Izbor tarife za mobitel

poruka: 37
|
čitano: 26.859
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

6000 jedinica za 100 kn?

 

U Telemachu neograničeni pozivi/SMS/MMS i 6 GB interneta 79 kn (82 kn uskoro zbog poskupljenja). Ako povežeš brojeve, cijena ide dolje do 69 kn, a može se dobit i jeftinije ako zatražiš ponudu prodajnog predstavnika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 6:47 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Tomato u tarifama ima 5G jel?

Danas bio u Osijeku, frendu de na iphoneu pojavio 5G, on je na A1, brzine nenormalne, a ja pokusao pretrazivati 5G i na tcomu i tomatu i nista osim 4G mi nije pronasao.
Nezmam sad kako to?
Dal sam trebao probat resetirat uredaj, ili iphone ima neki bolji prijem signala?
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 23:40 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Osim sto mi je signal stalno na 3G ili EDGE, i prije par dana sam presao sa bonbona na a1
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 0:37 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

Ja sam na Bonbonu od 9mj 2021 i za sad nemam problema sa signalom. Stalno mi je 4g.

Evo upravo slikano full 4g signal, lokacija Požega, Huawei p20 pro. VoLTE također normalno radi. 

11 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Kod mene to nije slucaj, umjesto da poboljsaju njima se na mom podrucju pogorsao signal da smo i ja i tata presli na tomato/A1. A sluzba kaze sve je u redu, e pa neka hvala vise
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

To je još uvijek aktualno? Jer dolje zadnja točka piše:

 

5.2. Promo ponuda Kombinacija

 

Putem svih HT i Iskon prodajnih kanala za nove bonbon korisnike pretplate bit će omogućena pogodnost u vidu povoljnije cijene bonbon paketa kombinacija, odnosno 75,00 kn s PDV za Veliku kombinaciju,  90,00 kn s PDV za Jako veliku kombinaciju te 120,00 kn s PDV za Jako jako veliku kombinaciju. Korisnik može koristiti pogodnost najviše 24 mjeseca od aktivacije pogodnosti ili do promjene usluge, odnosno isključenja.

mp3david kaže...
Osim sto mi je signal stalno na 3G ili EDGE, i prije par dana sam presao sa bonbona na a1

Bonbon je od HT-a i koriste njihov signal. Gdje HT ima signala, tu ima i Bonbon.

mp3david kaže...
Kod mene to nije slucaj, umjesto da poboljsaju njima se na mom podrucju pogorsao signal da smo i ja i tata presli na tomato/A1. A sluzba kaze sve je u redu, e pa neka hvala vise

Svatko ide onome tko mu ponudi jeftiniju uslugu i bolji signal. Nema smisla uzimati mrežu ako je na tvom području dostupan samo 2G signal dok je par mjesta dalje dostupan 4G.

 

Kakav ti je signal na A1?

11 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
A1, u blizoj okolici ima i 5G, ali u mom mjestu ga i dalje nema.
Ali kad vidim da a1 na neki nacin nadograduje mrezu,onda vidim da tu ima nekog pomkaka naspram tcoma koji se pogorsao,al totalno,prije sam imao vise 4g signala a sada se spaja uglavnom na 3G.
A ista stvar na isprobane 3 sim kartice i dva uredaja
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
12 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...

To je još uvijek aktualno? Jer dolje zadnja točka piše:

 

5.2. Promo ponuda Kombinacija

 

Putem svih HT i Iskon prodajnih kanala za nove bonbon korisnike pretplate bit će omogućena pogodnost u vidu povoljnije cijene bonbon paketa kombinacija, odnosno 75,00 kn s PDV za Veliku kombinaciju,  90,00 kn s PDV za Jako veliku kombinaciju te 120,00 kn s PDV za Jako jako veliku kombinaciju. Korisnik može koristiti pogodnost najviše 24 mjeseca od aktivacije pogodnosti ili do promjene usluge, odnosno isključenja.

 Nisam 100% siguran. Treba provjeriti sa SZK. 

Ja sam mamu prebacio sa simpe na Bonbon 31.05 i tad je bilo aktualno.

 

Jedini minus je to što Bonbon nema 5G. No meni to ni ne treba, 4G brzina mi je skroz uredu.

4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...

To je još uvijek aktualno? Jer dolje zadnja točka piše:

 

5.2. Promo ponuda Kombinacija

 

Putem svih HT i Iskon prodajnih kanala za nove bonbon korisnike pretplate bit će omogućena pogodnost u vidu povoljnije cijene bonbon paketa kombinacija, odnosno 75,00 kn s PDV za Veliku kombinaciju,  90,00 kn s PDV za Jako veliku kombinaciju te 120,00 kn s PDV za Jako jako veliku kombinaciju. Korisnik može koristiti pogodnost najviše 24 mjeseca od aktivacije pogodnosti ili do promjene usluge, odnosno isključenja.

 Nemoj citirati toliko poruka odjednom.

 

Ovo se mora provjeriti s Bonbonom. Doduše, stara ponuda još nije preseljena u stare i prošle ponude, pa možda još vrijedi.

14 godina
offline
Izbor tarife za mobitel

Na dnu tog cjenika stoji da je zadnja izmjena rađena 20.05., a ja sam 2.06. u Bonbon poslovnici prebacio jedan broj na Jako veliku kombinaciju za 70 kn. 

 

Plus, na ovoj promociji piše: 

"Putem svih HT i Iskon prodajnih kanala za nove bonbon korisnike pretplate bit će omogućena pogodnost u vidu povoljnije cijene bonbon paketa kombinacija, odnosno 75,00 kn s PDV za Veliku kombinaciju,  90,00 kn s PDV za Jako veliku kombinaciju te 120,00 kn s PDV za Jako jako veliku kombinaciju. Korisnik može koristiti pogodnost najviše 24 mjeseca od aktivacije pogodnosti ili do promjene usluge, odnosno isključenja."

 

Dok na onoj pod 4.9. stoji: "4.9. Ponuda kombinacije

Od 21.6.2021. novi korisnici bonbon pretplate mogu ostvariti ponudu Velika kombinacija za 55 kn (s PDV), Jako velika kombinacija za 70 kn (s PDV) te Jako jako velika kombinacija za 100 kn (s PDV). Korisnici koji ostvare ponudu mogu ju koristiti 24 mjeseca od dodjele."

 

 

Razlika bi valjda bila u tome kojim kanalima možeš aktivirati promociju.

 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Izbor tarife za mobitel

Bok,

trenutno sam na Tomato mreži već XY godina i za 100 kn imam 36 000 jedinica ali mi zanimljivo zvuči ova ponuda koju spominjete gore za Bonbon.

Imam neke probleme u zadnje vrijeme sa internetom i mrežom pa bi zamijenio malo.

Koja mreža je bolja, brža i ima veću pokrivenost? Mobitel mi ima 5G ali ga ne koristim jer mi nema neke razlike u brzini otvaranja stranica itd.

Iz Međimurja sam

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Stane256 kaže...

Koja mreža je bolja, brža i ima veću pokrivenost?

Iz Međimurja sam

 

 To možeš znati samo ti i nitko drugi jer si tamo na tom području.

 

Drži se onoga što ti radi. Da ne bi poslije krivio druge da su te navukli na drugu mrežu zbog par kuna manje, a ništa ti ne radi ili radi slabo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2022 14:59 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
zelenapaprika kaže...
Stane256 kaže...

Koja mreža je bolja, brža i ima veću pokrivenost?

Iz Međimurja sam

 

 To možeš znati samo ti i nitko drugi jer si tamo na tom području.

 

Drži se onoga što ti radi. Da ne bi poslije krivio druge da su te navukli na drugu mrežu zbog par kuna manje, a ništa ti ne radi ili radi slabo.

 

 

 Ma nije problem par kuna manje ili više, otkako sam kupio novi mobitel (Samsung S21) mi je lošiji signal, na poziv me se može iz većine slučajeva dobiti tek iz druge, mreža odjednom prestane raditi pa treba hvatat signal ili restartat mob, 5G nije ništa brži naočigled itd..

Ne znam dal je do mobitela ili do tomata.. Prije sam imao Iphone 8 i nikad problema sa netom

13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

HT, Bonbon — infrastruktura HT-a

Telemach — vlastita infrastruktura + HT

A1, Tomato — vlastita infrastruktura

 

Dakle, HT i Bonbon imaju najbolju pokrivenost (logično, HT je vlasnik Bonbona, pa koriste HT infrastrukturu).

Na drugom mjestu je Telemach jer osim svoje infrastrukture koriste onu od HT-a (gdje je slab Telemach signal ili ga nema, mobitel se automatski spaja na mrežu HT-a).

Treće mjesto ide A1 i Tomatu jer koriste samo vlastitu infrastrukturu. Tomato je u vlasništvu A1, pa je situacija kao i kod Bonbona, koriste infrastrukturu A1.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 9:08 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Stane256 kaže...

 Ma nije problem par kuna manje ili više, otkako sam kupio novi mobitel (Samsung S21) mi je lošiji signal, na poziv me se može iz većine slučajeva dobiti tek iz druge, mreža odjednom prestane raditi pa treba hvatat signal ili restartat mob, 5G nije ništa brži naočigled itd..

Ne znam dal je do mobitela ili do tomata.. Prije sam imao Iphone 8 i nikad problema sa netom

Jedan od jeftnijih načina da utvrdiš je li problem u tvojem mobitelu je da odeš na prvi kiosk i kupiš SIM karticu na bonove jedne ili dvije konkurentske mreže (HT-a i/ili Telemacha). Pa ćeš tako vrlo brzo utvrditi je li problem u mobitelu ili u mreži.


EDIT: a možeš koristiti i HAKOMetar plus, pa vidjeti kakvo je stanje mreže u tvojoj najbližoj okolici. Ljudi sami mjere stanje mreže putem mobilne aplikacije, a postoji i Web sučelje: https://hakometarplus.hakom.hr/home . Također, imaš i Ooklain Speedtest i njihovu kartu stanja mreže, pa i to možeš koristiti kako bi vidio stanje tamo gdje se trenutno nalaziš.

 

5G: još je u razvoju i bit će u punom zamahu tek za koju godinu kada se budu u punom kapacitetu koristile frekvencije koje su predviđene za 5G. Do tada vrijedi ovo: https://mob.hr/vjerovali-ili-ne-5g-uredaj-vam-jos-uvijek-realno-ne-treba/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 10:46 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...

HT, Bonbon — infrastruktura HT-a

Telemach — vlastita infrastruktura + HT

A1, Tomato — vlastita infrastruktura

 

Dakle, HT i Bonbon imaju najbolju pokrivenost(logično, HT je vlasnik Bonbona, pa koriste HT infrastrukturu).

Na drugom mjestu je Telemach jer osim svoje infrastrukture koriste onu od HT-a (gdje je slab Telemach signal ili ga nema, mobitel se automatski spaja na mrežu HT-a).

Treće mjesto ide A1 i Tomatu jer koriste samo vlastitu infrastrukturu. Tomato je u vlasništvu A1, pa je situacija kao i kod Bonbona, koriste infrastrukturu A1.

Tvoja netrpeljivost prema A1 je poznata jer si ju sam opisao u više poruka. Pa otuda i ova top lista ili rang.

 

Trebalo bi te obavezati da dokažeš napisano. Ne ovaj dio tko je kome vlasnik i tko koristi koju infrastrukturu nego za ovaj dio o pokrivenosti na nekoj mikrolokaciji. Da čitaš komentare živih ljudi npr. na profilima operatera na Facebooku, ne bi više pisao ovakve savjete.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 11:09 (zelenapaprika).
11 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Kod mene se spaja na 3G i signal svako malo puca.
Toliko o najboljoj pokrivenosti.
Rjesenja nemaju
Treba ih tuziti za lazno oglasavanje po tvu
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

HT, Bonbon — infrastruktura HT-a

Telemach — vlastita infrastruktura + HT

A1, Tomato — vlastita infrastruktura

 

Dakle, HT i Bonbon imaju najbolju pokrivenost(logično, HT je vlasnik Bonbona, pa koriste HT infrastrukturu).

Na drugom mjestu je Telemach jer osim svoje infrastrukture koriste onu od HT-a (gdje je slab Telemach signal ili ga nema, mobitel se automatski spaja na mrežu HT-a).

Treće mjesto ide A1 i Tomatu jer koriste samo vlastitu infrastrukturu. Tomato je u vlasništvu A1, pa je situacija kao i kod Bonbona, koriste infrastrukturu A1.

Tvoja netrpeljivost prema A1 je poznata jer si ju sam opisao u više poruka. Pa otuda i ova top lista ili rang.

 

Trebalo bi te obavezati da dokažeš napisano. Ne ovaj dio tko je kome vlasnik i tko koristi koju infrastrukturu nego za ovaj dio o pokrivenosti na nekoj mikrolokaciji. Da čitaš komentare živih ljudi npr. na profilima operatera na Facebooku, ne bi više pisao ovakve savjete.

Vjeruj mi, nema ovo nikakve veze s mojom netrpeljivosti s A1. Ovo što sam naveo su činjenice.

 

Kako znaš koji operater ima najbolju pokrivenost? Pa vrlo jednostavno, onaj koji koristi najviše baznih postaja. Nema šanse da jedan A1 ima više baznih postaja od HT-a koji je najveći operater u Hrvatskoj. Telemachu je išlo drugo mjesto isključivo zbog pomoći HT-a jer korištenjem njihove infrastrukture, dostupni su svugdje gdje i sam HT. Da ne koriste njihovu mrežu u djelovima gdje imaju slab signal, završili bi na trećem mjestu budući da imaju najmanji broj baznih postaja.

 

Čiste činjenice...

mp3david kaže...
Kod mene se spaja na 3G i signal svako malo puca.
Toliko o najboljoj pokrivenosti.
Rjesenja nemaju
Treba ih tuziti za lazno oglasavanje po tvu

O kojoj mreži govoriš? Da li je prije bilo signala? Ako je, a sada ga nema ili je slab, najvjerojatnije je bazna stanica u kvaru, pa treba prijavit problem (iako bi oni to sami trebali vidjet).

4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

HT, Bonbon — infrastruktura HT-a

Telemach — vlastita infrastruktura + HT

A1, Tomato — vlastita infrastruktura

 

Dakle, HT i Bonbon imaju najbolju pokrivenost(logično, HT je vlasnik Bonbona, pa koriste HT infrastrukturu).

Na drugom mjestu je Telemach jer osim svoje infrastrukture koriste onu od HT-a (gdje je slab Telemach signal ili ga nema, mobitel se automatski spaja na mrežu HT-a).

Treće mjesto ide A1 i Tomatu jer koriste samo vlastitu infrastrukturu. Tomato je u vlasništvu A1, pa je situacija kao i kod Bonbona, koriste infrastrukturu A1.

Tvoja netrpeljivost prema A1 je poznata jer si ju sam opisao u više poruka. Pa otuda i ova top lista ili rang.

 

Trebalo bi te obavezati da dokažeš napisano. Ne ovaj dio tko je kome vlasnik i tko koristi koju infrastrukturu nego za ovaj dio o pokrivenosti na nekoj mikrolokaciji. Da čitaš komentare živih ljudi npr. na profilima operatera na Facebooku, ne bi više pisao ovakve savjete.

Vjeruj mi, nema ovo nikakve veze s mojom netrpeljivosti s A1. Ovo što sam naveo su činjenice.

 

Kako znaš koji operater ima najbolju pokrivenost? Pa vrlo jednostavno, onaj koji koristi najviše baznih postaja. Nema šanse da jedan A1 ima više baznih postaja od HT-a koji je najveći operater u Hrvatskoj. Telemachu je išlo drugo mjesto isključivo zbog pomoći HT-a jer korištenjem njihove infrastrukture, dostupni su svugdje gdje i sam HT. Da ne koriste njihovu mrežu u djelovima gdje imaju slab signal, završili bi na trećem mjestu budući da imaju najmanji broj baznih postaja.

 

Čiste činjenice...

Pa daj konkretne brojeve baznih postaja. Kada si već upoznat sa sitaucijom dubinski, daj upoznaj i nas. Lol.

13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

Konkretne brojeve baznih postaja zna samo operater i ta se informacija ne otkriva. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 16:23 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

Marko , Telemach korisnici baš i nemaju neke koristi od ht infrastrukture.

Za pozive će se telemach korisnici u 99% koristiti telemach infrastrukturom , a za data promet će se u nedostatku telemach signala koristiti ht mreža no na najlošijim uvjetima tj 3G pa je to na granici uporabljivosti i to samo za nezahtjevne radnje. To su mi rekli i u Telemachu i u HT. Nazovi 08009000 i reci da si telemach korisnik te da ti se mob spaja samo na 3g pa ćeš iz prve ruke doznati zakaj je to tako...

Osim toga, softverski je podešeno da prioritete imaju matični korisnici pa će u slučaju preopterećenosti ht bazna otkačiti Telemach korisnike da bi dala prioritet ht korisnicima. Čak i među ht korisnicima postoji nejednakost, prednost će imati oni na pretplati i na skupljim tarifama , tj kolko para tolko muzike... Ali to su osnove kapitalizma tako da će samo hlebinci očekivati neku ravnopravnost, ferplej i sl ideale...
Bunker
13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
bunker kaže...

Marko , Telemach korisnici baš i nemaju neke koristi od ht infrastrukture.

Za pozive će se telemach korisnici u 99% koristiti telemach infrastrukturom , a za data promet će se u nedostatku telemach signala koristiti ht mreža no na najlošijim uvjetima tj 3G pa je to na granici uporabljivosti i to samo za nezahtjevne radnje. To su mi rekli i u Telemachu i u HT. Nazovi 08009000 i reci da si telemach korisnik te da ti se mob spaja samo na 3g pa ćeš iz prve ruke doznati zakaj je to tako...

Sve usluge Telemacha rade u nacionalnom roamingu; i pozivi i SMS i internet. Također, Telemach korisnicima dopušteno je spajanje na HT 4G mrežu; točnije, dopušteno je spajanje na sve tri generacije mreže, 2G/3G/4G. Samo 5G mreža nije dostupna kao dio nacionalnog roaminga jer su iz Telemacha rekli da planiraju dodatno pojačati kapacitet mreže i povećati pokrivenost, pa da za 5G nacionalni roaming neće biti potreban. Živi bili pa vidjeli...

 

Osobno sam u par navrata na HT 4G signalu izmjerio brzinu oko 150 Mb/s, što je i više nego dovoljno za surfanje i streamanje sadržaja. To je malo daleko od granice uporabljivosti. Ali sve ovisi o dostupnosti signala. No, ako ti je dostupan HT 4G, a nalaziš se izvan grada, možeš se spojiti na isti.

bunker kaže...
Osim toga, softverski je podešeno da prioritete imaju matični korisnici pa će u slučaju preopterećenosti ht bazna otkačiti Telemach korisnike da bi dala prioritet ht korisnicima. Čak i među ht korisnicima postoji nejednakost, prednost će imati oni na pretplati i na skupljim tarifama , tj kolko para tolko muzike... Ali to su osnove kapitalizma tako da će samo hlebinci očekivati neku ravnopravnost, ferplej i sl ideale...

Ovo nitko ni ne osporava. Logično je da će prioritet uvijek imati HT korisnici, čak i kada je bazna postaja zauzeta Bonbon korisnicima. No valja imati na umu da se nacionalni roaming koristi isključivo van gradova; dakle obično se tu radi o selima i mjestima s malim brojem stanovnika. Na takvim mjestima gotovo nikada nema gužve, pa nema ni rizika od preopterećenja same bazne postaje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 17:58 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...

Konkretne brojeve baznih postaja zna samo operater i ta se informacija ne otkriva. 

 

 


"Kako znaš koji operater ima najbolju pokrivenost? Pa vrlo jednostavno, onaj koji koristi najviše baznih postaja. Nema šanse da jedan A1 ima više baznih postaja od HT-a koji je najveći operater u Hrvatskoj."

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 12:51 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...

. No valja imati na umu da se nacionalni roaming koristi isključivo van gradova; dakle obično se tu radi o selima i mjestima s malim brojem stanovnika. Na takvim mjestima gotovo nikada nema gužve, pa nema ni rizika od preopterećenja same bazne postaje.

 

Imaš temu ovdje na forumu o 4G, 5G routerima, pa tamo pogledaj s čime se sve ljudi susreću u želji da mobitel koriste normalno (hint: dodatna vanjska antena, mapiranje ćelija mreže i forsiranje korištenja određene ćelije na koju se svi kvače...). Pa ih pitaj o nedostaku gužve i nedostatku rizika od preopterećenja bazne postaje.

 

Dakle, samo svrati u drugu temu na ovom istom forumu i pročitaj parsto poruka.

 

 

7 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

Marko , kada sam zadnji puta to pitao, oba operatera su rekla da u nacionalnom roamingu može samo 3g.
To je bilo cca prije možda i 2 godine.

E sad, obzirom da ti kažeš da si u takvim prilikama mogao koristiti 4g, onda su samo dva moguća rješenja: ili su operateri omogućili u međuvremenu 4g u nacionalnom roamingu ili je tvoja informacija netočna. Da bismo točno znali, jučer sam upitao oba operatera da se detaljno i točno izjasne o tome, a kako se radi o specifičnom upitu, szk su to proslijedili tehničkim službama pa kada i ako dobijem odgovor budem ga ovdje javno objavio ...

No sama ta činjenica da jedan operater koristi opremu i milost drugog operatera nedaje baš lijepi dojam o tom prvom operateru.... Možda sam staromodan, no sjećam se kako su me znali vozati kada sam koristio amisovu uslugu na žicama tcoma pa su se loptali ( srećom ne često ).... Nevolim situacije koje nekome omogućuju da izvrdava u beskraj neku odgovornost prema meni vadeći se na neku drugu tvrtku....
Bunker
13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
bunker kaže...

Marko , kada sam zadnji puta to pitao, oba operatera su rekla da u nacionalnom roamingu može samo 3g.
To je bilo cca prije možda i 2 godine.

E sad, obzirom da ti kažeš da si u takvim prilikama mogao koristiti 4g, onda su samo dva moguća rješenja: ili su operateri omogućili u međuvremenu 4g u nacionalnom roamingu ili je tvoja informacija netočna. Da bismo točno znali, jučer sam upitao oba operatera da se detaljno i točno izjasne o tome, a kako se radi o specifičnom upitu, szk su to proslijedili tehničkim službama pa kada i ako dobijem odgovor budem ga ovdje javno objavio ...

No sama ta činjenica da jedan operater koristi opremu i milost drugog operatera nedaje baš lijepi dojam o tom prvom operateru.... Možda sam staromodan, no sjećam se kako su me znali vozati kada sam koristio amisovu uslugu na žicama tcoma pa su se loptali ( srećom ne često ).... Nevolim situacije koje nekome omogućuju da izvrdava u beskraj neku odgovornost prema meni vadeći se na neku drugu tvrtku....

Tvoja poruka u staroj Tele2 temi:

 

 

Pokućni ne ide u nacionalni roaming preko 4G mreže, dok normalne, govorne usluge idu bez ikakvih problema.

bunker kaže...
No sama ta činjenica da jedan operater koristi opremu i milost drugog operatera nedaje baš lijepi dojam o tom prvom operateru.... Možda sam staromodan, no sjećam se kako su me znali vozati kada sam koristio amisovu uslugu na žicama tcoma pa su se loptali ( srećom ne često ).... Nevolim situacije koje nekome omogućuju da izvrdava u beskraj neku odgovornost prema meni vadeći se na neku drugu tvrtku....

Ako ćemo tako gledati, ni jedan operater koji pruža fiksne usluge preko bakrene parice ne ostavlja dobar dojam budući da se svi do jednog oslanjanju na infrastrukturu HT-a i njihove tehničare. Ne možemo imati dvostruke standarde. 🙂

 

Nacionalni roaming je normalna stvar, ne samo kod nas, nego i u drugim državama. Nacionalni roaming je, bar po meni, veliki plus jer u slučaju pada matične mreže, ista te automatski spaja na drugu i normalno možeš nastaviti koristiti usluge bez ikakvih poteškoća (jednom se čak dogodilo Tele2). Osim backupa kojeg bi svi trebali imati, povećava je pokrivenost same mreže; gdje nema Telemach signala, ima HT. Našao sam se i na mjestima gdje čak HT nije imao signala, ali je imao Tele2. Da sam korisnik HT-a ili A1, definitivno bih u tome trenutku bio bez usluge.

 

Google Fi u SAD-u radi na istom principu; koriste mrežu T-Mobilea i US Cellulara. Koristili su prije i mrežu Sprinta, ali je Sprint preuzeo T-Mobile. Tako da ne vidim ništa loše u nacionalnom roamingu, samo pozitivnu stranu jer omogućuje bolju pokrivenost. Korisniku je sasvim svejedno piše li mu na mobitelu Telemach ili HT HR | Telemach dokle god ima funkcionalnu uslugu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 14:51 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...
bunker kaže...

Marko , kada sam zadnji puta to pitao, oba operatera su rekla da u nacionalnom roamingu može samo 3g.
To je bilo cca prije možda i 2 godine.

E sad, obzirom da ti kažeš da si u takvim prilikama mogao koristiti 4g, onda su samo dva moguća rješenja: ili su operateri omogućili u međuvremenu 4g u nacionalnom roamingu ili je tvoja informacija netočna. Da bismo točno znali, jučer sam upitao oba operatera da se detaljno i točno izjasne o tome, a kako se radi o specifičnom upitu, szk su to proslijedili tehničkim službama pa kada i ako dobijem odgovor budem ga ovdje javno objavio ...

No sama ta činjenica da jedan operater koristi opremu i milost drugog operatera nedaje baš lijepi dojam o tom prvom operateru.... Možda sam staromodan, no sjećam se kako su me znali vozati kada sam koristio amisovu uslugu na žicama tcoma pa su se loptali ( srećom ne često ).... Nevolim situacije koje nekome omogućuju da izvrdava u beskraj neku odgovornost prema meni vadeći se na neku drugu tvrtku....

Tvoja poruka u staroj Tele2 temi:

 

 

Pokućni ne ide u nacionalni roaming preko 4G mreže, dok normalne, govorne usluge idu bez ikakvih problema.

bunker kaže...
No sama ta činjenica da jedan operater koristi opremu i milost drugog operatera nedaje baš lijepi dojam o tom prvom operateru.... Možda sam staromodan, no sjećam se kako su me znali vozati kada sam koristio amisovu uslugu na žicama tcoma pa su se loptali ( srećom ne često ).... Nevolim situacije koje nekome omogućuju da izvrdava u beskraj neku odgovornost prema meni vadeći se na neku drugu tvrtku....

Ako ćemo tako gledati, ni jedan operater koji pruža fiksne usluge preko bakrene parice ne ostavlja dobar dojam budući da se svi do jednog oslanjanju na infrastrukturu HT-a i njihove tehničare.

 

Nacionalni roaming je normalna stvar, ne samo kod nas, nego i u drugim državama. Nacionalni roaming je, bar po meni, veliki plus jer u slučaju pada matične mreže, ista te automatski spaja na drugu i normalno možeš nastaviti koristiti usluge bez ikakvih poteškoća (jednom se čak dogodilo Tele2). Osim backupa kojeg bi svi trebali imati, povećava je pokrivenost same mreže; gdje nema Telemach signala, ima HT. Našao sam se i na mjestima gdje čak HT nije imao signala, ali je imao Tele2. Da sam korisnik HT-a ili A1, definitivno bih u tome trenutku bio bez usluge.

 

Google Fi u SAD-u radi na istom principu; koriste mrežu T-Mobilea i US Cellulara. Koristili su prije i mrežu Sprinta, ali je Sprint preuzeo T-Mobile. Tako da ne vidim ništa loše u nacionalnom roamingu, samo pozitivnu stranu jer omogućuje bolju pokrivenost. Korisniku je sasvim svejedno piše li mu na mobitelu Telemach ili HT HR | Telemach dokle god ima funkcionalnu uslugu.

 Nacionalni roaming je znak nerazvijenosti vlastite mreže.

 

U slučajevima katastrofa kao što je bio potres u Zagrebu, mobilne mreže jedno vrijeme nisu radile, tako da je bilo svejedno na kojoj si mreži.

 

T-Mobile je kupio Sprint, a ne obratno.

 

 

7 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

Marko, kako rekoh, jučer sam baš zato i poslao upite da svi imamo ažurne i točne informacije. Čim dođu odgovori postavim ih ovde ili u neku temu koja tada bude aktuelna i bliska tematici...

Situacije kvarova koje ti opisuješ su rijetke i iznimka, tako da nisu baš usporedive sa svakodnevnim situacijama gdje će te ht bazna otpiliti jer si telemachov broj....

Znaš li koja tvrtka u hr postavlja i održava bazne stanice za sve operatere, ili si ti mišljenja da svi naši operateri imaju svoje timove i opremu za nešto takvoga ?
Bunker
13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
bunker kaže...
Situacije kvarova koje ti opisuješ su rijetke i iznimka, tako da nisu baš usporedive sa svakodnevnim situacijama gdje će te ht bazna otpiliti jer si telemachov broj....

Na Tele2 sam još od 2012. godine i apsolutno nikada, baš nikada mi se nije dogodilo da me bazna stanica HT-a odbila jer imam Tele2/Telemach broj. Također, nikada još nisam čuo da se to nekome dogodilo. Naravno, ne možeš se spojit na HT HR kada si u gradu jer je tu ipak prioritet Telemach mreža budući da je u gradovima jako razvijena.

bunker kaže...
Znaš li koja tvrtka u hr postavlja i održava bazne stanice za sve operatere, ili si ti mišljenja da svi naši operateri imaju svoje timove i opremu za nešto takvoga ?

Ne bavim se time, ali znam da sve te radove obavlja vanjski suradnik. Isto kao i postavljanje optike i slično...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice