Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.540
|
čitano: 6.330.485
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...

TRT ne znaci odma litru piknut nego Testosterone replacement therapy. Dodas kolko ti treba do optimalne vrijednosti. Ne moras se dopat ko ovi kaj se natjecu. Piknes se taman kolko treba i ne moras imat 120 kila jer srce ne treba sva ta opterecenja.

Cim smrsavim i sredim prehranu idem na "trt". Imam 45 godina, dvoje djece i jaja mi vise ne trebaju :)

 znaci do kraja zivota ces biti ovisan o nekom tamo preprodavacu i nadati se da mu nece nestati lager, uloviti ga policija, da nece nestati crno trziste itd. ? jer nadam se da znas da kod nas ne postoji TRT.

 

malo sam proucavao o tome i prije ces dobiti na lutriji nego da ti kod nas doktor prepise TRT.

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Igor666 kaže...
NEW_MAN kaže...

TRT ne znaci odma litru piknut nego Testosterone replacement therapy. Dodas kolko ti treba do optimalne vrijednosti. Ne moras se dopat ko ovi kaj se natjecu. Piknes se taman kolko treba i ne moras imat 120 kila jer srce ne treba sva ta opterecenja.

Cim smrsavim i sredim prehranu idem na "trt". Imam 45 godina, dvoje djece i jaja mi vise ne trebaju :)

 znaci do kraja zivota ces biti ovisan o nekom tamo preprodavacu i nadati se da mu nece nestati lager, uloviti ga policija, da nece nestati crno trziste itd. ? jer nadam se da znas da kod nas ne postoji TRT.

 

malo sam proucavao o tome i prije ces dobiti na lutriji nego da ti kod nas doktor prepise TRT.

On, doduše, ne živi "kod nas" :)

 

No eto, čisto da ti kažem da i "kod nas" postoji opcija preko HZZO-a, ali to ti prepiše specijalist, a ne doktor opće prakse. Imaš opciju u gelu (1 do 2 puta dnevno) ili svaka tri mjeseca injekcija kod dr (doduše prema protokolu je jedan mjesec visoka doza, pa jedan niska pa budeš koma, pa opet visoka i tako dalje - nije idealno).

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 10:49 (mrsmith).
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...
Igor666 kaže...

On, doduše, ne živi "kod nas" :)

 

No eto, čisto da ti kažem da i "kod nas" postoji opcija preko HZZO-a, ali to ti prepiše specijalist, a ne doktor opće prakse. Imaš opciju u gelu (1 do 2 puta dnevno) ili svaka tri mjeseca injekcija kod dr (doduše prema protokolu je jedan mjesec visoka doza, pa jedan niska pa budeš koma, pa opet visoka i tako dalje - nije idealno).

 naravno da postoji (nisam ni mislio da ce ti doktor opce prkse prepisati, ali je prva prepreka), ali nije to kao u USA, "doktore ja bi malo optimizirao hormone", hvala, doviđenja..

 

kod nas moras imati veliki razlog za to, prakticki imati test nula, tek onda to dolazi u obzir..

 

jos kako danasnji mainstream ide u smjeru toksicnosti muskosti, pa time i testosterona, bit ce sve teže dobiti TRT, i u USA se nesto spominjalo da bi to ukinuli..

 

a ovo da jednom mjesecno dobijes, to jos nisam cuo i ako je tako onda je to velika glupost. najbolje je mala doza 1-2x tjedno. onda si stalno na optimumu, barem se tako vani radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 11:09 (Igor666).
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Igor666 kaže...

a ovo da jednom mjesecno dobijes, to jos nisam cuo i ako je tako onda je to velika glupost. najbolje je mala doza 1-2x tjedno. onda si stalno na optimumu, barem se tako vani radi.

Da, nije baš idealno. Ali nema ove opcije na tjednoj bazi, barem sam tako čuo iz prve ruke, već kemijaju s gelom (kojeg ti prepišu jednom dnevno, ali se da navodno dogovoriti dvaput).

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
@Veliki Brat pa i nije baš @Petar to tražio, tražio je da dosegne svoj max puls, a to neće dostići vrteći u prazno od početka do kraja, vrteći tako brzo samo gubi dodatnu snagu, slično ako je i preniska kadenca. Treba pronaći svoje optimalne okretaje i treba voziti barem 10 minuta i dobrano se ispucati i onda kad osjeti da je pri kraju snage, e onda se držati tvoga savjeta što viša kadenca.
A ako si se referirao na nešto kasnije komentare za intervalne šprinteve onda si u pravu.
Ali da na kadenci se treba dugoročno raditi i podizati ju. Recimo ja nakon 10 godina intenzivnog treniranja na trkaćem biciklu imam kadencu za lagane treninge prosječno 80, za tempo mi je preko 90 i da šprintevi su mi iznad 100.
Da znam da pro vozači vrte na većim okretajima od mene ali to su pro vozači i genetika ih je obdarila 💪
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma sve stoji što kažeš. Napisao sam to tako kako sam napisao zbog toga što me muči par dana kako ima puls samo 160 a noge mu otkazuju. Ja sam s pulsom (prije desetak godina, doduše) peakao iznad 200, sad koliko traka dobro mjeri...
I onda sam se sjetio da on to vjerojatno shvaća u smislu "pa jak sam, staviti ću na maksimu i vrtiti da brže dignem puls", ali to ne ide tako. Znaš ono, kad imaš čekić, svaki ti problem izgleda kao čavao. Čovjek jednostavno nije biciklist i ne zna to.

 

Da, treba postepano doći do toga, kao i postepeno podizati kadencu samo neka za početak smanji opterećenje na biciklu i razvrti se koliko može, te kvalitetno prati puls sa trakom, da uopće vidi gdje je.

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
3dfx kaže...
NEW_MAN kaže...

TRT ne znaci odma litru piknut nego Testosterone replacement therapy. Dodas kolko ti treba do optimalne vrijednosti. Ne moras se dopat ko ovi kaj se natjecu. Piknes se taman kolko treba i ne moras imat 120 kila jer srce ne treba sva ta opterecenja.

Cim smrsavim i sredim prehranu idem na "trt". Imam 45 godina, dvoje djece i jaja mi vise ne trebaju :)

 a kak to ides? odes kod doktora i ako ti je razina testa ispod nominalne, doktor ti prepise terapiju da bude u normali i ne moras nista placat ili sta? 

 

nisam jos cuo da kod nas toga ima, ok nije da se ni informiram pa mozda je sasvim ok procedura i kod nas, pa eto da pitam

 

ne pada mi napamet, ako mi se desi da mi padne ispod normale, kupovat terapiju kod lokalnog prodavaca pikavaca, pa zato pitam

 Ne znam kak to ide u HR. Zivim u Austriji i tu hodas doktoru kaj te pika ili si najdes dilera pa se bodes. Testo je relativno jeftin. Flasica od 10 g ako se ne varam je 50€. Ne znam kolko se toga bode i u kojim intervalima pa ne znam kolko takva flasica moze trajat. Moras se raspitat kod doktora.

Ne znam nisam skolovala. Kad dojdem u tu fazu onda se budem raspital, sad radim na definiciji i ocu biti sto mrsaviji kad se pocnem pikat. Pikal se budem sam i vjerojatno budem isel prek preporucene doze. Nemam volju hodat doktoru svaki tjedan ili kak se vec to hoda.

Brat mi trenira vec skoro trideset godina, ima 50 godina, ima iskustva pa budem prije s njim poprical i odem do doktora. Cilj mi je odradit kak spada i da ne budem podbuhla zalijana svinja. Vidim klince po teretani pune plikova, navlekli su vodu, ne paze na prehranu i bodu se ko bog s previse a delebelo prerano. Samo zato kaj imam godine ne znaci da mogu i ocu pretjerivat.

 

To nije nikakvi tabu i opce se ne moras sramit pitat doktora. Radim godisnji "servis" na sebi i odem doktoru da mi pregleda krv, pluca, ultrazvuk, sve i sve. Prosli put sam trazil da mi pogleda testo i pital me zakaj. Reko pere me neka depra i ne znam ako si umisljam ili imam lose dane ali ocu znati ako mi je testo u kurcu. Veli doktor da sam u pravu i da to treba pratit da to nije za zanemarit kak smo stariji. Uglavnom testo mi je u prosjeku za moje godine ali ocu probat dici da vidim ako bu kaj bolje. Treniram isto godinama, nikad s nekim ciljem i nikad nesto planirano a jos manje sa postenom prehranom. Sredil sam si zivot, zena, djeca, kuca, fitness u podrumu i spreman sam za testo fazu :)

 

EDIT: Budem se pofotkal prije i poslije kure. Trenutno se vrtim oko 87 kila i ne mislim ici prek 95. Imam 185 cm i sad sam si super a s 95kg budem vjerojatno preteski. Bil sam 96 ali debeli i nije mi se dopalo. Ne volim nositi te kile. Uglavnom probal budem pa javim dojmove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 11:57 (NEW_MAN).
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...

 Ne znam kak to ide u HR. Zivim u Austriji i tu hodas doktoru kaj te pika ili si najdes dilera pa se bodes. Testo je relativno jeftin. Flasica od 10 g ako se ne varam je 50€. Ne znam kolko se toga bode i u kojim intervalima pa ne znam kolko takva flasica moze trajat. Moras se raspitat kod doktora.

Ne znam nisam skolovala. Kad dojdem u tu fazu onda se budem raspital, sad radim na definiciji i ocu biti sto mrsaviji kad se pocnem pikat. Pikal se budem sam i vjerojatno budem isel prek preporucene doze. Nemam volju hodat doktoru svaki tjedan ili kak se vec to hoda.

Brat mi trenira vec skoro trideset godina, ima 50 godina, ima iskustva pa budem prije s njim poprical i odem do doktora. Cilj mi je odradit kak spada i da ne budem podbuhla zalijana svinja. Vidim klince po teretani pune plikova, navlekli su vodu, ne paze na prehranu i bodu se ko bog s previse a delebelo prerano. Samo zato kaj imam godine ne znaci da mogu i ocu pretjerivat.

 

To nije nikakvi tabu i opce se ne moras sramit pitat doktora. Radim godisnji "servis" na sebi i odem doktoru da mi pregleda krv, pluca, ultrazvuk, sve i sve. Prosli put sam trazil da mi pogleda testo i pital me zakaj. Reko pere me neka depra i ne znam ako si umisljam ili imam lose dane ali ocu znati ako mi je testo u kurcu. Veli doktor da sam u pravu i da to treba pratit da to nije za zanemarit kak smo stariji. Uglavnom testo mi je u prosjeku za moje godine ali ocu probat dici da vidim ako bu kaj bolje. Treniram isto godinama, nikad s nekim ciljem i nikad nesto planirano a jos manje sa postenom prehranom. Sredil sam si zivot, zena, djeca, kuca, fitness u podrumu i spreman sam za testo fazu :)

 

EDIT: Budem se pofotkal prije i poslije kure. Trenutno se vrtim oko 87 kila i ne mislim ici prek 95. Imam 185 cm i sad sam si super a s 95kg budem vjerojatno preteski. Bil sam 96 ali debeli i nije mi se dopalo. Ne volim nositi te kile. Uglavnom probal budem pa javim dojmove.

 Hvala na opsirnom osvrtu. 

ne brinem se za tabue, a fala bogu niti za test jos uvijek, 600 ng/dL mi je sa 45 godina, pa si mislim kad prodem 50-tu, ako padne da odem kod doktora, a do tada ce valjda i u HR biti jednostavnija procedura, ako ne lako skocim do Austrije ili SLovenije

 

 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Fali mi utega, imam šipki praznih. Ali želim uradi sam ideje. Imate li kakve savjete od čega koristiti, što navući na šipke?
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

A nemaš baš puno izbora, obzirom da ti za iole ozbiljniji trening treba solidna količina utega. Čak i ako si sitniji biciklist i početnik, vrlo brzo više nećeš raditi čučnjeve i deadlift s manje od tjelesne težine. Tako da je ipak preporuka nabaviti prave utege.

 

No prvo moraš reći imaš li standard šipku (cca 30 mm) ili olimpijsku (s cilindrima od 50 mm). Olimpijska ti nije nužno potrebna, standard je OK za sve što nisu olimpijska dizanja (a što 99% sam siguran ne planiraš raditi).

Ako baš želiš raditi sam, moja preporuka bi bila cement sa staklenim vlaknima. Imaš na Amazonu za kupiti kalupe, pa lijevaš.

Računaj da će ti masa pojedinog utega varirati, no ako si analni tip možeš to solidno pogoditi.

 

Na kraju mislim da ti je jednostavnije i kvalitetnije rješenje nabaviti polovno preko oglasnika. Jedino što trebaš paziti je da je masa otprilike jednaka deklariranoj - manja odstupanja su normalna, točne mase nisu toliko bitne osim za profiće koji kupuiju kalibrirane utege, a tek to koštaaaaa...

Gledam te!
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ne znam kakvi su to analni tipovi, to tipfeler 🤭 Uglavno gaymerski tip nisam.

Rupe na utezima su 30 mm.
Najviše me privlači da dvije auto gume 16-18" napunim betonom i vlaknima. Ali sam lijen za napraviti. To bi bilo idealno za mrtvo dizanje pošto je guma dosta visoka i mekana da ne lupa. A ako zafali dodam još pravih utega.
Dobio sam informaciju da je auto guma 15" cca 25kg.
Ali mi treba i za bučice utega.
6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

"Analni tip" je neki čudan opis za picajzlu. Precizan, pomalo opsesivno kompulzivan. Sve mora bit u gram, sve po špagi, sve u stotu... Gume bolje više komada i napuni ih vodom dok su na felgi. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Analni karakter (najbolje sto sam nasao, nema nista na HR).

Gledam te!
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
cro_scouser kaže...

Razmišljam o kupnji nove torbe za gym. Zna li tko za (kvalitetnu) alternativu built for athletes ruksaka?

Treba mi nešto s više/brdo pretinaca i volumena, te da bude OK za poneko putovanje kao putna torba.

 Nije bilo odgovora pa ponavljam pitanje :)

U međuvremenu mi stižu reklame s amazona, gdje su cijene sličnih oko 50ak eura

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
cro_scouser kaže...
cro_scouser kaže...

Razmišljam o kupnji nove torbe za gym. Zna li tko za (kvalitetnu) alternativu built for athletes ruksaka?

Treba mi nešto s više/brdo pretinaca i volumena, te da bude OK za poneko putovanje kao putna torba.

 Nije bilo odgovora pa ponavljam pitanje :)

U međuvremenu mi stižu reklame s amazona, gdje su cijene sličnih oko 50ak eura

 Ako imas naviku kupovat prek amazona.de

https://www.amazon.de/s?k=fitness+rucksack+herren&crid=4EZAUQDOCZMW&sprefix=fitness+rucksa%2Caps%2C138&ref=nb_sb_ss_ts-doa-p_1_14

 

Ja gledam cijenu i recenzije. 

 

EDIT:

Imas neke no name kineske marke ili ako oces Brand Name https://www.amazon.de/Under-Armour-Duffels-Undeniable-1369222-002/dp/B093LN5BRC/ref=sr_1_33?crid=4EZAUQDOCZMW&keywords=fitness%2Brucksack%2Bherren&qid=1702462253&sprefix=fitness%2Brucksa%2Caps%2C138&sr=8-33&th=1&psc=1

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 11:21 (NEW_MAN).
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...
cro_scouser kaže...
cro_scouser kaže...

Razmišljam o kupnji nove torbe za gym. Zna li tko za (kvalitetnu) alternativu built for athletes ruksaka?

Treba mi nešto s više/brdo pretinaca i volumena, te da bude OK za poneko putovanje kao putna torba.

 Nije bilo odgovora pa ponavljam pitanje :)

U međuvremenu mi stižu reklame s amazona, gdje su cijene sličnih oko 50ak eura

 Ako imas naviku kupovat prek amazona.de

https://www.amazon.de/s?k=fitness+rucksack+herren&crid=4EZAUQDOCZMW&sprefix=fitness+rucksa%2Caps%2C138&ref=nb_sb_ss_ts-doa-p_1_14

 

Ja gledam cijenu i recenzije. 

 

EDIT:

Imas neke no name kineske marke ili ako oces Brand Name https://www.amazon.de/Under-Armour-Duffels-Undeniable-1369222-002/dp/B093LN5BRC/ref=sr_1_33?crid=4EZAUQDOCZMW&keywords=fitness%2Brucksack%2Bherren&qid=1702462253&sprefix=fitness%2Brucksa%2Caps%2C138&sr=8-33&th=1&psc=1

 

 sve su kineske i brand name i no name, proizvode se u istoj tvornici, samo sto na jednu naljepe poznatu marku, a na drugu svoju genericku

odi na aliexpress i kupi tamo po 3 puta manjoj cijeni

https://nestali.gov.hr/ 2800+ osoba se vodi ako nestali
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Čak sam i relativno zadovoljan.

 

Ne pazim nešto na prehranu, gym upisao nekih godinu dana. S tim da nisam baš bio redovan, znalo je bit i pauza po mjesec dana. Nešto sam malo prije vježbao kući, ali ništa redovno i ozbiljno.

 

Do sada radio full body, sada podijelio cijelo tijelo u 2 dana. Ja zadovoljan s obzirom da se nisam i nebi mogao baš full posvetiti ovom.

Ništa ne ostavljam nezavrš
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Evo vidite koliko imam praznih šipki. Ako netko prodaje utege kupujem 2x10kg, 2x15kg ili 2x20kg i tražim da promjer bude što veći, znači više mi odgovaraju oni plastificirani.
A kad kupim ili napravim te teške onda ću male staviti na kratke šipke za lateralno i onu od 1m za pregib.

Trenutno imam 63kg na klupi, za pregib 33kg, bučice 11kg, i mrtvo dizanje 53kg + guma, a onaj ruksak je 35kg i služi za iskorak na kutiju.
5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kako se vi borite sa napuhivanjem kod neke hrane?

 

Jbt dođem na squat rack i neke dane imam "onih" problema, imam osjećaj da ću pri naporu dizanja ispalit raketu koja će pogušit sve u prostoriji

 

Izbjegavam šampinjone, grahorice u širokom luku, ali uvijek se nađe nešto što zajebava.... ima još netko takvog iskustva?

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

izbaci zobene i sve psenicno

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Trenutna formica za kraj godine. 87kg 

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Trenutna formica za kraj godine. 87kg 

 gdje kupujes stereoide, u hrvatskoj na ruke li izvana preko neta?

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Timo kaže...
BeLLicus kaže...

Trenutna formica za kraj godine. 87kg 

 gdje kupujes stereoide, u hrvatskoj na ruke li izvana preko neta?

Što te točno na toj slici potaknulo na komentar? Forma nije ništa što se ne može postići natty putem. Jedino su mu ruke malo neproporcijalne s tijelom, tj. torzo mi djeluje usko, no drugo je sasvim u redu.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...

Što te točno na toj slici potaknulo na komentar? Forma nije ništa što se ne može postići natty putem. Jedino su mu ruke malo neproporcijalne s tijelom, tj. torzo mi djeluje usko, no drugo je sasvim u redu.

ha?

 

pa zanima me gdje kupuje gear, jer si razmisljam da krenem i sam u tome smjeru.  

 

 

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Timo kaže...
mrsmith kaže...

Što te točno na toj slici potaknulo na komentar? Forma nije ništa što se ne može postići natty putem. Jedino su mu ruke malo neproporcijalne s tijelom, tj. torzo mi djeluje usko, no drugo je sasvim u redu.

ha?

 

pa zanima me gdje kupuje gear, jer si razmisljam da krenem i sam u tome smjeru.  

 

 

Kad ga vidim, nebi skočio i rekao da je na gearu - zato mi nije bio jasan tvoj komentar uz quotanu sliku. Dosta ljudi ima jako, ali baš jako, iskrivljenu sliku o tome koliko dobro se može izgledati redovnim treningom, normalnom prehranom i disciplinom kroz godine. Danas svi skaču na bilo koga tko izgleda bolje i veće od njih "omg gear, omg steroidi" itd. Oprosti ako sam te krivo shvatio.

 

Ali ako se želiš pikati, eto ti Driada Medical Shop™ - Official Premium Reseller. Fast and Secure Shipping (driadashop.eu) pa si naruči doma.. ili pitaj nekog dilera iz bilo kojeg većeg gyma.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...

 

Kad ga vidim, nebi skočio i rekao da je na gearu - zato mi nije bio jasan tvoj komentar uz quotanu sliku. Dosta ljudi ima jako, ali baš jako, iskrivljenu sliku o tome koliko dobro se može izgledati redovnim treningom, normalnom prehranom i disciplinom kroz godine. Danas svi skaču na bilo koga tko izgleda bolje i veće od njih "omg gear, omg steroidi" itd. Oprosti ako sam te krivo shvatio.

 

Ali ako se želiš pikati, eto ti Driada Medical Shop™ - Official Premium Reseller. Fast and Secure Shipping (driadashop.eu) pa si naruči doma.. ili pitaj nekog dilera iz bilo kojeg većeg gyma.

 ma sve pet, ne brigaj .

 

thx za link

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Timo kaže...

 ma sve pet, ne brigaj .

 

thx za link

 Jesi siguran da se želiš pikati? Pogledaj gdje i kako se mixaju i što vele "kuhari" koji se s time bave. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Branimir2412 kaže...
Timo kaže...

 ma sve pet, ne brigaj .

 

thx za link

 Jesi siguran da se želiš pikati? Pogledaj gdje i kako se mixaju i što vele "kuhari" koji se s time bave. 

 lik hladno stavia VICE za argument haha

ne kazem da je pametno uzimat steroide, stavise kretenski je zbog izgleda takve stvari radit, al brate nemozes VICE stavljat kao argument i bit ozbiljan 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Tvpronlem kaže...

 lik hladno stavia VICE za argument haha

ne kazem da je pametno uzimat steroide, stavise kretenski je zbog izgleda takve stvari radit, al brate nemozes VICE stavljat kao argument i bit ozbiljan 

 A gle, imaju dobrih video dokumentaraca gdje novinari kvalitetno odrađuju svoje poslove i stupe u kontakt s stvarnim ljudima koji se bave ilegalnim stvarima i koji su voljni progovoriti o tako nekim stvarima, ovdje je bilo konkretno uz konzumaciju stereoida i samog načina na koji ih lokalni gym dileri pripravljaju i prodaju dalje kao i o par likova koji iste konzumiraju, bili su dosta objektivni. Pogledaj video pa ćeš vidjeti zašto sam linkao, nije jedan od onih tipa, nemojte uzimati to i to jer to nije dobro za vas i vaše tjelo, već je riječ o realnom prikazu, a na tebi je da odlučiš hoćeš li ili ne. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 12:15 (Branimir2412).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...

Često osjetim potrebu štogod napisati ovdje, ali mi je bezveze s obzirom da nisam stavio slike pa evo... Stavio bih i leđa, ali sam živim pa me nema tko uslikati, budem jednom prilikom. 

Išao sam prošle godine u 5-6 mjesecu u teretanu, onako usput uz nogomet. Nešto vježbanja kod kuće. Onda lagana pauza 9-10-11 mjesec. Zatim sam dobio par kg, i onda sam malo krenio kod kuće raditi, tek toliko da održim formu. 

Uglavnom, zadnjih mjesec dana sam krenuo  teretanu i radim malo ozbiljnije. Mislim da nije loše, 175 cm, 70 kg. 

Bio sam nedavno nešto "masniji" i ne bih išao na masu, bolje se osjećam ovako na defki. 

Ništa od suplemenata ne uzimam, ne vidim potrebu. 

Hranim se odlično. Iz zdravstvenih razloga izbjegavam junk food. Jedem raznovrsno. 

Svaki dan jaja+ meso tako da sam siguran da unosim dovoljno proteina.

Ugl, komentari? 

 

Fora mi je kako sam iskopao ovaj post od prije 10 godina i vidio koliko sam zapravo napredovao. Tada sam bio zadovoljan sa sobom i mislio da dobro izgledam 

10 godina kasnije, sto puta bolji izgled, sto puta manje zadovoljstvo samim sobom. Body dysmorphia is a bitch! 


Evo slike 8 godina kasnije. Slikano prije 2 godine. Sada sam na bulku pa ne bih trenutne slike stavljao jer čim nabacim par posto bf gore odmah na slikama izgledam kao da uteg nikad nisam dignuo (iako se bolje osjećam i bolje izgledam uživo). 

Uglavnom eto nekih 8 godina konzistentnog natural liftinga, ono što sam ja uspio sa svojim tijelom postići. Bilo je tu lutanja sa treninzima i nisu sve godine bile jednako dobre i kvalitetne, zbog različitih faza života itd. Prvih 4 godine igrao nogomet paralelno s teratanom, tu nije bilo baš progresa iz očitih razloga. 

Nisam slikao lower boddy jer to nikad ne slikam. Uvijek mi je lower bio 50% bolje razvijen od uppera pa se nisam nikad tim zamarao, dok na upperu stalno sve uspoređujem. 

Ove zime radim na slabim točkama - traps, biceps i vrat.

 

Trenutni liftovi vrijedni spomena: BP 3x120, front squat 110x5, OHP 75x3, zgibovi s opterećenjem 30x6, dips 40x8, trap bar DL 155x10 (ove zime krenuo raditi nekakvu varijaciju DL-a po prvi put).

176cm/80kg


Sretni blagdani svima!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2023 11:39 (Cordas).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice