specifikacijama vidim da ide kartica do 128GB. Gledaj Transcend, SanDisk ili Kingston(ja osobno za svoj Garmin imam Kingston),ali obavezno da bude Class 10.

 Ide i veca bez problema, kod mene je 256GB, konkretno ova i sve radi kako treba.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
mind_challenge kaže...
Conan_Zg kaže...
bumbumzvonko kaže...
Kupio sam 70mai Dash Cam Pro Plus A500S u Smartusu, doći će za dan dva. Jel je ima tko i kako je zadovoljan. I koju sd staviti u nju, hvala

 Po specifikacijama vidim da ide kartica do 128GB. Gledaj Transcend, SanDisk ili Kingston(ja osobno za svoj Garmin imam Kingston),ali obavezno da bude Class 10.

 Ide i veca bez problema, kod mene je 256GB, konkretno ova i sve radi kako treba.

 Cemu tolika kartica? Osim ako si je vec imao pa da se ne baci....

15 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Posmatrač kaže...
mind_challenge kaže...
Conan_Zg kaže...
bumbumzvonko kaže...
Kupio sam 70mai Dash Cam Pro Plus A500S u Smartusu, doći će za dan dva. Jel je ima tko i kako je zadovoljan. I koju sd staviti u nju, hvala

 Po specifikacijama vidim da ide kartica do 128GB. Gledaj Transcend, SanDisk ili Kingston(ja osobno za svoj Garmin imam Kingston),ali obavezno da bude Class 10.

 Ide i veca bez problema, kod mene je 256GB, konkretno ova i sve radi kako treba.

 Cemu tolika kartica? Osim ako si je vec imao pa da se ne baci....

 Imao pa da se ne baci. Stvarno nema potrebe, meni bilo bi dosta i 64GB koliko se vozim, ali eto.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
10 godina
offline
Koji dashcam?

Mislim da je to dobro ovima koji vole napravit timelapse tipa od cijelog puta posto tu stane hrpa videa... Ali da, vecini bespotrebno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Stigla danas, naručio na smartus.hr 70mai dash cam pro plus A500S, tako piše i na računu koji je uz kutiju priložen. Međutim na kutiji piše samo 70mai Dash Cam Pro Plus. E sad ne znam jel to ista kamera. Uglavnom namjestio je i ok super radi, prijateljsko sučelje, lako se namjesti sve. Do sada imao neku no Name sa Ali Expressa za 20 eura i i ova je mnogo bolja. Netko je spomenuo da ne treba bolje od ove, slažem se. Ova odradi sve. Dobio sam i stražnju ali mi se neda zafrkavati sa kablovima.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice