Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

poruka: 266
|
čitano: 78.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

prva

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Prva i to drastično.

 

Trenutno ti je takvo stanje da jedan Athlon II x4 760K uparen s GeForce GTX 750 Ti košta kao A10 7850K uparen s R7 250 grafičkom (dakle dvije grafičke) a ima skoro duplo veće performanse.

APU-ovi su za entry-lvl gaming, ako se može ne kombinaciju CPU+GPU puno je jače nego APU+GPU (jer za iste novce imaš jednako jak procesor a jaču grafičku).

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Svaka vam dala :)

THIS LIFE IS NOT FOREVER
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ako može jedan prijedlog.

 

Postavite opciju slaganja bez zadane početne cijene. Jednostavno da pomicanje , jednog od slidera, ne utječe na druge.

Stručnjak za odmaganje...
 
2 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
191x7 kaže...

Prva i to drastično.

 

Trenutno ti je takvo stanje da jedan Athlon II x4 760K uparen s GeForce GTX 750 Ti košta kao A10 7850K uparen s R7 250 grafičkom (dakle dvije grafičke) a ima skoro duplo veće performanse.

APU-ovi su za entry-lvl gaming, ako se može ne kombinaciju CPU+GPU puno je jače nego APU+GPU (jer za iste novce imaš jednako jak procesor a jaču grafičku).

Dakle realno gledano. Apu-ovi su super izbor za gamerske konfe ispod jedno 2500kn, eventualno 3000. Povise toga je vec i3 + diskretna grafika puno bolji izbor? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...

Dakle realno gledano. Apu-ovi su super izbor za gamerske konfe ispod jedno 2500kn, eventualno 3000. Povise toga je vec i3 + diskretna grafika puno bolji izbor? 

Tako je. Zapravo, APU-ovi uopće nisu za gaming konfe, osim možda one najjeftinije (ako netko nema novca za pristojnu kombinaciju cpu+gpu pa si uzme samo APU i onda kasnije stavi pristojan GPU).

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
191x7 kaže...
athlon64 kaže...

Dakle realno gledano. Apu-ovi su super izbor za gamerske konfe ispod jedno 2500kn, eventualno 3000. Povise toga je vec i3 + diskretna grafika puno bolji izbor? 

Tako je. Zapravo, APU-ovi uopće nisu za gaming konfe, osim možda one najjeftinije (ako netko nema novca za pristojnu kombinaciju cpu+gpu pa si uzme samo APU i onda kasnije stavi pristojan GPU).

Da, naravno da nisu, ja nisam uopce racunao na gaming konfe ispod 4000kn. Zato se desavala intelova integrirana grafika u gameru od 3000. Nismo pokrili taj segment. Ali evo sad ce ga APU-ovi popunit :)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
athlon64 kaže...
191x7 kaže...

Prva i to drastično.

 

Trenutno ti je takvo stanje da jedan Athlon II x4 760K uparen s GeForce GTX 750 Ti košta kao A10 7850K uparen s R7 250 grafičkom (dakle dvije grafičke) a ima skoro duplo veće performanse.

APU-ovi su za entry-lvl gaming, ako se može ne kombinaciju CPU+GPU puno je jače nego APU+GPU (jer za iste novce imaš jednako jak procesor a jaču grafičku).

Dakle realno gledano. Apu-ovi su super izbor za gamerske konfe ispod jedno 2500kn, eventualno 3000. Povise toga je vec i3 + diskretna grafika puno bolji izbor? 

sjećam se kad sam ljetos nekome slagao htpc za 2000kn,i sad kako sam bio totalni idiot po pitanju proceva s integrirkom,to sam morao proguglat,i naletim na neki amd i video kako tip s njim vrti bf3 :D 

fra Krsto Narkoman
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ma integrirane, amd apu i haswell su zakon za manje reze

 

npr ja sa svojim g3220 igram starcraft 2 bez ikakvih problema na 45-50fps (mid postavke, 1280*720 reza)

 

Uglavnom te grafulje dušu dale za jeftine konfe i manje rezolucije, pogotovo ako netko ima stari monitor 17,19 s tim manjim rezama more vrtjeti sve nove igre na pristojnim postavkama

 

Čim budem uhvatio vremena baš budem malo više o tome napisao, testirao sve i okačio negdje :)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2014 22:08 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo podrška za apu-ove je pri kraju. Ostalo mi je sutra još nešto posla pa cemo obijaviti {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Konacno je zavrsena podrzka za APU-ove. Zadovoljan sam kako radi. Sutra tokom jutra cemo obijaviti promjene. Obavijestit cu vas da se poigrate s testiranjem  {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo ga :D, APUovi su tu, agoritam je dodatno izbalansiran. Testirajte pa dajte feedback :)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ja mislim da previše prostora ostavljate za kučišta.

 

Složim konfiguraciju za 4k kn, a on meni stavi od 3100 kn.

 



Moj prijedlog je da se uvede opcija, da se stavi koliko novaca bi se potrošilo na kučište i da onda algoritam sastavlja za ostatak cijene konfiguraciju .



LP!
:) 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
TheMenstalist kaže...

Ja mislim da previše prostora ostavljate za kučišta.

 

Složim konfiguraciju za 4k kn, a on meni stavi od 3100 kn.

 



Moj prijedlog je da se uvede opcija, da se stavi koliko novaca bi se potrošilo na kučište i da onda algoritam sastavlja za ostatak cijene konfiguraciju .



LP!
:) 

Pa istina. Kako kad. Jer trenutni algoritam zbog svog principa rada ne mozemo uciniti maksimalno preciznim. Ali smo ga pokusali ispolirat tako da bude koristan dok mi radimo na iducoj verziji :D. Naravno ako mislis da ti je sastavio pre jeftinu konfiguraciju uvjek se mozes vratiti korak nazad i pokusati malo prilagoditi cifru. Kosta te samo par sekundi vremena {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

2500kn, gaming - http://assemblio.hr/pc/YfIg9Jkp - prejak procesor za tu ploču...

 

Ja bi to ovako sastavio za tu lovu

 

AMD CPU Richland A8-Series X4 6500 (3.5GHz,4MB,65W,FM2) box, Radeon TM HD 8570D
ASRock FM2A75M HD+, FM2
KINGSTON DDR3 (4GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
Western Digital HDD, 500GB-7200RPM-SATAIII
CORSAIR CX 80+ Bronze, 430 Watt

 

ili

 

Procesor Intel Pentium G2020
Asrock s1155 H61M-VG3

KINGSTON DDR3 (4GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
CORSAIR CX 80+ Bronze, 430 Watt
SEAGATE/SAMSUNG HD502HJ (3.5", 500GB, 16MB, SATA II-300)
SAPPHIRE Radeon R7 250 1G GDDR5 BOOST

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
FakeDeath kaže...

2500kn, gaming - http://assemblio.hr/pc/YfIg9Jkp - prejak procesor za tu ploču...

 

Ja bi to ovako sastavio za tu lovu

 

AMD CPU Richland A8-Series X4 6500 (3.5GHz,4MB,65W,FM2) box, Radeon TM HD 8570D
ASRock FM2A75M HD+, FM2
KINGSTON DDR3 (4GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
Western Digital HDD, 500GB-7200RPM-SATAIII
CORSAIR CX 80+ Bronze, 430 Watt

 

ili

 

Procesor Intel Pentium G2020
Asrock s1155 H61M-VG3

KINGSTON DDR3 (4GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
CORSAIR CX 80+ Bronze, 430 Watt
SEAGATE/SAMSUNG HD502HJ (3.5", 500GB, 16MB, SATA II-300)
SAPPHIRE Radeon R7 250 1G GDDR5 BOOST

Tu drugu mozes vrlo lako dobit... Samo trebas prec cifru od 3000kn jer ispod te cifre algoritam  za gamerske konfe gleda samo APU-ove. Zato sto je u vecini slucajeva svota nedovoljna za diskretnu grafiku pa se vise isplati uzeti APU nego intel + intel integrirka. Uostalom svote ispod 3000kn i nisu bas predviđene za gamere... to bi trebale biti uredske i web konfiguracije koje mogu odrađivati osnovne graficke poslove. A tu su APU-ovi najisplatljiviji {#}  http://assemblio.hr/pc/IJNU3LUN

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

pa nije to baš to...jer to je 2gb ddr3 grafa koja je slabija od 1gb ddr5 i slabija od apu grafi...dok ddr5 verzija je bolja od apu

 

250 ddr5 je još ok za igre, sa kombinacijom pentiuma g ili athlona 740 i to sve spada u konfe 2000-2500kn

 

ono, ne svidja mi se što doslovece i dalje loše sustav slaže...i da bi bilo bolje moraš se sam igrati slajderima...lako meni,ali kako onima koji nemaju pojma :D

 

treba još puno bolje to balansirati, ali balansirati iz šusa, lupiš 3soma i da ti da najbolje za to jer ovo i dalje je daleko od najboljega za lovu koju zadaš odma bez diranja slajdera

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

 Kolega jeftinije athlone i fx-eve su mi svi savjetovali da izbacim jer previse trose i griju se. Sto nije problem u skupljim konfiguracijama ali kad se vec ide na 2500 uletit ce tu jeftina MBO od 250-300kn a ne zelimo zapaljene regulacije napona iduci dan... mislim naravno, uvjek mozemo doci na temu osobnih preferenci i izbora. Zato ce iduca verzija aplikacije naprednijim korisnicima nuditi mnogo mnogo opcija kojim sami mogu reci sto preferiraju. Nekome bi se mozda APU vise svidio nego athlon i slabija diskretna, zbog vece efikasnosi i nikakvog grijanja... 

Sada smo se potrudili ispolirati algoritam tako da slaze dobro izbalansirana racunala u svim cjenovnim rangovima. Ali trenutnu verziju algoritma ne mozemo usavrsiti vise nego nam sama logika algoritma dozvoljava. Zato ce iduca verzija biti nebrojeno puta kompleksnija i ubrajati puno puno više parametara pri izboru svake komponente. To ce se dogoditi kroz koji mjesec. Do tada cemo ovu verziju odrzavati up to date sto se komponenti tice tako da imate dostupno nešto korisno :). 

Sto se tice slabijih procesora + diskretne grafike u cjenovnom rangu od 2500kn vidjeti cu mogu li tu sta napraviti. Ako stane jedan 2 jezgreni pentium haswell i neka okej diskretna kartica pokusati cu ih ukombinirati u taj rang. Također vidim da moram ubaciti gtx750ti u bazu podataka {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ovo treba malo bolje :

 

2500 - loše

http://assemblio.hr/pc/0cDlx4Pz

 

3000 - loše

http://assemblio.hr/pc/nM7pSqx6

 

3200 - loše

http://assemblio.hr/pc/C71Ll4Or

 

3500 - dobro

http://assemblio.hr/pc/1qQ1bXeg

 

4000 - loše

http://assemblio.hr/pc/oOgiuZ4T

 

4200 - nema lufta za kutiju

http://assemblio.hr/pc/Eh1ulg4o

 

4500 - daje istu konfu kao gore, i ok je, prolazi :)

 

{#}

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo jedan prihvatljiv komp za igre za manje od 2500 Kn (kada već tražiš za tu cifru), naravno bez kućišta i DVD uređaja jer to na sajtu koji pravite nema.

 

1 x Asrock FM2A55M-VG3+ - AMD A55 Hudson D2, M-ATX, Solid Capacitor

1 x Procesor AMD Trinity Athlon II X4 750K 3.40GHz 4cores

1 x DDR3 4GB (1x4GB) Kingston, 1600MHz, CL9, Hyper X, KHX1600C9D3B1/

1 x TOSHIBA 500GB, 7200rpm, SATA 6 Gb/s, 32MB, DT01ACA050

1 x Napajanje Chicony HPA-400W, Advanced Highly HPA Series

1 x Sapphire R7 250 1GB GDDR5 Boost, 1GB GDDR5 128bit, 28nm

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov

a sta je sa intelom? niti jedan procesor od njih, narocito kad stavim konfiguraciju za gaming

It's not who u are, it's who u know.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2014 12:46 (Obi Wan).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Obi Wan kaže...

a sta je sa intelom? niti jedan procesor od njih, narocito kad stavim konfiguraciju za gaming

Zato jer je AMD bolja opcija u jeftinjim konfiguracijama s obzirom na ulozeno/dobiveno.

LoL acc THCJoshi
12 godina
odjavljen
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

ovo rezerviranje novca za kuciste izbacite bezveze je 
jer ne mozete znat kakvo kuciste korisnik hoce

Ako kupujem kuciste za 600kn ,a imam 5000kn onda je ocito da imam 4400kn za komponente

to si valjda svatko zna izracunat

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Jonja kaže...
Obi Wan kaže...

a sta je sa intelom? niti jedan procesor od njih, narocito kad stavim konfiguraciju za gaming

Zato jer je AMD bolja opcija u jeftinjim konfiguracijama s obzirom na ulozeno/dobiveno.

to je nesto sto sam korisnik treba odlucit. paralelno daj obe konfiguracije sa amd/intel procesorima, kao i sa amd/nvidia grafickim karticama.

It's not who u are, it's who u know.
13 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
Arnold Layne kaže...

ovo rezerviranje novca za kuciste izbacite bezveze je 
jer ne mozete znat kakvo kuciste korisnik hoce

Ako kupujem kuciste za 600kn ,a imam 5000kn onda je ocito da imam 4400kn za komponente

to si valjda svatko zna izracunat

 

 

Bolje bi bilo staviti opciju kojom možeš birati hoćeš li da kućište bude uključeno ili nećeš.

 

Ista stvar je i s preferiranjem pojedinog proizvođača. Njalakše bi bilo omogućiti opciju da biraš između Intela-AMD-a ili nVidie-AMD-a ili da se konfiguracija složi optimalno.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Pohvale na izvrsnoj ideji i realizaciji!

 

Samo jedan prijedlog (sa strane usabilitya): ako vam je cap (treshold) cijene od 2000-25k,

onda to naznačite odmah (u input fieldu zasivljeno, ispod fielda, sa strane) - ovako samo unio

cijenu od 1500kn i dobio poruku da je min. iznos 2k.

 

Ovo je česti problem kod raznoraznih registracija: upišeš 5 znakova za lozinku, a

onda dobiješ obavijest da lozinka treba imati min 6 znakova :)

 

Još jednom - svaka čast i puno sreće u daljnjem radu! ;)

 
5 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

ISK vas je stavia u novi tekst...tek sad vam je stranica dostigla vrhunac xD http://informaticar.eu/222-poker-asova/

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
kivic15 kaže...

ISK vas je stavia u novi tekst...tek sad vam je stranica dostigla vrhunac xD http://informaticar.eu/222-poker-asova/

Da hahaha. Danas nam je javljeno da cemo dobit clanak na ISK. Idem citat hahhaha ovo mi moglo bit vrhunski {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

na početku san se upita ''di ovo vodi?!'',al kasnije sam skužia screenshot xD

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Super napredujete dečki. Nastavite tunirati algoritam odabira komponenti:

npr. u donjem primjeru na slikama (glavni odabir radna stanica + malo pojačana grafika) složilo se računalo gdje je rezervirani dio za kućište 63 kn.

 

Suprotno mišljenjima gore, mislim da bi u računalo trebali uključiti i kućište, jer onaj tko smatra da zna složiti taj će sam birati komponente, a onaj tko nezna tome treba cijela kanta.

Odaberite par funkcionalnih kućišta prema nekim cjenovnim razredima i ubacite u konfiguraciju ovisno o ukupnoj cijeni, bez dodatnog kompliciranja/odabira, slično kao kod napajanja.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice