Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.307.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Osobno sam zadovoljan kaj god da sam kupio u decathlonu.

Izuzev lopti za mali nogomet, popularne četvorke, one su baš jako loše.

Know your limits.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
McSimon kaže...

Ekipa jel iko kupova robu za trening u Dechatlona? Vidim da su dosta povoljni, kakva je kvaliteta?

 Svakako si pogledaj ponude na Gorilla sports, jer znaju imati stvarno brutalne ponude.

I am a man who walks alone And when I'm walking a dark road
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

pozdrav,jel netko kupovao sta sa gorilla sports-a? Planiram si uzeti ovo Link

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kako se drzite ljudi ? ja sam propao ko grcka :(( ..Nemam kontrole uopce ...forma osla nizbrdo...lockdown i potresi su ucinili svoje..nemam uopce volje doma vjezbati..i ako krenem to kratko traje :S 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo lagano dižem formu, uz ovo kaj si naveo još sam prebolio i koronu.

Sad čekam da malo popusti ova "sparina" pa krećem opet sa vožnjama biciklom. Za sad samo kuća poso.

Ali da, teško se natjeram bilo šta odvježbat...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Sve mi je jasno, samo trpam u sebe kao da ne postoji sutra 
Renovirao sam si teretanu pa je to trajalo malo duže nego što sam zamišljao. Ali ako sve bude u redu sutra bi mi trebao biti zadnji dan i vjerojatno prvi dan treninga 

U nekih 2 mjeseca sam možda imao 4-5 treninga, a za blagdane sam se doslovno uništio od hrane 

5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja sam morao pauzirati sa vjezbanjem 2 mjeseca, inace imam utege doma..

dosao sam na ideju da si kupim elasticne trake u decathlonu pa probam malo tako vjezbati cisto da vidim kako je 

 

uzeo sam ove od 15 kg i 45 kg, cak mogu reci da mi se svidja takav nacin vjezbanja

 

 

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

I ja sam s tim počeo isto...dobro dođu...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Je li tko od cijenjenih forumaša pokušao iskombinirati autofagiju i weight treninge?

Već 3 i pol mjeseca prakticiram wim hof medotu disanja s cold showerom te uz to pičim ujutro 5serija po 20sklekova, te navečer isto, ali bez wim hofa i cold showera.
Međutim, sad bi se vratio treningu u teretani tj s utezima te kombinirao autofagiju (8/16) ali nisam siguran kakvi me rezultati očekuju.

Ps.
Svima preporuka da pokušaju wim how metodu. Operirao sam rame prije 2 godine i 10mj i znam imati bolove u tom ramenu, nebitno trenirao ili ne. Otkad prakticiram wim hof ovu metodu bolovi su rijeđi za cca 70-80%
16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
lithiumion kaže...
Međutim, sad bi se vratio treningu u teretani tj s utezima te kombinirao autofagiju (8/16) ali nisam siguran kakvi me rezultati očekuju.

Koliko sam ja shvatio, s takvim tipičnim intermittent fastingom autofagjia je vrlo ograničena (bolje nego ništa, ali vjerojatno ne ono što bi želio ili čemu bi se nadao). Za poštenu autofagiju trebao bi mnogo dulji post.

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mislin da autofagija tek počinje na 16tom satu ili malo prije, tako da nemas efektivnog procesa puno, Pojačaj post na 20 sati ako možeš. 

Inače nisan fan fastinga dok treniran, uz bilo kakvu prehranu i punjenje jedostavno gubin masi a energije ni za lik (iako je globalno prihvačeno misljenje da bi nakon fastinga triba bit pun energije).

 

 

Korona me satrala, tj ovaj lockdown , izgubija san 8 kg od 10 miseca i sad san na 90 na svojih 195 cm. U mistu postoji veslački klub od kojeg iman ključ al je njihova ''teretana'' tolko loše opremljena da ne mogu izvest kombinaciju 4-5 vježbi ni da se na glavu okrenen

Not funny dude
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
TKScump kaže...

Mislin da autofagija tek počinje na 16tom satu ili malo prije, tako da nemas efektivnog procesa puno, Pojačaj post na 20 sati ako možeš. 

Inače nisan fan fastinga dok treniran, uz bilo kakvu prehranu i punjenje jedostavno gubin masi a energije ni za lik (iako je globalno prihvačeno misljenje da bi nakon fastinga triba bit pun energije).

 

 

Korona me satrala, tj ovaj lockdown , izgubija san 8 kg od 10 miseca i sad san na 90 na svojih 195 cm. U mistu postoji veslački klub od kojeg iman ključ al je njihova ''teretana'' tolko loše opremljena da ne mogu izvest kombinaciju 4-5 vježbi ni da se na glavu okrenen

 Koliko loše može biti?

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Probajte si pilos posni sir iz lidla(fresh cheese 0.3% plavo pakovanje) sa mjericom wheya i malo mlijeka.
250 grama sa mjericom wheya i malo mlijeka, 50grama proteina, oko 300 kalorija i odličan okus :)

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

diste badi bilderi

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Iako imam home gym, jako sam sretan što su otvorili teretane. Malo mi je smiješno ovo 20 m2 po osobi, kao da će sad netko brojati ljude i izbacivati "višak", debilno...

 

Kako ste vi ekipa, održali gainse, napredovali?

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja sam se bulkao do sad 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Krenuo sam trenirat doma s fityfiom i girjama od 10 i 14 kila moran priznat da su super stvar. 

I najbolja stvar sto sam otkrio su kolagen proteini.  Doslovno mogu radit sve bez boli u zglobovima preporodio se... Jos samo da imam traku za trcanje doma bilo bi super vako 185 90 kg 😓 ali ljudi ne vjeruju pa mi kazu da sam mrsav sti bas i nisam...

E koliko puta je tako dovoljan trening? Za sad radim 2 do 3 puta po sat vremena i cca 800 kalorija izgubljenih u treningu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 9:34 (Horatio_Hornblower).
3 godine
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Preporuka za gym, zapadni dio ZGa - Malešnica, Špansko, Prečko. Ugl. od zagrebačke ceste pa prema zapadu.

Osim Gyms4you

Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jeste skuzili koliko je manje ljudi u gymu?
Bar nesto dobro od korone, u miru radim svaki trening, nista maska i gluposti.

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

A dobro, vjerojatno su ljudi shvatili da i kući mogu kvalitetno trenirati. Evo ja već dvije godine treniram u kućnoj teretani i ništa mi ne fali, čak sam i najjači u teretani . Jedina loša stvar je što sam ujedno i najslabiji u teretani 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

vama otvorili gymove? ovdje jos ne... nisam uradio niti jedan trening od 1.11 kad su zatvorili, znaci propao sam skroz, prehrana je smece, cips, pizze itd... nisam se ugojio ali sam propao totalno... :D

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

otvorili u ponedjeljak ... Navrla ekipa kod mene ..ima ih više nego u 11 mjesecu..al kako god ..idem 6x tjedno 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

meni je motivacija na 0, imam one gume ali nisam odradio nista, niti mi se da... Samo gym bajo moj, u njemackoj se ne zna kad ce se uopce i otvarati,,, 4 mjeseca bez gyma

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kakvo je kod vas stanje u teretanama s ovim mjerama, jel se baš gleda da je unutra točno onoliko ljudi koliko je "propisano" ili je to reda radi samo napisano?

 

Još udaram kod kuće, ali htio bih ponekad otići u gym, ali ne želim doći i poljubiti vrata

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Vjezba se normalno, samo nema tusiranja. Koliko znam, ima ih i koje su radile uredno i cijeli period zabrane.

 

Nego, imate li iskustva sa upalom misica koja ne prestaje. Ima skoro dva mjeseca da me ne pusta lijeva podlaktica, valjda od zgibova u parku.
Lijevo rame mi je malo slabije pa je valjda misic podlaktice kompenzirao. Mazao deep reliefom, ne pomaze. U teretani doslovno ne mogu ni biceps raditi vise, ukoci se podlaktica i ni makac.

Rjesenja?

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Zna se zavući jedan dulji period (par mjeseci čak). Solucija bi bila dubinska masaža (ja uzmem tenisku lopticu ili idealno onaj thera cane i zabijem duboko u mišić i doslovno gnječim) i radit na mobilnosti zgloba/lakta.Bar je to kod mene bio slučaj.

Radio sam po 100 zgibova dnevno i tako 10ak dana za redom i jednostavno je bilo previše. Pogotovo ako te samo u određenim pozicijama uhvati a to je najčešće slučaj - preforsiran je jedan mišić unutra.

Btw pogledaj koji dobar video za zgibove i pokušaj ih raditi više leđima a manje podlakticom. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 8:59 (Baldric).
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
McSimon kaže...
Ima skoro dva mjeseca da me ne pusta lijeva podlaktica, valjda od zgibova u parku.

Lijevo rame mi je malo slabije pa je valjda misic podlaktice kompenzirao. Mazao deep reliefom, ne pomaze. U teretani doslovno ne mogu ni biceps raditi vise, ukoci se podlaktica i ni makac.

Rjesenja?

Baldric kaže...

Zna se zavući jedan dulji period (par mjeseci čak). Solucija bi bila dubinska masaža (ja uzmem tenisku lopticu ili idealno onaj thera cane i zabijem duboko u mišić i doslovno gnječim) i radit na mobilnosti zgloba/lakta.Bar je to kod mene bio slučaj.

Radio sam po 100 zgibova dnevno i tako 10ak dana za redom i jednostavno je bilo previše. Pogotovo ako te samo u određenim pozicijama uhvati a to je najčešće slučaj - preforsiran je jedan mišić unutra.

Btw pogledaj koji dobar video za zgibove i pokušaj ih raditi više leđima a manje podlakticom. 

Imam sličan problem sa podlakticama i to već dosta dugo, čak sam bio na mjesec i pol pustio sve, bilo je nešto bolje kad sam ponovo počeo, ali nije skroz nestalo. Bol se javlja sa donje strane podlaktice, uz kost (ulna), kod recimo biceps curla kad puštam utege, osjećam ju lagano i kod scull crushersa kad radim. Ali zna me i 'presjeći' i van vježbanja i dosta je iritntna bol. U nekim periodima je bol manja, u nekim veća, evo recimo zadnjih par dana me dosta zeza...Radim neke vježbe istezanja mišića podlaktice svaki dan, i nešto vjerojatno jest pomoglo, ali opet ništa specijalno. Ne znam više kaj da probam, jedino mi ta dubinska masaža preostaje. Ima li tko sličnih iskustava?

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mene znao zezati lakat kod izvođenja face pullova i skull crushera, a to je povezano s mišićima podlaktice. Naletio sam na dobar video koji pokazuje kako te mišiće ojačati, istezati i zagrijati:
5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja sam imao misterioznu probadajucu bol isto u podlaktici, obicno nakon curlova. ispostavilo se (mislim da me neki video Jeff Cavaliera prosvijetlio) da drzanje ravne sipke kod barbell curla stavlja sake u neprirodan polozaj, jer ti unutarnja i vanjska kost podlaktice  (ne znam tocne termine) nisu jednake duljine, tako da je prirodna pozicija sake nesto izmedu "supinated" i neutralnog gripa, umjesto potpuno "supinated" kao kad drzis ravnu sipku. 

 

Dakle rjesenje je blago zakrenuti grip prema neutralnom, a za biceps to se moze postici koristenjem bucica (dumbbell) ili EZ barbell sipke koja ima u Z zavoj tocno na tom dijelu, pa je saka u normalnijoj poziciji. 

 

Otkad ne raidm s ravnom sipkom i supinated gripom, vise nikad nisam imao taj problem

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kresaux kaže...
Mene znao zezati lakat kod izvođenja face pullova i skull crushera, a to je povezano s mišićima podlaktice. Naletio sam na dobar video koji pokazuje kako te mišiće ojačati, istezati i zagrijati:

Možda sam se prije malo neprecizno izrazio, kod mene je bol s unutarnje/donje strane nekih 7-8cm ispod lakta. Radim ove wrist extensionse, ali nekih 2 puta tjedno, probat ću sad nadalje svaki dan kako kaže na videu.

encoding kaže...

Ja sam imao misterioznu probadajucu bol isto u podlaktici, obicno nakon curlova. ispostavilo se (mislim da me neki video Jeff Cavaliera prosvijetlio) da drzanje ravne sipke kod barbell curla stavlja sake u neprirodan polozaj, jer ti unutarnja i vanjska kost podlaktice  (ne znam tocne termine) nisu jednake duljine, tako da je prirodna pozicija sake nesto izmedu "supinated" i neutralnog gripa, umjesto potpuno "supinated" kao kad drzis ravnu sipku. 

 

Dakle rjesenje je blago zakrenuti grip prema neutralnom, a za biceps to se moze postici koristenjem bucica (dumbbell) ili EZ barbell sipke koja ima u Z zavoj tocno na tom dijelu, pa je saka u normalnijoj poziciji. 

 

Otkad ne raidm s ravnom sipkom i supinated gripom, vise nikad nisam imao taj problem

Da, isti video sam i ja pronašao...Samo je stvar kaj ja nikad nisam radio curlove s barbellom (ne sviđa mi se za zglobove), već samo sa dumbellovima. Tako da mi je ovaj moj problem misterij.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice