Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.342
|
čitano: 3.965.551
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Na 1080p sam trenutno. Upgrade je najvise radi gaminga, iako nemam poteskoca sad previse s onim sto igram, ali znam tu i tamo osjetit da procesor vise nije u formi kao nekad. Nisam overclockao posto sam uvijek bio skeptik da cu negdje kiksati. Ako mozda imas dobar, jednostavan vodic za preporucit, iako sam i sam pretrazivao i znam da ima jednostavnija opcija u postavkama biosa koja automatski postavlja sve iako sam citao da nije pouzdana, ali nisam se odvazio jos iako ga vec koristim 4 godine

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 23:14 (2pan).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne znam koji hladnjak imaš no ako je aftermarket i solidan možeš probati sa 4.8ghz prvo pa nakon testiranja/igranja možda i na 4.9 odnosno 5ghz.

 

 

guide

 

3 godine
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koji da cooler uzmem za R5 7600 do 30-40€?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

bez sumnje Arctic za 20e+ dostava mislim da je oko 4e, dođe na adresu kroz 4 dana

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Chizle kaže...

Koji da cooler uzmem za R5 7600 do 30-40€?

Ja sam uzeo Thermalright Frost Spirit 140mm rgb mrcinu za samo 40 eura na amazon.de što je bolesno jeftino. U rangu Deepcool Assasin 3 od 80 eura. i5 13600K idle temp 28-33, full load do 84C. Pojede Arctic za doručak.  Ja sam stavio još jedan extra treći 140 mm rgb fan odozada. Imaš i Pearless Assasin i ostale za manje love koji nisu loši. Dostava cca 7-12 eura.  Iznad 50 eura gratis dostava. Meni stiglo za dva tjedna.

 

https://www.amazon.de/-/en/s?k=thermalright+cpu+cooler&s=price-asc-rank&page=3

 

https://www.amazon.de/-/en/Thermalright-Heatpipes-Aluminium-Heatsink-Technology/dp/B0BVTCH7SX/ref=sr_1_37?sr=8-37 - Silver Soul 90 mm fan - 24 eura

 

https://www.amazon.de/-/en/Thermalright-Heatpipes-Aluminium-Heatsink-Technology/dp/B0BN59R5D3/ref=sr_1_38?sr=8-38 - Frost Spirit 140 mm bez rgb'a 35 eura

 

https://www.amazon.de/-/en/Thermalright-Peerless-Assassin-Aluminium-Technology/dp/B0B53B1BLS/ref=sr_1_39?sr=8-39 - Pearless Assasin 120mm 36 eura

Poruka je uređivana zadnji put danas u 9:16 (Cryogenic).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ma gluposti, kupovati nepotreban hladnjak za takav proc na amazonu i čekati 20 dana da stigne.

 

Bilo koji sa 4 heat pipea za taj procesor je više nego dovoljno a puna je hrvatska za oko 30e

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Ma gluposti, kupovati nepotreban hladnjak za takav proc na amazonu i čekati 20 dana da stigne.

 

Bilo koji sa 4 heat pipea za taj procesor je više nego dovoljno a puna je hrvatska za oko 30e

 

 

 Veća je glupost uložit u nešto isto/više para a dobit manje i manje efikasniji cooler. Osim ako si "expert" u financijskoj ekonomiji . I nije 20 dana nego 14. A i bolji future proof na dulje vrijeme, možda uzme jači proc nakon nekog vremena. Aj da se radi od 40-50 i više eura  razlike eura nebi imalo smisla, al ovo je 15 eura više razlike za puno bolji efikasniji cooler.

Poruka je uređivana zadnji put danas u 9:36 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Cryo....ne mogu se otet dojmu da si klon onog trola OnTime kojeg su bacili van....vučeš jako na njega. Uz iste hladnjake kako vidim i mišljenja/stavovi su vam u bebu....dupli acc možda ili?? 

 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Wiz3m4n kaže...

Cryo....ne mogu se otet dojmu da si klon onog trola OnTime kojeg su bacili van....vučeš jako na njega. Uz iste hladnjake kako vidim i mišljenja/stavovi su vam u bebu....dupli acc možda ili?? 

 

Samo zdrav razum, zašto davati isto/više love a dobit manje, mislim da večina ljudi tako razmišlja, a ti i ovaj fejk mu baš to i preporučujete, manje efikasan cooler, i kad ja preporučim bolji efikasniji , odma sam klon nekoga . Tu na forumu su više ljudi pokupovali Phantom Assasina na preporuke, jer je jeftin a dobar.  Ja sam vidio tog kolegu sa istim coolerom i reko idem uzet i ja i nisam fulo. Definitivna preporuka. DI možeš nać 1x120 mm fan i 1x 140 mm fan sa 2 radijatora/8 pipes za 36 eura? Nigdje frende.

Poruka je uređivana zadnji put danas u 9:45 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

  TR ima dobre hladnjake svakako, i sam sam uzeo njihovo vodeno, prezadovoljan sam. 

9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

moze savjet koju wifi karticu ugraditi u Pc, da nije Usb?

 

Sad je Pc povezan samo Lan kablom, udaljenost rutera i Pc je 50cm. 

Zanima me dali bi nekakva kartica pobojsala protok internet signala ruter/Pc? 
Ili da pustim kako je? 

Jer kad Speedtest pokaze npr.70Mbps sta bi trebalo brzinski otvoriti stranicu, komp i dalje louda, nije to uzasno puno, ali ponekad se pitam sa tom brzinom mora brze napunit i otvoriti. 

Mozda je caka nedje drugdje, svaki savjet je dobro doso. Hvala.

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Savjeti o nadogradnji računala

Poštovani, htio bih nadograditi računalo novim procesorom, a s njim moram uzet, nažalost, i novu matičnu, a s njom i novi RAM. Znači trebao bih novi proc, matičnu i ram.

Trenutna konfiguracija:
CPU: i7 8700k
Matična: ROG STRIX Z-2370G Gaming
RAM: Patriot Viper 32 GB DDR4 3200 MHz
GPU: RTX 3070 Ti
Nap: EVGA SuperNOVA 850 B2

Također bi me zanimalo zašto ova konfiguracija ne podržava Win 11? (Trenutno imam Win 10 Pro)
Budžet - cca. 2k €

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice