Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.249.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Lako im se zezati kad im je Zantvoort uletio. Nek ubace i jednu od Njemačkih staza i ode Spa. Nizozemci imaju love i mogućnosti putovati. 

Spa je bila radila gluposti kao rallycross koji se djelomično vozio po F1 stazi, pa je bilo troškova čišćenja blata itd.

Spa je i valjda zadnja staza na kojoj se pogibalo?! Hubert 2019.? Ne znam za motore i slične kategorije. 

Tako da ako se treba stisnuti Spa, svakako se može. 

 

Malo offtopic ali jel netko zna što Martin Kodrić vozi ove godine?

In vino veritas
9 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

sa SPA je problem što je u pripizdini i nema dodatnih sadržaja ni smještajnih kapaciteta relativno blizu staze... a kako nema toga nema ni "vanpansionske" potrošnje pa to vuče da nema ni interesa kojekakvih... dakle samo $$$$

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nešto mi je nejasno u vezi zadnje utrke. Kako Max nije mogao ni prismrditi Leclercu do 15 krugova prije kraja?! Znači doslovno cijelu utrku je bio 1.5-2 sec iza Leclerca i onda mu je odjednom 3 kruga za redom bio na guzici, prestigao ga i pobjegao mu (do žutih zastava kada se Leclerc opet približio). Sumnjam da gume igraju ulogu jer su mijenjali u jako slično vrijeme. Ili je Max stiskao do samih limita ili je Lecrec malo popustio ili nešto treće?

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Max ga je pratio i nije se full forsirao te je "prištedio" gume da može napasti u zadnjoj fazi utrke, što je i napravio. Mogu oni mijenjati gume u identično vrijeme, to ne znači da će im recimo za 10 ili 15 krugova biti u identičnom stanju. Race pace im je vrlo sličan, odlučivale su nijanse a Max tu obično briljira jer u pravilu izvlači maximum iz "paketa". 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

Max ga je pratio i nije se full forsirao te je "prištedio" gume da može napasti u zadnjoj fazi utrke, što je i napravio. Mogu oni mijenjati gume u identično vrijeme, to ne znači da će im recimo za 10 ili 15 krugova biti u identičnom stanju. Race pace im je vrlo sličan, odlučivale su nijanse a Max tu obično briljira jer u pravilu izvlači maximum iz "paketa". 

 Da, bilo bi zanimljivo vidjeti Lewisa i Maxa u istom "paketu" jer Lewis je do sad često bolje čuvao gume uz istu brzinu kao i momčadski kolege. Bilo bi zanimljivo stvarno vidjeti njih dvoje u istom bolidu...

Iako i ne samo njih...već i neke druge vozače...ali opet, s druge strane to je ustvari želja za kup natjecanjem...međutim kad se tako postave stvari bilo bi zanimljivo vidjeti F1 momčadi sa po 4 bolida, kada bi u ta 4 bolida iste momčadi bili sve vrh vozači...ali opet, ni to nebi bilo dobro jer onda bi dominantna momčad bila još dominantnija. A kad znamo koliko rijetko ustvari imamo borbu 2 ili više momčadi kroz cijelu sezonu...to bi bilo koma za glkedat čisto zato jer nebi ni jedna momčad skupila 4 top vozača, nego bi opet imali top vozače u 4 momčadi, svaki sa po 3 druge violine...ili tako neki poredak bi išao.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
robogo kaže...
x18x05x kaže...

Kruže priče po selu da žele za stalno Spa označit iz F1? Ima li istine u tome ili ne?

Jedine opcije po kojima bi Spa ispala iz F1 su sigurnosni razlozi, nemogućnost udovoljavanja FIA-inim propisima ili $$$. Spa je gotovo pa jedan od temelja moderne Formule 1. 

To govorimo o Spa Frankorschamps, ili o nečem u Italiji?! 

ATJ Lučko
9 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Spa Frankorschamps nažalost

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki_the_pirat kaže...

Spa Frankorschamps nažalost

U mojem slučaju, komentiram isključivo kao zaljubljenik u auto sport primarno, lajbek koji se divi Mudonjama koji mogu jurcat po stazi toliko krugova, i na kraju, neki, pobjediti. 
Odustati od onakve staze vjerojatno ima preko nekoliko reperkusija, o kojima primarno moja skromna subjektivna malenkost nema blage veze, ali uzimajući u obzir ovakav tip staze i neki novi iz zadnjih desetak godina, je DEBILANA na Ntu potenciju! 

Od MAX TV institucije odustajem zbog prekonekoliko razloga, čitaj; jedan je i neimanje F1 u ponudi ( zaboli me kita za kita i njihova glupiranja, tko će kome više ... ), od prekonekoliko gubitaka u zadnjih nekih šest godina, ali budem odustao i od F1 ako se budu ”ovakve” staze izgubile, neznam u prijevodu, u buci u eteru, u ...! 

Pa kuda smo otišli od prije nekih tridesetak godina, cilindara sve manje, o decibelima sve tanje, love kao sve više, o životma se sve manje pravima piše. 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

Max ga je pratio i nije se full forsirao te je "prištedio" gume da može napasti u zadnjoj fazi utrke, što je i napravio. Mogu oni mijenjati gume u identično vrijeme, to ne znači da će im recimo za 10 ili 15 krugova biti u identičnom stanju. Race pace im je vrlo sličan, odlučivale su nijanse a Max tu obično briljira jer u pravilu izvlači maximum iz "paketa". 

 Isle su izjave od strane Ferrarija nakon utrke da je pod SCom isao brze nego je dozvoljeno, pa se tako priblizio na "striking distance". Naknadno se nitko nije oglasio na tu temu, tako da ne znam da li je istina.

 

Leclerc je ostao i bez DRSa na startno ciljnoj ravnici zbog zute zastave, pitanje kako bi utrka zavrsila da se to nije desilo.

 

No, kako god, odlican fajt, puno bodova za Ferrari.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Spa, Monza, Silverstone, Nurburgring, Hockenheim, Suzuka... Neke stvari se ne mogu kupiti novcem. Ukinuti sve Tilkeove staze, ukinuti pustinjski bullshit, ukinuti azijske show staze. Ono temeljno mora ostati pa i da se FIA odrekne novaca za te staze.

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Spa, Monza, Silverstone, Nurburgring, Hockenheim, Suzuka... Neke stvari se ne mogu kupiti novcem. Ukinuti sve Tilkeove staze, ukinuti pustinjski bullshit, ukinuti azijske show staze. Ono temeljno mora ostati pa i da se FIA odrekne novaca za te staze.

U redu je sanjati.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
itomic009 kaže...

Max ga je pratio i nije se full forsirao te je "prištedio" gume da može napasti u zadnjoj fazi utrke, što je i napravio. Mogu oni mijenjati gume u identično vrijeme, to ne znači da će im recimo za 10 ili 15 krugova biti u identičnom stanju. Race pace im je vrlo sličan, odlučivale su nijanse a Max tu obično briljira jer u pravilu izvlači maximum iz "paketa". 

 Isle su izjave od strane Ferrarija nakon utrke da je pod SCom isao brze nego je dozvoljeno, pa se tako priblizio na "striking distance". Naknadno se nitko nije oglasio na tu temu, tako da ne znam da li je istina.

 

Leclerc je ostao i bez DRSa na startno ciljnoj ravnici zbog zute zastave, pitanje kako bi utrka zavrsila da se to nije desilo.

 

No, kako god, odlican fajt, puno bodova za Ferrari.

 Ja vjerujem da bih ga pretekao da nije bilo zute zastave..ali eto Maxa je malo sreca ovi put pomazila!

AUDIOFIL
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Sluzbeno predstavljen Las Vegas, vozit ce se od sljedece godine, nocna gradska utrka.

Layout ne izgleda nesto posebno atraktivno, no sigurno ce biti šareno zbog osvjetljenja. Dijelom se vozi i po LV stripu. 14 zavoja, 6.2km ukupna duljina, ravnica 2 km.

Ne znam sto misliti, jos jedna gradska staza, vidjet cemo nagodinu. Brzo se nasla zamjena za Sochi.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...

 Ja vjerujem da bih ga pretekao da nije bilo zute zastave..ali eto Maxa je malo sreca ovi put pomazila!

 Bilo bi napeto, to je sigurno . Bit će borbi u narednim trkama 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Maddog_HR kaže...

 Ja vjerujem da bih ga pretekao da nije bilo zute zastave..ali eto Maxa je malo sreca ovi put pomazila!

 Leclerca je puno sreca pomazila sa safety carom, "izbjegavanjem" pravila i ostalim stvarima.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

 I ja sam navijač Ferrarija. I ne, nije najbolji vozač, nikad bio.

 

Samo da je dobro Mick.

 Pazi kolega, ovdje na ovoj temi je određena ekipa samoprozvanih branitelja istine, ispravnog i Lewisa poglavito te se ne smije kritizirati isti. Ne samo da se ne smije kritizirati, nego se ne smije govoriti ništa što ga ne prikazuje u dobrom svjetlu. Tako da, vrlo oprezno što pišeš 

Hamiltonova izjava da se za 10-to mjesto dobija bod i da se čudi da se uopće tako nešto boduje - tako mi je pao u očima da je to nevjerojatno. Pravi se budala kao kada bi se čudio nogometaš da je lopta okrugla.
 

dad0r kaže...
itomic009 kaže...

 I ja sam navijač Ferrarija. I ne, nije najbolji vozač, nikad bio.

 

Samo da je dobro Mick.

 Pazi kolega, ovdje na ovoj temi je određena ekipa samoprozvanih branitelja istine, ispravnog i Lewisa poglavito te se ne smije kritizirati isti. Ne samo da se ne smije kritizirati, nego se ne smije govoriti ništa što ga ne prikazuje u dobrom svjetlu. Tako da, vrlo oprezno što pišeš 

 

Prema ovom forumu ispada da je Lewis Isus Krist, a lik ono 8 godina za svemirskim bolidom ostale kante ostavljao iza sebe. Neka se malo pate, patili smo i mi gledajući 8 godina solo izvedbu.

Fala dragom bogu da više ne gledamo tu Solo izvedbu. Inače našao sam neki link i poskidao par TB Frmule 1. Pola do pobijeda Hamiltona su čista kao što kažeš Solo izvedba.

Nadam se da od par utrka neće više biti vrijedan spomena. Mercedesu želim da ide u korak sa vodećom dvojkom ali ovom liku koji na svaki trening dolazi u čemu ono? Pidžami, šalvarama, vudu naraodnoj nošnji iz afrike. 

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...
itomic009 kaže...

 I ja sam navijač Ferrarija. I ne, nije najbolji vozač, nikad bio.

 

Samo da je dobro Mick.

 Pazi kolega, ovdje na ovoj temi je određena ekipa samoprozvanih branitelja istine, ispravnog i Lewisa poglavito te se ne smije kritizirati isti. Ne samo da se ne smije kritizirati, nego se ne smije govoriti ništa što ga ne prikazuje u dobrom svjetlu. Tako da, vrlo oprezno što pišeš 

Hamiltonova izjava da se za 10-to mjesto dobija bod i da se čudi da se uopće tako nešto boduje - tako mi je pao u očima da je to nevjerojatno. Pravi se budala kao kada bi se čudio nogometaš da je lopta okrugla.
 

dad0r kaže...
itomic009 kaže...

 I ja sam navijač Ferrarija. I ne, nije najbolji vozač, nikad bio.

 

Samo da je dobro Mick.

 Pazi kolega, ovdje na ovoj temi je određena ekipa samoprozvanih branitelja istine, ispravnog i Lewisa poglavito te se ne smije kritizirati isti. Ne samo da se ne smije kritizirati, nego se ne smije govoriti ništa što ga ne prikazuje u dobrom svjetlu. Tako da, vrlo oprezno što pišeš 

 

Prema ovom forumu ispada da je Lewis Isus Krist, a lik ono 8 godina za svemirskim bolidom ostale kante ostavljao iza sebe. Neka se malo pate, patili smo i mi gledajući 8 godina solo izvedbu.

Fala dragom bogu da više ne gledamo tu Solo izvedbu. Inače našao sam neki link i poskidao par TB Frmule 1. Pola do pobijeda Hamiltona su čista kao što kažeš Solo izvedba.

Nadam se da od par utrka neće više biti vrijedan spomena. Mercedesu želim da ide u korak sa vodećom dvojkom ali ovom liku koji na svaki trening dolazi u čemu ono? Pidžami, šalvarama, vudu naraodnoj nošnji iz afrike. 

 To je inace vrlo bitna stvar za vozaca formule 1. U cemu dolazi na treninge....WTF....

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Gnjavator kaže...
Maddog_HR kaže...
Gnjavator kaže...
deepshitcro kaže...
Solidna utrka, odlicna borba za prvo mjesto, odlicne borbe u sredini poretka, superb borba alpine teama... :D
A bravo i za hamiltona, samo 40 sekundi je ostao iza rusella, vidi se da nije izgubio sampionske karakteristike kada nema 1 sec brzi bolid po krugu od drugih.
Forza Ferrari !!!

 A supe su mi oni koji ga izvlače na "pa podešavanja su bila takva" kao da vozač ne učestvuje u podešavanjima... pogotovo nakon toliko godina vožnje.

 Naravno da sudjeluje u podesavanjima (ucestvuje je btw srbizam), no na njegov rezultat su utjecale postavke bolida, a ne njegova voznja, bez obzira sto ovdje neki zele to prikazati kao glavni uzrok loseg plasmana.

 Znači on je uticao jer nije niko podesio bolid i reko sjedi i vozi... Sastavni dio utrke je i podešavanje pa eto, zaribo je.

 Ne i nisam to rekao. Njegova voznja je bila jako dobra, sto neki ovdje nikako ne zele i ne mogu prihvatiti, i nije razlog loseg plasmana. Postavke bolida,  zbog kojih nije bio konkurentan su razlog loseg plasmana. I da, naravno da sudjeluje u postavljanju setupa za utrku, no tesko da je pogresan setup iskljucivo krivica vozaca. 

E tu si u krivu. Krivi fini setup auta je samo i jedino krivica vozača. Dobiju templete za pojedinu stazu (modeli prošlih trka, najbolji setupi iz simulatora, etc), izaberu koji im je ok, testiraju ih na FP-ovima i onda rade fine tuning, svaki vozač po svojoj želji. Dakle Hamilton je napravio krivi fine tuning, a uz to mu u subota jednostavno nije bio dobar dan. (nije ni on terminator :) )

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ali ne. Vozac prenosi svoj impresije i osjecaj oko razlicitih postavki, na temelju kojih se podesava bolid. U najmanju ruku odgovornost je podijeljena.

Evo lijepo je Shovlin objasnio sto se desilo:

https://www.planetf1.com/news/mercedes-lewis-hamilton-jeddah-setup/
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...

 

Moje predviđanje, odnosno raspodjela vjerovatnosti (%):  

 

Verstappen/Leclerc/Saintz/Perez/ostali  

34/34/20/10/2

 

A jooj, kud se nisam okladio na ovaj poredak :(

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Koga briga. Pogriješio jednom u trilijun. Manja greška neko Lando i ples na kiši prošle godine. Barem je Russell dobio još malo samopouzdanja i da je bio "svoj" možda bi jadni Perez još više nadrapao. 

Priča se o novom zadnjem krilu i/ili (razni izvori razni podaci) podnici za Mercedes idući vikend, da RB planira uštedjeti 8kg do Monze. O Ferrariju ništa ne čujem. 

 

Ima li nade da Haas i AR naprave još nešto? Haas je u minusu sad milju. Sigurno boli.

In vino veritas
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Napokon je došlo i njegovo vrijeme za odmor.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Datum...

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Grozni_Zabac kaže...

Datum...

 Prvi April.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Grozni_Zabac kaže...

Datum...

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

 Prvi April.

Ako ovako nastave, možda ti nisi daleko od istine.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma kako će u mirovinu kad kolega deepshitcro ima provjerene informacije iz lokalne birtije da Hamilton ide u Ferrari.

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
To su prave informacije, ali posto se sada vidi da je lewis daleko od onih najboljih vozaca kada nema bolid sec brzi od svih po krugu, transfer je upitan. Eventualno sa botasom u alfu... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 15:04 (deepshitcro).
11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Opa, friške info se dijele. Nova ekskluziva. Ne znam samo jel iz iste birtije ili iz neke druge.

 

...čovječe priznaj, prije svega samom sebi, da si u krivu.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Sve je za ljude, osim navijati za Hamiltona.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice