LG CX3 spajanje na PC problemi

poruka: 4
|
čitano: 1.894
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
LG CX3 spajanje na PC problemi

Bok,

spojen mi je bio godinu i nešto i sve ok i mislim da nakon zadnjeg updatea LGa počele se javljati greške po ekranu. Probao sam sve kombinacije output colour formata i svih onih drugih opcija u nvidia control panel (pod rezolucija) jer koristim duplicate screen. RGB uopće ne radi, onaj neki Y4224 ima hrpu noisea, y4444 ima svako malo crni ekran, tipa svakih 5-10sek...itd.

Kabel je fakat dugačak, ide kroz plafon i negdje je 10-15m, ne sjećam se više, ali radio je normalno. Ima ko kakvu ideju što još da probam? Probao sam i različite utore na LGu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 8:31 (Crayox).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG CX3 spajanje na PC problemi
Crayox kaže...

Bok,

spojen mi je bio godinu i nešto i sve ok i mislim da nakon zadnjeg updatea LGa počele se javljati greške po ekranu. Probao sam sve kombinacije output colour formata i svih onih drugih opcija u nvidia control panel (pod rezolucija) jer koristim duplicate screen. RGB uopće ne radi, onaj neki Y4224 ima hrpu noisea, y4444 ima svako malo crni ekran, tipa svakih 5-10sek...itd.

Kabel je fakat dugačak, ide kroz plafon i negdje je 10-15m, ne sjećam se više, ali radio je normalno. Ima ko kakvu ideju što još da probam? Probao sam i različite utore na LGu.

 

Prvo trebas utvrditi da nije do kabela - uzmi kraci kabel i npr. laptop i spoji se direkt u telku pa probaj.

11 godina
offline
Re: LG CX3 spajanje na PC problemi
Crayox kaže...

Bok,

spojen mi je bio godinu i nešto i sve ok i mislim da nakon zadnjeg updatea LGa počele se javljati greške po ekranu. Probao sam sve kombinacije output colour formata i svih onih drugih opcija u nvidia control panel (pod rezolucija) jer koristim duplicate screen. RGB uopće ne radi, onaj neki Y4224 ima hrpu noisea, y4444 ima svako malo crni ekran, tipa svakih 5-10sek...itd.

Kabel je fakat dugačak, ide kroz plafon i negdje je 10-15m, ne sjećam se više, ali radio je normalno. Ima ko kakvu ideju što još da probam? Probao sam i različite utore na LGu.

Opisano djeluje kao da ti rikava hdmi kabal.

15 godina
offline
LG CX3 spajanje na PC problemi

-ne kabel, koji je možda uzrok, nego video izlaz i ulaz na uređajima (vga i tv) jer oni su ti koji osiguravaju stabilnost + stabilizacija/predpojačalo.. tj naprežu se i stare.

-kabel recimo možda gubi svojstva-vodljivost npr oksidacijom kontakta, daleko više gube ostali čipovi-elektronika starenjem-naprezanjem koje je daleko iznad normalne granice i zato se ne koristi duži kabel osim kad se mora.. no tad je upravo takav rezultat tj brže starenje elektronike, kao što sve ostalo brže stari ako je opterećenije (auto, struja, guma..). Možda bi s normalnom dužinom kabla problem bio vidljiv za x-godina, statistički je to tako.

 

-dok je nešto novo radi, starenjem opada efikasnost i nikad se neće popraviti, tj mala šansa da bi novi kabel bio riješenje .. ali moguće je i to, tj novi kabel može biti bolje specifikacije, izolacija, manji gubitak-pad signala i to može biti dovoljno za nastavak rada, no kako stvari i dalje stare tako se može pretpostaviti da bi time recimo odgodili porblem za neko vrijeme, možda godinu.. ili bi jednostavno video čip crkao (jer jednom mora), na izlazu ili ulazu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice