Izbor tarife za mobitel

poruka: 37
|
čitano: 26.885
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...

Na Tele2 sam još od 2012. godine i apsolutno nikada, baš nikada mi se nije dogodilo da me bazna stanica HT-a odbila jer imam Tele2/Telemach broj.

 Kako znaš?

Ja to jednostavno nisam mogao znati dok u mobitelu nisam pogledao povijest spajanja na signal mreže (u nekom kraćem razdoblju), što je moj stari Huawei imao, pa sam lako saznao kada nisam bio spojen (crveno), kada je signal bio slab (narančasto - žuto), a kada je bio jak (zeleno). A to sam gledao iz znatiželje, jednom godišnje.

7 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

Marko , Marko, Crni Marko ..... 😀

Ti nisi nikada čuo da je netko u tele2 imao problema na nacionalnom roamingu, a tele2 szk i njihovi profili na društvenim mrežama obiluju svakodnevno pritužbama korisnika o lošem i neupotrebljivom internetu ..... Nije ti napamet palo da je određeni postotak tih problema sa korištenjem mobilnih podataka uzrokovan i ht ograničenjima za tele2 korisnike ??

Misliš da većina korisnika zna tehnički razaznati i analizirati koliko problema je imao na tele2 mreži a koliko dok je bio na ht mreži ?? Onak nabrzaka provedi test anketu i vidjet ćeš da 90% korisnika na ulici i tramvaju neznaju niti koji android im je u fonu a kamoli nekaj o šaltanju među mrežama i analizi uzroka problema....
Bunker
13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Na Tele2 sam još od 2012. godine i apsolutno nikada, baš nikada mi se nije dogodilo da me bazna stanica HT-a odbila jer imam Tele2/Telemach broj.

 Kako znaš?

Ja to jednostavno nisam mogao znati dok u mobitelu nisam pogledao povijest spajanja na signal mreže (u nekom kraćem razdoblju), što je moj stari Huawei imao, pa sam lako saznao kada nisam bio spojen (crveno), kada je signal bio slab (narančasto - žuto), a kada je bio jak (zeleno). A to sam gledao iz znatiželje, jednom godišnje.

Većinom sam na Telemach signalu, pa znam; ali i onda kada mi je pisalo HT HR | Telemach, nikada ne bih ostao kompletno bez signala, uvijek bi me mobitel prebacio dok je signal bio slab. Kako znam? Neprekidna internetska veza i jednom neprekidan poziv za vrijeme prijelaza s jednog signala na drugi.

 

Ne znam ima li koja aplikacija da bilježi razinu signala cijelo vrijeme, volio bih je isprobati...

bunker kaže...

Marko , Marko, Crni Marko ..... 😀

Ti nisi nikada čuo da je netko u tele2 imao problema na nacionalnom roamingu, a tele2 szk i njihovi profili na društvenim mrežama obiluju svakodnevno pritužbama korisnika o lošem i neupotrebljivom internetu ..... Nije ti napamet palo da je određeni postotak tih problema sa korištenjem mobilnih podataka uzrokovan i ht ograničenjima za tele2 korisnike ??

Čuo sam da su imali problema, čuo sam da su nestajali MB, pare s računa i slično. Čuo sam da su ljudima dolazili astronomski računi (i meni su). Nitko nije rekao da Tele2/Telemach nema problema. Ali za konkretnim problemima s nacionalnim roamingom još nisam čuo niti svjedočio.

 

Facebook i nije mjerilo koliko neki operater ima problema, zar ne? Odi na stranicu HT-a, Iskona, A1, Bonbona i pogledaj korisničke objave. Gotovo sve objave su negativne jer ljudi naprosto nemaju potrebe javljat se na iste ako nemaju nikakvih problema. Ovo je kao da pitaš operatere da izlistaju koliko je poziva danas imala služba za korisnike. Sasvim je logično da je neću zvati ako mi sve radi i nemam problema. Facebook je jedan od načina podrške korisnicima. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 17:35 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel

Marko , facebook profili nisu samo način podrške nego su i kanal komunikacije što je daleko šire , javiće im se osobe sa prijavom kvara no javiće se i brdo drugih koji trebaju neku cjenu, adresu poslovnice, bilo kakvi info....

Ja to godinama ponekad pogledam, i naravno da kod svih operatera ima pritužbi, no ono kaj možeš doživit kod telemacha je odavno za rubriku "vjerovali ili ne" .

Nekad, jako davno, sam imao tele2 broj, i manje više je bilo ok, a nedavno sam imao eontv jedan kraći period i u tom kratkom periodu sam doživio takve nebulozne da ih opće nema smisla prepričavati ... Već sam spominjao te nebulozne, no i tada si ti to proglasio tričarijama i sitnicama iako se radilo o prikazu stanja računa, nemogućnosti aktiviranja usluge na drugi tv i sl.... Na dobar dio upita nisam do dan danas dobio od njih nikakav odgovor osim one boot generičke poruke da će se uskoro javiti... Takvog operatera možeš preporučiti samo neprijatelju 😂
Bunker
4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Na Tele2 sam još od 2012. godine i apsolutno nikada, baš nikada mi se nije dogodilo da me bazna stanica HT-a odbila jer imam Tele2/Telemach broj.

 Kako znaš?

Ja to jednostavno nisam mogao znati dok u mobitelu nisam pogledao povijest spajanja na signal mreže (u nekom kraćem razdoblju), što je moj stari Huawei imao, pa sam lako saznao kada nisam bio spojen (crveno), kada je signal bio slab (narančasto - žuto), a kada je bio jak (zeleno). A to sam gledao iz znatiželje, jednom godišnje.

Većinom sam na Telemach signalu, pa znam; ali i onda kada mi je pisalo HT HR | Telemach, nikada ne bih ostao kompletno bez signala, uvijek bi me mobitel prebacio dok je signal bio slab. Kako znam? Neprekidna internetska veza i jednom neprekidan poziv za vrijeme prijelaza s jednog signala na drugi.

 

Ne znam ima li koja aplikacija da bilježi razinu signala cijelo vrijeme, volio bih je isprobati...

bunker kaže...

Marko , Marko, Crni Marko ..... 😀

Ti nisi nikada čuo da je netko u tele2 imao problema na nacionalnom roamingu, a tele2 szk i njihovi profili na društvenim mrežama obiluju svakodnevno pritužbama korisnika o lošem i neupotrebljivom internetu ..... Nije ti napamet palo da je određeni postotak tih problema sa korištenjem mobilnih podataka uzrokovan i ht ograničenjima za tele2 korisnike ??

Čuo sam da su imali problema, čuo sam da su nestajali MB, pare s računa i slično. Čuo sam da su ljudima dolazili astronomski računi (i meni su). Nitko nije rekao da Tele2/Telemach nema problema. Ali za konkretnim problemima s nacionalnim roamingom još nisam čuo niti svjedočio.

 

Facebook i nije mjerilo koliko neki operater ima problema, zar ne? Odi na stranicu HT-a, Iskona, A1, Bonbona i pogledaj korisničke objave. Gotovo sve objave su negativne jer ljudi naprosto nemaju potrebe javljat se na iste ako nemaju nikakvih problema. Ovo je kao da pitaš operatere da izlistaju koliko je poziva danas imala služba za korisnike. Sasvim je logično da je neću zvati ako mi sve radi i nemam problema. Facebook je jedan od načina podrške korisnicima. 

 Ne znam ima li aplikacija, ali moj stari Huawei to ima na razini OS-a, u dijelu koji se odnosi i na potrošnju baterije.

 

Facebook je mjesto izravnog kontatka s korisnicima i tamo se može saznati koje probleme ljudi imaju s mrežom. To je ujedno i mjesto otrežnjenja pojedinaca koji zaljubljeno kroz roza naočale promatraju svoj odnos s operaterom.

 

Sigurno si imao problema samo toga nisi bio svjestan. Ne postoji mreža koja nema tehničkih problema, makar na razini jedne bazne stanice. Tako da tvoja izjava "apsolutno nikada" ispada nerealnom.

 

4 godine
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
bunker kaže...
Takvog operatera možeš preporučiti samo neprijatelju 😂

 Marku će puknuti srce nakon što ovo pročita.

 

13 godina
offline
Re: Izbor tarife za mobitel
zelenapaprika kaže...

Ne znam ima li aplikacija, ali moj stari Huawei to ima na razini OS-a, u dijelu koji se odnosi i na potrošnju baterije.

 

Sigurno si imao problema samo toga nisi bio svjestan. Ne postoji mreža koja nema tehničkih problema, makar na razini jedne bazne stanice. Tako da tvoja izjava "apsolutno nikada" ispada nerealnom.

Mislim da znam na što misliš, ono telefon u stanju mirovanja ili čekanje mobilne mreže; na svakom uređaju piše drugačije. Na trenutnoj Xperiji toga nema, pa ne mogu vidjet.

 

Da, sigurno nisam bio svjestan da sam imao problema. Kad je mreža pala svima, nisam je imao ni ja (nisam iznimka), kad su stizali astronomski računi, stigli su i meni. Opet, nisam iznimka. No svi problemi riješeni su u roku od sat, dva najviše. I zbog kojekakvih problema, uvijek su me obeštetili kao korisnika; ili umanjenjem računa (što nisu trebali napraviti jer zakon jasno kaže da moraju obeštetit korisnika ako smetnja traje duže od 24 sata) ili neograničenim surfanjem na mjesec dana ili popustom na uređaj.

Majci ponudili e-Račun uz popust, nije shvatila što to znači pa joj stavili ugovornu obvezu, drugi dan zatražili deaktivaciju e-Računa i uklanjanje ugovorne obveze (ponuda prihvaćena preko telefona). U roku od 10 minuta od kontakta preko njihove stranice, stiže mail kako je sve riješeno. Ovo nisam doživio još ni kod jednog teleoperatera, a bio sam i na HT-u i na A1 i na Tele2/Telemach. (Amis ne računam; taj operater je dobio posebno mjesto u raju).

 

Kažem, osobno nikada nisam imao većih problema s Tele2/Telemach zbog kojih bi ludio. Na HT i A1 sam imao takvih problema. Na Tele2/Telemach nikad nisam imao neki problem, a da je trajao cijeli dan; na HT i A1 sam imao. Možda je kod vas suprotno, ali kod mene je ovako.

zelenapaprika kaže...
bunker kaže...
Takvog operatera možeš preporučiti samo neprijatelju 😂

 Marku će puknuti srce nakon što ovo pročita.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice