Zašto izbjegavati Philips???

poruka: 118
|
čitano: 98.188
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Samo da se nadovezem na svoj post gore vezano za burn in 65oled707, naknadno sam saznao za opciju ciscenja tog residual image-a, to traje sat vremena i uspjelo je sve ocistiti... 

Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Blade18 kaže...

Samo da se nadovezem na svoj post gore vezano za burn in 65oled707, naknadno sam saznao za opciju ciscenja tog residual image-a, to traje sat vremena i uspjelo je sve ocistiti... 

 

Bas sam ti danas htio to napisati no pretpostavio sam da si sve napravio kad si rekao da si prošao troubleshooting...

to radi automatski svakih x sati kratko i kad prođe određeno vrijeme napravi to dugo čišćenje , no postoji i manualna opcija. To dugo čišćenje oštečuje ekran pa nemoj koristiti osim ako baš ne moraš...

Imaš li stari panel ili onaj noviji sa 807 (oled ex) koji je ugrađivan u kasnije primjerke 707? Skužiš novi po tome sto bijela je roza kad gledaš iz extremnih kuteva.. 

15 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Boris grozni kaže...
BlackMoon kaže...

Kaže mi bivši radni kolega koji se već dugo bavi popravkom televizora, da trenutno ima 7 na popravku. 6 Philipsa i jedan Sencor...

 Znaci Grundig niti jedan? to sam htio cuti da mogu harati po forumu

 Grundig se davno poturčio i postao Beko...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

Vidis, nigdje ne pise na sluzbenim stranicama da to steti ekranu... a sto se tice panela, ja nisam vidio rozu boju, bijela mi ostaje bijela kad gledam full sastrane... a kaj to znaci, koji panel imam i jel 807 bolji od 707 kak bi se prema broju trebalo ocekivati?

8 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Blade18 kaže...

Vidis, nigdje ne pise na sluzbenim stranicama da to steti ekranu... a sto se tice panela, ja nisam vidio rozu boju, bijela mi ostaje bijela kad gledam full sastrane... a kaj to znaci, koji panel imam i jel 807 bolji od 707 kak bi se prema broju trebalo ocekivati?

 Vidio sam negdje warning da to ne treba stalno koristiti.. Izjednačava pixele - burna ih.

Znači da imaš stariju generaciju panela (original koji je izašao). Kad su ostali bez tih, počeli su novije ugrađivati koje su otpocetka ugrađivali u 807, a to rade i LG (c12 je dobio panel od c2 na kraju proizvodnje) i ostali. 

Ja sam dobio noviju, sa roza tintom kad gledaš iz kuta, a i potvrdio sam sa makrom pixela di se vidi oblik pixela.

Novija je svijetlija, ali je software ograničena na 707 pa se teoretski manje troši i manja šansa burn in-a.

 

Netko je negdje spomenuo da na svojoj telki sa starijim panelom nije imao onu peel off foliju preko ekrana. Iako ne vjerujem da je to razlika, da li si imao foliju preko ekrana?

  

13 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Boris grozni kaže...
BlackMoon kaže...

Kaže mi bivši radni kolega koji se već dugo bavi popravkom televizora, da trenutno ima 7 na popravku. 6 Philipsa i jedan Sencor...

 Znaci Grundig niti jedan? to sam htio cuti da mogu harati po forumu

 Kad ga imate ti i još jedan, a taj je umro.

15 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Eh sad me puno pitas, ne sjecam se vise.
A sad cu jos oprezniji biti oko tog sto ostavljam i koliko dugo da se slucajno ne desi ponovo.
15 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Proslo je dva tjedna, danas u jutro je tv bio upaljen cca 3h, sad navecer opet isto sranje preko pola ekrana, mislim da mi ne gine slanje tv-a na popravak...

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
43 uhd philips 6000 serija čini mi se, porušile se leće iza ekrana i probija svjetlo kroz panel nakon 1 godine i onda vraćen sa servisa i opet za godinu dana isto vratio je u kutiju, kupio lg evo 5-tu godinu bez greške
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
dax-lax kaže...
Boris grozni kaže...
BlackMoon kaže...

Kaže mi bivši radni kolega koji se već dugo bavi popravkom televizora, da trenutno ima 7 na popravku. 6 Philipsa i jedan Sencor...

 Znaci Grundig niti jedan? to sam htio cuti da mogu harati po forumu

 Kad ga imate ti i još jedan, a taj je umro.

 Ima Grundiga sada kod nas jako puno, samo nema to veze s nekadašnjim njemačkim Grundigom. Proizvodi ih turski Arcelik, a proizvode još i Hitachi, Whirpool, Beko...

3 godine
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
nkdz kaže...
dax-lax kaže...
Boris grozni kaže...
BlackMoon kaže...

Kaže mi bivši radni kolega koji se već dugo bavi popravkom televizora, da trenutno ima 7 na popravku. 6 Philipsa i jedan Sencor...

 Znaci Grundig niti jedan? to sam htio cuti da mogu harati po forumu

 Kad ga imate ti i još jedan, a taj je umro.

 Ima Grundiga sada kod nas jako puno, samo nema to veze s nekadašnjim njemačkim Grundigom. Proizvodi ih turski Arcelik, a proizvode još i Hitachi, Whirpool, Beko...

Kao što su i Philips preuzeli kinezi radi imena i brenda ,samo puno ljudi to kod nas ne zna pa očekuje kvalitetu tehnike u rangu Samsunga , LG-a , Sony-a...

15 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Danas su ti televoziori, neovisno o brandu, mješavina svega i svačega. Arcelik u Turskoj provodi samo sklapanje finalnog proizvoda i kontrolu kvalitete, a panele i ostale komponente nabavljaju od dobavljača iz Kine ili Tajvana, kao i svi ostali.

 

Većinu panela proizvode velike tvornice a za većinu njih prosječan korisnik nikada nije niti čuo - BOE, Innolux, LG, AU Optronics, Sakai, Chungwa, Hannstar itd...

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Sarevok kaže...
nkdz kaže...
dax-lax kaže...
Boris grozni kaže...
BlackMoon kaže...

Kaže mi bivši radni kolega koji se već dugo bavi popravkom televizora, da trenutno ima 7 na popravku. 6 Philipsa i jedan Sencor...

 Znaci Grundig niti jedan? to sam htio cuti da mogu harati po forumu

 Kad ga imate ti i još jedan, a taj je umro.

 Ima Grundiga sada kod nas jako puno, samo nema to veze s nekadašnjim njemačkim Grundigom. Proizvodi ih turski Arcelik, a proizvode još i Hitachi, Whirpool, Beko...

Kao što su i Philips preuzeli kinezi radi imena i brenda ,samo puno ljudi to kod nas ne zna pa očekuje kvalitetu tehnike u rangu Samsunga , LG-a , Sony-a...

Tajvanci ali da ne cjepidlačim..

11 godina
online
Re: Zašto izbjegavati Philips???
love2ml86 kaže...

Kao što su i Philips preuzeli kinezi radi imena i brenda ,samo puno ljudi to kod nas ne zna pa očekuje kvalitetu tehnike u rangu Samsunga , LG-a , Sony-a...

Tajvanci ali da ne cjepidlačim..

 ne nego kinezi, vlasnik pilipsa je tp vision, tvrtka kćer jedne od najjačih kineskih tvrtki - tpv

...da ne cjepidlačimo 

6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
picajzla0707 kaže...
love2ml86 kaže...

Kao što su i Philips preuzeli kinezi radi imena i brenda ,samo puno ljudi to kod nas ne zna pa očekuje kvalitetu tehnike u rangu Samsunga , LG-a , Sony-a...

Tajvanci ali da ne cjepidlačim..

 ne nego kinezi, vlasnik pilipsa je tp vision, tvrtka kćer jedne od najjačih kineskih tvrtki - tpv

...da ne cjepidlačimo 

Moja greška, osnovana je u Tajvanu, sada je kineska.

 

16 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
nkdz kaže...

Danas su ti televoziori, neovisno o brandu, mješavina svega i svačega. Arcelik u Turskoj provodi samo sklapanje finalnog proizvoda i kontrolu kvalitete, a panele i ostale komponente nabavljaju od dobavljača iz Kine ili Tajvana, kao i svi ostali.

 

Većinu panela proizvode velike tvornice a za većinu njih prosječan korisnik nikada nije niti čuo - BOE, Innolux, LG, AU Optronics, Sakai, Chungwa, Hannstar itd...

  Arcelik (odnosno Grundig) proizvodi svoje matične ploče, povremeno i napajanja, kao i led trake i "panele" a pod time mislim da rade kostur panela. Open cell, iliti matrica, iliti najskuplji dio tv-a koji prikazuje sliku se kupuje od ovih što si ih gore naveo.

 

Ovo tu slaganje rade većinom low end brendovi, npr. Vivax, koji kupe sve gotovo i samo sklapaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 7:41 (tiki).
6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
tiki kaže...
nkdz kaže...

Danas su ti televoziori, neovisno o brandu, mješavina svega i svačega. Arcelik u Turskoj provodi samo sklapanje finalnog proizvoda i kontrolu kvalitete, a panele i ostale komponente nabavljaju od dobavljača iz Kine ili Tajvana, kao i svi ostali.

 

Većinu panela proizvode velike tvornice a za većinu njih prosječan korisnik nikada nije niti čuo - BOE, Innolux, LG, AU Optronics, Sakai, Chungwa, Hannstar itd...

  Arcelik (odnosno Grundig) proizvodi svoje matične ploče, povremeno i napajanja, kao i led trake i "panele" a pod time mislim da rade kostur panela. Open cell, iliti matrica, iliti najskuplji dio tv-a koji prikazuje sliku se kupuje od ovih što si ih gore naveo.

 

Ovo tu slaganje rade većinom low end brendovi, npr. Vivax, koji kupe sve gotovo i samo sklapaju.

Arcelik proizvodi svoje matične, može neki link na tu informaciju?

16 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Nemam ti link na tu informaciju jer nije baš da proizvođači pišu po internetu što i kako rade :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

Mislim da jedino ono što još uvijek proizvode su brijači aparati i medicinska oprema.


Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 8:54 (zitzko).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
tiki kaže...

Nemam ti link na tu informaciju jer nije baš da proizvođači pišu po internetu što i kako rade :) 

Odakle onda tebi pouzdana informacija da je tome tako?

6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
zitzko kaže...

Mislim da jedino ono što još uvijek proizvode su brijači aparati i medicinska oprema.


Mislim da male aparate ne rade oni. Samo medicinska oprema i rasvjeta.

13 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Na što je spao Philips. Nekad vjerojatno najjača europska tech r'n'd firma (+imec), uz hrpu čudnih poteza.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
love2ml86 kaže...
tiki kaže...

Nemam ti link na tu informaciju jer nije baš da proizvođači pišu po internetu što i kako rade :) 

Odakle onda tebi pouzdana informacija da je tome tako?

 

 

Evo tu možeš vidjeti kako slažu komponente na PSU recimo...

11 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Imam Philips 55pu58818/12 star pola godine, i od prvog dana s jedne strane sam oduševljen čistoćom slike a s druge strane se oči izutetno umaraju, svi se ukućani žale da ih oči peku, da ne mogu dugo gledati tv i sada smo svi osjetili da imamo problema sa vidom i glavoboljama...i zaista kada smo tv svjetlinu i kontrast stavili na skoro najmanje postavke ta je neugoda za oči nestala ali ovo nije normalna slika, zamračeno i tamno. Pa se sad pitamo kako je ovo moguće i o čemu se ovdje radi...gdje naći postavke slike sa svim parametrima koje ne smetaju očima, jer apsurdno da smo kupili dobar tv a da ga praktički izbjegavamo gledati.
Hvala
lp
16 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Postavi sliku na filmski način, u početku će ti se činiti "žutkasto" ali zapravo to je najtočniji mod na većini tv-a. Zatim pogasi sve dodatne obrade slike, pogotovo one koje obrađuju motion i slično (MEMC). Pozadinsku rasvjetu spusti na najniže koliko ti je ok (ali pazi, pozadinsku rasvjetu, a ne brightness). Ako se gleda po noći, pozadinska rasvjeta se može još i dodatno smanjiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
nkdz kaže...

 

Većinu panela proizvode velike tvornice a za većinu njih prosječan korisnik nikada nije niti čuo - BOE, Innolux, LG, AU Optronics, Sakai, Chungwa, Hannstar itd...

Žuto da to svakako, ali ako si upučen i pratiš Monitor/TV LCD Panel điđe biđe to su stari poznati znanci.

 

Opčenito gledano, što dalje to sve više pada kvaliteta gotovog proizvoda čak i kod poznatih brendova.Kvare se malo izvan garancije, kao eto prije par dana Samsung TV od jednog poznanika.Človek je sve proklel, dvije godine i tri mjeseca i kvar ode matična ploča u kujac.Ali on je opet uzel Samsung, ali sad je barem doplatil garanciju na pet godina pa eto.

 

Samsung ali i LG, počeli su previše brzo krepavat malo izvan garancije.LCD panel sam po sebi dugo traje, osim ako odma u startu nema nekakvu manu itd.Pozadinsko LED osvjetljenje je često najeftinije, ili opčenito TV pozadinsko osvjetljenje često krepava opet malo izvan garancije.

dax-lax kaže...
Na što je spaoPhilips. Nekad vjerojatno najjača europska tech r'n'd firma (+imec), uz hrpu čudnih poteza.

Velika večina zapadnih TV brendova je odavno umrla. Ostala su samo stara imena, koje su pokupovali ili Turci ili Kinezi pa dalje prodaju stara zvučna imena.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 15:00 (rambox).
2 godine
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Počeo me zezat 55" 120hz tv, jednostavno počeo blinkat u windowsima i u igrama na kratko svakih pola minute na 120 hz, i odnesem na servis i zamisli ti šta meni kaže serviser, da bi trebao vratit tv na 60 hz da se bespotrebno troši procesorska snaga , znači ja sam pljunuo 150 eura više za 120 hz da bi igrao na 60 hz . Pa kaže da su oni testirali tv u SVIM režimima rada, ponavljam u SVIM i da ako hoću da donesem SVOJE računalo da istestiramo. Pa kako su oni istestirali tv u svim režimima rada kad traže moje računalo odnosno nemaju grafičku koja će terat nešto na 120 hz. Kao da servis kaže posudite nam šarafciger da popravimo tv. Nema teorijske šanse da vadim računalo i nosim. Glupost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 9:36 (OnTime).
 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Evo i moje iskustvo. Inače u dnevni boravak ide premium tv (Panasonic G plazma -10 godina, Sony XG95 serija ...) ali za dječju sobu za dijete od 7-8 godina je smo kupili neki 32" Philips sa ambient light. Nakon cca godinu dana opcija paljenja tv preko daljinskog se izgubila tj samo ta jedna tipka nije reagirala, pa se tv palio i gasio na samom uređaju. Nakon cca 3 godine je riknulo osvjetljenje na gornjoj polovici tv-a. Znao sam da je to šrot marka ali eto za sitne pare pa mi i nije žao. Sad je kod male u sobi sada već 14 godina stara Panasonic plazma G serije 42" (gore navedena, koja je stajala u podrumu preko 3 godine) koja i dalje radi kao sat, a kad i ona ode u zasluženu mirovinu onda će se uzeti neki od provjerenih brendova.

Jedino što od Philipsa radi jako dugo je 27" monitor kojeg imam već 10-ak godina ili čak i više.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 15:31 (simontemp).
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice