Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.510
|
čitano: 4.083.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Na 1080p sam trenutno. Upgrade je najvise radi gaminga, iako nemam poteskoca sad previse s onim sto igram, ali znam tu i tamo osjetit da procesor vise nije u formi kao nekad. Nisam overclockao posto sam uvijek bio skeptik da cu negdje kiksati. Ako mozda imas dobar, jednostavan vodic za preporucit, iako sam i sam pretrazivao i znam da ima jednostavnija opcija u postavkama biosa koja automatski postavlja sve iako sam citao da nije pouzdana, ali nisam se odvazio jos iako ga vec koristim 4 godine

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 23:14 (2pan).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne znam koji hladnjak imaš no ako je aftermarket i solidan možeš probati sa 4.8ghz prvo pa nakon testiranja/igranja možda i na 4.9 odnosno 5ghz.

 

 

guide

 

3 godine
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koji da cooler uzmem za R5 7600 do 30-40€?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

bez sumnje Arctic za 20e+ dostava mislim da je oko 4e, dođe na adresu kroz 4 dana

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Chizle kaže...

Koji da cooler uzmem za R5 7600 do 30-40€?

Ja sam uzeo Thermalright Frost Spirit 140mm rgb mrcinu za samo 40 eura na amazon.de što je bolesno jeftino. U rangu Deepcool Assasin 3 od 80 eura. i5 13600K idle temp 28-33, full load do 84C. Pojede Arctic za doručak.  Ja sam stavio još jedan extra treći 140 mm rgb fan odozada. Imaš i Pearless Assasin i ostale za manje love koji nisu loši. Dostava cca 7-12 eura.  Iznad 50 eura gratis dostava. Meni stiglo za dva tjedna.

 

https://www.amazon.de/-/en/s?k=thermalright+cpu+cooler&s=price-asc-rank&page=3

 

https://www.amazon.de/-/en/Thermalright-Heatpipes-Aluminium-Heatsink-Technology/dp/B0BVTCH7SX/ref=sr_1_37?sr=8-37 - Silver Soul 90 mm fan - 24 eura

 

https://www.amazon.de/-/en/Thermalright-Heatpipes-Aluminium-Heatsink-Technology/dp/B0BN59R5D3/ref=sr_1_38?sr=8-38 - Frost Spirit 140 mm bez rgb'a 35 eura

 

https://www.amazon.de/-/en/Thermalright-Peerless-Assassin-Aluminium-Technology/dp/B0B53B1BLS/ref=sr_1_39?sr=8-39 - Pearless Assasin 120mm 36 eura

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 9:16 (Cryogenic).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ma gluposti, kupovati nepotreban hladnjak za takav proc na amazonu i čekati 20 dana da stigne.

 

Bilo koji sa 4 heat pipea za taj procesor je više nego dovoljno a puna je hrvatska za oko 30e

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Ma gluposti, kupovati nepotreban hladnjak za takav proc na amazonu i čekati 20 dana da stigne.

 

Bilo koji sa 4 heat pipea za taj procesor je više nego dovoljno a puna je hrvatska za oko 30e

 

 

 Veća je glupost uložit u nešto isto/više para a dobit manje i manje efikasniji cooler. Osim ako si "expert" u financijskoj ekonomiji . I nije 20 dana nego 14. A i bolji future proof na dulje vrijeme, možda uzme jači proc nakon nekog vremena. Aj da se radi od 40-50 i više eura  razlike eura nebi imalo smisla, al ovo je 15 eura više razlike za puno bolji efikasniji cooler.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 9:36 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Cryo....ne mogu se otet dojmu da si klon onog trola OnTime kojeg su bacili van....vučeš jako na njega. Uz iste hladnjake kako vidim i mišljenja/stavovi su vam u bebu....dupli acc možda ili?? 

 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Wiz3m4n kaže...

Cryo....ne mogu se otet dojmu da si klon onog trola OnTime kojeg su bacili van....vučeš jako na njega. Uz iste hladnjake kako vidim i mišljenja/stavovi su vam u bebu....dupli acc možda ili?? 

 

Samo zdrav razum, zašto davati isto/više love a dobit manje, mislim da večina ljudi tako razmišlja, a ti i ovaj fejk mu baš to i preporučujete, manje efikasan cooler, i kad ja preporučim bolji efikasniji , odma sam klon nekoga . Tu na forumu su više ljudi pokupovali Phantom Assasina na preporuke, jer je jeftin a dobar.  Ja sam vidio tog kolegu sa istim coolerom i reko idem uzet i ja i nisam fulo. Definitivna preporuka. DI možeš nać 1x120 mm fan i 1x 140 mm fan sa 2 radijatora/8 pipes za 36 eura? Nigdje frende.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 9:45 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

  TR ima dobre hladnjake svakako, i sam sam uzeo njihovo vodeno, prezadovoljan sam. 

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

moze savjet koju wifi karticu ugraditi u Pc, da nije Usb?

 

Sad je Pc povezan samo Lan kablom, udaljenost rutera i Pc je 50cm. 

Zanima me dali bi nekakva kartica pobojsala protok internet signala ruter/Pc? 
Ili da pustim kako je? 

Jer kad Speedtest pokaze npr.70Mbps sta bi trebalo brzinski otvoriti stranicu, komp i dalje louda, nije to uzasno puno, ali ponekad se pitam sa tom brzinom mora brze napunit i otvoriti. 

Mozda je caka nedje drugdje, svaki savjet je dobro doso. Hvala.

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poštovani, htio bih nadograditi računalo novim procesorom, a s njim moram uzet, nažalost, i novu matičnu, a s njom i novi RAM. Znači trebao bih novi proc, matičnu i ram.

Trenutna konfiguracija:
CPU: i7 8700k
Matična: ROG STRIX Z-2370G Gaming
RAM: Patriot Viper 32 GB DDR4 3200 MHz
GPU: RTX 3070 Ti
Nap: EVGA SuperNOVA 850 B2

Također bi me zanimalo zašto ova konfiguracija ne podržava Win 11? (Trenutno imam Win 10 Pro)
Budžet - cca. 2k €

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Imaš na Pce odgovor

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

159mm visina, meni kućište dozvoljava ~160mm, je li realno to ugurat unutra (za ovaj Arctic 36)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 12:39 (Chizle).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ravan je bez da heat cijevi vire van još, trebalo bi bez problema stati

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
veseli007 kaže...

Pozdrav,

moze savjet koju wifi karticu ugraditi u Pc, da nije Usb?

 

Sad je Pc povezan samo Lan kablom, udaljenost rutera i Pc je 50cm. 

Zanima me dali bi nekakva kartica pobojsala protok internet signala ruter/Pc? 
Ili da pustim kako je? 

Jer kad Speedtest pokaze npr.70Mbps sta bi trebalo brzinski otvoriti stranicu, komp i dalje louda, nije to uzasno puno, ali ponekad se pitam sa tom brzinom mora brze napunit i otvoriti. 

Mozda je caka nedje drugdje, svaki savjet je dobro doso. Hvala.

 Svakako je LAN kabal brži za tih 70Mbps od ijedne wifi kartice jer je kabal ful-duplex.

To što je bilo sporo učitavanje moguće da ti je PC u pozadini skidao neka ažuriranja ili je neka aplikacija u tom trenutku radila npr. antivirus ...

Probaj na ruteru i network postavkama od PC isključiti IPv6 , a DNS postaviti ako već nije na 8.8.8.8. , 1.1.1.1. ili 1.0.0.2.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 12:59 (AF139).
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

S obzirom da Alzashop više ne dostavlja u HR, koje su druge EU webshop alternative, i postoji li još uvijek razlika u cijeni kod nadogradnje računala ako se uzme nešto izvana?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 12:15 (Vkm996).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Postoji da, ovisi što točno gledaš i koliko to košta. Što je skuplje, veće su razlike. A alternativa ti je sada Amazon.de koji dostavlja do nas bespla za order od preko 49 eura. 

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi, u toku sam upgrejda komponenti. Uzeo sam RX6750XT i novo napajanje od 750w. Još mi je ostao procesor i matična a ram ostavljam za sami kraj. Igram na 1080p rezoluciji a možda u budućnosti uzmem neki 1440p monitor ali daleko još do toga.

Ostao bih na AM4 platformi jer kolko vidim jeftinija je nego AM5. Od procesora vidim da instar ima R75800X, 5700x i 5700 za nekih 200€ makar mi se sviđa i onaj 5700x3d ali mi je malo cijena visoka.

Uglavnom čini mi se da mi je ovo zadnja konfa koju uzimam jer nemam nažalost više vremena za razne zajebancije s PC-om pa bi uzeo nekaj pristojno da mi potraje opet 5god (možda i više) bez problema kao i "stara" konfa.

 

Hvala i LP

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ryzen 7500f ili 7600
Asrock b650m hdv/m2 ili b650m pro rs
2x16 gb ddr5 60000mhz cl 30,32,36.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

dali itko osim linksa drzi antec ventove, ili neki shop u eu a da salje kod nas? ne pratim bas strane trgovine, pa ako moze neki link gdje pogledati? tnx!

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Damir22 kaže...

dali itko osim linksa drzi antec ventove, ili neki shop u eu a da salje kod nas? ne pratim bas strane trgovine, pa ako moze neki link gdje pogledati? tnx!

 Imaš dosta toga na Amazonu njemačkom:

 

https://www.amazon.de/s?k=antec&crid=1NUT7ALQU2JIW&sprefix=antec%2Caps%2C165

 

Dobro, ne baš dosta ali ima par ponuda...

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2024 21:00 (fromcelltohell).
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ma vidio sam, ali cijena je kretenska, postarina jos kretenskija ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GridLocK kaže...

Pozdrav ljudi, u toku sam upgrejda komponenti. Uzeo sam RX6750XT i novo napajanje od 750w. Još mi je ostao procesor i matična a ram ostavljam za sami kraj. Igram na 1080p rezoluciji a možda u budućnosti uzmem neki 1440p monitor ali daleko još do toga.

Ostao bih na AM4 platformi jer kolko vidim jeftinija je nego AM5. Od procesora vidim da instar ima R75800X, 5700x i 5700 za nekih 200€ makar mi se sviđa i onaj 5700x3d ali mi je malo cijena visoka.

Uglavnom čini mi se da mi je ovo zadnja konfa koju uzimam jer nemam nažalost više vremena za razne zajebancije s PC-om pa bi uzeo nekaj pristojno da mi potraje opet 5god (možda i više) bez problema kao i "stara" konfa.

 

Hvala i LP

 S njemaskog Amazona si uzmi R7 5700X3D za nekih 220e s dostavom. 

16 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Imam 7500F i HDV/M.2. EDIT: I 2x16 GB DDR5 6000 CL 32.

između procesora, glavna razlika je 2% max boost, u realnosti praktično nema razlike.

Što se tiče ploča, pro RS mi deluje kao HDV/M.2 sa 4 DIMM slota. Ako ti to znači, uzmi, a ako ne, gledaj cenu. U teoriji, imati 4 slota je praktično, u praksi može da bude, ali se često kontroleri bolje snalaze sa 2 "keksa" nego sa 4.

Danas je Hardware Unboxed imao veliki roundup gde su na valjda preko 60 B650 ploča vrteli 20 minuta Cinebench na 7950X. HDV/M.2 je imao 3° nižu temperaturu VRMa, ali obe ploče su prošle, u smislu da nije bilo throttlinga ni sa najjačim AM5 procesorom.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2024 23:51 (Ivan(4)).
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Eto na tržnici prije 5 minuta neko stavio oglas R5 7600 za 160€, uzmeš si to i u trgovini neku b650m ploču tipa asrockova hdv/m.2 te neki ram 2x16GB DDR5 6000MHz i vozi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nekih 216€ ispada, izgleda primamljivo. Mada mi se i 5700x sviđa i imam ga za par dana ali opet ako malo pričekam imam i ovaj. Možda ga i već danas naručim pa taman stigne pod kraj mjeseca.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako ces na AM4 uzmi r5 5600 ili 5700x3d, obicni 5700x ti je u gamingu isti kao i r5 5600 i nema smisla doplacivat za njega osim ako uz gaming ne radis i nesto za sto ti trebaju dodatne jezgre

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Naručen 5700x3d, stiže 25.7.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

5900x 220 eur vs 5700x3d 205 eur,

za gaming na 1440p šta je bolje uzet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice