Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.229.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Fenomenalna utrka. Perez dobio utrku

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Utrka desetljeća za mene. Mercedes 0 bodova. :) :)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bottas pokazao jos jednom da mu nije mjesto ovdje... onakav bolid i on ne moze bolje od 10 mjesta da pace jos spusi par mjesta....

Pokazalo se jos jednom kolko Ferarri zapravo zaostaje za ostalim top bolidima

Renault nastavio tamo di je stao tj. Alpine - crkavanje motora iz cistog mira

 

Sve u svemu potvrduje se ono sto se znalo a utrka sama za sebe je bila najbolja do sada

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hamiltonu bi bilo bolje da je ostao tamo kad je izletio pa da mu piše DNF nego da ima u statistici da su Mick i Nikita završili ispred njega :) ili da ini imaju da su završili ispred sedmerostrukog svjetskog prvaka...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ajde, dosta se izvuklo.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
tandara kaže...
Ajde, dosta se izvuklo.

 ja dobro pa nisam u minusu xd ali ak su ubrojili to i dalje sam drugi, u McLaren ligi 13.3k/231.3k 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Samo pitanje kratko, zar nakon sigurnosnog automobila ide start sa grida?

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne ide. Prekinuta je utrka. Crvena zastava.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ah, da je bar bilo još 3-4 kruga.

 

Sve u svemu odlična utrka, baš mi je drago da je hamilton napravi grešku, da se malo spusti na zemlju, s obzirom na komentare prošli tjedan.

 

Ostalo je bilo super, kako je ova utrka tako brzo postala klasik? 

 

Btw sad tjedan pauze, i onda tri vikenda u nizu 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...

 

 

Sve u svemu odlična utrka, baš mi je drago da je hamilton napravi grešku, da se malo spusti na zemlju, s obzirom na komentare prošli tjedan.

 

 

Mercedes boss Toto Wolff – who saw his other driver Valtteri Bottas also come home out of the points in 12th – added: “It cannot be called a mistake. He [Hamilton] touched a button and the brake balance changed – it went right forward and obviously the car wouldn’t stop. It was a finger problem.”

 

Izgleda da nije bila greška u njegovoj vožnji, nego dok je izbjegavao pereza slučajno je rukom zakačio "brake magic" prekidač. To im služi za zagrijavanje kočnica za vrijeme safety car-a, a promjeni brake balance na neupotrebljivu razinu za utrku.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Zvuci kao opis greške

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Želimo ovo "nepredviđeno ludilo" gledati do kraja sezone.

Fenomenaln utrka, šteta što nema više uličnih utrka jer je i Singapur orkazan.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...

 Mercedes boss Toto Wolff – who saw his other driver Valtteri Bottas also come home out of the points in 12th – added: “It cannot be called a mistake. He [Hamilton] touched a button and the brake balance changed – it went right forward and obviously the car wouldn’t stop. It was a finger problem.”

 

Izgleda da nije bila greška u njegovoj vožnji, nego dok je izbjegavao pereza slučajno je rukom zakačio "brake magic" prekidač. To im služi za zagrijavanje kočnica za vrijeme safety car-a, a promjeni brake balance na neupotrebljivu razinu za utrku.

 

Eto nije greška, ali je greško stiso prekidač koji nije trebao... a ako ćemo reći da nije greška vozača onda je greška onoga ko je nešto što u trci može samo smetati stavio na takvo mjesto da ga vozač u trci može stisnuti...

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nije klasična vozačka greška, nije 'fulao' kočenje, ali je slučajno promijenio mod za kočnice, znači greška. Sitna, ali skupa.

 

Meni ni ne čudi, Hamilton ima jako specifičan način otpuštanja kvačila kod starta. Dlan lijeve ruke mu je skroz na prednjoj strani volana gdje su gumbići. Nisam vidio ni jednog vozača da radi išta slično.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

Nije klasična vozačka greška, nije 'fulao' kočenje, ali je slučajno promijenio mod za kočnice, znači greška. Sitna, ali skupa.

 

Meni ni ne čudi, Hamilton ima jako specifičan način otpuštanja kvačila kod starta. Dlan lijeve ruke mu je skroz na prednjoj strani volana gdje su gumbići. Nisam vidio ni jednog vozača da radi išta slično.

 

 I ovaj put ga je to koštalo 20-25 bodova...

4 godine
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne treba drvlje i kamenje odmah po njemu, otvorila mu se prilika za pobjedu, pokusao ju je iskoristiti i u tom trenutku stisce staj gumb i izlazi van bodova...

 

Grijesi normalno, pritisak je i na njemu i na Verst i dogadjaju se pogreske, a sigurno ce ih biti jos u utrkama do kraja, a pobjednik ce bit onaj koji ih najmanje napravi i dobije koji gram srece vise... prvenstvo je napeto iz utrke u utrku, izmjenit ce se oni u poretku po koji puta jos, staze koje pasu kojem bolidu ce isto odluciti i kako ce tko na kraju iskoristit prilike koje mu se ponude...da je kojim slucajem popustio i zadovoljio se drugim mjestom i odradio to konzervativno, onda bi mu se prigovaralo kalkuliranje i tako u nedogled...

 

Bilo kako bilo ide francuska i po do sad nekim pretpostavkama je da bi ta staza mogla vise odgovarati mercedesu...

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Još fali jači Ferrari. Tko se nađe iza njih lagano prođe pored a oni nemogu nikog preć, ni sa DRS-om.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
mali.kresho kaže...

Ne treba drvlje i kamenje odmah po njemu, otvorila mu se prilika za pobjedu, pokusao ju je iskoristiti i u tom trenutku stisce staj gumb i izlazi van bodova...

 

Grijesi normalno, pritisak je i na njemu i na Verst i dogadjaju se pogreske, a sigurno ce ih biti jos u utrkama do kraja, a pobjednik ce bit onaj koji ih najmanje napravi i dobije koji gram srece vise... prvenstvo je napeto iz utrke u utrku, izmjenit ce se oni u poretku po koji puta jos, staze koje pasu kojem bolidu ce isto odluciti i kako ce tko na kraju iskoristit prilike koje mu se ponude...da je kojim slucajem popustio i zadovoljio se drugim mjestom i odradio to konzervativno, onda bi mu se prigovaralo kalkuliranje i tako u nedogled...

 

Bilo kako bilo ide francuska i po do sad nekim pretpostavkama je da bi ta staza mogla vise odgovarati mercedesu...

  A što je najbolje, prije starta je rekao da je duga još sezona do kraja da se prvestvo dobija na duge staze a ne na sprint... da mu je dovoljno i drugo mjesto da ne riskira previše i odeeee...

 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...
mali.kresho kaže...

Ne treba drvlje i kamenje odmah po njemu, otvorila mu se prilika za pobjedu, pokusao ju je iskoristiti i u tom trenutku stisce staj gumb i izlazi van bodova...

 

Grijesi normalno, pritisak je i na njemu i na Verst i dogadjaju se pogreske, a sigurno ce ih biti jos u utrkama do kraja, a pobjednik ce bit onaj koji ih najmanje napravi i dobije koji gram srece vise... prvenstvo je napeto iz utrke u utrku, izmjenit ce se oni u poretku po koji puta jos, staze koje pasu kojem bolidu ce isto odluciti i kako ce tko na kraju iskoristit prilike koje mu se ponude...da je kojim slucajem popustio i zadovoljio se drugim mjestom i odradio to konzervativno, onda bi mu se prigovaralo kalkuliranje i tako u nedogled...

 

Bilo kako bilo ide francuska i po do sad nekim pretpostavkama je da bi ta staza mogla vise odgovarati mercedesu...

  A što je najbolje, prije starta je rekao da je duga još sezona do kraja da se prvestvo dobija na duge staze a ne na sprint... da mu je dovoljno i drugo mjesto da ne riskira previše i odeeee...

 

 

.

 

 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

  A što je najbolje, prije starta je rekao da je duga još sezona do kraja da se prvestvo dobija na duge staze a ne na sprint... da mu je dovoljno i drugo mjesto da ne riskira previše i odeeee...

 

Kakve to veze ima? Nije čovjek završio zadnji jer je sve riskirao u prvom zavoju, već zato jer je slučajno stisnuo gumb i prebacio brake bias 75% na prednje kočnice...

 

Ne razumijete što se dogodilo? Ili se radi o Hamiltonu pa zato valjate gluposti?

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
Gnjavator kaže...

  A što je najbolje, prije starta je rekao da je duga još sezona do kraja da se prvestvo dobija na duge staze a ne na sprint... da mu je dovoljno i drugo mjesto da ne riskira previše i odeeee...

 

Kakve to veze ima? Nije čovjek završio zadnji jer je sve riskirao u prvom zavoju, već zato jer je slučajno stisnuo gumb i prebacio brake bias 75% na prednje kočnice...

 

Ne razumijete što se dogodilo? Ili se radi o Hamiltonu pa zato valjate gluposti?

 A slučajno je stisnuo gumb zato što je smireno vozio i nije ništa riskirao?

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Vrlo vjerojatno su namjerno izvrsili takav tip komunikacije u mercedesu, da opuste pereza prije starta posto do komunikacija dolaze "odmah". Po meni je on unaprijed znao da odmah zeli u prestizanje, samo je trenutak nepaznje uslijed slucajnog pritiska tipke donio to sto je donio. A svega toga ne bi bilo da prvi put nakon puk kufer godina nije pod pritiskom od bilo kojeg konkurentnog vozaca kao sto je ove sezone od Maxa. F1 je strasno kompleksan sport, zato i je toliko zanimljiv i ponekad opasan. Oni koji gledaju utrku da vide tko ce biti prvi uopce nisu ljubitelji F1 kao takvog vec preferiraju odredjenog vozaca samo iz razloga da mogu voditi online bitke sa neistomisljenicima. To je nesto kao kvazi ljubitelji nogometa koji gledaju tekme samo kada igra Messi/Ronaldo, a takvih je nazalost najvise i bas ti su uvijek najglasniji. Ja sam fan F1 nekih cca 20g, i u srcu mi je Ferrari od pocetka, ali kada bih rekao da hamilton nije odlican vozac pljunuo bih sam sebi u usta. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
Gnjavator kaže...

  A što je najbolje, prije starta je rekao da je duga još sezona do kraja da se prvestvo dobija na duge staze a ne na sprint... da mu je dovoljno i drugo mjesto da ne riskira previše i odeeee...

 

Kakve to veze ima? Nije čovjek završio zadnji jer je sve riskirao u prvom zavoju, već zato jer je slučajno stisnuo gumb i prebacio brake bias 75% na prednje kočnice...

 

Ne razumijete što se dogodilo? Ili se radi o Hamiltonu pa zato valjate gluposti?

 

U pravu si sve, ali je svejedno smiješno ispalo jer je izletio odmah nakon te izjave.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Navodno Bottas out, Rusell in. I to na 2 god. ugovor, moglo bi objasnit Bottasovu nisku motiviranost u Bakuu.

 

 

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

Nije klasična vozačka greška, nije 'fulao' kočenje, ali je slučajno promijenio mod za kočnice, znači greška. Sitna, ali skupa.

 

* * *

Izvoli: 


Možeš pogledati cijeli video a i od toga trenutka koji sam ti linkovao da skužiš da je vozačka greška. Da li je klasična ili moderna, ljevičarska ili desničarska - nije bitno.

Zato i volimo F1 jer tehnološki sport i nema smisla odvajati od onoga koji mijenja točkove (kao što nedavno Botasu nisu uspjeli u Pit Boxu zamjeniti točak - greška mehan ičara). Ok, ima smisla u određenoj tematici ali tim kao svaki tim je suradnja svih ljudi.

Uređivano: Od 5:24 lik objašnjava ako ne znaš na pamet šta koji gumb znači - pogledaj, vjerujem da će ti biti zanimljivo.

mali.kresho kaže...

Ne treba drvlje i kamenje odmah po njemu, otvorila mu se prilika za pobjedu, pokusao ju je iskoristiti i u tom trenutku stisce staj gumb i izlazi van bodova...

 

Grijesi normalno, pritisak je i na njemu i na Verst i dogadjaju se pogreske, a sigurno ce ih biti jos u utrkama do kraja, a pobjednik ce bit onaj koji ih najmanje napravi i dobije koji gram srece vise... prvenstvo je napeto iz utrke u utrku, izmjenit ce se oni u poretku po koji puta jos, staze koje pasu kojem bolidu ce isto odluciti i kako ce tko na kraju iskoristit prilike koje mu se ponude...da je kojim slucajem popustio i zadovoljio se drugim mjestom i odradio to konzervativno, onda bi mu se prigovaralo kalkuliranje i tako u nedogled...

 

Bilo kako bilo ide francuska i po do sad nekim pretpostavkama je da bi ta staza mogla vise odgovarati mercedesu...

Super je što oba prva vozača nisu dobila bodove, jer mislim da utučenog MAX-a (za kvalifikacije Azarbejdžana i u Monacu) ništa ne bi izvuklo iz "depresije" da je HAM osvojio 1. 2. ili 3. mjesto - ne bitno.

Vjerujem da mu je sada motivacija na extremno visokom nivou kao i cijelom timu Red Bull-a a malo kuknjave Mercedesa biti će uživanje geldati.

Tjedan pauze pa 3 utrke za redom.. wow wow wow.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 11:47 (Envy).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

 A slučajno je stisnuo gumb zato što je smireno vozio i nije ništa riskirao?

Sad ti cijepidlačiš i ulaziš u ono što nitko živ ne zna. Hamilton je bio preko pola bolida ispred Pereza kad su došli do zone kočenja, nije ni trebao biti kasno na kočnici...A gumb je pritisnuo tijekom upshifta. Radiš iz buhe slona jer se radi o Hamiltonu.

Envy kaže...

* * *

Izvoli: 


Možeš pogledati cijeli video a i od toga trenutka koji sam ti linkovao da skužiš da je vozačka greška. Da li je klasična ili moderna, ljevičarska ili desničarska - nije bitno.

Zato i volimo F1 jer tehnološki sport i nema smisla odvajati od onoga koji mijenja točkove (kao što nedavno Botasu nisu uspjeli u Pit Boxu zamjeniti točak - greška mehan ičara). Ok, ima smisla u određenoj tematici ali tim kao svaki tim je suradnja svih ljudi.

Uređivano: Od 5:24 lik objašnjava ako ne znaš na pamet šta koji gumb znači - pogledaj, vjerujem da će ti biti zanimljivo.

Nisam rekao da nije pogreška, to svakako je...Samo da nije pogreška tipa kad je Vettel naguzio Verstappena na kočenju u Silverstoneu prije par godina, gdje je fulao zonu kočenja...

 

AFARON kaže...

 

U pravu si sve, ali je svejedno smiješno ispalo jer je izletio odmah nakon te izjave.

 Ispalo je smiješno, ali Hamilton već dugo nije vozač koji bespotrebno riskira, vidimo to po dvobojima na stazi, prije je izjavio da Maxu ostavlja još dodatnog mjesta. Prije sve on vozi kalkulirano i misli 'na duge pruge'. Ajde da je napravio dive bomb Perezu i sjebao sve, pa se priča da je bezveze riskirao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 12:16 (Promster).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
* * *
Envy kaže...

* * *

* * *

Nisam rekao da nije pogreška, to svakako je...Samo da nije pogreška tipa kad je Vettel naguzio Verstappena na kočenju u Silverstoneu prije par godina, gdje je fulao zonu kočenja...

 

* * *

Eh o tome se već da razgovarati. Zato i volimo ovakve staze koje ne praštaju grešku. Da zakočiš 0.1 sekundu ranije izlaziš sporije iz zavoja.. da zakočiš 0.1 sekundu kasnije, ideš u - zid. Ali i to je mač sa dvije oštrice.. previše sudara zna upropastiti utrku što je čudo rekao bi ovo što se desilo u Monaku i Azarbajdžanu.

Ali volimo i staze koje malo i praštaju greške, tada želimo da znamo "ono iza kulisa" zašto se inžinjeri toliko trude. Ja sam prije 10 godina malo "zamrzio" F1 radi velikih promjena - ali kada sam skužio da su od same 1950. godine promjene dio Formule 1, neizbježan dio tog sporta, onda sam ju još više zavolio.

Je bilo je dosadno mislim 2002. (ili koje već) kada je Ferrari od 18 utrka uzeo njih 16 (a one dvije igrom slučaju nisu, mada pol position nisu mogli uzimati), ali u mom slučaju jedna takva godina u dvije decenije dobro je došla za tim kao što je Ferrari - oltar autoindustrije.

Ako si pogledao onaj službeni video sa F1 stranice, čuo si da nekima vozačima prilagođavaju volan onakav kakav je bio u prijašnjoj momčadi (i nema tu nekih tajni - skoro svi imaju iste funkcije) pa kada netko ne zna na pamet - desi se ono sa videa što sam ti poslao.

Inače ostalo znaš sve... da je bila era gdje su vozači samo dodavali gas, kočili i okretali volanon - ništa više. Pa je i tada bilo sumnje da Ferrarijeva dvosmjerna veza od tada 2Mbps - daljinski upravlja bolid.

Ono što bi ja lično volio jeste dva dobavljača guma. Ima jedan mame ali sada ga ne mogu naći baš oko tih guma. Kad nađem postavim ga ovdje.

Za tradiciju, što bi rekao Botas: 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ima li kakav link da se pogleda ova navodno utrka desetljeca? posto radim vikendima od jutra do mraka, nemam kad pogledati, a danas evo 1. slobodan dan nakon mj dana pa da vidim dal je cemu ova utrka

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Video sa službenog Ferrari kanala "mali vodič kroz Monte Carlom sa" Charles Leclerc. Budući da je on rođeni Monačanin, priča gdje mu radi mama, gdje živi, gdje išao u školu:

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

ima li kakav link da se pogleda ova navodno utrka desetljeca? posto radim vikendima od jutra do mraka, nemam kad pogledati, a danas evo 1. slobodan dan nakon mj dana pa da vidim dal je cemu ova utrka

 Ako nemaš FITV onda ti preostaje torrent, ako imaš pro verziju možeš direktno gledati isti

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice