FER - pitanje

poruka: 4
|
čitano: 2.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
FER - pitanje
Pozdrav. Učenik sam 4. razreda Tehničke škole Sisak, i nikako se odlučiti koji fakultet upisati. Cijela obitelj mi govori FER, ali mislim da mi fali znanja iz matematike i fizike. Naime, u ove 4. godine imao sam poprilično blage profesore iz ta dva predmeta, i očekivano, ne briljiram u njima (prve dve godine sam imao 3 iz oba predmeta, a u trećoj 4, također iz oba predmeta). Jako me zanimaju računala, i planiram se baviti programiranjem, koje već sad učim. Prva dva razreda sam prošao sa 4.2 i 4.4, a treći sa 4.8, a nikada u školi nisam učio (frendovi misle da lažem, ali sam samo slušao na satovima i sve tako naučio). E sad, s obzirom da svi pričaju kako su na FER-u matematika i fizika mukotrpne, strah me da nemam dovoljno predznanja iz tih predmeta za takav fakultet. Inače, vrlo dobro se kužim u računala i večinu stvari vezane uz njih, pa mi taj stručni dio nije ni najmanji problem. Počeo sam se pripremati za maturu iz matematike i fizike, možda malo kasno ali svaki dan imam instrukcije. Zanima me, vrijedi li pokušati? Naravno, podrazumijeva se da ću redovno učiti i dat sve od sebe.
15 godina
offline
FER - pitanje

Upisi fer odmah ti je filozofski tamo dakle ima piletine. Iako u zadnje vrijeme nije bila loša ponuda ni lokalno. Oke menza, diplomski sprdnja, dobra para poslije, sve u svemu za preporučit.

 

Sto se tice prolaženja jedino sta te može spriječiti je da dobiješ društveni život, dakle win win.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 16:51 (Dojitza).
2 godine
neaktivan
offline
Re: FER - pitanje
Mislim da se društvenog života moram prvo riješit ako ću upisivati fer :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER - pitanje
Buc22 kaže...
Pozdrav. Učenik sam 4. razreda Tehničke škole Sisak, i nikako se odlučiti koji fakultet upisati. Cijela obitelj mi govori FER, ali mislim da mi fali znanja iz matematike i fizike. Naime, u ove 4. godine imao sam poprilično blage profesore iz ta dva predmeta, i očekivano, ne briljiram u njima (prve dve godine sam imao 3 iz oba predmeta, a u trećoj 4, također iz oba predmeta). Jako me zanimaju računala, i planiram se baviti programiranjem, koje već sad učim. Prva dva razreda sam prošao sa 4.2 i 4.4, a treći sa 4.8, a nikada u školi nisam učio (frendovi misle da lažem, ali sam samo slušao na satovima i sve tako naučio). E sad, s obzirom da svi pričaju kako su na FER-u matematika i fizika mukotrpne, strah me da nemam dovoljno predznanja iz tih predmeta za takav fakultet. Inače, vrlo dobro se kužim u računala i večinu stvari vezane uz njih, pa mi taj stručni dio nije ni najmanji problem. Počeo sam se pripremati za maturu iz matematike i fizike, možda malo kasno ali svaki dan imam instrukcije. Zanima me, vrijedi li pokušati? Naravno, podrazumijeva se da ću redovno učiti i dat sve od sebe.

Vrijedi pokušati ako je to ono što te uistinu zanima. Mogu ti odmah reći da samo prisustvovanje predavanjima nije ni blizu dovoljno za prolaz, to je velika razlika u odnosu na srednju školu. Štoviše, predavanja nisu ni obavezna. Jedino je bitno, i ključno za prolaz, koliko ćeš vremena uložiti u samostalan rad (vježbe, zadaće, labosi...). To je ono što se traži od tebe. Ako si dovoljno discipliniran da znaš kad trebaš učiti i kad se možeš zafrkavati (odnosno ako znaš dobro raspodijeliti vrijeme), ne bi trebalo biti problema. Također, imaj na umu da na FER-u nećeš imati previše prakse (kao što je to slučaj na Algebri ili TVZ-u), veći je naglasak na akademskom/znanstvenom pristupu računarstvu. U principu, uče te kako razmišljati da bi to kasnije mogao primijeniti na rješavanje raznih problema. Što se tiče same matematike na FER-u, meni je od znanja iz srednje koristilo jedino to što smo pred kraj četvrtog razreda obradili derivacije i integrale (gimnazija). Iako i to je možda 5% od onog što smo kasnije radili na faksu. Ne znam kakav je program za tehničke škole.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice