Ok ako neznam..kako da saznam šta je sve u pozadini?
Svchost.exe, virus zar ne?
- poruka: 162
- |
- čitano: 90.166
- |
- moderatori:
pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
Jedino što meni pada na pamet je uključit neko praćenje, da vidimo što se događa (dan-dva).
Dakle....
Start - Control Panel - Administrative Tools - Performance Monitor.
Lijevo odaberi "Data Collector Sets" pa onda "User defined". Desni klik bilo gdje na desnoj strani - "New data collector set". Otvorit će ti se wizard.
Daj mu neko ime npr. Bug trace. Ostavi na Create from template. Next. Odaberi "System Performance". Next. Path ostavi kako je. Next. Na zadnjem koraku odaberi drugu opciju "Start this data collector now". Finish. Desni klik na taj Collector, "Propeties". Odi na Stop Condition tab. Postavi ga na 24 sata, Ok.
Pozatvaraj sve i pusti do sutra navečer tj. radi normalno na PCju. Sutra otvori folder (Reports - > User defined -> naziv reporta - > klik na zadnji -> pogledaj gore u alatnoj traci i nađi ikonicu foldera (zadnja) "Open data folder") i cijeli sadržaj zipaj, stavi na npr. Mediafire i daj link da vidimo što je bilo.
Ok znači sve normalno radim samo što sam uključio praćenje?
A gasit komp u tih 24h?
Slobodno ga ugasi. Data Collector bi trebao normalno krenuti nakon reboota.
Da, radi kao i do sada tj., kao da Collector nije ni upaljen. Dakle, normalna, day-to-day uporaba. Radi sve što inače radiš.
Može,svakako ću probati pa se javim!
Hvala! :)
Treba ipak računalo stalno raditi,bez gašenja.
Budem već jedan dan to isprobao.
Imaš ti svašta na kompu kaj ti radi u pozadini od instaliranih programa do windowsovih servisa...
Možda da i ne znaš, neki programi ti vrše neki "real-time" monitoring ( od programa za optimizaciju do zaštitnih programa ), jesi znao da ti dva "real-time" modula zaštite mogu stvarati probleme?
Npr: Imaš uključen Win Defender i neki AV program koji ga nije automatski ugasio prilikom svoje instalacije! Čak neki programi za čišćenje i održavanje PC-a u sebi imaju neke kakti zaštitne module a da toga nisi niti svjestan!
Uvijek gledaj da nemaš instalirana dva programa koja vrše istu stvar!
Prouči si također "Black Viper’s Windows 7 Service Pack 1 Service Configurations" i možeš napraviti manualni "Tweak" servisa tako da ih pogasiš ili staviš na "Manual" (preporučio bih ti prvo "SAFE" kolonu)
Evo recimo na mom PC-u ( slike) koliko ima svchost-ova a proc je na 0-1%
Eh da, pokreni CCleaner i vidi pod (Tools/Startup) kaj ti se sve diže sa sustavom (iznenadit češ se kaj sve tu može biti) samo pripazi da ukloniš samo ono što znaš a ono za šta nisi siguran radije samo disejblaš pa po potrebi kasnije možeš ponovo enejblat
reinstalirao sam windowse i sada je sve u redu. :)
Eto, to je bilo vjerojatno najlakše
Pazi sada da ga opet ne zagušiš raznim glupostima, instaliraj samo najnužnije programe i nikako dva koja služe istoj svrsi a pogotovo ako imaju neki "real-time" servis!
Nakon instalacije AV programa,provjeri da li ti je Win.Defender ugašen (ako nije ugasi ga)!
Također se kloni programa za čišćenje i optimizaciju koji u sebi imaju module za automatsko čišćenje,defragmentiranje,monitoring RAM-a, zaštitu itd.
Meni već godinama CCleaner služi bez greške, očistim sa njime jednom mjesečno a možeš i češće.
Isključio sam indexiranje,Search Indexing,premjestio temp folder na drugi HDD jer mi je OS na SSD-u, modificirao "page-fajl" da ga winsi ne koriste automatski po želji, Prefetch,Superfech...Googlaj malo Tweakanje win-7...
Winsi mi rade tip-top
dada..znam.. :)
tnx
Ovaj problem sa svchost.exe riješava: reinstaliranje windowsa,brisanje svih programa(pa onda install 1 po 1 da se vidi koji puno koristi resurse) ili napraviti recovery/restore ,naravno ako imate backup.
Prije bih rekao da je prevencija od ovog problema ne instalirati "codec" koji ti nude adult web stranice kao i web stranice koje nude piratski software, kojekakve cheats za igre i ključeve.....
j**** prevenciju,kad krenu problemi s tim onda se možeš j****
j**** prevenciju,kad krenu problemi s tim onda se možeš j****
Još se buniš?! Poslje j***** nema kajanja!
Jesi lud!!
imam jedan problem na svom urđaju htc one v.. vec neko vrijeme mi uzasno sporo ucitava poruke,a ono sto mene izrazito zivcira je to sto sto poruku primim tek sat vremena nakon sto mi je poslana.. zaista ne znam zasto mi se to događa,postoji li mogucnost virusa..
A sto se tice tog svchosta lijepo je prikazano u slikama. Ako imate 4GB Rama netreba vam superprefech opet gogle vam je frend ili reinstal winsa jer se taj problem uvjek pojavljuje nakon instalacije podosta programa i njihovim uklanjanjem jer ostaju posvuda trqgovi i super prefetch pokusava ono sto je i namjenjen sa necim nepostojecim pri cemu upotreba rama zna skociti u gorem slucaju i do 1GB
Stoga i jest pravilo reinstal win za osvjezavanje Os-a.
Sad lijepo pustite da tema zamre
Imam problem,danas mi laptop gledam nesto previse usporen,jedva usao u task manager ( windows 7 64 bit ) kad ono ram zakucan u 4 gige skoro i svchost.exe gguta radne memoriju.
Imam MSE security + Premium malwarebytes i nesta ne detektiraju,malo kopao po services i wlanautoconfig mi jede toliko rama,ako ga iskljucim nemam wise wifi jer taj proces trazi aktivne wifi mreze da se spojim.
Sta raditi,do sad nikakvih problema,skenirao sa MSE nista ne moze naci,malware pocistio trojanca,ali opet isti vrag...
Možda imaš još gamadi na kompu
Ovako.Nakon instalacije jedne igrice skuzio sam da je broj rama prevelik.Imam 8Gb,a radilo je oko 3Gb sa i najmanjim procesima.Prije toga je mozda bilo 1.7Gb rama pa sam skuzio da je u necem problem.Guglao sam i skuzio da je nesto sa svchost.exe ,kada u servicesu nadam sto radi taj svchost,neznam koji je problematican,koji bi trebao izbrisati...Inace svi kazu nadite koji svchost stvara probleme i samo ga izbrisite,a meni je svaki u System32.Jel se moze to nekako propraviti,tj. da smanjim potrošnju rama.
Evo ps:
Inače PC mi radi znatno usporenije,npr. FL Studio je poceo malo stekat inace je sve normalno radilo.Zuji vise,i u zadnje vrijeme se poceo mal cudno ponasat,treba duze da se nest tvori i tako...Inace radio sam restore i vratio sam ga za 2 tj. i tada nisam imao problema nikakvih,i nije se ništa promjenilo.Nadam se da sam dobro objasnio.
Pa prema slideru imaš pun k procesa, klikni na naziv stupca da ti poreda zauzeće rama po veličini pa onda napravi SS po redu. Ne mora značit da je svchost.
Btw. apsolutno sve pozvatvori pa onda to napravi.
Evo,samo što je jedino lightshot bio upaljen zbog psa.Pokušao sam što više ogasiti programa.
Evo,samo što je jedino lightshot bio upaljen zbog psa.Pokušao sam što više ogasiti programa.
Kolko ja vidim u tvojim procesima, tu je jedan AVG antivirus proces i jedan Avast AV proces.Šta ti imaš od Antivursa instalirano, koji program zapravo ili je jedan od ta dva procesa neki zaostatak od loše deinstalacije?Ako imaš dva Antivirusa na Windowsima, onda odma obavezno deinstaliraj jedan od ta dva programa.
Sinko, CCleaner
TOOLS-> Startup pogasi sve te gluposti koje ti netrebaju.. pobogu imas 82 procesa koja ti rade doslovno nista a trose memoriju.
Usput i ocisti pc od temporary fileova, koliko gluposti imas instalirano nebi me cudilo da ti nadje 10 gb smeca.
Jesam.Gledao sam sto da maknem od tih 82 procesa.Vecina ih je u system32,sve sam probao ugasit što mi neće trebati osim lightshota i 79 je najmanje.Od tih 79,12 ih se zove svchost.exe http://prntscr.com/6wazyc
*Ne razumijem se u ovo uopce.tek sam jucer saznao zasto mi je tako visom ram.Tako da ce mi trebat pomoc,hvala.
Svchost imaju svi i to nekoliko komada jer su to sistemski procesi i oni se ne gase napamet.
Evo kako je kod mene
Ako imas nekog napasnika to treba otkriti, da li si skenirao PC s nekim programom?Ako zelis moze se komp pogledat s jednim program pa da se vidi ako je zarazen i gdje je problem.
Skini FRST i stavi ga na desktop.
Zatim ga pokreni i oznaci opciju Addition.txt i nakon toga klikni na Scan.
Kad program zavrsi dobit ces 2 LOG fajla koja ces uploudat na Speddyshare, zatim kopiraj te linkove i zapijepi ih ovdje da se mogu skinuti.
Jesam.
http://speedy.sh/9qY7f/FRST.txt ovo je FRST.txt
http://speedy.sh/AFah7/Addition.txt ovo je Addition.txt
Hvala.
Javio sam forumasu Total pa ce ti on to bolje objasnit.
Samo se strpi i nemoj nista cackat.