Koji dashcam?

poruka: 518
|
čitano: 298.468
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?

Moj aku nije neki... Astra GTC 2006.godina i popar dana stoji auto i nisam nista osjetio... a aku mi nije neki bas... mjuz nesmjem slusat bas na aku....

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Koji dashcam?

Meni još uvijek nije jasna jedna stvar, snima li A800 cijeu noć pa drugi dan obrišeš ak je sve ok ili krene snimat ak te netko pukne na parkingu?

 

Ja još nisam svoju ugradio, ne želim sam jer ću negdje zapet pa ću popizdit. Zvao sam Gevalto, traže 600kn za ugradnju i vele da su je već ugrađivali tak da znaju kaj treba. Problem je kaj su mi daleko da idem iz Španskog na Markuševec ili di su već, ugradnja traje 4 sata pa taksi doma i opet po auto je previše love. Pitao sam u ZG Tim, vele da mogu i da nazovem za termin. Čekam sad da mi još stigne tipski wifi punjač kaj se ugradi u pretinac kod mjenjača pa ću onda sve u šusu riješit. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
gocc01 kaže...

Meni još uvijek nije jasna jedna stvar, snima li A800 cijeu noć pa drugi dan obrišeš ak je sve ok ili krene snimat ak te netko pukne na parkingu?

 

Ja još nisam svoju ugradio, ne želim sam jer ću negdje zapet pa ću popizdit. Zvao sam Gevalto, traže 600kn za ugradnju i vele da su je već ugrađivali tak da znaju kaj treba. Problem je kaj su mi daleko da idem iz Španskog na Markuševec ili di su već, ugradnja traje 4 sata pa taksi doma i opet po auto je previše love. Pitao sam u ZG Tim, vele da mogu i da nazovem za termin. Čekam sad da mi još stigne tipski wifi punjač kaj se ugradi u pretinac kod mjenjača pa ću onda sve u šusu riješit. 

 4 sata 

 

 Pa ja sam prednju + zadnju ugradio u SUVa za 15ak min, da imam hardware kit to bi mi uzelo jos kojih 15min i gotovo... 

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
gocc01 kaže...

Meni još uvijek nije jasna jedna stvar, snima li A800 cijeu noć pa drugi dan obrišeš ak je sve ok ili krene snimat ak te netko pukne na parkingu?

 

Ja još nisam svoju ugradio, ne želim sam jer ću negdje zapet pa ću popizdit. Zvao sam Gevalto, traže 600kn za ugradnju i vele da su je već ugrađivali tak da znaju kaj treba. Problem je kaj su mi daleko da idem iz Španskog na Markuševec ili di su već, ugradnja traje 4 sata pa taksi doma i opet po auto je previše love. Pitao sam u ZG Tim, vele da mogu i da nazovem za termin. Čekam sad da mi još stigne tipski wifi punjač kaj se ugradi u pretinac kod mjenjača pa ću onda sve u šusu riješit. 

 Nesnima stalno nego ima ziroskop kao okidac za "emergency recording" kad auto osjeti udarac aktivira se.... cak se aktivira i kad naletis na cesti na neku nepravilnost, malo losiji prelazi na mostovima na autoputu i tako to....

i ja sam sa HW kitom ugradio za 20 min... najduze mi trebalo da iscupam  radio i vratim jer milion zica ima.... ja sam na njega stavljo najlakse mi bilo....

VenAtoR#2231
16 godina
offline
Koji dashcam?

Može li A800s snimati timelapse? znači ostavim auto na parkingu i da snima cijelo vrijeme a ne samo na udarac i sl. ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
lllnuclearlll kaže...

Može li A800s snimati timelapse? znači ostavim auto na parkingu i da snima cijelo vrijeme a ne samo na udarac i sl. ? 

 Kolko ja znam ne....

VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Koji dashcam?

šteta, timelapse mi je obavezan... 

 

razmišljam o ovoj kameri u tom slučaju. ima superkondenzator i timelapse mogućnost, i mogućnost dodavanja stražnje kamere.

 

https://www.truecam.com/en/car-cameras/truecam-h7/

 

https://edigital.hr/nadzorne-kamere/truecam-h7-gps-25k-auto-kamera-p798417?gclid=CjwKCAjw2ZaGBhBoEiwA8pfP_rXTpEcNms7l3rMcy_5P0DrAwiwSzq9v7tqXRaPhxxdwKyRWgtZtMRoCAykQAvD_BwE

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 10:40 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
A cuj meni nije bilo obavezno... Ok mi je i ovako za sad.... Emergency recorei g radi ok pa mislim da je dovoljno ...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji dashcam?

pozz, ako administratori dozvole imam provjerenu informaciju da je ponovno aktivan popust CRODASH za 10% popusta na sve autokamere na stranici smartus.hr, Pa eto ako netko treba.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji dashcam?

Ima li koji dashcam (ne akcijska kamera) poželjno od Xiaomija (ili njegovih brendova) koja ima bateriju u sebi (ne provlače mi se kablovi za punjenje)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
love2ml86 kaže...

Ima li koji dashcam (ne akcijska kamera) poželjno od Xiaomija (ili njegovih brendova) koja ima bateriju u sebi (ne provlače mi se kablovi za punjenje)?

 Većina njih, radi nekoliko minuta, koristi se za snimanje parking situacija kad ne radi napajanje. Puni se ponovno preko kabla kad upališ auto i kad krene snimanje.

 

Ti bi htio takvu bateriju koja bi snimala cijeli put od nekoliko sati?

Kako bi se punila?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Koji dashcam?
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...

Ima li koji dashcam (ne akcijska kamera) poželjno od Xiaomija (ili njegovih brendova) koja ima bateriju u sebi (ne provlače mi se kablovi za punjenje)?

 Većina njih, radi nekoliko minuta, koristi se za snimanje parking situacija kad ne radi napajanje. Puni se ponovno preko kabla kad upališ auto i kad krene snimanje.

 

Ti bi htio takvu bateriju koja bi snimala cijeli put od nekoliko sati?

Kako bi se punila?

Punio bi je kao i akcijsku kameru. Svakih par dana da se puni recimo (za sa posla i na posao) dakle svaki dan možda pola sata snimanja u prosjeku.

12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
love2ml86 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...

Ima li koji dashcam (ne akcijska kamera) poželjno od Xiaomija (ili njegovih brendova) koja ima bateriju u sebi (ne provlače mi se kablovi za punjenje)?

 Većina njih, radi nekoliko minuta, koristi se za snimanje parking situacija kad ne radi napajanje. Puni se ponovno preko kabla kad upališ auto i kad krene snimanje.

 

Ti bi htio takvu bateriju koja bi snimala cijeli put od nekoliko sati?

Kako bi se punila?

Punio bi je kao i akcijsku kameru. Svakih par dana da se puni recimo (za sa posla i na posao) dakle svaki dan možda pola sata snimanja u prosjeku.

 Ne znam za takvu. Ako netko zna više, nek napiše. I mene zanima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Postoji li neka dashcam koja se puni preko usb-a?
Imam jedan utor za upaljač i u njemu uštekan punjač za mob sa 2 usb utora.
Tako da bi jedan bio za mob a drugi za dashcam.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
bumbumzvonko kaže...
Postoji li neka dashcam koja se puni preko usb-a?
Imam jedan utor za upaljač i u njemu uštekan punjač za mob sa 2 usb utora.
Tako da bi jedan bio za mob a drugi za dashcam.

 Sve koje sam ja vidio.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
bumbumzvonko kaže...
Postoji li neka dashcam koja se puni preko usb-a?
Imam jedan utor za upaljač i u njemu uštekan punjač za mob sa 2 usb utora.
Tako da bi jedan bio za mob a drugi za dashcam.

 Vecinom ti dashcami dolaze sa punjacem koji ti ima 2 USB utora, jedan je predvidjen direktno za sam dashcam a na drugo pak mozes punit mobitel.

12 godina
offline
Re: Koji dashcam?

Pozdrav. Htio bi malu dash  kameru koja snima i noću. Naso sam garmin mini i kabel koji ide na plocu sa osiguracima. Oko 1000 km sve skupa. Sa baterijom i adapterom na upaljac ne zelim.
Ima netko drugu ideju?

https://www.svijet-medija.hr/art/kamera-garmin-dash-cam-mini-gps-za-snimanje-voznje/94440https://www.svijet-medija.hr/art/kabel-garmin-za-dash-cam-parking-mode/88208

 

https://www.svijet-medija.hr/art/kabel-garmin-za-dash-cam-parking-mode/88208

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 19:03 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji dashcam?

Taj garmin je navodno sranje. Ne sjećam se više koji su točno problemi, pogledaj recenzije na amazonu i yt rivjue. Pregrijavanja, loš softver i sl.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji dashcam?

Koristit mobitel kao dash cam samo u voznji da ili ne?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
x18x05x kaže...

Koristit mobitel kao dash cam samo u voznji da ili ne?

 Nisam baš siguran kako će se ponašati u ljeti kad će sunce udarati u njega cijelu vožnju. Kod dizajna kamere su mislili na ovo (bar se nadam :D )

Ako imaš koji viška, zašto ne. Postoje i aplikacije za ovo, znam da sam ih vidio.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
x18x05x kaže...

Koristit mobitel kao dash cam samo u voznji da ili ne?

 Ako ima dovoljno sirok "objektiv" moze ali generalno telefoni nemaju tako sirok ugao snimanja....

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...

Koristit mobitel kao dash cam samo u voznji da ili ne?

 Ako ima dovoljno sirok "objektiv" moze ali generalno telefoni nemaju tako sirok ugao snimanja....

 Imam viška Oppo Find X2 Pro. Znam da ima dobru kameru, sada dal dovoljno dobru za to, nebi znao.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...

Koristit mobitel kao dash cam samo u voznji da ili ne?

 Ako ima dovoljno sirok "objektiv" moze ali generalno telefoni nemaju tako sirok ugao snimanja....

 Imam viška Oppo Find X2 Pro. Znam da ima dobru kameru, sada dal dovoljno dobru za to, nebi znao.

 upalis kameru i stavis gdje je mislis drzati i vidis. Ako se ne vide znakovi i suprotna traka nemas svrhe stavljati....Moja ima 140 stepeni ugao snimanja ali meni djeluje da ima 170. na retrovizoru stoji ali se vidi komplet vjetrobransko staklo....

12 godina
offline
Re: Koji dashcam?

Da, malo sam proucavao. Pregrijava se u parking modu. Jos jedno pitanje neovisno o kojoj se kameri radi, sve se one uglavnom ustekavaju u 12V utor gdje je nekad bio upaljac. Kako mogu spojiti kameru direkt da mi taj utor ostane slobodan? Jer ne zelim gledati zice. Mogu li ju spojiti na napajanje od radija i slicno?

 

Kakva je ova Xiaomi Dash Cam Lite D08 70mai 1080p? Oko 500 kn kosta. To mi je prva a auto ne vredi puno pa tek toliko da ju imam .

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 17:20 (ivanm75).
13 godina
offline
Koji dashcam?

Trazi "dashcam hardwire kit". Jedna od opcija je fuse tap gdje bi dodao novi osigurac za kameru, tj. njeno napajanje. Druga opcija je uzimanje struje sa npr. upaljaca, samo trebas provjeriti ima li stalno napajanje ili samo kada auto radi.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji dashcam?

da, ima taj kit, košta 250 kn, ali nebih se s tim zamarao. s njom dođe 4 metra usb kabela za spojit na punjač od mobitela. ak je kamera generalno ok, a noćni mod ju muči, spojio bi ju na žicu od tog utikača za upaljač ali iznutra a ne vani da mi vire žice. valjda radi na 12 V ak je utikač na 12V, iako je sam USB na 5V

 

taj upaljač-punjač me radi kad se auto zaključa, uglavnom je u garaži pa bi to preskočio, našao sam ok video recenziju.. uzeo bi garmin mini 2 al nema ga kod nas za kupit, ili nisam našo.

 

 

edit, ima za 930 kn

 

https://www.ronis.hr/kamera-za-snimanje-voznje-garmin-dashcam-mini-2/420727/product/

 

Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 14:53 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji dashcam?

Ima li možda neko iskustvo vožnje kroz Austriju, smije li se imati dashcam ili ne?

 

Čim više čitam o tome na internetu, sve manje mi je jasno. Negdje piše smije, negdje piše ne smije.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji dashcam?
ivanm75 kaže...

da, ima taj kit, košta 250 kn, ali nebih se s tim zamarao. s njom dođe 4 metra usb kabela za spojit na punjač od mobitela. ak je kamera generalno ok, a noćni mod ju muči, spojio bi ju na žicu od tog utikača za upaljač ali iznutra a ne vani da mi vire žice. valjda radi na 12 V ak je utikač na 12V, iako je sam USB na 5V

 

taj upaljač-punjač me radi kad se auto zaključa, uglavnom je u garaži pa bi to preskočio, našao sam ok video recenziju.. uzeo bi garmin mini 2 al nema ga kod nas za kupit, ili nisam našo.

 

 

edit, ima za 930 kn

 

https://www.ronis.hr/kamera-za-snimanje-voznje-garmin-dashcam-mini-2/420727/product/

 

 Kamera sigurno radi na 5V i direktno spajanje bez spustanja napona ce unistiti kameru. Taj "utikač" sadrzi DC-DC konvertor kojega ne mozes zaobici. Sve druge potencijalne varijante nisu vrijedne rizika po kameru i ostatak auta, pogotovo za ~200kn

12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
dmanz kaže...

Ima li možda neko iskustvo vožnje kroz Austriju, smije li se imati dashcam ili ne?

 

Čim više čitam o tome na internetu, sve manje mi je jasno. Negdje piše smije, negdje piše ne smije.

 

 

 

https://www.oeamtc.at/thema/vorschriften-strafen/zulaessigkeit-von-dashcams-im-oesterreichischen-strassenverkehr-16180594 i prevedi na hrvatski.

 

12 godina
offline
Re: Koji dashcam?

kuzim, ali to može bilo koji i stariji auto punjač za mob, jer su svi sa 12-5V.

uz kameru dobijem 5 metara kabela i nebum kupoval još 5 metara, nije 200kn, nego skoro 300. a kamera je 600kn. al ok, kužim sad sa 12V na5V mora biti.

Galaxy S10e
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice