Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.235
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Mozete li to napisati u brojevima koliko cega ram da ima ..i tako ako me razumijete te karakteristike ..i hvala
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
wilma kaže...
Mozete li to napisati u brojevima koliko cega ram da ima ..i tako ako me razumijete te karakteristike ..i hvala

 Ja ne znam točno za šta vam treba laptop i koliki vam je budžet.

Ali preporučujem AMD Ryzen 5, 8 GB RAM-a, 500 GB SSD, IPS ekran, a grafička može biti i integrirana.

Pozdrav.

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

https://www.ekupi.hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007USC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325916 ako vam treba solidan laptop do 4000 kn. ja sam ovaj preporučio sestri i ona je oduševljena, dobra procesor, ram, i disk. plus aluminijsko kučište gornji dio i svijetleca tipkovnica. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
10alex kaže...

Prije bih rekao taj SoC je odlican za tablet od 1.200 kn ali kad vec dajes 2000 kn onda bi volio Snapdragon, u A7 su stavili Snapdragon i nije mu bila puno veca cijena. Ja bih rekao da je razlog ili nestasica procesora ili zele jos vecu marzu da zarade. 

 

Evo ovdje usporedba Tiger T618, pogledaj koliko je bolji Snapdragon 662 (A7) od njega i na kraju clanka koji proizvodjaci koriste taj SoC, prosto bode oci da je Samsung u tom drustvu :)

 

https://www.notebookcheck.net/UNISOC-Tiger-T618-Processor-Benchmarks-and-Specs.512251.0.html

Treba računati da su to uglavnom sintetički testovi, u recenziji spominje da tablet radi brže i bolje nego što to testovi i mjerenja pokazaju.

Za Samsung se slažem, za puno veću cijenu bi trebao ići SD.

 

wilma kaže...
Pozdrav
Ako me moze netko uputiti koji laptop kupiti..ili mozda tablet..stvarno se ne razumijem u te tehnike..potreban je za osnovnu skolu 5.r.pa sve za daljne skolovanje..na sto paziti prilikom kupnje..cjenovno da nije kao malo auto skup 😃😃..

Za laptope pogledajte ovu temu, ima puno sličnih upita i korisnih savjeta.

Tableti su uglavnom vezani uz Android ili iOS i ne znam koliko će mu to biti odgovarajuće za školu. Ima i Windows tableta, ali su puno rijeđi.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

 

Uzeti Samsung A8 Galaxy Tablet za gledanje serija i filmova ili neki drugi tablet do 2000-2500kn? Nikakav gaming, samo gledanje filmova, serija, streamova, kladionica, glazba.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
RedHill kaže...

 

Uzeti Samsung A8 Galaxy Tablet za gledanje serija i filmova ili neki drugi tablet do 2000-2500kn? Nikakav gaming, samo gledanje filmova, serija, streamova, kladionica, glazba.

 ja koristim za te stvari Galaxy Tab A7 10.4 (2020) .jos jeftiniji...za filmove,serije,sport stream,hbo,eontv,YT,spotify... super je,igre nisam isprobavao nit imam namjeru :D zvuk je takoder super,plus izlaz za slusalice.. uzmi slobodno taj A8,tog nije bilo kad sam ja kupovao

...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 7:14 (DaNiTo).
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Evo upravo tipkam s novog A8, tablet je za svaku preporuku.
3 godine
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
RedHill kaže...

 

Uzeti Samsung A8 Galaxy Tablet za gledanje serija i filmova ili neki drugi tablet do 2000-2500kn? Nikakav gaming, samo gledanje filmova, serija, streamova, kladionica, glazba.

 Xiaomi Pad 5?

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

 

Taman sam si uzeo Netflix pretplatu, pa fino sad i taj Samsung A8 Tablet :) uzeo sam 1080p plan
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
RedHill kaže...

 

Taman sam si uzeo Netflix pretplatu, pa fino sad i taj Samsung A8 Tablet :) uzeo sam 1080p plan

Nemoj uzimati taj krš pored Xiaomi Pad 5.

Xiaomi je svemirski brod prema tom A8 Samsungu...

Sve je na strani Xiaomi Pad 5 tableta.

 

Evo samo nekih bitnijih prednosti:

Veći i bolji displej veće rezolucije.

Mnooogo jači čipset.

Veća baterija sa dvostruko bržom brzinom punjenja

Više RAM memorije i 128 GB brze memorije za pohranu.

Bolje kamere ako ti je to bitno.

 

Po meni jedina stvar koja nedostaje ovom Xiaomi padu je utor za SD kartice, ali je to za tvoje potrebe nebitno za ove stvari koje si naveo

 

Isplati dati nešto više love za Xiaomi u odnosu na A8 jer je puno jači i "svježiji" SOC i duže će biti aktuelan...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 12:07 (Widowmaker).
3 godine
offline
Koji tablet da uzmem?

Na eKupi sad s popustom od 10% na Master i Maestro je Pad 5 ispod 2500kn

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Kao što sam napisao dajem do 2000kn za tablet, eventualno malo iznad 2000kn, Pad 5 je ipak preskup, ali ga imam na umu. Da li ima nešto bolje od Samsunga A8 Tab, a da je ipak jeftiniji od Pad 5? Znam da vas gnjavim, ali evo kad vi kažete da je krš ovaj novi samsungov tablet, čitao sam i na GSM Arena user opinions, pa vidi. Da su i stariji modeli samsungovih tableta još uvijek bolji od ovog

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?

Pa napisao si 2000-2500 kn, zato sam ti i predložio Pad 5 jer se uklapa u tu gornju granicu.

 

A što se tiče tog A8, nije to možda baš toliko loše, ali kao što sam rekao u usporedbi sa Xiaomi Pad 5 taj A8 nema šta da traži.

Pogotovo kad se uzme u obzir da mu je cijena osjetno niža samo ako se gledaju modeli sa baznih 3/32 GB.

Dvije najbitnije stvari, a to su displej i procesorska snaga su ubjedljivo na strani Xiaomija i definitivno će dobro raditi i za nekoliko godina dok će A8 vrlo vjerovatno uskoro biti preslab...

 

Opet kažem, da ja uzimam radije bi sačekao mjesec dva i dodao tih 500-600 kn i uzeo nešto za šta znam da će mi duže vremena trajati i pružati ugodnije iskustvo korištenja.

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

 

razumijem. A8 je u biti za moje potrebe sasvim dobar tablet. Gledanje serija, filmova (Netflix, HBO itd...) youtube, povremeni neki nogometni stream i pracenje rezultata uzivo, nije da mi treba nesta specijalno, a opet za malo vise novaca dobije se zvijer ajmo reci. Cak sam u Elipsu nasao za 1800kn 4/64 A8 Tab model, sto me ugodno iznenadilo
15 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?

Prati malo na ekupi, imaš ovu ponudu za Xiaomi Pad 5, 6GB/128GB/WiFi, Siva, tablet + Xiaomi Mi Band 6, fitness narukvica

Bila je vikend ponuda -10% za prvih 300 kupaca na sajtu (sad je već istekla) i ovaj Mi Band 6 možeš prodati za 200 kn i tablet te izađe ispod 2300 kn.

 

A često imaju bonove gdje na ovu cijenu možeš spustiti 100-250 kn. To možeš pratiti u ovoj temi: https://forum.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/ekupi-bonovi/278567.aspx?page=5

 

Disclaimer:

Nisam predstavnik Xiaomija već mi je žao da neko za malo veće ulaganje ne dobije duplo bolji proizvod. :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

kupio sam xiaomi pad 5 i predobar je. u usporedbi sa starim samsungom ovo čudovište leti.... 

 

ali imam mali problem, stalno mi se u obavijestima obavlja preuzimanje...

trgovina google play: instaliranje aplikacije pauzirano, za nastavak dovršite postavljanje na uređaju

 

prošao sam sve setup, skinuo sva ažuriranja... koji je ovo vrag. sve aplikacije su ažurirane do kraja, nema nigdje ništa više

15 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?

Probaj pogledati u aplikaciji od Play Storea da nemaš neko ažuriranje za neku aplikaciju koje trebaš pokrenuti...

10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Poavili su se kod "kineza" Lenovo P11 tableti (4Gb/64Gb, Snapdragon 662, 11") koji su orginalno bili za kinesko trziste, ali su ih prefleshali sa internacionalnim Android 11, za gotovo duplo manje novaca nego u EU (cca. 1260 kn), ja sam uzeo jedan pa cu bas vidjeti kakav je. ;-)

 

Uzeo sam ovdje (sa ukljucenim PDV-om): https://www.cafago.com/en/p-pt0095gy-eu.html?aid=bjbx

 

ali vidim da ima po slicnoj cijeni i na aliexpressu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Widowmaker kaže...

Probaj pogledati u aplikaciji od Play Storea da nemaš neko ažuriranje za neku aplikaciju koje trebaš pokrenuti...

 maknuo sam sva ažuriranja koja su se instalirala i sve opet pokrenuo. sad je super. kako je tablet brz, ne vjerujem haha. veliki ekran i milina raditi s njim. jedino sam trebao uzeti neku zaštitu za ekran jer se vide packe od prstiju taj čas

8 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Imam ja p11.... odličan tablet

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

 

Nikad nisam uzimao iz Kine "skuplje" stvari odnosno sitnarije, ima li dobrih tableta, da mozda narucim od tamo neki tablet koji je skup kod nas kao Xiaomi Pad 5 ili ovaj Lenovo P11, jer mi je trenutno ovaj Samsung A8 Tab i dalje favorit :D nadam se da nema nekih prevelikih poreza i stvari ako bi iz Kine narucivao :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Kolege koji je okay tablet do 850-900kn da moze posluzit za gledanje videa i tv programa preko interneta
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ne znam za A8, ali uzeo sam mami A7 koji ima dobre zvučnike i ok ekran - novog zapakiranog. Međutim brate mili kako je to sporo, štekavo sranje. Da ti je za videe, članke, kladionicu, facebook - ne valja. Ne kažem da me hi end hardver nije razmazio, ali Mi Pad 5 je sasvim druga dimenzija. Pa potrošio bi 500kn odmah samo da nemam frustracija narednih godina kakve bi imao s ovim. Zastajkivanja, ponovna učitavanja, sporost, ugh. Gleda youtube, dođe facebook obavijest i sve se na tren smrzne, a ako klikne na obavijest, čekanje da se učita koje traje puno previše. Znam da nije fokus na performansama, ali ovo je prejadno.

Sumnjam isto da je A8 išta bolji, to nije serija uređaja u koju ulažu u performanse procesora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
10alex kaže...

Poavili su se kod "kineza" Lenovo P11 tableti (4Gb/64Gb, Snapdragon 662, 11") koji su orginalno bili za kinesko trziste, ali su ih prefleshali sa internacionalnim Android 11, za gotovo duplo manje novaca nego u EU (cca. 1260 kn), ja sam uzeo jedan pa cu bas vidjeti kakav je. ;-)

 

Uzeo sam ovdje (sa ukljucenim PDV-om): https://www.cafago.com/en/p-pt0095gy-eu.html?aid=bjbx

 

ali vidim da ima po slicnoj cijeni i na aliexpressu.

Kao sto sam i obecao javljam da je tablet stigao i nakon 24h mogu reci samo pozitivne ocjene. Predstavlja se kao P11 iako na kutiji pise XiaoXin tablet, na njemu je Adroid 11, nije root-an tako da sam uspio bez problema instalirati aplikacije koje ne vole root (npr. HRTi, HBO,...) nema kineskog bloatware-a, ima vec na sebi Google Play (znaci internacionalna verzija androida) i nisam morao platiti PDV na njega tako da je ostala cijena od 186,44 $.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2022 10:36 (10alex).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

EDIT: dupli post.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 20:06 (Iscodisco22).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
maks0806 kaže...

Ne znam za A8, ali uzeo sam mami A7 koji ima dobre zvučnike i ok ekran - novog zapakiranog. Međutim brate mili kako je to sporo, štekavo sranje. Da ti je za videe, članke, kladionicu, facebook - ne valja. Ne kažem da me hi end hardver nije razmazio, ali Mi Pad 5 je sasvim druga dimenzija. Pa potrošio bi 500kn odmah samo da nemam frustracija narednih godina kakve bi imao s ovim. Zastajkivanja, ponovna učitavanja, sporost, ugh. Gleda youtube, dođe facebook obavijest i sve se na tren smrzne, a ako klikne na obavijest, čekanje da se učita koje traje puno previše. Znam da nije fokus na performansama, ali ovo je prejadno.

Sumnjam isto da je A8 išta bolji, to nije serija uređaja u koju ulažu u performanse procesora.

 

Imaš li još uvijek ovakvih problema i jel se što riješilo sa updatima? Pikiram taj tablet pa me ovo dosta kopka

11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pa uređaj je na tržištu cca 2 godine, što se updatealo, updatealo se, a ne možeš updateati slab hardver osim tako da kupiš novi, bolji, skuplji uređaj. Ok je za gledati videe, ali bilošto zahtjevnije rezultira čekanjem i štekanjem u većoj ili manjoj mjeri.

9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

ja imam a7 više od godinu dana (tj. klinac za skolu i gledanje youtube) i nikakvih problmea nema, no to nije prezahtjevno koristenje...za ovo što se koristi, tablet bez greške.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2022 13:19 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Moze mi netko samo reci za marku tableta Cubot da ili ne?
u tomatu imaju za 1100KN 10'1 SA 4RAMA/32GB
i kamerom od 13MPIX sto se cini ogromna razlika sa ostalim tabletima koji se po toj cijeni prodaju....Imala sam lenovo sa 2gb rama i bio je spor kao puz....






https://trio.ba/product/tablet-cubot-tab-10-lte-4gb-64gb-10-gray/

9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Molim pomoć, slijedeći je problem:

 

naručio sam Lenovo P11 tablet sa Cafago shopa https://www.cafago.com/en/p-pt0095gy-eu.html, bilo je dobro dok nije 1.4. stigao u HR i kao predan kuriru na dostavu. Taj dan kurir nije došao, nisam pronašao poruku u kastliću. OK, rekoh tracking poruke nisu 100% sigurne, pričekati ću. Danas na trackinu poruka "Parcel process for returning"

 

E sad sam se trznuo, ali ne znam koga zvati. Tracking kaže "Ready for collection at pudo oex shop", to bi trebalo biti Overseas Express, zovem ih, kažem broj pošiljke, no kažu da ga nemaju u sustavu, ne znaju tko je "Cafago", ne mogu mi pomoći.

Evo tracking link https://t.17track.net/zh-cn#nums=HR3026219LP00000G

 

Molim pomozite, ako netko zna, ode mi tablet nazad u Kinu :)

... i što kad se vrati u Cafago, da li će mi vratiti pare ?!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice