Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.113
|
čitano: 14.649.884
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
darth_cuic kaže...

i da li itko koristi Vivax 40" FHD televizore? dosta su jeftiniji od gore navedenih modela.

 

 određeni vivax televizori (skuplji) imaju samsung panele ja mislim.Ne svi ofc ali neki da ...dok kod losijih uh..svašta se da vidjet ....od lose folije ekrana tako da od back lighta se vidi na ekranu svjetlost kako je proslo ko kroz papir itd itd.

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nažalost dosego sam limit,  + 200 kuna mi je previše

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sseennoonn kaže...

a na koliko " ima smisla ? ja bi si kupio novi TV i trenutno kako mogu maximum mi je 49" .Jel se i meni ne isplati kupovat 4k tv ?

 od 55 nadalje

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

And why is that? Znaci ako nemam prostor   u kojeg mogu uguzit metar  i pol televizorčinu osuđen sam na kupovinu max. Full hd tva ?? Izuzev tome sto bi na 4k tvu 2160p sadrzaj trebao biti bolji itd?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa sve ovisi o daljini s koje gledas, sto si dalje to se teze vidi razlika u filmovima na full hd i 4k na nizim dijagonalama...

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

osobno mislim da ti 4k reza nema smisla na 43"

 tocno, ali samo u slucaju da gledas hrt 

 

meni povremeno 43 4k sluzi kao monitor, dosadasnji (duplo skuplji) fullhd te velicine je katastrofa naspram ovoga po tom pitanju...

 

a i zasto se ne osigurati za buducnost kada to postane nesto normalno svuda oko nas kao sto je sada fhd..

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sseennoonn kaže...

And why is that? Znaci ako nemam prostor   u kojeg mogu uguzit metar  i pol televizorčinu osuđen sam na kupovinu max. Full hd tva ?? Izuzev tome sto bi na 4k tvu 2160p sadrzaj trebao biti bolji itd?

Zašto bi bio "osuđen" na full HD. Isključivo je tvoj izbor. Vele da nema puno smisla forsirati 4K jer s određene udaljenosti ne vidiš razliku između 4K i full HD. Ali pošto više manje sve nove tehnologije idu u 4K televizore u nekim slučajevima se dugoročno isplati kupiti 4K makar nemaš prave koristi od veće rezolucije. Ili probati ubosti neki stariji vrhunski Full HD na akcijama tipa ovu Sony W755 seriju.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hexfire kaže...
sseennoonn kaže...

And why is that? Znaci ako nemam prostor   u kojeg mogu uguzit metar  i pol televizorčinu osuđen sam na kupovinu max. Full hd tva ?? Izuzev tome sto bi na 4k tvu 2160p sadrzaj trebao biti bolji itd?

Zašto bi bio "osuđen" na full HD. Isključivo je tvoj izbor. Vele da nema puno smisla forsirati 4K jer s određene udaljenosti ne vidiš razliku između 4K i full HD. Ali pošto više manje sve nove tehnologije idu u 4K televizore u nekim slučajevima se dugoročno isplati kupiti 4K makar 

 pa da, onda si osuden da gledas "s odredene udaljenosti" jer cim se priblizis vidis razliku... (ako ne gledas hrt i sl. budalastine)

u danasnje vrijeme mislim da nema smisla ogranicavati sam sebe na tako neki glup nacin, pogotovo sto je razlika u cijeni smijesna

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi hitan savet ako moze, dvoumim se izmedju ova dva modela:
http://m.gigatron.rs/televizori/philips_led_tv_32_32pft410112_full_hd-87115 i http://m.gigatron.rs/televizori/samsung_led_tv_32_ue32j5000_full_hd-55429??? Koji je bolja kupovina i zasto?
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da dodam jos ovaj PhilipsLED LCD 32PFH5300 i
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav

Dvoumim se između
http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE65KU6172UXXH/?gclid=CIjBw6zY2tECFfcW0woda-EPPg

I

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65ku6072-uhd.aspx

Služit će za gledanje filmova preko interneta (spojen laptop)

Dali ima sta bolje trenutno??
cjenovni rang je 9000kn +- dijagonala 55"+
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/TV-UE55KS7002-55"%5B%3F%5D-139-cm-3840x2160-Ultra-HD/p/T009JR0
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

najbitnija mi je kvaliteta slike...sta od ovog izabrati ?

 

Sony KD-49XD8005
Samsung UE55KS7002
LED TV LG 65UH650V
Sony Bravia KD-49XD8305 4K

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
digitall kaže...

 tocno, ali samo u slucaju da gledas hrt 

 

meni povremeno 43 4k sluzi kao monitor, dosadasnji (duplo skuplji) fullhd te velicine je katastrofa naspram ovoga po tom pitanju...

 

a i zasto se ne osigurati za buducnost kada to postane nesto normalno svuda oko nas kao sto je sada fhd..

ah kad mi netko kaze da mu je tv kao monitor odmah dobijem ospice, prvo jer tv ima veci input lag od monitora zbog drugacije elektonike

 

mislim ono home useri pa im treba gromade od ekrana za monitor

 

isto tako dam se kladit da ce 2017 modeli 4k u srednjoj klasi biti bolji i nepredniji nego 2016 godiste jer za posteni 4k tv 120Hz puni HDR spektar i vrhunski upscale moras ici na visoku klasu

 

zato kazem za 43" radije neki high class 1080p nego osrednji 4k 60Hz 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/TV-UE55KS7002-55"%5B%3F%5D-139-cm-3840x2160-Ultra-HD/p/T009JR0

 nema ga na zalihi zato je najjeftinija cijena

ninotreskavica kaže...

najbitnija mi je kvaliteta slike...sta od ovog izabrati ?

 

Sony KD-49XD8005
Samsung UE55KS7002
LED TV LG 65UH650V
Sony Bravia KD-49XD8305 4K

 KS7002

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imaš i drugih dućana.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li mi netko ukratko objasniti u vezi ovih refresh rate?

Model iz 2014 ima 120 hz...

http://www.displayspecifications.com/en/model/106385b

 

A, ovaj novi model 60 hz...

http://www.displayspecifications.com/en/model/cebd4ef

 

U čemu je fora? Da li je ovaj novi ok za sport? Imali koji lg do 6,500 kn da je dobar i da ima 3d?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 14:44 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@mariclius

Zašto baš LG sa IPS ekrsnom ?
Tko još treba 3D ?
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
digitall kaže...

 tocno, ali samo u slucaju da gledas hrt 

 

meni povremeno 43 4k sluzi kao monitor, dosadasnji (duplo skuplji) fullhd te velicine je katastrofa naspram ovoga po tom pitanju...

 

a i zasto se ne osigurati za buducnost kada to postane nesto normalno svuda oko nas kao sto je sada fhd..

ah kad mi netko kaze da mu je tv kao monitor odmah dobijem ospice, prvo jer tv ima veci input lag od monitora zbog drugacije elektonike

 

mislim ono home useri pa im treba gromade od ekrana za monitor

 

isto tako dam se kladit da ce 2017 modeli 4k u srednjoj klasi biti bolji i nepredniji nego 2016 godiste jer za posteni 4k tv 120Hz puni HDR spektar i vrhunski upscale moras ici na visoku klasu

 

zato kazem za 43" radije neki high class 1080p nego osrednji 4k 60Hz 

  

ja isto dobijem ospice kada cujem da je 4k i fhd isto

ti znas jel meni bolje imati 2 ili 3 spojena fhd monitora ili jedan 4k, pa dobro, ocigledno znas bolje od mene sto je meni bolje...

a sto se tice input laga zapeo si jos u 2005 godini ocigledno, jer 20-25ms neces sigurno osjetit da ti smeta u radu.. na danasnjim tv-ima u odnosu na monitor ne osjetim razliku po tom pitanju (prije 7-8 godina sam primjecivao), jer vecina ima opciju PC MODE koja gasi sva procesiranja slike i ponasa se kao monitor sa ispod 30 ili ispod 20 ms

 

i naravno sve to ne vrijedi ako gledas hrt ili sl., onda ti je cak i fhd razbacivanje

 

i NE govorim da je svaki 4k model automatski opcenito "bolji" od fhd, naravno da je koliko para tolko muzike, ovisi od modela do modela, ali u nekom istom cjenovnom rangu mislim da je bolje ici na visu rezoluciju

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 16:30 (digitall).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisam rekao da je isto sto se tice spajanja pc-a na tv u sluzbi monitora, tu onda dobijes vecu radnu povrsinu ali samo preko DP i HDMI 2.0 60fps, referirao sam se na filmove i tv program.

 

ako s time zelis zamjeniti vise multi monitor setupa to je u redu. 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
@mariclius

Zašto baš LG sa IPS ekrsnom ?
Tko još treba 3D ?

Pa imam ovaj prvi šta sam naveo i kud gledanja je odličan, a imam hrpu 3d filmova i volim ih gledati Sad gledam ovaj model i čini mi se da bi taj bio dobar... http://www.sat-multimedia.com/lg-49uh7707-4k-tv/

Nema 3d i morao bi čekati da malo pojeftini od 55 incha. Inaće to crno/siva/kontrast, pozadinsko probijanje svjetla... ja to ništa ne primječujem  Jedino bi volio pri gledanju nogometa kad se kamera pomiće da je slika i   dalje oštra. To valjda ovisi do tih 50/100hz ili?

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj uzmi onda.
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj uzmi onda.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariclius kaže...

Pa imam ovaj prvi šta sam naveo i kud gledanja je odličan, a imam hrpu 3d filmova i volim ih gledati Sad gledam ovaj model i čini mi se da bi taj bio dobar... http://www.sat-multimedia.com/lg-49uh7707-4k-tv/

Nema 3d i morao bi čekati da malo pojeftini od 55 incha. Inaće to crno/siva/kontrast, pozadinsko probijanje svjetla... ja to ništa ne primječujem  Jedino bi volio pri gledanju nogometa kad se kamera pomiće da je slika i   dalje oštra. To valjda ovisi do tih 50/100hz ili?

 

Jedino ako ti je i izvorni signal u 100 hz. Naš tv kanal je u 25 hz. Eventualno ako TV radi neku pametnu interpolaciju makar meni to sve izgleda neprirodno, možda je ok za sport. Najbolje da pogledaš u nekom dućanu.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony Bravia KD-49XD8305

Sony Bravia KD-55XD8505 4K

 

kad bi bira izmedu ove dvije jel se isplati dati vise novaca za Sony Bravia KD-55XD8505 radi x1 cipa ili su to gluposti...s tim da mi prostorno cak vise odgovara manji model?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

evo trebao bih vašu pomoć!

 

Prelaskom u novi stan, a time i veći dnevni boravak, potreban mi je veći televizor.

 

Dosadašnji samsungov tv iz 2012. (UE32F4000) je odrađivao sve što mi je bilo potrebno : korektnu sliku naših SD kanala, ponekih susjednih HD signala i spajanje prijenosnog diska i gledanje HD filmova s neta.

 

To bih u osnovi trebao i od novog tv, uz naravno pogodnost smart tv,wifi...itd.

 

Udaljenost gledanja je cca 4,5m,,,pa bih molio preporuku veličine i modela tv, za prosječnog korisnika do cca 5000 kuna.

 

Unaprijed hvala svima

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam sličan zahtjev kao kolega gore. Dakle, udaljenost do tv-a 3,5-4m, budžet 5000kn. Veličina 49-55'' bi trebala bit ok? Možda bih otišao na 49'' 4K ali pretpostavljam da benefita neću osjetit u odnosu na 1080p na takvoj udaljenosti, ili hoću? 

 

Vidio sam neki philipsov 4k 55'' za cca 5000kn. No pretpostavljam da je ovo neka lošija budžet izvedba 4k na 55''. Vrijedi li ovo išta?

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 1 hvala 2
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo, ima ga i za 1000kn manje, ovdje.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...

Samo, ima ga i za 1000kn manje, ovdje.

Ovo piše na stranici od Elipsa za taj model: ''Donesi svoj stari televizor i ostvari 700 kn popusta pri kupovini novog Samsung televizora.''

To se odnosi na bilo koju veličinu, vrstu i stanje televizora koji se donosi (može biti i razbijen).

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 1:17 (AMD_IT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice