Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.690
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

 

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

 

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

 

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Dakle LG 65 IPS, a gle očito si dobio loš primjerak ili recimo veči modeli imaju više problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja.Stara 7000 ili nova jeftina 8000 LG serija, okvirno ista priča zapakovana u izmjenjene marketinške oznake.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

 

Ja koristim LG 43UM7600PLB(IPS) kao PC monitor.Realno na njemu nema nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvjetljenja.Sve ovisi kakav primjerak dobiš, ili danas ništa nije idealno pogotovo u ovom ludom potrošačkom dobu.Na polju žutoga kod mene nema nikakvih problema, ali zato je bilo malo drukčijih problema no nebitno sad u ovoj temi.

 

IPS panel ili VA panel na TV-u, sve ovisi kakav primjerak dobiješ iako da IPS ima malo više probijanja pozadinskog osvjetljenja.U mojem primjeru hm, kaj se tiče žutoga LG 43 IPS LCD panel je bolji od očekivanja.Kao da gledam u svoj stari Benq 27 monitor(VA panel), na kojem isto nije bilo nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvljetljenja.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1051&jumpto=6176464&sort=asc&view=flat

 

 

 

smanjio sam pozadinsko osvijetljenje na 85 i sad je puno bolje. vidi se nesto probijanja kad filmovi imaju crne trake gore i dole na dosta tamnim scenama al ne ometa gledanje i  mislim da cu s tim moc zivjet i da je to normalno. osim toga sa slikom sam zadovoljan. 

 

davat dvije tri tisuce kn vise za bolji tv mi je ipak malo too much 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
milijak kaže...
Porucio sam SAMSUNG QE55Q80TATXXH, dobavljač u Podgorici mi je rekao da nemaju više taj model i da mi je poručio QE55Q82TATXXH, koji treba da stigne sa novom isporukom televizora, nigdje ne mogu da nadjem na internetu ovaj model, moze li pomoć, specifikacija ovoga modela, ima li razlike iznedju ova dva modela

 

Po onome što piše Q82T serija ima wide angle view kao i dodatni klasični daljinski TM1240A.

 

https://www.samsung.com/es/tvs/qledtv-q82t/QE55Q82TATXXC/

 

 

A u DE je to model GQ55Q82TATXZG https://www.samsung.com/de/tvs/qled-q82t/GQ55Q82TGTXZG/

 

 

Ali najbolje provjerit prije kupnje da li ima ovo ili ne kod dobavljača.

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...

Flagship koji su zapravo modeli  KD-55XH9005 za Hrvatsku ? Malo me bune oznake...

 

 

I postoji li išta bolje u ovom cijenovnom rangu za PS5 i flimove ?

 

Po službenom sony.hr svi ali neki još nisu dobavljivi. Bilo bi idealno kada bi osim XH9005, XH9077 i XH9096 tu bili i XH9288 i XH9299. Nema razlike u tehnologiji međutim uz XH92 dolazi premium daljinski upravljač kao i dual položaj nosača- široki i uski (to imaju XH9077 i XH9096, dok XH9005 nema)

 

Glavni konkurent je sigurno sams Q80T. U ovom trenutku su čak izjednačeni po cijeni, 55" cca 6800,6900. Kod 65" je samsung ipak skuplji 1000kn. A sad se nedavno pojavio i Q82T model pa je za očekivat kad dođe kod nas da bi i cijena Q80T mogla past, vidjet ćemo.

 

Predonost sonyja je da ima 2xHDMI 2.1, DTS i android tko ga treba.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...

 

 

smanjio sam pozadinsko osvijetljenje na 85 i sad je puno bolje. vidi se nesto probijanja kad filmovi imaju crne trake gore i dole na dosta tamnim scenama al ne ometa gledanje i  mislim da cu s tim moc zivjet i da je to normalno. osim toga sa slikom sam zadovoljan. 

 

davat dvije tri tisuce kn vise za bolji tv mi je ipak malo too much 

Realno za žuto/Backlight nema potrebe više od 80, osim ako recimo koristiš HDR Effect mod slike pa oš vidit kak okvirno izgledaju HDR điđe biđe.

 

Game Mode ima žuto po defoltu na 100, ali to se sve podesi kak ti paše dakle nema frke.

 

Kod mene je žuto za 50, dakle za bilo kakve potrebe ništa svjetljije od toga.Kad gledam neki film ili kad mi se čefne, eto prebacim na Game Mode gdje je žuto podešeno na 100.

 

Inače koristim Standard Mod slike, ali postavke slike su(Game mode ista priča) više na Cold boje ili Color Temperature postavka/C12+Colour je 45.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da se ue70tu7172 nije spominjao.
Mišljenja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 19:35 (Dojitza).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-grundig-50geu7800b.html
Ako mi netko može reći dali je ovaj Tv ok za PS4 pro? Ako i ne dali može netko nešto predložiti od prilike u toj cijeni. LP i hvala u naprijed.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani TV Bugovci,

 

Kupujemo za firmin stan u najmu TV. Gazda nam nudi nekih 300njak eura cca 2500kn.

Gledam što se može solidno naći u veličina,a 49" 55". Nemamo flat internet pa će se gledati filmovi sa HDD-a.

Prva opcija mi je nekako Samsun zbog VA panela ali koliko se sjećam bilo je nekih problema sa kodiranjem s HDDa i titlovima. LG ne bih isključio iako mi je upitan odnos VA vs IPS.

Molim zato preporuku prema ovim potrebama. 

 

LG-49un71003lb

 

Samsung-ue50ru7172

 

Hisense-58a7100f

 

tcl-50ep660

 

2 LG-49un71003lb
1 Samsung-ue50ru7172
11 Hisense-58a7100f
3 Tcl-50ep660
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 9:48 (cassiopean).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...
rambox kaže...
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

 

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

 

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

 

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Dakle LG 65 IPS, a gle očito si dobio loš primjerak ili recimo veči modeli imaju više problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja.Stara 7000 ili nova jeftina 8000 LG serija, okvirno ista priča zapakovana u izmjenjene marketinške oznake.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

 

Ja koristim LG 43UM7600PLB(IPS) kao PC monitor.Realno na njemu nema nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvjetljenja.Sve ovisi kakav primjerak dobiš, ili danas ništa nije idealno pogotovo u ovom ludom potrošačkom dobu.Na polju žutoga kod mene nema nikakvih problema, ali zato je bilo malo drukčijih problema no nebitno sad u ovoj temi.

 

IPS panel ili VA panel na TV-u, sve ovisi kakav primjerak dobiješ iako da IPS ima malo više probijanja pozadinskog osvjetljenja.U mojem primjeru hm, kaj se tiče žutoga LG 43 IPS LCD panel je bolji od očekivanja.Kao da gledam u svoj stari Benq 27 monitor(VA panel), na kojem isto nije bilo nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvljetljenja.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1051&jumpto=6176464&sort=asc&view=flat

 

 

 

smanjio sam pozadinsko osvijetljenje na 85 i sad je puno bolje. vidi se nesto probijanja kad filmovi imaju crne trake gore i dole na dosta tamnim scenama al ne ometa gledanje i  mislim da cu s tim moc zivjet i da je to normalno. osim toga sa slikom sam zadovoljan. 

 

davat dvije tri tisuce kn vise za bolji tv mi je ipak malo too much 

 I kako si u konacnici zadovoljan sa omjerom ulozeno dobiveno? Ja gledam ili 65 ili 70 inca te modele jer za oled ili nano nemam a osnovni sam klasicni korisnik netflix/kodi. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala, po tome bi trebalo da je ovaj model QE55Q82T bolji od QE55Q80T ako ne griješim.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...
punkrockos kaže...
rambox kaže...
punkrockos kaže...
punkrockos kaže...
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

 

citiram sam sebe da se vidi o kojem televizoru se radi.

 

jučer sam prvi put gledao neki hororac sa dosta tamnijih scena i u mračnijim scenama se vidi probijanje pozadinskog osvijetljenja, najviše na vrhu ekrana, pogotovo na onim crnim crtama gore i dole jer je film u takvom formatu..

 

pitanje, da li je probijanje pozadinskog osvietljenja normalno za ovu tehnologiju ili postoje modeli gdje toga nema?  ovo nije nista strasno al osobno katastrofa jbg da sam više kužio se u sve probleme malo bi bolje razmislio prije kupnje... uostalom, još nije prošlo 15 dana i sve više razmisljam da vratim tv

Dakle LG 65 IPS, a gle očito si dobio loš primjerak ili recimo veči modeli imaju više problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja.Stara 7000 ili nova jeftina 8000 LG serija, okvirno ista priča zapakovana u izmjenjene marketinške oznake.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

 

Ja koristim LG 43UM7600PLB(IPS) kao PC monitor.Realno na njemu nema nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvjetljenja.Sve ovisi kakav primjerak dobiš, ili danas ništa nije idealno pogotovo u ovom ludom potrošačkom dobu.Na polju žutoga kod mene nema nikakvih problema, ali zato je bilo malo drukčijih problema no nebitno sad u ovoj temi.

 

IPS panel ili VA panel na TV-u, sve ovisi kakav primjerak dobiješ iako da IPS ima malo više probijanja pozadinskog osvjetljenja.U mojem primjeru hm, kaj se tiče žutoga LG 43 IPS LCD panel je bolji od očekivanja.Kao da gledam u svoj stari Benq 27 monitor(VA panel), na kojem isto nije bilo nikakvog spomena vrjednog probijanja pozadinskog osvljetljenja.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1051&jumpto=6176464&sort=asc&view=flat

 

 

 

smanjio sam pozadinsko osvijetljenje na 85 i sad je puno bolje. vidi se nesto probijanja kad filmovi imaju crne trake gore i dole na dosta tamnim scenama al ne ometa gledanje i  mislim da cu s tim moc zivjet i da je to normalno. osim toga sa slikom sam zadovoljan. 

 

davat dvije tri tisuce kn vise za bolji tv mi je ipak malo too much 

 I kako si u konacnici zadovoljan sa omjerom ulozeno dobiveno? Ja gledam ili 65 ili 70 inca te modele jer za oled ili nano nemam a osnovni sam klasicni korisnik netflix/kodi. 

 

zadovoljan sam...za dva sata koliko gledam tv dnevno ne treba mi nista bolje...početne one neke muke sam opisao kako sam riješio i to je to

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung QE55Q70T, 6470 kn ili cekati mozda ako bude na BF neka akcija? Kao sto sam prije rekao, za PS5 mi treba i za gledanje maxtv u HD i UHD filmova. Drugi izbor je QE55Q60R ali on ne ulazi u akciju 5 godina jamstva posto je proslogodisnji model, ali je 5500 kn

 

Molim misljenje :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što se tiče Oleda, LG 55b9 je bil nedavno po 7500kn...
Koji model bi za BF mogel bit na sličnoj akciji ?
Možda Bx3 ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...

Samsung QE55Q70T, 6470 kn ili cekati mozda ako bude na BF neka akcija? Kao sto sam prije rekao, za PS5 mi treba i za gledanje maxtv u HD i UHD filmova. Drugi izbor je QE55Q60R ali on ne ulazi u akciju 5 godina jamstva posto je proslogodisnji model, ali je 5500 kn

 

Molim misljenje :)

 Niti jedan. Q80t ti je 6899kn, puno bolji od oba. 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako netko gleda zadnju XH seriju od Sonya nemojte ic ispod 9500 jer je nazalost ove godine serija 9000 losa za pravi dozivljaj HDRa.

Ne znam zasto su to napravili jer je zadnjih par godina serija 9 bila za preporuku sto se tice pravog HDR tva a sad su to pomaknuli na 9.5 seriju.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9505-4k-android-2020g.html

Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Samsung QE55Q70T, 6470 kn ili cekati mozda ako bude na BF neka akcija? Kao sto sam prije rekao, za PS5 mi treba i za gledanje maxtv u HD i UHD filmova. Drugi izbor je QE55Q60R ali on ne ulazi u akciju 5 godina jamstva posto je proslogodisnji model, ali je 5500 kn

 

Molim misljenje :)

 Niti jedan. Q80t ti je 6899kn, puno bolji od oba

 

Ako pod "puno bolji od oba" zapravo misliš "nešto mrvicu bolji" onda da, slažem se, "puni bolji" je.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Samsung QE55Q70T, 6470 kn ili cekati mozda ako bude na BF neka akcija? Kao sto sam prije rekao, za PS5 mi treba i za gledanje maxtv u HD i UHD filmova. Drugi izbor je QE55Q60R ali on ne ulazi u akciju 5 godina jamstva posto je proslogodisnji model, ali je 5500 kn

 

Molim misljenje :)

 Niti jedan. Q80t ti je 6899kn, puno bolji od oba

 

Ako pod "puno bolji od oba" zapravo misliš "nešto mrvicu bolji" onda da, slažem se, "puni bolji" je.

 

 Ne, mislim sto sam napisao. Edge vs FALD, dalje ne moram. Da je razlika u cijeni 1500kn ili vise, onda ne bi spominjao q80t. Ali ovako se svakako isplati protegnuti jos 400kn.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Samsung QE55Q70T, 6470 kn ili cekati mozda ako bude na BF neka akcija? Kao sto sam prije rekao, za PS5 mi treba i za gledanje maxtv u HD i UHD filmova. Drugi izbor je QE55Q60R ali on ne ulazi u akciju 5 godina jamstva posto je proslogodisnji model, ali je 5500 kn

 

Molim misljenje :)

 Niti jedan. Q80t ti je 6899kn, puno bolji od oba. 

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Samsung QE55Q70T, 6470 kn ili cekati mozda ako bude na BF neka akcija? Kao sto sam prije rekao, za PS5 mi treba i za gledanje maxtv u HD i UHD filmova. Drugi izbor je QE55Q60R ali on ne ulazi u akciju 5 godina jamstva posto je proslogodisnji model, ali je 5500 kn

 

Molim misljenje :)

 Niti jedan. Q80t ti je 6899kn, puno bolji od oba

 

Ako pod "puno bolji od oba" zapravo misliš "nešto mrvicu bolji" onda da, slažem se, "puni bolji" je.

 

 

Koji onda uzeti u tom rangu? Ne mora striktno biti Samsung ako je neki drugi bolji (osim Sony, ne želim android)?

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...

 

Koji onda uzeti u tom rangu? Ne mora striktno biti Samsung ako je neki drugi bolji (osim Sony, ne želim android)?

 

Zašto kompliciraš? Odi u Elipso ili Sancta Domenica i gledaj oba TV-a, pa pokušaj pronaći veliku bitnu razliku između ta dva. Ako ju pronađeš, onda plati više.

 

Osobno, iako razlika postoji između primjerice mojeg Q60T Samsunga (entry level) i Q90 (top of the line), ona je u praksi doista manje očita, te se primjeti samo ako doista tražiš razliku. Ne nasjedaj na marketinške priče.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
imaticx kaže...

 

Koji onda uzeti u tom rangu? Ne mora striktno biti Samsung ako je neki drugi bolji (osim Sony, ne želim android)?

 

Zašto kompliciraš? Odi u Elipso ili Sancta Domenica i gledaj oba TV-a, pa pokušaj pronaći veliku bitnu razliku između ta dva. Ako ju pronađeš, onda plati više.

 

Osobno, iako razlika postoji između primjerice mojeg Q60T Samsunga (entry level) i Q90 (top of the line), ona je u praksi doista manje očita, te se primjeti samo ako doista tražiš razliku. Ne nasjedaj na marketinške priče.

 Jasno, u elipsu ce mu odmah po zelji pogasiti sva svjetla, po svim zeljenim televizorima razvuci antenske kablove i donesti sve daljinske. I fotelju, da si namjesti polozaj gledanja. Budimo realni, u elipsu jedva da na par televizora puste tv signal. Na ostalim ne smiju, iz ocitih razloga. Naravno da je razlika izmedju q60t i q90t velika, nemojmo se lagati.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
imaticx kaže...

 

Koji onda uzeti u tom rangu? Ne mora striktno biti Samsung ako je neki drugi bolji (osim Sony, ne želim android)?

 

Zašto kompliciraš? Odi u Elipso ili Sancta Domenica i gledaj oba TV-a, pa pokušaj pronaći veliku bitnu razliku između ta dva. Ako ju pronađeš, onda plati više.

 

Osobno, iako razlika postoji između primjerice mojeg Q60T Samsunga (entry level) i Q90 (top of the line), ona je u praksi doista manje očita, te se primjeti samo ako doista tražiš razliku. Ne nasjedaj na marketinške priče.

 Rado, ali u mom gradu ni u jednoj trgovini nema nijedan qled televozor, sve pocetni modeli. A van grada ne stignem zbog posla. Tako sam i prosli kupio, otisao, vidio i kupio. Zato sad trazim pomoc posto ne mogu vidjeti uzivo

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...

 Jasno, u elipsu ce mu odmah po zelji pogasiti sva svjetla, po svim zeljenim televizorima razvuci antenske kablove i donesti sve daljinske. I fotelju, da si namjesti polozaj gledanja. Budimo realni, u elipsu jedva da na par televizora puste tv signal. Na ostalim ne smiju, iz ocitih razloga. Naravno da je razlika izmedju q60t i q90t velika, nemojmo se lagati.

 

U kontroliranim uvjetima, razlika je vidljiva - recimo crni ekran i ona bijela lopta što šara lijevo-desno. Ili neki slični testovi kao što ih ima rtings.com

U praksi, teško da će se osjetiti neka toliko ogromna razlika u kvaliteti prikaza. Posebice ne u edge/direct osvjetljenju. Eventualno po mrklom mraku, crna neće biti toliko crna kao u top-of-the-line uređajima.

 

 

imaticx kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
imaticx kaže...

 

Koji onda uzeti u tom rangu? Ne mora striktno biti Samsung ako je neki drugi bolji (osim Sony, ne želim android)?

 

Zašto kompliciraš? Odi u Elipso ili Sancta Domenica i gledaj oba TV-a, pa pokušaj pronaći veliku bitnu razliku između ta dva. Ako ju pronađeš, onda plati više.

 

Osobno, iako razlika postoji između primjerice mojeg Q60T Samsunga (entry level) i Q90 (top of the line), ona je u praksi doista manje očita, te se primjeti samo ako doista tražiš razliku. Ne nasjedaj na marketinške priče.

 Rado, ali u mom gradu ni u jednoj trgovini nema nijedan qled televozor, sve pocetni modeli. A van grada ne stignem zbog posla. Tako sam i prosli kupio, otisao, vidio i kupio. Zato sad trazim pomoc posto ne mogu vidjeti uzivo

 

A onda vidi, da, skuplji modeli imati će nešto bolji HDR, i recimo osvježavanje slike od 120hz, što nije slučaj kod jeftinijih modela. Možda nešto malo bolji kut gledanja, lijepše postolje (početne verzije uređaja kakav je moj recimo imaju daleko postavljene nožice i tu ti treba velika klupa za TV), iskreno ne znam što bi ti sve bilo toliko bitno na TVu da si spreman dati XY kuna više. Koliko uopće misliš TV gledati? Koliko ti je bitan taj "wow" faktor kod HDRa? Iz osobnog iskustva, sve je to lijepo prvih 2-3 dana, a nakon toga se vraća u rutinu i gledaš TV isključivo radi sadržaja. HDR sadržaj se niti ne sjetim gledati. Da ne pričam o razmišljanju da li vidim svjetleće točke (edge lit) na crnoj pozadini (ne, ne vidim, čak niti u mrklom mraku).

 

O tebi naravno ovisi, 1000kn gore dolje, koji god uzmeš imati ćeš sjajnu TV s kojom ćeš biti zadovoljan. Ako uzmeš onu jefitniju ne znači da ćeš dobiti lošu TV. Ako uzmeš skuplju ne znači da ćeš dobiti neviđeno čudo tehnologije.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

U kontroliranim uvjetima, razlika je vidljiva - recimo crni ekran i ona bijela lopta što šara lijevo-desno. Ili neki slični testovi kao što ih ima rtings.com

U praksi, teško da će se osjetiti neka toliko ogromna razlika u kvaliteti prikaza. Posebice ne u edge/direct osvjetljenju. Eventualno po mrklom mraku, crna neće biti toliko crna kao u top-of-the-line uređajima.

 

 

 

Pred 2 tjedna smo kod frenda gledali film na samsungu 55ju7000. Upaljeno ambijentalno svjetlo, nije bio mrkli mrak. Sve u svemu, u usporedbi sa mojom 7godina starom plazmom ovo je uzas. Itekako vidljiv backlight bleeding, crna ni blizu crna. Jasno, netko je vise ili manje osjetljiv na takve stvari, ali ne mozemo generalizirati da su razlike male. 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U elipsu se danas pojavili proslogodisnji samsunzi po dobrim cijenama ;) Pozurite dok ima :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...

U elipsu se danas pojavili proslogodisnji samsunzi po dobrim cijenama ;) Pozurite dok ima :)

 Gdje si vidio ? U poslovnici bas ? Na webu ne vidim.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Samsung QE55Q70T, 6470 kn ili cekati mozda ako bude na BF neka akcija? Kao sto sam prije rekao, za PS5 mi treba i za gledanje maxtv u HD i UHD filmova. Drugi izbor je QE55Q60R ali on ne ulazi u akciju 5 godina jamstva posto je proslogodisnji model, ali je 5500 kn

 

Molim misljenje :)

 Niti jedan. Q80t ti je 6899kn, puno bolji od oba

 

Ako pod "puno bolji od oba" zapravo misliš "nešto mrvicu bolji" onda da, slažem se, "puni bolji" je.

 

 Ne, mislim sto sam napisao. Edge vs FALD, dalje ne moram. Da je razlika u cijeni 1500kn ili vise, onda ne bi spominjao q80t. Ali ovako se svakako isplati protegnuti jos 400kn.

 

Pa i da je 1500 a nije tu se nema što razmišljat. Q80T je puno bolji tv od Q60T. Čovjek kad već kupuje onda nek uzme kvalitetnije, bilo bi jako loše kad bi išao na najslabiji model Q60T jer će nekoliko godina onda morat gledat u taj nesretni edge led od 60hz

 

55Q80T za 6899 je dobra cijena. U SD je malo skuplji ali ima 5 god.garancije (navodno baš samsung gara a ne one finte s osiguranjima)

 

Glede elipsa, vjerojatno čiste sva skladišta + izložbeni..možda naletiš na 65Q70R po dobroj cijeni, ili čak Q80R/Q90R:)

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, ovo su dobre cijene, Samsung UE55RU7022 je trenutno 2499 Kn u Elipsu. Za te novce sam prije 4 mjeseca uzeo Hisense 7100 u 55" i od onda nisam primjetio nikakav 55" TV za te novce.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55RU7022KXXH/

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo sam QE55Q65R za 4000 kn. Za dvije-tri godine prodati i kupiti nesto novije kad izade. Ovaj mora biti bolji od moje serije 5 entry model, 2017. god. full hd. Ako mi je i ovaj sad bio ok, ovaj ce pogotovo, bar tako mislim :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u elipsu je hisense 55U8QF 10.5k a na mall 5.5k koja je to fora? jel to isti Tv?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...

Uzeo sam QE55Q65R za 4000 kn. Za dvije-tri godine prodati i kupiti nesto novije kad izade. Ovaj mora biti bolji od moje serije 5 entry model, 2017. god. full hd. Ako mi je i ovaj sad bio ok, ovaj ce pogotovo, bar tako mislim :)

 Bas sam htel komentirat da ima i QE55Q65R za 4000, dosta dobra akcija.

 

Osim tog u edigitalu akcije pa ko voli nek izvoli:

 

LG 50NANO793 (VA 120Hz navodno) - 3800kn

ŽNJ 58" s Android TV i Bluetoothom - 2300kn

Hisense 43A7100F - 1800kn

 

Inače... bio kod frenda, on dobio pod račun TV po njegovom izboru do 10k u određenom dućanu, najveća žalost je kaj je najbolji izbor bio Sony 65" XH8xxx za 8000kn...

Super TV, super sučelje, super boje i sve, ali čim bilokakva tamnija scena dojde na ekran odmah utisak pada za 3 nijanse, kak da gledaš u velki IPS monitor a ne telku.

 

batizg 

Ista je situacija vani, nekaj mute distributeri i Hisense sa popustima.

5,499kn je realna cijena i isti je model, ako se ne varam donedavno je bio i u Elipsu 5,999kn na popustu a vjerovatno će bit i kasnije ponovo.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 15:24 (8ax).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
andrtejkr kaže...

U elipsu se danas pojavili proslogodisnji samsunzi po dobrim cijenama ;) Pozurite dok ima :)

 Gdje si vidio ? U poslovnici bas ? Na webu ne vidim.

 Uzeo sam 55q65r za 3999, ici ce starcima ako ubodem nesto bolje za BF. Imas jos 55ru7000 za 2499, 65ru7000 za 3999, dobre cijene.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice