Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 538.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
tintin kaže...
Kupiti WD Red Plus ili Seagate IronWolf?

Koji god uzeo, ne možeš pogriješiti.

Friday kaže...
 Ali imajte na umu ako cete NAS drzati u prostoriji u kojoj boravite da bi buka mogla biti primjetna.

Sve ovisi kako je podešeno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 19:03 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Valentin17 kaže...
Friday kaže...
 Ali imajte na umu ako cete NAS drzati u prostoriji u kojoj boravite da bi buka mogla biti primjetna.

Sve ovisi kako je podešeno.

 

Kako to mislis?

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Friday kaže...
Valentin17 kaže...
Friday kaže...
 Ali imajte na umu ako cete NAS drzati u prostoriji u kojoj boravite da bi buka mogla biti primjetna.

Sve ovisi kako je podešeno.

 

Kako to mislis?

Možda vrijeme odlaska u sleep, scheduler za snapshote (ako ih ima) i sl.

Na aktulanim diskovima nisam vidio AAM (Automatic Acoustic Managament), pa je i dalje problem ako su glasni dok (manje) rade.

 

Još uvijek se znaju desiti razlike u serijama ... imam par Hitachi Ultrastar diskova i nisu svi jednako bučni, a Toshibini enterprise (MG04ACA600E) mi se čine ukupno tiši.

Vjerojatno na ukupni dojam utječe i sam NAS (ako se može konfigurirati i vent).

 

 

 

 

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mladen kaže...

Možda vrijeme odlaska u sleep, scheduler za snapshote (ako ih ima) i sl.

Na aktulanim diskovima nisam vidio AAM (Automatic Acoustic Managament), pa je i dalje problem ako su glasni dok (manje) rade.

 

Još uvijek se znaju desiti razlike u serijama ... imam par Hitachi Ultrastar diskova i nisu svi jednako bučni, a Toshibini enterprise (MG04ACA600E) mi se čine ukupno tiši.

Vjerojatno na ukupni dojam utječe i sam NAS (ako se može konfigurirati i vent).

 

 

Ma nema sleep, diskovi se vrte 24/7. Sleep ih moze samo ubiti. Uostalom, stroj je izmedju ostalog i torrent masina pa nema ni kada otici u sleep.

Ventilatori su Noctua tako da nije do ventilatora. Nije NAS glasan nego diskovi. Izuzetno glasni. Godinama sam imao WD Red diskove koji su prakticki potpuno necujni. Ovo je nesto sasvim drugo. Sad sam se vec naviknuo ali kad se RAID kreirao (2 puta po nekih 48 sati) imao sam osjecaj kao da sam na bausteli.

 

 

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Friday kaže...
Mladen kaže...

Možda vrijeme odlaska u sleep, scheduler za snapshote (ako ih ima) i sl.

Na aktulanim diskovima nisam vidio AAM (Automatic Acoustic Managament), pa je i dalje problem ako su glasni dok (manje) rade.

 

Još uvijek se znaju desiti razlike u serijama ... imam par Hitachi Ultrastar diskova i nisu svi jednako bučni, a Toshibini enterprise (MG04ACA600E) mi se čine ukupno tiši.

Vjerojatno na ukupni dojam utječe i sam NAS (ako se može konfigurirati i vent).

 

 

Ma nema sleep, diskovi se vrte 24/7. Sleep ih moze samo ubiti. Uostalom, stroj je izmedju ostalog i torrent masina pa nema ni kada otici u sleep.

Ventilatori su Noctua tako da nije do ventilatora. Nije NAS glasan nego diskovi. Izuzetno glasni. Godinama sam imao WD Red diskove koji su prakticki potpuno necujni. Ovo je nesto sasvim drugo. Sad sam se vec naviknuo ali kad se RAID kreirao (2 puta po nekih 48 sati) imao sam osjecaj kao da sam na bausteli.

 

 

Enteprise klasi buka vjerojatno i nije prioritet.

Meni su se Red (4TB) isto pokazali ok, i sve donedavno sam imao perfect score, ali onda je jedan odlučio uzgajat bad sectore :)

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mladen kaže...

Enteprise klasi buka vjerojatno i nije prioritet.

Meni su se Red (4TB) isto pokazali ok, i sve donedavno sam imao perfect score, ali onda je jedan odlučio uzgajat bad sectore :)

 

 

Ma svjestan sam toga i nije mi zao. Sad sam se navikao vec. Planiram si kupiti rack pa potrpati sve unutra, bit ce podnosljivije. Meni je prvi odabit bio WD Red ali kad sam vidio cijene odmah sam se ohladio. S ovime sam izuzetno zadovoljan jer su diskovi bas zvijeri i nadam se da ce potrajati

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Može preporuka prijenosnog hard diska. Treba mi za gledanje 4k filmova, serija na tvu. Može terabajt ili dva. Znači da brzo radi prijenos filmova s kompa na disk, a poslije da uredno vrti to sve na tvu. Isto tako ako može neki s  mrvicu dužim kablom, pošto je usb utor na tvu visoko. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
mmafan kaže...

Može preporuka prijenosnog hard diska. Treba mi za gledanje 4k filmova, serija na tvu. Može terabajt ili dva. Znači da brzo radi prijenos filmova s kompa na disk, a poslije da uredno vrti to sve na tvu. Isto tako ako može neki s  mrvicu dužim kablom, pošto je usb utor na tvu visoko. Hvala

Ne ovisi sve što tražiš samo o prijenosnom disku, npr. loš USB na kompu ili TVu može raditi probleme sa brzinom, zbog nedovoljnog napona ga neće moći ni pokrenuti ili će se povremeno "izgubiti" kao da si ga odspojio.

Generalno, ako je USB na obje strane ispravan (poželjno i 3.0) ne bi trebalo biti problema pa tako ni neke posebne preporuke, sve se svodi na omjer cijene, kapacitete i duljine garancije (best-buy su 2 ili 4TB). Osim uobičajenih 2.5" fizičke dimenzije imaš i 3.5" ali kod njih osim veće fizičke veličine imaš i dodatno napajanje). Proizvođači kao AData, Transcend, Verbatim koriste Seagateove ili WD diskove, tako da ni tu nema neke bitne razlike.

USB 3.0 baš i ne voli duge kablove pa su rijetki modeli sa dužim od 50 cm. Za veće duljine će ti onda trebati USB hub ili dobar produžni jer nažalost nisu svi isti, na nekima jednostavno "puca" veza.

 

Da ne duljim, meni su se dobri pokazali Transcendovi StoreJet osd 2 i 4TB, robusno gumirano kućište a sviđa mi se i to što u njih stavljaju normalne diskove sa standardnim SATA konektorima za razliku od diskova bez, odnosno sa direktno zalemljenim USBom na disk.

 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mladen kaže...
mmafan kaže...

Može preporuka prijenosnog hard diska. Treba mi za gledanje 4k filmova, serija na tvu. Može terabajt ili dva. Znači da brzo radi prijenos filmova s kompa na disk, a poslije da uredno vrti to sve na tvu. Isto tako ako može neki s  mrvicu dužim kablom, pošto je usb utor na tvu visoko. Hvala

Ne ovisi sve što tražiš samo o prijenosnom disku, npr. loš USB na kompu ili TVu može raditi probleme sa brzinom, zbog nedovoljnog napona ga neće moći ni pokrenuti ili će se povremeno "izgubiti" kao da si ga odspojio.

Generalno, ako je USB na obje strane ispravan (poželjno i 3.0) ne bi trebalo biti problema pa tako ni neke posebne preporuke, sve se svodi na omjer cijene, kapacitete i duljine garancije (best-buy su 2 ili 4TB). Osim uobičajenih 2.5" fizičke dimenzije imaš i 3.5" ali kod njih osim veće fizičke veličine imaš i dodatno napajanje). Proizvođači kao AData, Transcend, Verbatim koriste Seagateove ili WD diskove, tako da ni tu nema neke bitne razlike.

USB 3.0 baš i ne voli duge kablove pa su rijetki modeli sa dužim od 50 cm. Za veće duljine će ti onda trebati USB hub ili dobar produžni jer nažalost nisu svi isti, na nekima jednostavno "puca" veza.

 

Da ne duljim, meni su se dobri pokazali Transcendovi StoreJet osd 2 i 4TB, robusno gumirano kućište a sviđa mi se i to što u njih stavljaju normalne diskove sa standardnim SATA konektorima za razliku od diskova bez, odnosno sa direktno zalemljenim USBom na disk.

 

 

Hvala kolega.

 

Ovaj ću onda uzeti, na taj si mislio?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Pohrana-podataka/Externi-hard-disk/Vanjski-tvrdi-disk-Transcend-StoreJet-25H3B-2TB/p/EK000267855

16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Da, ima ih u 1, 2 i 4TB verzijama, ljubičasti ili plavi ako je bitno :)

Ali ništa posebno u odnosu na druge, provjeri na nabava.net i ostale.

 

12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Bok ekipa.

 

Trebam dobar disk koji nece biti u kompu, znaci za backup, brzina i nez sto mi nije bitno, bitna mi je sto veca sigurnost odnosno trajnost...

 

Pa nez jel bolje uzeti neki eksterni 2.5 ili 3.5 interni pa u neko kuciste?

 

Jesu 2.5 eksterni dosta povjerljivi po tom pitanju, znaci backup bitnih fotografija i videa...?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Chriss kaže...

Bok ekipa.

 

Trebam dobar disk koji nece biti u kompu, znaci za backup, brzina i nez sto mi nije bitno, bitna mi je sto veca sigurnost odnosno trajnost...

 

Pa nez jel bolje uzeti neki eksterni 2.5 ili 3.5 interni pa u neko kuciste?

 

Jesu 2.5 eksterni dosta povjerljivi po tom pitanju, znaci backup bitnih fotografija i videa...?

 

Idealnog nema, ali isto tako u zadnje vrijeme nije bilo ni nekih posebno loših serija tako da nema puno filozofije, omjer cijena/kapacitet/garancija.

2.5 ili 3.5", svejedno, isti je princip rada, oba možeš složiti i sam. 2.5" su skuplji po kapacitetu ali i praktičniji zbog dimenzija i jer ne trebaju dodatno napajanje (3.5" imaju posebno, kao "ciglica" kod laptopa).

Gotovi su često jeftiniji ali imaju i minus ako su u njima posebne izvedbe diskova bez standardnih SATA konektora (često kod 2.5" modela, posebna verzija USBa direktno vezana na disk) pa ako se nešto ošteti na kućištu (elektronika ili konektori) ne možeš takav disk jednostavno prebaciti u drugo kućište ili spojiti u komp kao interni i bar izvući podatke.

 

Za važne podatke puno je korisnije uzeti dva, različite modele, pa imaš puno veće šanse da sve bude ok i na duže staze. 

Nisu baš svi podaci ni jednako bitni pa za neke stvarno bitne stvari možeš koristiti i optičke M-Disc medije. Da, jesu spori, davež, zastarjela tehnologija itd. ali su isto tako i potpuno različiti od hard diskova ili SSDa, posebno M-Disc mediji (DVD ili BluRay) jer imaju potpuno suhi mineralni sloj a ne uobičajene slojeve osjetljive na UV zračenje i vlagu.

 

12 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mladen kaže...
Chriss kaže...

Bok ekipa.

 

Trebam dobar disk koji nece biti u kompu, znaci za backup, brzina i nez sto mi nije bitno, bitna mi je sto veca sigurnost odnosno trajnost...

 

Pa nez jel bolje uzeti neki eksterni 2.5 ili 3.5 interni pa u neko kuciste?

 

Jesu 2.5 eksterni dosta povjerljivi po tom pitanju, znaci backup bitnih fotografija i videa...?

 

Idealnog nema, ali isto tako u zadnje vrijeme nije bilo ni nekih posebno loših serija tako da nema puno filozofije, omjer cijena/kapacitet/garancija.

2.5 ili 3.5", svejedno, isti je princip rada, oba možeš složiti i sam. 2.5" su skuplji po kapacitetu ali i praktičniji zbog dimenzija i jer ne trebaju dodatno napajanje (3.5" imaju posebno, kao "ciglica" kod laptopa).

Gotovi su često jeftiniji ali imaju i minus ako su u njima posebne izvedbe diskova bez standardnih SATA konektora (često kod 2.5" modela, posebna verzija USBa direktno vezana na disk) pa ako se nešto ošteti na kućištu (elektronika ili konektori) ne možeš takav disk jednostavno prebaciti u drugo kućište ili spojiti u komp kao interni i bar izvući podatke.

 

Za važne podatke puno je korisnije uzeti dva, različite modele, pa imaš puno veće šanse da sve bude ok i na duže staze. 

Nisu baš svi podaci ni jednako bitni pa za neke stvarno bitne stvari možeš koristiti i optičke M-Disc medije. Da, jesu spori, davež, zastarjela tehnologija itd. ali su isto tako i potpuno različiti od hard diskova ili SSDa, posebno M-Disc mediji (DVD ili BluRay) jer imaju potpuno suhi mineralni sloj a ne uobičajene slojeve osjetljive na UV zračenje i vlagu.

 

 

Nekakva tvoja preporuka za gotovi eksterni 2.5? :)

Pogotovo radi sata konektora.

 

I preporuka kucista za 3.5?

 

A što se tiče DVD-ova i BluRay-eva, puno toga mi je bitno pa nez, puno bi to diskova bilo ... :)

 

Ali koliko znam, i njih vrijeme zna zeznuti kroz koju godinu.

 

 

P.S. Hvala na opširnom odgovoru ❤

16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Napisao sam, par postova gore, Transcend (unutra su WD-ovi, odnosno bar su bili kad sam nabavljao svoje) ili Verbatimovi Store&Go, unutra su Seagateovi standardni SATA diskovi.

Većina WD-ovih, Passport, MyBook ili kako se već sve zovu, ima te okljaštrene varijante, bez SATA konektora.

Te podatke nažalost proizvođači ne navode na svojim stranicama, vjerojatno da slobodno promijene modele/ dobavljača kad im odgovara (AData, Verbatim, Intenso, Transcend itd. koriste WD ili Seagateove diskove) a i da spriječe tzv. "shuking", čerupanje ext. diskova koji su često jeftiniji nego standardni interni (poltika).

Potraži po forumima ili YT videima koji diskovi su u kojem modelu, po oznaci se obično može zaključiti da li je neki standardni ili neki posebni kojega ni nema na službenom webu, odnosno nije predviđen za slobodnu prodaju.

Npr. davno još dok je WD imao Green seriju 3.5" diskova naletio sam na par komada iz serije koja službeno ne postoji, odnosno to su bili modeli za video-recordere.

 

14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Imam QNAP TS-420 i u njemu WD red HDD-ove, sad bih napravio upgrade sa SSD-ovima.

Zanima me dali je moguće ubaciti SSD-ove u ovaj nas i dali bi to funkcioniralo s obzirom na SATA II priključak.

Razmišljam uzeti WD SA500 od 2TB (dva komada).

Dali idu oni u ovaj NAS ili trebam neke druge diskove i dali je pametno ubacivati SSD-ove u nas uređaj.

Lp

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Da, u tom kontekstu se ponaša potpuno jednako kao i mehanički disk. Na ladicama imaš rupe i za 2.5" diskove.

Jedino što nećeš dobiti veliku brzinu, odnosno ako NAS i uspije zasititi 1Gbit LAN (teoretski 125 MB/s) to je realno ~100 MB/s, ali trebao bi dobiti bar bolji odziv kod malih fileova (access time).

Eventualno da "trunkaš" oba LANa za 2Gbit ali onda ti trebaju i 2 mrežne na PCu i "pametni" switch koji to podržava.

Čini mi se malo overkill jer TS-420 je odavno EOL, ima samo 512MB RAMa, nije proširiv, a nema ni upgradea na OS 5.0, ali ako ništa drugo, bar ćeš imati tišinu :).

 

Baš sam se nedavno igrao malo sa 10Gbit mrežom (QNAP 531X) i tamo to ima smisla, npr. 2 SATA SSDa u RAID0 kao cache/radni disk povuku 700-800 MB/s.

SSDovi su bili jeftini Kingston i Patriot pa su možda oni problem iako su direktno na PCu imali bolje performanse pa je moguće i da CPU i SATA kontroler nisu na visini zadatka, ipak je to "mali", SOHO NAS.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

 

Puno podataka za mene, ako sam dobro shvatio moj Qnap je poprilično zastario.

Jel može nekakva preporuka NAS uređaja i SSD diskova za mali ured (4 kompa) - mislim da su je dovoljno 2TB prostora.

Unaprijed hvala!!!

 

16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Da, dobro si shvatio, ali to ne mora značiti i da je loš za tvoje potrebe. Usput, TS-420 ima SATA-III priključke (teoretski 600MB/s) iako to na kraju nije ni toliko bitno jer mehanički diskovi ne mogu do kraja iskoristiti ni SATA-II (300 MB/s).

 

Moja poanta je bila da je SSD overkill za taj NAS odnosno da su dovoljni i mehanički diskovi koji su puno jeftiniji. Nisi napisao trenutnu situaciju, koji su diskovi unutra i kakav je način korištenja, pa je teško dati i konkretniji savjet.

Npr. ako su to mali dokumenti ili samo backup onda brzina nije presudna.

 

Što se tiče prostora, najbolje snimiti trenutno stanje, koliko je sada diskova u njemu, u kojoj konfiguraciji i koliko je zauzeto pa prema tome odabrati i nove diskove. Trenutno je najbolji omjer cijena/kapacitet 4TB.

Dobra kombinacija su 3 diska u RAID5, odnosno imaš ukupni kapacitet od 2 ali zato se bilo koji od ta 3 može pokvaritit a da ne izgubiš podatke. Još bolja kombinacija je sa 4, pa je 4. tzv. spare disk koji u slučaju kvara automatski uskače.

 

Iako su i obični, "dekstop" diskovi ok (WD Blue, Seagate Barracude, Toshiba P300/X300), bolje neki od NAS modela, WD Red Plus/Pro, Seagate IronWolf/Pro ili Toshiba N300.

 

12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

OFF TOPIC!

https://blog.westerndigital.com/optinand/

https://www.tomshardware.com/uk/news/20tb-hdd-production-ramping-mach2-gaining-adoption

hoće li ove tehnologije brzo ugledati svjetlo dana, da znam

hoću li kupovati hdd za black friday??

Zapikirao sam novi WD 10TB black!!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Teško da će biti velikih diskova na BF, kao ni općenito bilo čega za čim je velika potražnja.

Chia "rudarenje" nije uzelo maha kao neke druge crypto valute (nestašica i cijene grafičkih) ali diskovi veći od 4TB su i dalje osjetno skuplji nego prije a nema ni "prirodnog" pada cijena rastom kapaciteta kao nekad.

 

 

12 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mladen kaže...
mmafan kaže...

Može preporuka prijenosnog hard diska. Treba mi za gledanje 4k filmova, serija na tvu. Može terabajt ili dva. Znači da brzo radi prijenos filmova s kompa na disk, a poslije da uredno vrti to sve na tvu. Isto tako ako može neki s  mrvicu dužim kablom, pošto je usb utor na tvu visoko. Hvala

Ne ovisi sve što tražiš samo o prijenosnom disku, npr. loš USB na kompu ili TVu može raditi probleme sa brzinom, zbog nedovoljnog napona ga neće moći ni pokrenuti ili će se povremeno "izgubiti" kao da si ga odspojio.

Generalno, ako je USB na obje strane ispravan (poželjno i 3.0) ne bi trebalo biti problema pa tako ni neke posebne preporuke, sve se svodi na omjer cijene, kapacitete i duljine garancije (best-buy su 2 ili 4TB). Osim uobičajenih 2.5" fizičke dimenzije imaš i 3.5" ali kod njih osim veće fizičke veličine imaš i dodatno napajanje). Proizvođači kao AData, Transcend, Verbatim koriste Seagateove ili WD diskove, tako da ni tu nema neke bitne razlike.

USB 3.0 baš i ne voli duge kablove pa su rijetki modeli sa dužim od 50 cm. Za veće duljine će ti onda trebati USB hub ili dobar produžni jer nažalost nisu svi isti, na nekima jednostavno "puca" veza.

 

Da ne duljim, meni su se dobri pokazali Transcendovi StoreJet osd 2 i 4TB, robusno gumirano kućište a sviđa mi se i to što u njih stavljaju normalne diskove sa standardnim SATA konektorima za razliku od diskova bez, odnosno sa direktno zalemljenim USBom na disk.

 

 

Ništa, Transcend mi je super, imam jednog već nez koliko godina...(StoreJet ljubistači)...

 

Valjda će za crni petak biti neke dobre akcije.

 

Hvala puno na savjetima!

14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Malo ću biti oft, ali pitanje mi ne zvuči dovoljno ozbiljno da otvaram novi topic i zatrpavam forum. Naime, zanima me da li šteti diskovima ovo stalno gašenje/paljenje. Ako je hdd idle xx minuta on ga ugasi i kada mu se opet pristupi on ga upali. Inače mi je ova opcija bila ugašena jer mislim da je manja šteta po disk ako konstantno radi nego da ga ovako gasi/pali po potrebi, a kako sam sinoć reinstalirao sistem to je po defaultu upaljeno pa se sada mislim da li je bolje da ga ugasim ili da stoji ovako budući da koristim torrente pa se svako pola sata/sat gase i pale diskovi, te sam zbog toga došao na ideju da pitam prije nego isključim tu opciju.
Unaprijed hvala.
Ipak sam ja to ugasio, nebi mi disk izdržao preko 75k sati da se gasio/palio svako pola sata-sat.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 23:08 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Moje razmišljanje, možda je bolje da se gasi:

 

1. ako će se gasiti, onda će sigurno biti više vremena kad je ugašen nego upaljen, a pošto je ovo mehanički disk, konstantan rad ipak troši dijelove.

2. jesi siguran da će se paliti i gasiti svakih pola sata? Ja obično ili cijelo vrijeme radim s jednim diskom, ali ga cijeli dan uopće ne dotaknem

 

 

Ali ako baš radiš nešto specifično gdje ti treba taj disk svakih x minuta... da, onda bi trebalo pronaći kakvo tehničko objašnjenje tvog slučaja.. a Google sigurno zna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Gore sam napisao zašto se pale svako pola sata-sat(vjerovatno se pale i ranije). Imam stotine aktivnih torrenata, na svim su diskovima, i nek je samo jedan aktivan odmah će se upaliti disk, a to često zna biti upload 2-3KB/s jer ima dosta seedera, ali će se opet upaliti zbog toga.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 10:21 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Haker_x kaže...

Gore sam napisao zašto se pale svako pola sata-sat(vjerovatno se pale i ranije). Imam stotine aktivnih torrenata, na svim su diskovima, i nek je samo jedan aktivan odmah će se upaliti disk, a to često zna biti upload 2-3KB/s jer ima dosta seedera, ali će se opet upaliti zbog toga.

 Vidim! Promaklo mi, sorry.

Da, baš je specifična situacija. Ja bi na tvom mjestu pitao Google, možda ima kakav stručni tekst o tome, ili nekakvo testiranje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Haker_x kaže...

Gore sam napisao zašto se pale svako pola sata-sat(vjerovatno se pale i ranije). Imam stotine aktivnih torrenata, na svim su diskovima, i nek je samo jedan aktivan odmah će se upaliti disk, a to često zna biti upload 2-3KB/s jer ima dosta seedera, ali će se opet upaliti zbog toga.

Nema tu razmišljanja, isključi si to gašenje svakako. Bolje je da rade u kontinuitetu nego da ih se pali gasi svako malo.

Prilažem dvije slike da ne bi ispalo da pričam bezveze, ovo na slici su Toshiba P300 1 TB diskovi koje većina ljudi koristi.

ps. isprike zbog kasnoga odgovora, možda posluži nekom drugom.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2021 16:10 (Valentin17).
5 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

WD Blue se ugasio nakon 9 godina teškog rada. Koristio sam ga za analizu podataka, pisanje dokumenata, ažuriranje novih podataka.  Sad na kraju ovaj što sam imao bio je dosta vruć i glasan. Pretpostavljam zbog tih dugih godina rada.

Što da uzem sljedeće WD Blue, Toshiba ili Seagate? Treba mi brz i pouzdan.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Osobno imam dvije Toshibe p300 2tb, i ako želiš tišinu zaobiđi Toshibu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
srco1978 kaže...

Osobno imam dvije Toshibe p300 2tb, i ako želiš tišinu zaobiđi Toshibu.

 Zadnje 3 godine ovaj WD Blue se pretvorio u zujalicu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 12:31 (soulwire).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice