Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.733
|
čitano: 15.165.787
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

teta od 3/4 stoljeća traži TV za 300-350 €, htjela bi "pouzdane" marke - Samsung, LG...

 

ima Internet ukopčan, i WiFi router, pa u skaldu s time, da li ima išta pametnije od:

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-43-lg-43ut80003la-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2cs2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-g-020101646

 

vidio sam da imaju i Ads firmu, ali da se da isključiti to guranje reklama kros screensaver...

 

u principu to se gleda s 2-2.5 m udaljenosti i mislim da ne treba išta veće...

 

Ili ako ipak imate kakvu preporuku?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2024 15:18 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

A1, IPTV i tu i tamo koji film i nisu neko iskorištavanje potencijala neke bolje televizije al opet s druge strane Sony se i izdvaja kao najbolji u prikazu/procesiranju slike tv programa za što bi velikim dijelom i služio + je dobar za nešto ozbiljnije uz FALD/duboke crne...

 

A TCL se baš ne hvali za taj tip prikaza(A1/MaxTV/IPTV).

 

SimeKZ kaže...
Iggivaggi kaže...
Mene sad zbilja zanima s kojeg vi to kuta gledate tv.
Samo da vidim korisnost IPS panela, tj. u kojem duževremenskom slučaju se gleda TV iz nekog šrek kuta.
Možda fakat zbilja ima smisla.
🤷🏻

 Mene zanima.zasto su necije preferencije u panelu i kutu gledanja bitne? Covjek je medu rijetkima koji dode sa ciljanim pitanjem i trazi odgovor. 

Ako hoce veliki kut gledanja i IPS onda je to, to.

 

Izgleda da iz dosade gušim i kočim inače fluidnu temu jer ne znam kako se gleda tv :)

 

Iako IPS nije nužan ako bi Sony ili TCL bili dobri pod nekim većim kutem, al po onome što se tu komentiralo, i Sony i TCL su se dosta kritizirali po tom pitanju.

 

Iggivaggi kaže...
Gle, štel bi znati.
To te vređa?
Možda odgovori, možda ne, mislim da nije tvoj problem.
Ili?
(za to je forum, ne? Da znamo više)

 

Pa ne pitam bezveze i nije problem pitati odnosno u tome što te zanima nego što pitaš kao da svi imamo iste mogućnosti ili preferencije...

Niti svi gledamo tv u istom tipu prostora, a opcija/scenarija je bezbroj(dnevni boravak, spavaća, man cave, kafić,...), niti gledamo iste stvari niti s istog tipa namještaja niti imamo iste opcije pozicioniranja tv-a.

 

Uglavnom, tv se gleda u dnevnom boravku cijeli dan, gleda se s velike kutne garniture koja je u kutu sobe a tv je na razini kraja kauča(suprotno od kuta), uglavnom je 2-3ljudi(posebno na večer)na njoj koji se baš ne stišću pred tvom + s druge strane je stol s kojeg se također gleda.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eto, fala
Zvuči logično.
Meni je ipak IPS za kafić, krčma ambijent pa se gleda neka tekma sa svih strana.
Doma si slažem da sam cca direkt pred tv, ali poštujem da se često ne može birati.
🙂
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

kako vam se čini ovaj model: LG OLED65C47LA, 65 inča, 2024 verzija?

Trenutno je na sniženju na amazonu i može se ugrabit za 1667 eura, uz vaučer.

https://www.amazon.de/OLED55C47LA-Processor-Dolby-Vision-Model/dp/B0CYQ1W2ZG

Razmišljam o novom tvu-u pa bih htio čuti komentare upućenijih forumaša :)

Hvala!
Tito is my drug...
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisi iz Hrvatske ?!

 

Kod nas je jeftiniji, s hrvatskim vaučerom, a zove se; "u kešu".

 

Inače, odličan tv, nema se tu što objašnjavati.

 

Možeš pogledati i malo skuplji Samsung 65'' OLED QE65S90DA koji mu je isti rang.

 

Sony toga ranga nemoj ni gledati, jer su poblesavili s cijenama.

 

Samsung je svjetliji u HDR-u (kako kaže RTings ..Samsung ocjena 9.1, LG 9.0, LG podržava DTS i bolje radi sa SD rezolucijom.

 

Eto, to je osnovno.

 

 

 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 0:55 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav Ekipa,

 

Uzeo sam LG C4 i hvala svima preporukama, prezadovoljan.

 

Sada imam pitanje u vezi soundbara.

 

Kupio sam ovaj - https://www.lg.com/hr/sound-bar/lg-s60tr.


Jel moguće njega montirat na oni visi sa samog TV, jer dobio sam u pakiranju dva nosaća baš za soundar pa nemogu na tvu naći gdje bi se to moglo montirat.  

I na slikama sam vidia da je moguće tako spojit i dosta ljepse izgleda. Jel se može i moj tako spojit ili to je neki skuplji model? Gledao sam i možda fali jos kojio dio za spojit koji bi trebao naručit.

 

I jel razlika u kvaliteti ako soundar radi preko hdmi ili bluetootha.



 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Nisi iz Hrvatske ?!

 

Kod nas je jeftiniji, s hrvatskim vaučerom, a zove se; "u kešu".

 

Inače, odličan tv, nema se tu što objašnjavati.

 

Možeš pogledati i malo skuplji Samsung 65'' OLED QE65S90DA koji mu je isti rang.

 

Sony toga ranga nemoj ni gledati, jer su poblesavili s cijenama.

 

Samsung je svjetliji u HDR-u (kako kaže RTings ..Samsung ocjena 9.1, LG 9.0, LG podržava DTS i bolje radi sa SD rezolucijom.

 

Eto, to je osnovno.

 

 

 

 u tom samsungu (S90D) će dobiti lg-ev  woled pannel pa ne vidim smisao, samsung se uzima radi qdoled panela, radije onda uzme lg-a

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jok, 65" s90d je qd-oled..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2fast4u kaže...

Jok, 65" s90d je qd-oled..

 U pravu si, 65" je qd-oled,  Q90Ds koji nemaš pojma što ćeš dobit, ali misli mda se taj ne prodaje kod nas, a S90D u 42", 48" , 83"  je woled

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala vam na informacijama!

 

Da, nisam u hr nažalost tako da otpada keš vaučer 😁

 

Čini mi se kao sasvim ok opcija, a osim spomenutog Samsunga jel ima još neki model da pogledam u tom rangu (do 1700€)?

 

Kasno se javljam, dug dan na poslu 🙃

Tito is my drug...
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
heyHOOO kaže...

Pozdrav Ekipa,

 

Uzeo sam LG C4 i hvala svima preporukama, prezadovoljan.

 

Sada imam pitanje u vezi soundbara.

 

Kupio sam ovaj - https://www.lg.com/hr/sound-bar/lg-s60tr.


Jel moguće njega montirat na oni visi sa samog TV, jer dobio sam u pakiranju dva nosaća baš za soundar pa nemogu na tvu naći gdje bi se to moglo montirat.  

I na slikama sam vidia da je moguće tako spojit i dosta ljepse izgleda. Jel se može i moj tako spojit ili to je neki skuplji model? Gledao sam i možda fali jos kojio dio za spojit koji bi trebao naručit.

 

I jel razlika u kvaliteti ako soundar radi preko hdmi ili bluetootha.



 

 99% sam siguran da se ne montira na tv vec na nosac tva ali nemam iskustva. A sto se tice povezivanja idi na HDMI. Zasto bi se patio sa bezicnom vezom ako ne moras....

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
14_centurion_11 kaže...
Pozdrav,

kako vam se čini ovaj model: LG OLED65C47LA, 65 inča, 2024 verzija?

Trenutno je na sniženju na amazonu i može se ugrabit za 1667 eura, uz vaučer.

https://www.amazon.de/OLED55C47LA-Processor-Dolby-Vision-Model/dp/B0CYQ1W2ZG

Razmišljam o novom tvu-u pa bih htio čuti komentare upućenijih forumaša :)

Hvala!

 

Ide za 1499€

 

https://www.mydealz.de/deals/lg-oled-tv-65-mit-coupon-fur-1499-eur-2439097

 

Za sličnu lovu sigurno će se moći ulovit i 65G39 a i novi 65G48/49 će ić ispod 2K jer tek slijede sve one promocije i popusti do black friday-a. Samo treba stalno pratit:)

 

https://www.mydealz.de/gruppe/oled-fernseher

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2fast4u kaže...

Jok, 65" s90d je qd-oled..

 

Nije to 100% sigurno. Pa taj pojam panel lottery je nastao zbog samsungovog muljanja kroz dugo vremensko razdoblje.

 

Po nekakvoj logici 55-65-77S90D bi trebali bit QD međutim nema jamstava za to pa stoga oprez tko kupuje S90D u tim dijagonalama.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1709717967

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa i ja sam pretpostavio da je tako ali nemogu nikako pronaći taj nosać.

To bi izgledalo na slici kao što je tu - https://www.lg.com/content/dam/channel/wcms/hk_en/tv-soundbars/oled-evo/oled55c4pca/oled-c4-55-a-basic-v4.jpg.

 

I onda kad bi ovako spojio nebi mi se vidjeli kabeli ni od struje ni HDMI.

 

Jel tko ovako još spojio LG TV i soundbar ?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
2fast4u kaže...

Jok, 65" s90d je qd-oled..

 

Nije to 100% sigurno. Pa taj pojam panel lottery je nastao zbog samsungovog muljanja kroz dugo vremensko razdoblje.

 

Po nekakvoj logici 55-65-77S90D bi trebali bit QD međutim nema jamstava za to pa stoga oprez tko kupuje S90D u tim dijagonalama.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1709717967

 

S90D koji dolazi kod nas tj. QE65S90DATXXH ima qd-oled matricu. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

Baš kad sam počeo naginjati na Sony-a vidim ovo:

 

https://www.techradar.com/versus/sony-x90l-vs-x90k

 

Znači, uspoređuju s novijim X90L iz 2023, ovaj kojeg ja gledam je X90K iz 2022...

 

Jel me treba brinuti blooming? (prilažem screenshot)

9 dana
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!


molio bih za pomoć. Naime planiram uzeti novi TV veličine 98-100".

 

Dvoumim se između TCL 98C805 i Hisense 100U7KQ. Cjenovno je Hisense na popustu od 38%, a TCL 25% u Santa Domenici.

 

Najbitnija mi je kvaliteta slike.

 

Nikako da se odlučim. Molim za pomoć!

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

Baš kad sam počeo naginjati na Sony-a vidim ovo:

 

https://www.techradar.com/versus/sony-x90l-vs-x90k

 

Znači, uspoređuju s novijim X90L iz 2023, ovaj kojeg ja gledam je X90K iz 2022...

 

Jel me treba brinuti blooming? (prilažem screenshot)

 Nije li Sony kojeg gledaš izložbeni model?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Chriss kaže...
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

Baš kad sam počeo naginjati na Sony-a vidim ovo:

 

https://www.techradar.com/versus/sony-x90l-vs-x90k

 

Znači, uspoređuju s novijim X90L iz 2023, ovaj kojeg ja gledam je X90K iz 2022...

 

Jel me treba brinuti blooming? (prilažem screenshot)

 Nije li Sony kojeg gledaš izložbeni model?

 

Nope.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svejedno. 800 eura je IMHO too much za 55" 2022 model iako je Sony.

Ili uzmi jeftiniji C805 ili dodaj 100-150 eura za OLED

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za sve koji kupuju samsung oled...DAT -QDOLED,DAE-WOLED.
S90d su svi osim 65incha WOLED paneli,65incha je 2gen qd oled panel.S95d su svi qd oled paneli 3gen.
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ti imam X90J sa kojim sam jako zadovoljan, a X90K je vjerojatno još bolji. Uzmeš li Sony koji je malo skuplji dobit ćeš all-round TV koji je u svemu jako dobar i dobijaš jako dobru kvalitetu za svoje novce. E ako te nerviraju neke sitnice u kojima ima boljih televizora onda kupi još skuplji TV poput oleda za koji ja nisam siguran da je bolji ukupno gledano. Ako ti treba TV za normalno gledanje TV-a, a da ima sve điđe-miđe koje isto rade vrlo dobro posao onda je taj Sony za tebe.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BJ2012 kaže...
Za sve koji kupuju samsung oled...DAT -QDOLED,DAE-WOLED.
S90d su svi osim 65incha WOLED paneli,65incha je 2gen qd oled panel.S95d su svi qd oled paneli 3gen.

 SAMSUNG QE77S90DATXXH

kakav panel ima ovaj?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

Baš kad sam počeo naginjati na Sony-a vidim ovo:

 

https://www.techradar.com/versus/sony-x90l-vs-x90k

 

Znači, uspoređuju s novijim X90L iz 2023, ovaj kojeg ja gledam je X90K iz 2022...

 

Jel me treba brinuti blooming? (prilažem screenshot)

 Svaki LCD ima blooming, to je neizbježno, takva je tehnologija.  Ako nisi pretjerano osjetljiv na tako nešto neće ti smetati.  To je dobar tv i ako si zagrizao za njega slobodno ga uzmi (osim ako bi išao na oled)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako je s90c onda je qd oled 2gen...77 s90d nažalost nema kod nas sa qd oled panelom.Nisi mi napisal gore kljucni info jel je C od prošle godine ili D od ove godine model.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2024 11:29 (BJ2012).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BJ2012 kaže...
Ako je s90c onda je qd oled 2gen...77 s90d nažalost nema kod nas sa qd oled panelom.Nisi mi napisal gore kljucni info jel je C od prošle godine ili D od ove godine model.

 Po abecedi, vjerojatno 

C-2023

D-2024

E-2025 još nije vani...

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2024 12:24 (Zaporožac).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
scenotaph13 kaže...

Pozdrav svima!


molio bih za pomoć. Naime planiram uzeti novi TV veličine 98-100".

 

Dvoumim se između TCL 98C805 i Hisense 100U7KQ. Cjenovno je Hisense na popustu od 38%, a TCL 25% u Santa Domenici.

 

Najbitnija mi je kvaliteta slike.

 

Nikako da se odlučim. Molim za pomoć!

 

Hvala unaprijed!

Po Rtingsu TCL

 

To su ti modeli s nazivljem za U.S.A tržište 

合氣道
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BJ2012 kaže...
Ako je s90c onda je qd oled 2gen...77 s90d nažalost nema kod nas sa qd oled panelom.Nisi mi napisal gore kljucni info jel je C od prošle godine ili D od ove godine model.

 SAMSUNG QE77S90DATXXH

samo to imam

2024 godina

s90d

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...
BJ2012 kaže...
Ako je s90c onda je qd oled 2gen...77 s90d nažalost nema kod nas sa qd oled panelom.Nisi mi napisal gore kljucni info jel je C od prošle godine ili D od ove godine model.

 SAMSUNG QE77S90DATXXH

samo to imam

2024 godina

s90d

 

 Osobno bih radije odabrao  C seriju samsung oleda (2023) , ova D serija je lutrija s panelima, onda još dodali ovaj antirefleksivni premaz koji je dobar samo u specifičnim situacijama koje rijetko tko ima, u večini ostalih samo radi štetu. Da sad kupujem tv ne bi D niti gledao o kojem god modelu da se radi. ili Samsung S95C ili ako je 77" onda je S90C isto odličan izbor ili LG C4/G4/G3

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

Svejedno. 800 eura je IMHO too much za 55" 2022 model iako je Sony.

Ili uzmi jeftiniji C805 ili dodaj 100-150 eura za OLED

 

Ma to sam i ja vrtio u glavi al eto i C805 nije mladić, zapravo je par mjeseci razlike ako se ne varam.

Ne znam zapravo koje još prednosti osim prikaza tv programa ima Sony?

Kut gledanja je vjerojatno tu negdje, filmovi, iako Sony nije MiniLed, trebao bi konkurirati TCL-u i po to pitanju, sučelje/sustav iako na oba Android, možda bolje na Sony-u,...

 

zaboravni12 kaže...

Ja ti imam X90J sa kojim sam jako zadovoljan, a X90K je vjerojatno još bolji. Uzmeš li Sony koji je malo skuplji dobit ćeš all-round TV koji je u svemu jako dobar i dobijaš jako dobru kvalitetu za svoje novce. E ako te nerviraju neke sitnice u kojima ima boljih televizora onda kupi još skuplji TV poput oleda za koji ja nisam siguran da je bolji ukupno gledano. Ako ti treba TV za normalno gledanje TV-a, a da ima sve điđe-miđe koje isto rade vrlo dobro posao onda je taj Sony za tebe.

 

Pa da, zato sam nekako zapeo za njega jer mi se čini najkompletniji, uz tv prikaz, općenito kvalitetnu sliku(FALD) i Android na njemu...

Samo me ta cijena peče :)

Nije problem dodati al nez jel opravdano uz toliko hvaljeni C805, LG-evih IPS MiniLedova ne vidim više za normalnu cijenu...

 

Pixel kaže...
Chriss kaže...
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

Baš kad sam počeo naginjati na Sony-a vidim ovo:

 

https://www.techradar.com/versus/sony-x90l-vs-x90k

 

Znači, uspoređuju s novijim X90L iz 2023, ovaj kojeg ja gledam je X90K iz 2022...

 

Jel me treba brinuti blooming? (prilažem screenshot)

 Svaki LCD ima blooming, to je neizbježno, takva je tehnologija.  Ako nisi pretjerano osjetljiv na tako nešto neće ti smetati.  To je dobar tv i ako si zagrizao za njega slobodno ga uzmi (osim ako bi išao na oled)

 

A s Oled-om opet dižem cijenu i to za manju dijagonalu pa možda bolje ne razmišljati o tome :)

 

Više je nekako bila dvojba odnosno opravdanje Sony-a preko TCL-a, zapravo trojba uz LG IPS MiniLed al bar ja ne vidim da trenutno ima za 700-tinjak eur negdje...

 

 

Inače, u međuvremenu sam popravio staru LG televiziju pa nez jel mi ima smisla žuriti se pa možda čekati nekakav Black Friday?

Ili je ovo dovoljno dobra prilika?

 

 

Btw. Lagani offtopic, baš jučer gledam izložbene TCL(ne samo jednu i isti cjenovni rang) i HiSense jednu do druge i HiSense je imao podosta bolji prikaz tv programa, znam da nisu štelovane al činjenica je da niti jedna nije štelovana i nez koliko namještanje pomogne a HiSense out of the box ima dobar prikaz, pogotovo što ne pričamo o Sony-u ili LG-u.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice