Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji SSD?

Ima neke razlike ili je nebitno uzemem bilo koji?

 

SSD 480GB Patriot Burst

 

Adata SSD 480GB

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Adata je qlc nand sa dram less kontrolerom sto je shit. Patriot je bolji.

8 godina
offline
Re: Koji SSD?



Teški apsurd. Ovo se može o kingstonu progutati što je rekao, no lik na kraju videa preporučuje patriot burst... Eno kod mene 2 mrtva na polici.

A400 je usporio, to je normalno kad se napuni na 100% i tada se još oštećuje. Svako upućen u ssdove će ostaviti neku cifru, cca 20gb da ga ne zaguši, može mu proći sve osim preporuke za patriot 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 10:39 (petarjukic).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
petarjukic kaže...



Teški apsurd. Ovo se može o kingstonu progutati što je rekao, no lik na kraju videa preporučuje patriot burst... Eno kod mene 2 mrtva na polici.

A400 je usporio, to je normalno kad se napuni na 100% i tada se još oštećuje. Svako upućen u ssdove će ostaviti neku cifru, cca 20gb da ga ne zaguši, može mu proći sve osim preporuke za patriot 

 

Patriot nebi uzeo da ga dijele u pola cijene, pogotovo ove burstove, sparkove, blastova i ostalo smeće.

Jedan A400 240GB radi kao urica već godinama kod cure u laptopu, jedan A400 ja koristim na računalo uglavnom mi stoje igre sa steama na njemu i ništa više, bratić ima 480gb varijantu isto u laptopu već nekih barem 1.5god kao main disk svi rade bez problema.

 

8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ista stvar, nema šanse da ga uzmem. I ja imam a400 240gb, uvijek oko 150gb puno, nikakvih problema

Najgore što su mu ljudi povjerovali pa će se opeći dobro
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 14:23 (petarjukic).
14 godina
offline
Koji SSD?

Molim preporuku za dobar SSD ili m2 500gb. Na njemu će biti instalirane igre i windows.

 

 

Cijena do 650,00-700,00 kn. Po mogućnosti sa 5 godina garancije. Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 19:04 (Džekson).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Kod mene je A400 poslije mjesec dana usporio strasno, popunjen 54%.
Jel ima jos neko ovakav problem sa A400.

Jel ovo istina, sto ovaj prica.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 20:41 (xfire975).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Bok, zanima me isplati li se uzimat ssd konkretno što sam zaključio iz prijašnjih postova crucial mx500 500GB za stariju konfu, socket 775 sata 2 ili postoji možda isplativija alternativa s obzirom na sata 2? služio bi kao system disk i za pokoju igru.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Možda kakvu pci-e na sata 3.0 karticu, mislim da bi onda preko pci-e 2.0 porta mogao izvući punu brzinu
Inače može se bez problema mx 500 koristit na sata 2 portu s tim da ćeš imati upola manju brzinu
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

razliku izmedu brzina nekog jeftinijeg i vogoa neces vidjeti jer nemas sata3, ali mx500 je kvalitetan disk sa 60mj gare tako da ako imas para go for it.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
BalkanUSrcu kaže...
Možda kakvu pci-e na sata 3.0 karticu, mislim da bi onda preko pci-e 2.0 porta mogao izvući punu brzinu
Inače može se bez problema mx 500 koristit na sata 2 portu s tim da ćeš imati upola manju brzinu

 Ma to se najčešće ne isplati, jer ogromna većina u svakodnevnom korištenju neće vidjet jasnu razliku između sata 2, 3 i pciex brzina.

15 godina
offline
Koji SSD?

moze li preporuka nekog m.2 ssd-a do nekih 150maraka? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji SSD?

Adata SX8200 Pro 512GB

Adata SX6000 Pro 512GB

Transcend MTE220S 512GB

 

15 godina
offline
Koji SSD?

od ova 2 ssd-a koji je bolje uzeti? SSD Kingston 250GB SSD A2000 ili GIGABYTE M.2 PCIe SSD 256GB

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav svima. Uzeo bih dva ssd-a od 250GB da osvježim laptope jer me ubija njihova sporost pored dva kompa u koje sam ubacio ssd-ove. Jedan laptop je Lenovo G50-30 a drugi Lenovo G710. Koji bi bio best buy? G50-30 se koristi za Youtube, gledanje serija preko neta, surfanje, neka slabija igrica i office a G710 za surfanje, spremanje ponekog videa sa YT-ba, ništa zahtjevno. Hvala svima na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
DangerousB kaže...

od ova 2 ssd-a koji je bolje uzeti? SSD Kingston 250GB SSD A2000 ili GIGABYTE M.2 PCIe SSD 256GB

 Oba su TLC ali koliko vidim Kingston ima bolji kontroler.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
kekec01 kaže...

Pozdrav svima. Uzeo bih dva ssd-a od 250GB da osvježim laptope jer me ubija njihova sporost pored dva kompa u koje sam ubacio ssd-ove. Jedan laptop je Lenovo G50-30 a drugi Lenovo G710. Koji bi bio best buy? G50-30 se koristi za Youtube, gledanje serija preko neta, surfanje, neka slabija igrica i office a G710 za surfanje, spremanje ponekog videa sa YT-ba, ništa zahtjevno. Hvala svima na odgovorima.

 Uzmi kingston a400, mislim da je to sasvim dovoljan ssd za laptope. Ugradio par komada i nitko do sada nije imao probleme sa njima. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Kakav je Silicon Power a55 240 Gb (slc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Odlican ssd za tu cijenu, ako se ne varam bolji i od samsunga 970 evo i pro, jedino pro ima veci endurance, ima par forumasa tu na forumu taj ssd pa najbolje pitati iz prve ruke o perfomansama

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji SSD?
Jedan od najboljih i najisplativijih nvme trenutno. Ne preporucuje se bzvz na zadnjih 5 ili kolko vec stranica.
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Samsungovi su debelo precijenjeni, daleko od toga da ne spadaju u sam vrh ponude, no vrijedi li to 500+ kn više od konkurenata?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji SSD?

Naravno da ne vrijedi vise. Ne znam postavljas li retoricka pitanja ili ne. Ne znam kako ce ti dojmovi pomoc, brojke su jako dobre na sx8200 pro o cemu govori hrpa recenzija, real time testova itd. Kaj se Buga tice mozes pogledat zadnju stranicu ovdje: https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/top-hddssd-benchmark--bughr/82602.aspx?page=5&jumpto=5978754&sort=asc&view=flat

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Po meni jedino vrijedi nadoplate 970pro ipak ima MLC za profi workstation jel i one koji to mogu i trebaju iskoristit pored suludo dobrih sustained brzina ali po njemackim cijenama a ne ove nase rigoleto ponude, 970 evo je vec precijenjen to sigurno. 

 

Ako cete gledat samo po sebi vama je dovoljan i jedan a400 za casual piskaranje po forumu te loading igrica 

8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Koji od ovih bi bio najbolji: Adata 256gb ASX6000LNP-128GT-C ili Silicon Power a55 256gb ili crucial bx500 240gb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Kingston A400 120gb m2 ili Transcend MTS 820 120gb m2?

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 15:04 (Siky1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Koji SSD?

crucial bx500

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ne. Jedan je obicni SX8200, drugi je SX8200 Pro.

Druga ponuda je, ako nisu slucajno samo krivo napisali, puno bolja.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 21:31 (acmilan2).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice