Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.305.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Rast mišića i visina

Zar nebi trebala bit neka mjerica u on gold wheyu od 2.5kg??

16 godina
offline
Rast mišića i visina

Vjerojatno je zatrpana pri dnu kante

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Da, uzmi kuhaču ili nešto slično i malo pročačkaj po kanti

9 godina
offline
Rast mišića i visina

Preworkout suplemente koristite? Ako da, koliko vam pomažu i koji? Ako ne, koje druge opcije koristite? Inače do sad sam koristio samo jaku volju ili jaku tursku kavu 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Kupio sam bas nedavno u polleu ON gold standard preworkout (95kn a ima ga za 8 treninga). Reko mora da je jebenica kad tolko kosta

 

Ne djeluje ni najmanje na mene... ne znam dal je ovo lose ili ne djeluje na mene (inace mogu zaspat nakon kave bez problema) ili 90% ljudi sere da to djeluje a zapravo je samo placebo

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Filip720 kaže...

Preworkout suplemente koristite? Ako da, koliko vam pomažu i koji? Ako ne, koje druge opcije koristite? Inače do sad sam koristio samo jaku volju ili jaku tursku kavu 

 Probao arginine, beta alanine, kofein u tableticama...

 

ništa od toga konkretno mi niej pomoglo ni dalo neki boost.

 

Kvalitetna kava nekih pola sata prije gyma je ok, možda dvije eventulano.

Tabletica mi je super na poslu u noćnima ili kad me ruši od nespavanja, ali prije treninga mi ne treb atoliki šus od 200mg, to je skoro 5 kava.

 

Po meni, dobra kava, odmor i naspavanost čine super trening, ovo ostalo, kažem što sam probao, ništa posbeno nisam osjetio kako neki kažu da ih svrbi cijelo tijelo, peckaju uši itd....nisam takvo šta još probao

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
9 godina
offline
Rast mišića i visina

Hvala na odgovorima, tako i ja mislim da ne bi djelovalo jer sam i sam primjetio da se tijelo priviklo na kofein, ovi što govore da imaju neki efekt trnaca ili zujanja je vjerojatno zato što ne konzumiraju kofein ili slične stvari. 

Lp!, i ako ima netko još svoje mišljenje o preworkoutima i to slobodno neka iznese 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Pojest nešto prije treninga, to je jedini preworkout koji ti treba.

Know your limits.
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Pojest nešto prije treninga, to je jedini preworkout koji ti treba.

 Da, ali max max 60min prije nešto lakše, odlično bi bilo 90-120min.

 

Da ne bude teško na želudac i ne oteža vježbe poput DL; SQ i ostale.

Znalo se desit da si jeo nešto teško za žeudac pa te dočeka na čučnju pa ti bude muka, ili mrtvo, posebno ako remenom stisneš želudac.

 

kažem, kvalitetna kava ( s medom, probajte, prepordit će te se) i 60min prije treninga ne jesti ništa teško , naravno uz adekvatan odmor i koncentiranost na ostvarvanje mind muscle konekcije je sve što ti treba.

 

Ove ostale stvari, osobno meni efetka nisu imale, možda pale, ali meni osobno nisu.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Kofein (u obliku kave ili kapsula) čuda radi, bar meni. A što se tiče obroka, ja recimo pojedem 100 grama zobenih i za max 30 minuta radim teške serije čučnjeva i DL. Nikad mi nije bila muka dosad. A da ne pojedem nešto neposredno prije vjerojatno bi trening bio loš. 

 

Nego da pitam, pri kraju sam s wheyom, a uzet cu MYP, pa koji mi okus preporucate. Dosad sam pio čokoladu i bezokusni i odvratni su mi bili. Najradije bih uzeo vaniliju, ali neznam što da očekujem, posebno kada uzimam po 5kg uvijek...

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

Kofein (u obliku kave ili kapsula) čuda radi, bar meni. A što se tiče obroka, ja recimo pojedem 100 grama zobenih i za max 30 minuta radim teške serije čučnjeva i DL. Nikad mi nije bila muka dosad. A da ne pojedem nešto neposredno prije vjerojatno bi trening bio loš. 

 

Nego da pitam, pri kraju sam s wheyom, a uzet cu MYP, pa koji mi okus preporucate. Dosad sam pio čokoladu i bezokusni i odvratni su mi bili. Najradije bih uzeo vaniliju, ali neznam što da očekujem, posebno kada uzimam po 5kg uvijek...

Moj ritual ujutro je jogurt sa Premium mix oats iz lidla i obične one rolled oats iz lidla (žute), omega 3 i turska kava naravno crna bez šećera najviše paše osobno i naravno puno vode.

Taj premium mix je odličan 22kn 750g ima dvije verzije ja uzimam zelenu, uglavnom unutra ima puno sjemenki, dosta sušenog voća i zobenih pahuljica, ali mi je to malo preslatko pa pomiješam pola toga i pola običnih i bude taman.

 

Nekad i kad uzmem pauzu ili moram uzet pauzu od teretane i vježbanja nekako mi uvijek te zobene ostanu u navici za ujutro, fine su i da se svašta sa njima napravit, a i probava je odlična od nje .

 

Ja sam sad uzeo jednu vreću od 2.5kg cookies and cream iskreno taj okus i strawberry cream je jako fin, pogotovo ako piješ sa mlijekom jedan od najboljih okusa po meni. Čokolada je oke, ali mi je falilo što ti veliš taj okus čokolade tako da je uvijek išao kakao unutra 

 

Lp

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
15 godina
online
Rast mišića i visina

pozdrav ekipa

dugo me nije bilo u temi, evo me opet.

odlucio sam probat keto dijetu. nabio sam dosta sala i sad bi se htio tog sto prije rjesit. dosta sam izguglo informacija o dijeti i sve mi je jasno sto se tog tice, unos proteina, puno masti i jako jako malo uh. pa moje pitanje je ima li vas ovdje koji su bili na keto ili su mozda i sad da mi daju malo savjeta oko namirnica? proteina znam kako bi unio no malo me muci dio s mastima, kako najbolje unjeti veliku kolicinu masti kroz dan, koje namirnice jesti i kako ih kombinirati u obroke?

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
mar123 kaže...

pozdrav ekipa

dugo me nije bilo u temi, evo me opet.

odlucio sam probat keto dijetu. nabio sam dosta sala i sad bi se htio tog sto prije rjesit. dosta sam izguglo informacija o dijeti i sve mi je jasno sto se tog tice, unos proteina, puno masti i jako jako malo uh. pa moje pitanje je ima li vas ovdje koji su bili na keto ili su mozda i sad da mi daju malo savjeta oko namirnica? proteina znam kako bi unio no malo me muci dio s mastima, kako najbolje unjeti veliku kolicinu masti kroz dan, koje namirnice jesti i kako ih kombinirati u obroke?

 Avokado, orašasti plodovi, peanut butter

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
mar123 kaže...

pozdrav ekipa

dugo me nije bilo u temi, evo me opet.

odlucio sam probat keto dijetu. nabio sam dosta sala i sad bi se htio tog sto prije rjesit. dosta sam izguglo informacija o dijeti i sve mi je jasno sto se tog tice, unos proteina, puno masti i jako jako malo uh. pa moje pitanje je ima li vas ovdje koji su bili na keto ili su mozda i sad da mi daju malo savjeta oko namirnica? proteina znam kako bi unio no malo me muci dio s mastima, kako najbolje unjeti veliku kolicinu masti kroz dan, koje namirnice jesti i kako ih kombinirati u obroke?

Koji ce ti k keto dijeta? 

 

Keto, atkins, paleo, jabucna ova ona picka materina - sve imaju istu stvar zajednicku - kalorijski deficit. Pocni brojati sto jedes u sebe, po mogucnosti dodaj rad sa utezima da nabacis koje kilo misica da sve skupa ljepse izgleda. Ja osobno radim 35/40% unos proteina, 20/25% unos masti i ostatak UH. Pokazalo mi se kao najbolje za sacuvati performanse i misice za vrijeme rezanja.

15 godina
online
Rast mišića i visina

Mislim da i budem tako, evo 4. Dan dijete danas i umirem, izdrzim do kraja dana i onda ful zelim nesto pojest. 

Nista bacam se na brojanje kalorija i deficit. Deficit od 500 kalorija je okej?

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Keto nema kalorijski deficit. Tj ne mora imati.

Keto je tu da se tijelo nahrani mastima, a ne UH kao dotad.

Know your limits.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Keto nema kalorijski deficit. Tj ne mora imati.

Keto je tu da se tijelo nahrani mastima, a ne UH kao dotad.

S obzirom da je lik rekao da zeli izgubiti mast, mora imati kalorijski deficit. Po meni najgora dijeta za bilo koga ko ima ikakvu ozbiljniju fizicku aktivnost

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
mar123 kaže...

Mislim da i budem tako, evo 4. Dan dijete danas i umirem, izdrzim do kraja dana i onda ful zelim nesto pojest. 

Nista bacam se na brojanje kalorija i deficit. Deficit od 500 kalorija je okej?

500 je taman, drzi na 500 dok god ne vidis da ne gubitak kilaze stagnirao, onda spustaj i pomalo. Ubaci bar neku aktivnost, kazem ti dizanje utega je idealno, puno bolje od trcanja i slicnih pizdarija sto ljudi rade kada rade rezanje

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Keto nema kalorijski deficit. Tj ne mora imati.

Keto je tu da se tijelo nahrani mastima, a ne UH kao dotad.

 hehe. Sve se svodi kal def. Prvi zakon termodinamike. To što su oni mislili da pišaju kalorije...

Keto je strašno učinkovit - i shodno tome strašno nezdrav. Samo prisiljavanje tijela da radi na mastima a ne na uh sve govori. Neće ništa bit o u kratkom periodu ali ina luđaka koji tako žive!

 

---

evo moj savršen obrok u blenderu. Pod savršen mislim cjelovit, i za mene najukusnija kombinacija sastojaka

 

-dvi velike žlice mješavine badem/lješnjak/orah

-2 mjerice zobenih(dvi ipo, 3)

-pola banane

-polovica ili trecina tikvice, ovisno kolika je

-250g posnog, pola posnog onog od 500g

-velika žlica meda

 

Nema gladi satima. Da sam bar ovo zna dok sam se školovao

7 godina
offline
Rast mišića i visina

Pozz ponovno

 

Ovako, mjesec dana proslo nakon moje prijasnje teme.

Ufurao se jesam, dosta brzo ide kilaza na spravama...recimo na benchu u pocetku sam jedva 30kg al evo sad bez problema 50kg po 3 serije dok sam najvise napredka vidio na nogama tj. kad sam radio spravu za zadnju ložu u početku je bilo 15kg po 3 serije dok eto sada radim 45kg

Poceo sam s OVIM rasporedom i jos uvijek sam na njemu, znaci 3 puta full body tjedno(uto-cet-sub)

Dali bih trebao nastaviti s tim ili poceti split workout?

 

Sto se tice tezine, prije mjesec dana sam imao 66-67kg dok sad imam 70-71, plan mi je doci do 80 i onda nadodat jos cardio te smanjit prehranu.

Probao sam se natjerat jest i apetit mi je puno veci dok idem u gym no 3000kcal za mene jednostavno nije moguce cistom prehranom.

Razmisljao sam o kupnji mass gainera tako da s dvije mjerice dnevno bi izi mogo unjest cak 3500kcal u sebe no dali taj mass gainer zaista pomaze?

ON gold whey jos malo pa cu ubrzo potrosit, dvije mjerice dnevno( jedna ujutro, jedna poslije treninga), cca. 100g proteina(dorucak,whey,rucak,vecera) sigurno unosim u sebe

 

Jedini problem mi je dok vjezbam, pokusavam se fokusirat na odredeni misic koji tada radim no npr. kad radim Seated Cable Rows boli me triceps umjesto da me bole leda ili recimo kod bench pressa osjecam bol u rukama dok kod lat masine na bicepsu.

Vjezbe radim pravilno kako mi je pokazao trener i jos sam gledao videe na ytu za pravilno izvodenje vjezbi

 

Fala unaprijed na pomoci

pozz

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Gainer pokaze ali skupo placas ugljikohidrate u njemu. Puno ti je bolje kupit obicni whey i onda u njega dodavat ugljikohidrate i masti. Npr. banane, orasaste plodove itd. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
domi321 kaže...

Pozz ponovno

 

Ovako, mjesec dana proslo nakon moje prijasnje teme.

Ufurao se jesam, dosta brzo ide kilaza na spravama...recimo na benchu u pocetku sam jedva 30kg al evo sad bez problema 50kg po 3 serije dok sam najvise napredka vidio na nogama tj. kad sam radio spravu za zadnju ložu u početku je bilo 15kg po 3 serije dok eto sada radim 45kg

Poceo sam s OVIM rasporedom i jos uvijek sam na njemu, znaci 3 puta full body tjedno(uto-cet-sub)

Dali bih trebao nastaviti s tim ili poceti split workout?

 

Sto se tice tezine, prije mjesec dana sam imao 66-67kg dok sad imam 70-71, plan mi je doci do 80 i onda nadodat jos cardio te smanjit prehranu.

Probao sam se natjerat jest i apetit mi je puno veci dok idem u gym no 3000kcal za mene jednostavno nije moguce cistom prehranom.

Razmisljao sam o kupnji 1. mass gainera tako da s dvije mjerice dnevno bi izi mogo unjest cak 3500kcal u sebe no dali taj mass gainer zaista pomaze?

ON gold whey jos malo pa cu ubrzo potrosit, dvije mjerice dnevno( jedna ujutro, jedna poslije treninga), cca. 100g proteina(dorucak,whey,rucak,vecera) sigurno unosim u sebe

 

Jedini problem mi je dok vjezbam, pokusavam se fokusirat na odredeni misic koji tada radim no npr. kad radim Seated Cable Rows 2. boli me tricepsumjesto da me bole leda ili recimo kod bench pressa osjecam bol u rukama dok kod lat masine na bicepsu.

Vjezbe radim pravilno kako mi je pokazao trener i jos sam gledao videe na ytu za pravilno izvodenje vjezbi

 

Fala unaprijed na pomoci

pozz

1. Mass gainer ti je doslovno 30% protein  70% ugljikohidrat (od kojeg ima dosta šećera većinom maltodextrin) tako da ti je pametnije držat se običnog wheya i počet si blendat zobene banane i slične stvari da dosegneš suficit ili određeni broj kalorija, puno je lakše popit nego pojest kalorije.

2. Iskreno ja bih se držao plana mjesec dva sa laganim težinama bez siljenja nekog jer ćeš jedino tako naučit mind muscle konekciju i pravilnije izvođenje vježbi ( Ne kažem da ih radiš krivo, ali sigurno još moraš proučit malo kako ti tijelo reagira na određene vježbe, udisanje-izdisanje, itd)

 

3. Moraš bit realan prema sebi sa kilažom, sumnjam da si unutar 4 tjedna dobio 4 ili 5 kg mišićne mase.

 

Sretno dalje 

lp

 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
7 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

 

3. Moraš bit realan prema sebi sa kilažom, sumnjam da si unutar 4 tjedna dobio 4 ili 5 kg mišićne mase.

 

Sretno dalje 

lp

 

 Tenks na odgovoru

 

No za ovaj dio si me krivo shvatio il sam se ja krivo izrazio hehe

U mjesec dana sam dobio 3-4kg, bilo bi super da mogu tak brzo nabit misicnu masu

 

A sta mislite kad mogu ocekivat rezultate, za abs sam siguran da nista jer je 70% za iste samo prehrana al ono tipa prsa i bica 

Mislio sam do ljeta barem skombat nes 😊

 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Pa početak je obično najbujniji.

Prva godina su gainzi, a poslije je igranka.

Do ljeta ćeš biti pravo zgodan frajer, samo nemoj pretjerivati s kilažama, radije se fokusiraj na tehniku (pogađaj mišić koji radiš, vježbaj disanje, negativna faza pokreta ne ispod 3 sekunde jako bitno)

Know your limits.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Znate možda gdje je najisplativije uzeti ON whey proteine, možda znate za kakvu akciju?

11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
makaown kaže...

Znate možda gdje je najisplativije uzeti ON whey proteine, možda znate za kakvu akciju?

 Ne vidim opce razlog zasto bi netko opce kupovao whey od optimum nutritiona, cijene su prenapuhane jedino ako te ne zulja 500 kn za 2kg proteina. Naimena na trzistu imas puno povoljnijih proteine, a kvaliteta im nije neupitna,sada davati preko 200  kn radi brenda nema smisla. Vjerujem da bi se vecina forumasa slozila sa cinjenicom da je myprotein trenutno najisplatljiviji sto se tice ulozenoga i dobivenoga, jer na kraju dana whey je whey. 

Oh, you say you want to succeed? Well I say go and fucking fail.
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja kupio prosi tjedan za 550kn 7.5kg Myprotein bez okusa, ovo mi je mislim najbolja kupnja do sada.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

3.5 kg proteina je 244kn. To je najpovoljnija kupnja.

Know your limits.
15 godina
offline
Rast mišića i visina

Je li pio tko od vas kazein? I mozda da ste usporedjivali rezultate kazein vs whey?

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Keto nema kalorijski deficit. Tj ne mora imati.

Keto je tu da se tijelo nahrani mastima, a ne UH kao dotad.

 HAHAHAHAHAHHAHAHA

AHAHAHAHAAHAHAHAHHA

 

nego sta ima?

 

hoces reci da s keto prehranom, mozes biti u kcal suficitu (unositi vise kalorija nego tijelo treba za odrzavanje tezine) ali ces i dalje mrsaviti?

 

NENENENENEN. i NEEEEEEEEE

 

osnova mrsavljenja je zadovoljiti kalorijski deficit, s bilo kojom prehranom zelis, keto, iifym, paleo, IF. .ovo ono... 

 

kako ces mrsaviti ako unosis vise kalorija nego je tijelo potrebno? 

 

 

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 2:10 (exer1234).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice