Otvaranje informatičke tvrtke

poruka: 58
|
čitano: 25.892
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

Pozdrav ljudi {#}

Okupila nas se grupica (5-6) šesnaestogodišnjaka, ambicioznih, s idejama, nekim gotovim proizvodima, s puno volje i dovoljno sredstava. Voljeli bismo započeti nekako svoj biznis, nešto kao d.o.o.. Problem je u tome što nitko od nas nije još punoljetan. Ne da nam se čekati 2 godine, puno je to {#}

Stvar se u principu temelji na elektronici i računalstvu. Pretpostavljam da bi d.o.o bio bolji izbor od obrta.

Gledao sam malo po vani i vidio sam da dosta "klinaca" pokreće biznis čak i prije 16. Je li to moguće i ovdje?

Što je sve konkretno potrebno za pokretanje posla ovdje kod nas?

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

trba vam za prvu ruku d.o.o. malo manje od 25k kuna i osoba mora biti punoljetna tj. izvršni direktor.  Firma može imati nekoliko vlasnika razdjeljeno na iste ili različite djelove, poanta d.o.o. je da zaradu djelite kroz dividendu a ne da si plaćate svaki mjesec mirovinski i osiguranje kako je kod obrta(u obrtu garantiraš svojom imovinom za bilo koju grašku koju napravite tj. vaši roditelji).

Pošaljite upit trgovačkom sudu za osnivanje pošto ste maloljetni.

Obrt bi vam više odgovarao jer je puno jeftinije nekih 2k kuna i odma nabrojite hrpu djelatnosti koje budete i nebudete obavljali (doregistracija za druge djelatnosti košta) a ionako bi sve obavljali iz stana a ako se i raziđete zatvaranje je brzo i jeftino a za zatvaranje d.o.o. malo manje od 3k kuna.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke

neznam što je potrebno za otvorit firmu al mislim da je moguće...na tv je bio jednom prilog o nekom dečku iz dugava šta je otvorija svoju firmu za čišćenje i odlično mu je išlo, mislim da nije bio punoljetan.

nemam pametnih savjeta samo vas želim ohrabriti i sretno {#}

15 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke

Mislim da bi moglo ić, probajte preko trgovačkog...

 

EDIT: Malo sam čitao zakon, nigdje ne piše da direktor mora bit punoljetan... Pogledaj:

 

http://www.pokreni-posao.hr/

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2010 14:01 (RoyalBlood).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
spojka kaže...

Obrt bi vam više odgovarao jer je puno jeftinije nekih 2k kuna i odma nabrojite hrpu djelatnosti koje budete i nebudete obavljali (doregistracija za druge djelatnosti košta) a ionako bi sve obavljali iz stana a ako se i raziđete zatvaranje je brzo i jeftino a za zatvaranje d.o.o. malo manje od 3k kuna.

Ne znam da li može biti više vlasnika obrta, s obzirom da je obrt pravni produžetak fizičke osobe. Što se tiće boldanog, nema smisla nabrajati djelatnosti koje su samo u planu jer neka davanja ovise o nabrojenim djelatnostima. Ako se odulji početak bavljenja tim djelatnostima, ta davanja pojedu doregistraciju. S druge strane, ako poslovanje krene i pokaže se potreba za doregistracijom, onda ta stavka više i nije toliko značajna.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
mora biti punoljetan,kako bi stekao poslovnu sposobnost, sklapanja ugovora itd,takoder i za otvaranje tvrtke
http://movies-monkey.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MladiPoduzetnik kaže...

Pozdrav ljudi {#}

Okupila nas se grupica (5-6) šesnaestogodišnjaka, ambicioznih, s idejama, nekim gotovim proizvodima, s puno volje i dovoljno sredstava. Voljeli bismo započeti nekako svoj biznis, nešto kao d.o.o.. Problem je u tome što nitko od nas nije još punoljetan. Ne da nam se čekati 2 godine, puno je to {#}

Stvar se u principu temelji na elektronici i računalstvu. Pretpostavljam da bi d.o.o bio bolji izbor od obrta.

Gledao sam malo po vani i vidio sam da dosta "klinaca" pokreće biznis čak i prije 16. Je li to moguće i ovdje?

Što je sve konkretno potrebno za pokretanje posla ovdje kod nas?

uzmite nekoga sa burze i neka bude direktor.

ili ako imate nekog prijatelja koji je bez posla.

vi ga zaposlite.

samo 25.000 kn za otvaranje + plaća + doprinosi + porezi + redovni troškovi

?

koliko ste vi to para skupili?

14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

sve je to ljepo ali:

1. čime se budete bavili?

2. poslovni plan je prvi (ideja i to nekoliko njih) kada nejde jedno ide nešto drugo pa makar i gletanje, krečenje i šišanje živice.

3. ima vas više a samim time to je bolje od viška ideja glava ne boli a kada nekom nejde drugi povuče

4. budite spremni a jako loš poćetak i ne odustajati

5. sada ste u školi i imate volje a samim time i tržište za kompjutere "Cjelu školu" da bar moji klinci imaju tu volju ali eto

6. bolje vam je sklopit jedan komp i ubrat 500 kuna zarade na njemu pa to podjelit pa imate svoj đeparac i neku neovisnost

7. e i odite kod nekog javnog bilježnika da se on raspita kod trgovačkog suda što vas zanima, prije on dobije odgovor nego vi sami zbog godina starosti.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

Hvala vam svima na odgovorima.

 

Na obrt ne bismo išli jer u slučaju bankrota u pitanje dolazi osobna imovina. Novce imamo, radili smo prije neke poslove pa je svatko odvojio dio. Imamo i prostor, oko toga isto tako nema problema.

 

Radimo software (sigurnosni, edukativni i igre) i neke veće hardwarske projekte...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MladiPoduzetnik kaže...

Hvala vam svima na odgovorima.

 

Na obrt ne bismo išli jer u slučaju bankrota u pitanje dolazi osobna imovina. Novce imamo, radili smo prije neke poslove pa je svatko odvojio dio. Imamo i prostor, oko toga isto tako nema problema.

 

Radimo software (sigurnosni, edukativni i igre) i neke veće hardwarske projekte...

- sigurnosni certifikati koštaju... (po komadu 100k kn) bez njih nema biznisa.

- direktor je odgovorna osoba (potpis na ugovorima itd.) osnovna razlika maloljetnika je pravna odgovornost tj. staratelj koji je pravno odgovoran, dakle direktor mora biti pravno odgovorna osoba pa se time podrazumijeva i punoljetan (recimo kao i pismen...). Maloljetnici imaju poseban zakon (neznam napamet) u vezi rada-zapošljavanja, kao i radno vrijeme, odgovornost itd... -može se dobiti sudsko rješenje za pravnu odgovornost maloljetnika ali to treba isposlovati itd.

Posljednji primjer maloljetnika je presuda ubojicama Luke Ritz .. toliko o odgovornosti.

 

-planovi su lijepa stvar, ali malo realnosti je da ako i ovog trena otvorite firmu idućih par godina je potrebno da stvarno počnete raditi..

-veće hardware projekte? što je to? podešavanje rezolucije na velikom (24") monitoru... ili opremanje firme poslovnim rješenjem recimo kao HŽ, zdravstvo itd.. Isporuka par desetaka PCa nije veći projekt.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 10:58 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
spojka kaže...

trba vam za prvu ruku d.o.o. malo manje od 25k kuna i osoba mora biti punoljetna tj. izvršni direktor.  Firma može imati nekoliko vlasnika razdjeljeno na iste ili različite djelove, poanta d.o.o. je da zaradu djelite kroz dividendu a ne da si plaćate svaki mjesec mirovinski i osiguranje kako je kod obrta(u obrtu garantiraš svojom imovinom za bilo koju grašku koju napravite tj. vaši roditelji).

Pošaljite upit trgovačkom sudu za osnivanje pošto ste maloljetni.

Obrt bi vam više odgovarao jer je puno jeftinije nekih 2k kuna i odma nabrojite hrpu djelatnosti koje budete i nebudete obavljali (doregistracija za druge djelatnosti košta) a ionako bi sve obavljali iz stana a ako se i raziđete zatvaranje je brzo i jeftino a za zatvaranje d.o.o. malo manje od 3k kuna.

Ne treba im nešto manje od 25k kn, nego im treba 20k za d.o.o. i s time kupovati opremu jer u sudskom registru se upisuje koliki ti je početni kapital (za d.o.o. najmanji je 20k) i ti tih 20k njima ne daješ, nego ulažeš u firmu, a oni te upisuju kao d.o.o. jer imaš kapital od 20k kn....jasnije?

 

@MladiPoduzetnik poslao sam ti p.m pa bi te molio da ga pročitaš i javiš mi se!

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 13:48 (MarinGoldstein_CRO).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
ihush kaže...

-planovi su lijepa stvar, ali malo realnosti je da ako i ovog trena otvorite firmu idućih par godina je potrebno da stvarno počnete raditi..

-veće hardware projekte? što je to? podešavanje rezolucije na velikom (24") monitoru... ili opremanje firme poslovnim rješenjem recimo kao HŽ, zdravstvo itd.. Isporuka par desetaka PCa nije veći projekt.

Ne, ne radi se o isporuci PC-a niti ičemu sličnom. Mi radimo svoje sisteme i naše proizvode...

14 godina
odjavljen
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MladiPoduzetnik kaže...
ihush kaže...

-planovi su lijepa stvar, ali malo realnosti je da ako i ovog trena otvorite firmu idućih par godina je potrebno da stvarno počnete raditi..

-veće hardware projekte? što je to? podešavanje rezolucije na velikom (24") monitoru... ili opremanje firme poslovnim rješenjem recimo kao HŽ, zdravstvo itd.. Isporuka par desetaka PCa nije veći projekt.

Ne, ne radi se o isporuci PC-a niti ičemu sličnom. Mi radimo svoje sisteme i naše proizvode...

O kakvim se "sistemima" i proizvodima radi?Iskreno sam zainteresiran, još ukoliko se  radi o embeded PC-ima imate kljenta.Naravno tu očekujem i punu 24h podršku i helpdesk.Slušam...

13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

Mislim da bi vam i moj otac mogao pomoci....pricajte o cemu se radi??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
paranoid90 kaže...

Mislim da bi vam i moj otac mogao pomoci....pricajte o cemu se radi??

I moja baba Kata ima poduzetničkog duha znade cijenu stabljike bambusa na plantaži u Sierra Leoneju,tako da računajte i moju babu ona će vam biti broker.

Wanna Date my Avatar?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
zgsolja kaže...
paranoid90 kaže...

Mislim da bi vam i moj otac mogao pomoci....pricajte o cemu se radi??

I moja baba Kata ima poduzetničkog duha znade cijenu stabljike bambusa na plantaži u Sierra Leoneju,tako da računajte i moju babu ona će vam biti broker.

 

Zasto se uvijek nadje kreten ovdje...koji mora ispast pametan...a ustvari je GL.P

14 godina
protjeran
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
paranoid90 kaže...
zgsolja kaže...
paranoid90 kaže...

Mislim da bi vam i moj otac mogao pomoci....pricajte o cemu se radi??

I moja baba Kata ima poduzetničkog duha znade cijenu stabljike bambusa na plantaži u Sierra Leoneju,tako da računajte i moju babu ona će vam biti broker.

 

Zasto se uvijek nadje kreten ovdje...koji mora ispast pametan...a ustvari je GL.P

Ma ti si samo ljubomoran na moju ljupku baku koja je sposobnija za biznis od tebe.Kako te nije sram disrespektirati stariju gospođu.Fakin jedan!

Wanna Date my Avatar?
14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

nazad na ONtopic:

 

mislim da bi bilo bolje da zasad potrazite neke manje agencije i tvrtke koje bi vas primile da im obavljate odredjen poslice dok ne napunite 18.

 

btw. sam sam proslog ljeta bio u dizajnerskoj agenciji na odredjenoj praksi, ucio od ljudi koji su vec dugo, ali i od onih mladji (koji nisu bili nista kreativniji od ovih starijih), to je najbolji nacin za uci u informaticki svijet biznisa, jer tu su podjednako vazni i smisao za biznis i za informatiku

etikete, ovo je nacija etiketa!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 18:11 (ExXxEr).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Otvaranje informatičke tvrtke
Mozda bi trebali pricekati punoljetnost. Za dvije godine cete biti pametniji,ucite,proucavajte o tome sto ste naumili,Zaradite jos novaca ako mozete,dvije godine tinejdera brzo produ i dosta se brzo mjenjaju stvari.tako da razmislite dali vam je to potrebno (nemojte potrosit te srednjoskolske dane na brige o poslu kada cete ih imati puno ostatak zivota)
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

@Autor teme. čekamo odgovor o čemu se konkretno radi...možda se nađe neko zainteresiran za startup.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
spojka kaže...

trba vam za prvu ruku d.o.o. malo manje od 25k kuna i osoba mora biti punoljetna tj. izvršni direktor.  Firma može imati nekoliko vlasnika razdjeljeno na iste ili različite djelove, poanta d.o.o. je da zaradu djelite kroz dividendu a ne da si plaćate svaki mjesec mirovinski i osiguranje kako je kod obrta(u obrtu garantiraš svojom imovinom za bilo koju grašku koju napravite tj. vaši roditelji).

Pošaljite upit trgovačkom sudu za osnivanje pošto ste maloljetni.

Obrt bi vam više odgovarao jer je puno jeftinije nekih 2k kuna i odma nabrojite hrpu djelatnosti koje budete i nebudete obavljali (doregistracija za druge djelatnosti košta) a ionako bi sve obavljali iz stana a ako se i raziđete zatvaranje je brzo i jeftino a za zatvaranje d.o.o. malo manje od 3k kuna.

Ovo podebljano nije točno.

 

1. Minimalan iznos za otvaranje društva s ograničenom odgovornošću (d.o.o) je 20 k kn

2. Dividenda se dijeli samo u dioničkom društvu (d.d.), a u d.o.o.-u dijele kako se dogovore

3. Bilo bi poželjno da si uplaćuju mirovinsko, a osiguranje tek za 2 godine

4. Ne bi im više odgovarao. Kao što si gore naveo u obrtu svojim vjerovnicima daju na raspolaganje cijelu svoju imovinu.

 

 

 

 

 

@Autor:

Treba ti 20 k kn i netko punoljetan koji će to potpisati (roditelj od nekoga od vas). Svi koji imaju iznad 15 godina smiju raditi.

 

 

 

 

 

P.S. Kako mrzim kad se netko javlja gdje je povezana ekonomija, a nisu je vidjeli niti na kilometre.

BOG I HRVATI /// Pi*ka ti k'o zvučnik!
15 godina
protjeran
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke

BRAVO DEČKI ,samo naprijed. ja imam svoj biznis 18 godina. bilo mi 19 kad sam otvorio a ranije sam počeo raditi,sa tatom itd. moram vam na žalost reći da koliko sam ponosan,toliko sam nesretan zbog OGROMNE IDIOTSKE BIROKRACIJE i to će vas ako ne uništi stajati bar kojeg infarkta ili čak posjete psihijatru. e sda da ne bude crno,opet moja podrška i divim se jer svi dečki tih godina su totalni idioti,smrde i ne znaju sastaviti jednu rečenicu. oprostite ali to su mladi koje ja poznajem. nisu svi takvi.

drugo morate znati da poznajem jaaaako puno ljudi i NITI JEDAN ORTAKLUK NIJE USPIO ! probajte ali kad tad se jave primjedbe-meni ide više ti si manje radio,ja sam odgovoran itd. ako ste pametni,a jeste ,roditelji vam sigurno izađu u susret i biti će netko vlasnik. isto tako vi se morate pokazati ODGOVORNIM RADOM,i na vrijeme prekinuti ako ne ide,a ne kada se nagomilaju gubitci. nema kupovine skupog auta,razbacivanja itd. u početku SVE SE ULAŽE U FIRMU !  kad krene lova nije problem trošiti...

govorim sve iz iskustva i uvijek ima ovdje ljudi koji bi pomogli. rado i iskreno. možete mi se javiti i na pp,ima ljudi koji su u zg u tim vodama i mogu vas uputiti na njih. samo nemojte sjediti u kući ili kao zombiji sa mp3 u uhu bauljati gradom... sve drugo je bolje.

Z
14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

decki stvarno mi se sviđa ideja i nadam se da ćete uspjeti, jest da treba novaca, ali ako sve bude kako planirate, isplati se {#}
sretno u tome !

In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
ivan123 kaže...
spojka kaže...

trba vam za prvu ruku d.o.o. malo manje od 25k kuna i osoba mora biti punoljetna tj. izvršni direktor.  Firma može imati nekoliko vlasnika razdjeljeno na iste ili različite djelove, poanta d.o.o. je da zaradu djelite kroz dividendu a ne da si plaćate svaki mjesec mirovinski i osiguranje kako je kod obrta(u obrtu garantiraš svojom imovinom za bilo koju grašku koju napravite tj. vaši roditelji).

Pošaljite upit trgovačkom sudu za osnivanje pošto ste maloljetni.

Obrt bi vam više odgovarao jer je puno jeftinije nekih 2k kuna i odma nabrojite hrpu djelatnosti koje budete i nebudete obavljali (doregistracija za druge djelatnosti košta) a ionako bi sve obavljali iz stana a ako se i raziđete zatvaranje je brzo i jeftino a za zatvaranje d.o.o. malo manje od 3k kuna.

Ovo podebljano nije točno.

 

1. Minimalan iznos za otvaranje društva s ograničenom odgovornošću (d.o.o) je 20 k kn

2. Dividenda se dijeli samo u dioničkom društvu (d.d.), a u d.o.o.-u dijele kako se dogovore

3. Bilo bi poželjno da si uplaćuju mirovinsko, a osiguranje tek za 2 godine

4. Ne bi im više odgovarao. Kao što si gore naveo u obrtu svojim vjerovnicima daju na raspolaganje cijelu svoju imovinu.

 

 

 

 

 

@Autor:

Treba ti 20 k kn i netko punoljetan koji će to potpisati (roditelj od nekoga od vas). Svi koji imaju iznad 15 godina smiju raditi.

 

 

 

 

 

P.S. Kako mrzim kad se netko javlja gdje je povezana ekonomija, a nisu je vidjeli niti na kilometre.

 

haha, isto sam ja napiso, idem u ekonomsku školu xD to je to, ljudi se mješaju di im je znanje na 2/5 {#}

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
14 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MarinGoldstein_CRO kaže...

haha, isto sam ja napiso, idem u ekonomsku školu xD to je to, ljudi se mješaju di im je znanje na 2/5 {#}

Iskreno, znaju i manje od te 2/5.

 

EDIT: Sad sam vidio da si napisao... došlo mi je slabo kad sam vidio onu poruku, pa sam morao reagirat. {#}

 

 

@Autor: Ako budeš imao bilo kakvo pitanje u vezi toga, uvijek mi se možeš javit na pp. {#}

BOG I HRVATI /// Pi*ka ti k'o zvučnik!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 21:26 (ivan123).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ne treba im nešto manje od 25k kn, nego im treba 20k za d.o.o. i s time kupovati opremu jer u sudskom registru se upisuje koliki ti je početni kapital (za d.o.o. najmanji je 20k) i ti tih 20k njima ne daješ, nego ulažeš u firmu, a oni te upisuju kao d.o.o. jer imaš kapital od 20k kn....jasnije?

 

da, dajes 20.000 kn + nekih 5.000 kn koje potrošiš na biljege i neke usluge "usput"

i nemoj iz zavaravati - tih 20.000 kn STAVLJAU u banku na račun!

druga je stvar što oni to mogu poslije podici ili potrositi na neku opremu koja im se upisuje u osnovna sredstva, ALI tu gotovinu moraju imati (i onih dodatnih <=5.000)!

 

a pitanje za autora na koje nije odogovrio:

1. sta su to veliki sustavi

2. sta su "njihovi sistemi"?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
sasa kaže...
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ne treba im nešto manje od 25k kn, nego im treba 20k za d.o.o. i s time kupovati opremu jer u sudskom registru se upisuje koliki ti je početni kapital (za d.o.o. najmanji je 20k) i ti tih 20k njima ne daješ, nego ulažeš u firmu, a oni te upisuju kao d.o.o. jer imaš kapital od 20k kn....jasnije?

 

da, dajes 20.000 kn + nekih 5.000 kn koje potrošiš na biljege i neke usluge "usput"

i nemoj iz zavaravati - tih 20.000 kn STAVLJAU u banku na račun!

druga je stvar što oni to mogu poslije podici ili potrositi na neku opremu koja im se upisuje u osnovna sredstva, ALI tu gotovinu moraju imati (i onih dodatnih <=5.000)!

 

a pitanje za autora na koje nije odogovrio:

1. sta su to veliki sustavi

2. sta su "njihovi sistemi"?

 

To nije druga stvar...u knjigama im se to upisuje kao osnovna oprema s čim rade....znači oni to s kartice mogu podignit i potrošit na pc-ove,wine,licence itd. A ovo za bilježenje to im treba nekih 5k kn, to je istina...

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
15 godina
odjavljen
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MarinGoldstein_CRO kaže...

To nije druga stvar...u knjigama im se to upisuje kao osnovna oprema s čim rade....znači oni to s kartice mogu podignit i potrošit na pc-ove,wine,licence itd. A ovo za bilježenje to im treba nekih 5k kn, to je istina...

Poanta je da oni ne mogu posuditi i odmah vratiti te novce ako recimo opremu već imaju. S tima novcima mogu raspolagati, ali prema istim pravilima prema kojima mogu raspolagati sa zarađenim novcima.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MrBlc kaže...
MarinGoldstein_CRO kaže...

To nije druga stvar...u knjigama im se to upisuje kao osnovna oprema s čim rade....znači oni to s kartice mogu podignit i potrošit na pc-ove,wine,licence itd. A ovo za bilježenje to im treba nekih 5k kn, to je istina...

Poanta je da oni ne mogu posuditi i odmah vratiti te novce ako recimo opremu već imaju. S tima novcima mogu raspolagati, ali prema istim pravilima prema kojima mogu raspolagati sa zarađenim novcima.

 to ovom kolegi iznad mog posta pokušavam objasnit....{#}

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
14 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
Tih 20.000 kn ne mora biti na banci i to ne mora biti samo gotovina. To je ukupna vrijednost imovine (materijalna i/ili nematerijalna) koju ulažu u taj posao.
BOG I HRVATI /// Pi*ka ti k'o zvučnik!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice