Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.312
|
čitano: 14.080.926
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Majketi mile koji post o kupnji TV i to Tesla..koji vidis ima odlican zvuk za razliku od konkurencije..mos mislit koliko je dobar na TV od par centi debljine.. i da 10K TV platis zvuk je a ono..slika je bitna..ali sto ocekivat od TV koji se zove Tesla…nezz sto uopce filozofirat toliko oko izbora jednostavnog TV do 3-4 K kn..

Je se svi vole strugat na prezime TESLA..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 8:40 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A ti bi kvalitetno i dobro za što manje love? To na žalost tako ne ide. Ako hoćeš kvalitetu ćeš i platiti. Ako hoćeš nešto ok onda sam ti predložio marke i da gledaš 5 godina garancije.

 

Tesla je no name brend i od njega ne možeš očekivati ništa.

 

Skuplji tv-i nisu skuplji samo zbog imena, već i zbog bolje slike, zvuka, kvalitetnije izrade i kvalitetnijih komponenti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, imam Sony 55XH9096, nije star ni 2 godine, a u gornjem lijevom i desnom čošku vidim sliku ali kao neke mrlje, veličina 5cm širine 1cm.

Nije značajno, ali u nekim scenama i bojama vidljivo. Ima li kakvih temelja za reklamaciju, ako se je tko susreo sa takvim situacijama? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 18:49 (dkop.).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dkop. kaže...

Bok, imam Sony 55XH9096, nije star ni 2 godine, a u gornjem lijevom i desnom čošku vidim sliku ali kao neke mrlje, veličina 5cm širine 1cm.

Nije značajno, ali u nekim scenama i bojama vidljivo. Ima li kakvih temelja za reklamaciju, ako se je tko susreo sa takvim situacijama? 

 Ima, slobodno ga reklamiraj

12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je hisense bolji..noviji model..

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL ako ti je važan Android, jer Hisense model koji se naveo nije android već samo smart tv, jest da je Hisense QLED ali je i manje dijagonale i nema androida što je prilično važno ako misliš koristiti pojedine aplikacije...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2022 20:07 (MimiXXX).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Ja ne mislim da je Philips "šrot". Gledao sam emisiju o jednoj kineskoj tvornici koja radi ekrane za skoro sve firme, osim čini mi se za Samsunga koji imaju svoju posebno. Znači skoro svi LED ekrani su više manje isti. TESLA 55 je jako dobro složena za cjenovni razred. Ima Android 10, ima po recenzijama najbolji zvuk u toj srednjoj klasi TVa. Što se slike tiče ona je u normalnim okolnostima ista kod svih proizvođača i stvarno mora imati precizno oko tko bi ikakvu razliku primjetio.

Mene tu zanimaju dvije stvari, iskustva korisnika s TESLOM(znači da se ne kvari i da Android glatko radi). Što se tiče slike ona je više manje slična u toj klasi. Ja bi upravo Android koristio najviše na TVu, a linearni TV program gledam samo dokumentarce, vijesti i uživo emisije i sport. TV ne koristim za igranje. Hvala na preporuci GRUNDINGa, ali TESLA mi djeluje kvalitetnije zbog zvuka, a ljudi koji su je dosad recenzirali kažu da sa slikom nema nikakvih problema.(što se tiče garancije televizora da kucnem u drvo, ovi dosad su radili po 20 godina bez greške, jedino je crno-bijeli izgorio zbog nekog kratkog spoja nakon 10+ godina upotrebe, garancija od 3+2 je OK, ali nekako računam da nijedan TV ne valja ako se pokvari unutar 5 godina). Ako još netko ima kakav prijedlog za Android LED TV do 4000kn, slušam prijedloge. Naravno ako su TVi isti prednost ima onaj s manjom cijenom. Meni osobno TESLA izgleda kao neka Best Buy opcija jer ima dodatne zvučnike. Jedini problem mi je da se ne bi kvarila i da Android engine dobro radi. Sa slikom predpostavljam da nema problema jer sve je to masovna proizvodnja ekrana kao što kažeš i "lijepljenja etiketa raznih proizvođača", rekli bi Made in China, što i ne mora biti loše ako ćemo recimo pogledati Pelješki most koji smo mi gradili 30 godina, a oni došli i sastavili ga kao Lego kockice, nije kao da su ga radili švicarci, ali zato je i Best Buy. Naravno pretpostavljao sam da pristupne ceste neće biti gotove na vrijeme i zato je skoro cijelu sezonu most bio zatvoren i bio samo djelomično u funkciji. Eto, skromnog sam budžeta, tako da mi je bitno da TV izdrži što duže bez ikakvog kvara, kad razmislim to mi je prioritet. Nije mi bitno ni ako je rozi. Još jednom hvala na preporuci: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GGU7904B/ (Djeluje stvarno zanimljive cijene u odnosu na konkurenciju iako malo karakteristika navode)... Razmislit ću još. Stvarno rijetko kupujem TVe jer nisam pri novcima. Još imam ona 2 kockasta :) Odsjeca mi sliku manji, veći je izobličuje malo al' još može proći jer je veliki ekran, a i želio bih android da mogu stramati. Dosad sam sve gledao preko kompa i monitora, pa bi htio veći ekran i android na daljinski, jer me bole koljena od ustajanja, a sjediti za kompom i gledati seriju ili film nije baš udobno...

Nemoj se ljutiti ali ja mislim da si u potpunosti u krivu. Ja mislim da taj televizor ne vrijedi niti 2500kn. Ja bi uvijek gledao garanciju i brand. Mislim da nema gore od Tesle. Ili bi išao na najeftiniju varijantu npr:

https://www.ronis.hr/tv-sharp-lc-55ui7352e-uhd-smart-hdr-active-motion-600-hz-dvb-t2cs2-139-cm-5-godina-sigurnosti/256037/product/

 

2500kn i 5 godina garancije. Nije android ali iskreno meni je puno bolja opcija Firestick nego android od TVa. IPTV, streming servisi, firestick je zakon, jednostavno ima puno opcija i ja mu nisam našao zamjerku...... i može se koristiti samo jedan daljinac.

Samo nemoj tu Teslu za te novce.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko iskustva sa ovom firmom Altirand. Je li ovo greška u modelu ili cijeni? Razlika je u cijeni je 400 € ???

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 12:25 (stipest).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

Ima li tko iskustva sa ovom firmom Altirand. Je li ovo greška u modelu ili cijeni? Razlika je u cijeni je 400 € ???

 Malo je čudna cijena. Ali taj shop postoji već sigurno više od 3-4 godine, tako da mislim da je siguran. Možda je greška neka u cijeni (nisu uračunali PDV), koju oni nisu skužili još, tako da se možda isplati naručiti pa ti isporuče po toj cijeni. Ili nazovi pa pitaj.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod narudžbe kažu da je sve obračunato. Vidim da je plačanje moguće kriptovalutama .
https://www.altirand.com/kosarica

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 15:52 (stipest).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

Dvoumim se između:

 

phillips 65PUS8506/12

TCL 65C815

 

Imate li možda neku preporuku boljeg tv-a za te pare? bitno je da je ta veličina ekrana.

2 phillips 65PUS8506/12
10 TCL 65C815
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 10:04 (makaown).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi ti gledao testiranja i recenzije Tesle? TV je sklopljen od jako kvalitetnih djelova. Mene je samo zanimalo je li kvalitetan i može li izdržati bez kvarova. TV stick nisam razmišljao uzimati. Malo mi je i glupo kupovati TV sa smart tv funkcijom i stick, kad za parsto kuna dobiješ TV sa ugrađenim svim tim. Još jednom treba spomenuti kako u ovoj klasi 90% televizora ima potpuno iste ekrane, a mnogi znalci kažu da su i napravljeni svi u istoj kineskoj tvornici. Gledao sam jedan novi dokumentarac gdje su baš bili u posjeti toj tvornici i rekli su da rade ekrane za sve osim čini mi se za Samsung.Pitali su ih jesu li to identični ekrani, rekli su da jesu i da jedino o čemu ovisi je klasa i tehnika koja se želi primjeniti. Dakle jel LED, QLED, nešto treće, četvrto ili peto. TV bez Android sustava bi uzeo samo kad ne bi imao nikakav sustav i kad bi koštao do 2000kn. No dobro, ne ljutim se na tvoj komentar ali pogledaj recenzije stručnih ljudi na spomenute TVe prije komentara i kritike istih. Mene zanima samo iskustvo korisnika. Znam da Tesla ima sve što treažim, a zvuk joj je čak iznad klase u kojoj se nalazi. No tu dolazimo do najvećeg problema koji ja imam inače kod kupovine bilo čega. Ja kad nešto kupim želim to imati jakooo dugo i to mi je glavni kriterij. Recimo ja sam Končarove i Gorenjove uređaje imao preko 40 godina i radili su savršeno...(znam da su danas malo drugačija vremena i da sve manje toliko traju) Vidio sam Obodin hladnjak star 70-80 godina koji radi kao nov.  Upravo zato me zanimala kvaliteta pojedinih uređaja, jer znam da je kvaliteta slike i tona dobra kod svih, treba jedino obratiti pažnju na verziju androida i sklop koji sve to vrti. Ekrani su baš kao što netko reče, svima isti pa svatko zalijepi svoje ime. Govorim o LED ekranima srednje klase do 4000kn. Firestick je zgodan kod prenošenja i mijenjanja uređaja, ali čuo sam da su neki kod nekih zahtjevnijih stvari imali problema jer nema moćan engine kao neki dobar android box ili dobar ugrađeni android. Tebi hvala na savjetu, ali nemoj otpisivati balkanske firme koje slažu od kvalitetnih komponenti. Tesla je možda i najbolja od njih. Ja nisam obožavatelj Vivaxa jer su stavljali svojevremeno škart djelove u svoje uređaje. Jedan njihov mali tablet mi se zarazio virusima iz čista mira nakon 10 dana upotrebe, bio 10 puta na servisu, zamjenili ga nakraju s drugim i opet sve isto se dogodilo. Postao je beskoristan. Čak se nije dao ni resetirati na tvorničke postavke. U servisu tražili 200kn za popravak, tako da ga nisam ni popravljao. Eto ja imam jedino s Vivaxom neka davna loša iskustva. I ja bi najrađe kupio najnoviji Sonyev TV s androidom, ali to je preskupo. Ja kupujem dugoročno, ali ne smije biti preskupo, imam jako skroman budžet. Da mi netko garantira da će mi telka izdržati bez kvara idućih bar 10+ godina kupio bi taj TV bez razmišljanja, jer danas nema loše slike, sve su to detalji laičkom oku skoro neprimjetni, ako govorimo o istok klasi TVa. To govorim ja koji je odrastao uz drvene crno-bijele televizore koji su se ukrašavali heklanim tabletićima  i koje si morao čekati da se ugriju prije rada, a programe si tražio vrteći prstima kao radio postaju. Morao si usput imati nekoga da ti vani okreće antenu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 20:36 (MimiXXX).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš recimo ovaj TV za 4000kn i ti razmišljaš o fakin Tesli kao best buy? I još k tome epitetima...
Pa bar sad cu cijene dobrih TV-a toliko niske da neki non name brand može proći jedino do 2000kn i za vikendicu ili apartmane...

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-samsung-qe55q60aauxxh-proizvod-15305/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 21:15 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

... No dobro, ne ljutim se na tvoj komentar ali pogledaj recenzije stručnih ljudi na spomenute TVe prije komentara i kritike istih. Mene zanima samo iskustvo korisnika. Znam da Tesla ima sve što treažim, a zvuk joj je čak iznad klase u kojoj se nalazi. No tu dolazimo do najvećeg problema koji ja imam inače kod kupovine bilo čega. Ja kad nešto kupim želim to imati jakooo dugo i to mi je glavni kriterij. ....

 

 

 

 

I sta ti tacno ko najjeftinijeg tva na trzistu garantuje da ce trajati jako dugo????

I ako gledas recenzije strucnih ljudi sta ces onda na forumu? Ovdje nema korisnika koji te modele imaju jako dugo jer ne postoje jako dugo....Nemoj se ti ljutiti ali ti si izgleda odlucio pa trazis da ti neko potvrdi i cim se neko ne slaze sa tvojim misljenjem ti proturjecis....

Nisi mi bas njjasniji al ok....

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 9:37 (Posmatrač).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Jesi ti gledao testiranja i recenzije Tesle? TV je sklopljen od jako kvalitetnih djelova. Mene je samo zanimalo je li kvalitetan i može li izdržati bez kvarova. TV stick nisam razmišljao uzimati. Malo mi je i glupo kupovati TV sa smart tv funkcijom i stick, kad za parsto kuna dobiješ TV sa ugrađenim svim tim. Još jednom treba spomenuti kako u ovoj klasi 90% televizora ima potpuno iste ekrane, a mnogi znalci kažu da su i napravljeni svi u istoj kineskoj tvornici. Gledao sam jedan novi dokumentarac gdje su baš bili u posjeti toj tvornici i rekli su da rade ekrane za sve osim čini mi se za Samsung.Pitali su ih jesu li to identični ekrani, rekli su da jesu i da jedino o čemu ovisi je klasa i tehnika koja se želi primjeniti. Dakle jel LED, QLED, nešto treće, četvrto ili peto. TV bez Android sustava bi uzeo samo kad ne bi imao nikakav sustav i kad bi koštao do 2000kn. No dobro, ne ljutim se na tvoj komentar ali pogledaj recenzije stručnih ljudi na spomenute TVe prije komentara i kritike istih. Mene zanima samo iskustvo korisnika. Znam da Tesla ima sve što treažim, a zvuk joj je čak iznad klase u kojoj se nalazi. No tu dolazimo do najvećeg problema koji ja imam inače kod kupovine bilo čega. Ja kad nešto kupim želim to imati jakooo dugo i to mi je glavni kriterij. Recimo ja sam Končarove i Gorenjove uređaje imao preko 40 godina i radili su savršeno...(znam da su danas malo drugačija vremena i da sve manje toliko traju) Vidio sam Obodin hladnjak star 70-80 godina koji radi kao nov.  Upravo zato me zanimala kvaliteta pojedinih uređaja, jer znam da je kvaliteta slike i tona dobra kod svih, treba jedino obratiti pažnju na verziju androida i sklop koji sve to vrti. Ekrani su baš kao što netko reče, svima isti pa svatko zalijepi svoje ime. Govorim o LED ekranima srednje klase do 4000kn. Firestick je zgodan kod prenošenja i mijenjanja uređaja, ali čuo sam da su neki kod nekih zahtjevnijih stvari imali problema jer nema moćan engine kao neki dobar android box ili dobar ugrađeni android. Tebi hvala na savjetu, ali nemoj otpisivati balkanske firme koje slažu od kvalitetnih komponenti. Tesla je možda i najbolja od njih. Ja nisam obožavatelj Vivaxa jer su stavljali svojevremeno škart djelove u svoje uređaje. Jedan njihov mali tablet mi se zarazio virusima iz čista mira nakon 10 dana upotrebe, bio 10 puta na servisu, zamjenili ga nakraju s drugim i opet sve isto se dogodilo. Postao je beskoristan. Čak se nije dao ni resetirati na tvorničke postavke. U servisu tražili 200kn za popravak, tako da ga nisam ni popravljao. Eto ja imam jedino s Vivaxom neka davna loša iskustva. I ja bi najrađe kupio najnoviji Sonyev TV s androidom, ali to je preskupo. Ja kupujem dugoročno, ali ne smije biti preskupo, imam jako skroman budžet. Da mi netko garantira da će mi telka izdržati bez kvara idućih bar 10+ godina kupio bi taj TV bez razmišljanja, jer danas nema loše slike, sve su to detalji laičkom oku skoro neprimjetni, ako govorimo o istok klasi TVa. To govorim ja koji je odrastao uz drvene crno-bijele televizore koji su se ukrašavali heklanim tabletićima  i koje si morao čekati da se ugriju prije rada, a programe si tražio vrteći prstima kao radio postaju. Morao si usput imati nekoga da ti vani okreće antenu.

 

 

 

 Ok....samo cu ti reci da niti jedan andorid u teliki (i to od boljih televizora) nije bolji od firesticka sto se tice streaming servisa....

A sto se tice Teslinog androida, Firestick ga pojede u to budi siguran.... Da ne govorim o kvaliteti wifi-a, ma i sveg ostalog, ali Tesla covjece,... I daj molim te uputi nas gdje mozemo vidjeti te recenzije strucnjaka

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 23:25 (ibojanic).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A gdje su te recenzije Tesle gdje su ocjenjivali kvalitetu komponenti?

 

Koliko sati taj tv će raditi dnevno? Prvo što pati na tim jeftinijim tv-ima je pozadinska rasvjeta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izgleda da imamo novog strucnjaka za Tesla TV,koji je sve proucio,izvidio,procitao..samo ceka jednog zadovoljnog korisnika Tesle da mu to sve potvrdi…samo prije ce se javit korisnik auta Tesla nego TVa!🤦🤭
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 8:25 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG TVi

 

paznja svima koji kupuju LG tv-e.

 

prije koji mjesec radi foruma (tvrde najbolji je) sam uzeo 65" C1, TV je radio ok no u zadnje vrijeme se zna pojaviti jedna crna crte u vertikali preko ekrana tva.

 

TV je kupljen u njemackoj preko OTTO-a, te smo jos uzeli i produljenu garanciju.

 

javili smo se OTTu, tu su nas usmjerili na LG direktno... nije problem.

 

nakon 2 emaila sa LG gdje pitaju gdje tv stoji, koliko je udaljen od zida i takve gluposti nikada nam vise nitko od njih nije odgovorio na niti jedan email.

 

par puta sam pisao sta dalje, no samo nas ignoriraju.

 

slivno iskustvo smo imali i sa Lenovo uredajima, servis im je kao i kod LGa smece.

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 12:06 (Robert_84).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Jesi ti gledao testiranja i recenzije Tesle? TV je sklopljen od jako kvalitetnih djelova. Mene je samo zanimalo je li kvalitetan i može li izdržati bez kvarova. TV stick nisam razmišljao uzimati. Malo mi je i glupo kupovati TV sa smart tv funkcijom i stick, kad za parsto kuna dobiješ TV sa ugrađenim svim tim. Još jednom treba spomenuti kako u ovoj klasi 90% televizora ima potpuno iste ekrane, a mnogi znalci kažu da su i napravljeni svi u istoj kineskoj tvornici. Gledao sam jedan novi dokumentarac gdje su baš bili u posjeti toj tvornici i rekli su da rade ekrane za sve osim čini mi se za Samsung.Pitali su ih jesu li to identični ekrani, rekli su da jesu i da jedino o čemu ovisi je klasa i tehnika koja se želi primjeniti. Dakle jel LED, QLED, nešto treće, četvrto ili peto. TV bez Android sustava bi uzeo samo kad ne bi imao nikakav sustav i kad bi koštao do 2000kn. No dobro, ne ljutim se na tvoj komentar ali pogledaj recenzije stručnih ljudi na spomenute TVe prije komentara i kritike istih. Mene zanima samo iskustvo korisnika. Znam da Tesla ima sve što treažim, a zvuk joj je čak iznad klase u kojoj se nalazi. No tu dolazimo do najvećeg problema koji ja imam inače kod kupovine bilo čega. Ja kad nešto kupim želim to imati jakooo dugo i to mi je glavni kriterij. Recimo ja sam Končarove i Gorenjove uređaje imao preko 40 godina i radili su savršeno...(znam da su danas malo drugačija vremena i da sve manje toliko traju) Vidio sam Obodin hladnjak star 70-80 godina koji radi kao nov.  Upravo zato me zanimala kvaliteta pojedinih uređaja, jer znam da je kvaliteta slike i tona dobra kod svih, treba jedino obratiti pažnju na verziju androida i sklop koji sve to vrti. Ekrani su baš kao što netko reče, svima isti pa svatko zalijepi svoje ime. Govorim o LED ekranima srednje klase do 4000kn. Firestick je zgodan kod prenošenja i mijenjanja uređaja, ali čuo sam da su neki kod nekih zahtjevnijih stvari imali problema jer nema moćan engine kao neki dobar android box ili dobar ugrađeni android. Tebi hvala na savjetu, ali nemoj otpisivati balkanske firme koje slažu od kvalitetnih komponenti. Tesla je možda i najbolja od njih. Ja nisam obožavatelj Vivaxa jer su stavljali svojevremeno škart djelove u svoje uređaje. Jedan njihov mali tablet mi se zarazio virusima iz čista mira nakon 10 dana upotrebe, bio 10 puta na servisu, zamjenili ga nakraju s drugim i opet sve isto se dogodilo. Postao je beskoristan. Čak se nije dao ni resetirati na tvorničke postavke. U servisu tražili 200kn za popravak, tako da ga nisam ni popravljao. Eto ja imam jedino s Vivaxom neka davna loša iskustva. I ja bi najrađe kupio najnoviji Sonyev TV s androidom, ali to je preskupo. Ja kupujem dugoročno, ali ne smije biti preskupo, imam jako skroman budžet. Da mi netko garantira da će mi telka izdržati bez kvara idućih bar 10+ godina kupio bi taj TV bez razmišljanja, jer danas nema loše slike, sve su to detalji laičkom oku skoro neprimjetni, ako govorimo o istok klasi TVa. To govorim ja koji je odrastao uz drvene crno-bijele televizore koji su se ukrašavali heklanim tabletićima  i koje si morao čekati da se ugriju prije rada, a programe si tražio vrteći prstima kao radio postaju. Morao si usput imati nekoga da ti vani okreće antenu.

 

 

 U ovome postu je napisano toliko nelogicnosti i kontradiktornih stvari, ali dobro. Prvo krenimo od ekrana i da su svi ekrani isti i proizvode se u istoj tvornici, jesi svjestan da je ekran samo jedan od dijelova koji je bitan na TV-u za dobro iskustvo gledanja, da tu postoje i druge komponente koje su bitne od procesora za obradu slike, algoritama koji su napisani za taj procesor i obradu,

napajanja, kondenzatora, pozadinskog osvjetljenja , njegovog kontroliranja i hladjenja itd..., zar zaista mislis da su takve komponente jednake kvalitete u nekog Tesle kao i u Samsunga, Sony-a, LG-a i drugih.

Vratimo se na ekrane, znaci tom logikom sta se svi ekrani proizvode u istoj tvornici ( pretpostavimo da je tako ),  znaci da su televizori isti i triba kupiti najjeftiniji i to je to. Pa tom logikom onda su Iphone, Samsung, Xiaomi, Vivo i ostali mobiteli svi isti jer TSMC proizvodi cipove za njih, pa super, onda smo svi tribali kupit od NOA-a kupit mobitele i tablete, kupit ih jako jeftino i podrzat hrvatsku ekonomiju i proizvodjace i bit super zadovoljni.

Usporedbu integriranog android sustava i vanjskog android box-a ne zelim ni komentirati, pogotovo neke noname firme sa integriranim androidom u usporedbi sa Firestickom, koji ocito nikad nisi koristio. Firestick koji je po specifikacijama mozda visetruko slabiji od kineskih android boxova, sve njih jede za dorucak zbog svoje optimizacije, a one integrirane u tv necu ni komentirati ( uz cast par iznimki).

A sad dolazimo do najapsurdnije stvari, za malo para zelis kupit jeftini tv od relativno marginalnog tv prozivodjaca sa integriranim androidom koji ce trajat 10 god??? Da se razumimo, niti televizori od provjerenih proizvodjaca u danjasnje vrime nece vjerovatno izdrzat 10 godina a pogotovo od neke Tesle, i tu pricam o hardverskom dijelu. Sad zamisli da kupis tu Teslu sa androidom, sta mislis koliko ce oni dugo pruzati podrsku za taj android, sigurnosna azuriranja i sve ostalo, garantiram ti da to nece biti 10 godina, a tesko da ce biti i 5. Samo zbog toga je i bolji neki eksterni android uredjaj od integriranog jer ga mozes zaminit u slucaju da vise nije podrzan ili da ne valja, naravno u slucaju da TV izdrzi toliko dugo.

Briga mene sta ce neko radit sa svojim novcima i na sto ce ih trosit, ali kad se vec doslo na forum pitati nesto onda bi bar tribalo saslusat ljude sta govore, pogotovo ako ih vecina govori slicnu stvar. A ne doci sa jednim uvjerenjem, pitati nas za misljenje, pa nakon odgovora se i dalje drzat svojih uvjerenja, cemu onda uopce upiti?

Moj savjet ti je da kupis tv nekog poznatog i renomiranog proizvodjaca u budzetu koji ti je dostupan, i ako zelis da bude pametan, za par sto kuna kupis neki android box, najbolje Firestick i onda si miran. Hoces li prihvatit savjet ili ne na tebi je, uostalom tvoje pare i na tebi je kako ces ih trosit

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robert_84 kaže...

LG TVi

 

paznja svima koji kupuju LG tv-e.

 

prije koji mjesec radi foruma (tvrde najbolji je) sam uzeo 65" C1, TV je radio ok no u zadnje vrijeme se zna pojaviti jedna crna crte u vertikali preko ekrana tva.

 

TV je kupljen u njemackoj preko OTTO-a, te smo jos uzeli i produljenu garanciju.

 

javili smo se OTTu, tu su nas usmjerili na LG direktno... nije problem.

 

nakon 2 emaila sa LG gdje pitaju gdje tv stoji, koliko je udaljen od zida i takve gluposti nikada nam vise nitko od njih nije odgovorio na niti jedan email.

 

par puta sam pisao sta dalje, no samo nas ignoriraju.

 

slivno iskustvo smo imali i sa Lenovo uredajima, servis im je kao i kod LGa smece.

 

 

LG je podosta smetlarska firma sto se tice reklamacija itd tojest ta Njemacka podruznica.

U drugim drzavama imaju bolja iskustva po onome sto sam citao.

5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Robert_84 kaže...

LG TVi

 

paznja svima koji kupuju LG tv-e.

 

prije koji mjesec radi foruma (tvrde najbolji je) sam uzeo 65" C1, TV je radio ok no u zadnje vrijeme se zna pojaviti jedna crna crte u vertikali preko ekrana tva.

 

TV je kupljen u njemackoj preko OTTO-a, te smo jos uzeli i produljenu garanciju.

 

javili smo se OTTu, tu su nas usmjerili na LG direktno... nije problem.

 

nakon 2 emaila sa LG gdje pitaju gdje tv stoji, koliko je udaljen od zida i takve gluposti nikada nam vise nitko od njih nije odgovorio na niti jedan email.

 

par puta sam pisao sta dalje, no samo nas ignoriraju.

 

slivno iskustvo smo imali i sa Lenovo uredajima, servis im je kao i kod LGa smece.

 

 

LG je podosta smetlarska firma sto se tice reklamacija itd tojest ta Njemacka podruznica.

U drugim drzavama imaju bolja iskustva po onome sto sam citao.

 Zato kupis u lokalnoj prodavnici pa mlatis zakonima.....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
Robert_84 kaže...

LG TVi

 

paznja svima koji kupuju LG tv-e.

 

prije koji mjesec radi foruma (tvrde najbolji je) sam uzeo 65" C1, TV je radio ok no u zadnje vrijeme se zna pojaviti jedna crna crte u vertikali preko ekrana tva.

 

TV je kupljen u njemackoj preko OTTO-a, te smo jos uzeli i produljenu garanciju.

 

javili smo se OTTu, tu su nas usmjerili na LG direktno... nije problem.

 

nakon 2 emaila sa LG gdje pitaju gdje tv stoji, koliko je udaljen od zida i takve gluposti nikada nam vise nitko od njih nije odgovorio na niti jedan email.

 

par puta sam pisao sta dalje, no samo nas ignoriraju.

 

slivno iskustvo smo imali i sa Lenovo uredajima, servis im je kao i kod LGa smece.

 

 

LG je podosta smetlarska firma sto se tice reklamacija itd tojest ta Njemacka podruznica.

U drugim drzavama imaju bolja iskustva po onome sto sam citao.

 Zato kupis u lokalnoj prodavnici pa mlatis zakonima.....

Ja sam u Berlinu pa meni ovi LG.de smetlari jesu lokalni nazalost.

Na svu srecu uvjek kupim dodatno osiguranje od Mediamarkta ili Saturna,ovisno gdje uzimam trenutni tv.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
Robert_84 kaže...

LG TVi

 

paznja svima koji kupuju LG tv-e.

 

prije koji mjesec radi foruma (tvrde najbolji je) sam uzeo 65" C1, TV je radio ok no u zadnje vrijeme se zna pojaviti jedna crna crte u vertikali preko ekrana tva.

 

TV je kupljen u njemackoj preko OTTO-a, te smo jos uzeli i produljenu garanciju.

 

javili smo se OTTu, tu su nas usmjerili na LG direktno... nije problem.

 

nakon 2 emaila sa LG gdje pitaju gdje tv stoji, koliko je udaljen od zida i takve gluposti nikada nam vise nitko od njih nije odgovorio na niti jedan email.

 

par puta sam pisao sta dalje, no samo nas ignoriraju.

 

slivno iskustvo smo imali i sa Lenovo uredajima, servis im je kao i kod LGa smece.

 

 

LG je podosta smetlarska firma sto se tice reklamacija itd tojest ta Njemacka podruznica.

U drugim drzavama imaju bolja iskustva po onome sto sam citao.

 Zato kupis u lokalnoj prodavnici pa mlatis zakonima.....

 nema to veze sa lokalnom radnjom ili online trgovinom. problem cu rijesiti ovako il onako. no nikad vise LG uzeti necu

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robert_84 kaže...
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
Robert_84 kaže...

LG TVi

 

paznja svima koji kupuju LG tv-e.

 

prije koji mjesec radi foruma (tvrde najbolji je) sam uzeo 65" C1, TV je radio ok no u zadnje vrijeme se zna pojaviti jedna crna crte u vertikali preko ekrana tva.

 

TV je kupljen u njemackoj preko OTTO-a, te smo jos uzeli i produljenu garanciju.

 

javili smo se OTTu, tu su nas usmjerili na LG direktno... nije problem.

 

nakon 2 emaila sa LG gdje pitaju gdje tv stoji, koliko je udaljen od zida i takve gluposti nikada nam vise nitko od njih nije odgovorio na niti jedan email.

 

par puta sam pisao sta dalje, no samo nas ignoriraju.

 

slivno iskustvo smo imali i sa Lenovo uredajima, servis im je kao i kod LGa smece.

 

 

LG je podosta smetlarska firma sto se tice reklamacija itd tojest ta Njemacka podruznica.

U drugim drzavama imaju bolja iskustva po onome sto sam citao.

 Zato kupis u lokalnoj prodavnici pa mlatis zakonima.....

 nema to veze sa lokalnom radnjom ili online trgovinom. problem cu rijesiti ovako il onako. no nikad vise LG uzeti necu

Ma to ti sve ovisi koliko imas srece,na AVforums imas ekipe koja je imala uzasna iskustva sa Sony podrskom,Samsungom,ja sam posteno ispljuvao LG tamo itd itd.

Prava potrosaca na zapadu su opskurna i minimalna,ova isfuravanja u Hr da mozes ovo mozes ono....mozes zaboravit.

 

Inace,dali si snimio taj kvar,ako nisi obavezno to napravi.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam ja Teslu 😁
U dječjoj sobi, 24 incha, kupljen novi za 750 kn prije tri godine..radi još uvijek, Firestick u njemu i dvbt programi.. daljinac se jedino malo razišao..
Onak generički kinez sa menijom u tv-u usporedivim sa kineskim dvbt recieverima.. jako loši zvučnici (očekivano). Za koliko je kupljen toliko i vrijedi. Al to je čak stepenica ispod Philipsa recimo i drugih kineza baš po kvaliteti menija, daljinskog, izrade..ono baš nemere jeftinije od toga.. Slika je začudo ok, ali kako je mali ekran teže je i skužit neke mane.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Robert_84 kaže...
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
Robert_84 kaže...

LG TVi

 

paznja svima koji kupuju LG tv-e.

 

prije koji mjesec radi foruma (tvrde najbolji je) sam uzeo 65" C1, TV je radio ok no u zadnje vrijeme se zna pojaviti jedna crna crte u vertikali preko ekrana tva.

 

TV je kupljen u njemackoj preko OTTO-a, te smo jos uzeli i produljenu garanciju.

 

javili smo se OTTu, tu su nas usmjerili na LG direktno... nije problem.

 

nakon 2 emaila sa LG gdje pitaju gdje tv stoji, koliko je udaljen od zida i takve gluposti nikada nam vise nitko od njih nije odgovorio na niti jedan email.

 

par puta sam pisao sta dalje, no samo nas ignoriraju.

 

slivno iskustvo smo imali i sa Lenovo uredajima, servis im je kao i kod LGa smece.

 

 

LG je podosta smetlarska firma sto se tice reklamacija itd tojest ta Njemacka podruznica.

U drugim drzavama imaju bolja iskustva po onome sto sam citao.

 Zato kupis u lokalnoj prodavnici pa mlatis zakonima.....

 nema to veze sa lokalnom radnjom ili online trgovinom. problem cu rijesiti ovako il onako. no nikad vise LG uzeti necu

Ma to ti sve ovisi koliko imas srece,na AVforums imas ekipe koja je imala uzasna iskustva sa Sony podrskom,Samsungom,ja sam posteno ispljuvao LG tamo itd itd.

Prava potrosaca na zapadu su opskurna i minimalna,ova isfuravanja u Hr da mozes ovo mozes ono....mozes zaboravit.

 

Inace,dali si snimio taj kvar,ako nisi obavezno to napravi.

 To je sve pitanje brenda na lokalnoj razini.U Zagrebu je firma Silnica koja je glavna za servis a opisivanje problema ide redom.Prvo ima na mail pošalješ koji problem s proizvodom imaš sa slikama opisom i dr. (ja sam imao problema s daljinskim upravljačem) , onda kada to pročitaju daju ti link u kojem moraš ukucati skoro sve o tv-u , račun , broj računa, gdje je kupljen datum i na kraju uploadati slike računa, samo jedno polje ne ispunjeno i ne može se poslati.Kada se pošalje daljinski je došao iz tvornice GLS-om za cca 3-4 dana.Vjerujem da ako je tv u pitanju tek kad prođe ta procedura može im se sam uređaju donesti.Inače kad se dodje u servis toliko tv-a na jednom mjestu a sam prihvatni centar im je kao dvije čevabđinice spojene.Nažalost ali najbolji proizvod je onaj koji ima najbolju podršku za njega bez obzira na same performanse

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice