Samsung Galaxy Note20

poruka: 113
|
čitano: 49.881
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Samsung officially announced the new Galaxy flagship yesterday, the Galaxy Note 20 and Galaxy Note 20 Ultra .

It seems almost certain that at least one model will be released as a fall/winter model in Japan.

Now, with regard to the Galaxy Note 20 series, it seems that Samsung itself is already anticipating a slump in unit sales.

According to GIZMOCHINA, Samsung says that it has 20% fewer components for the Galaxy Note 20 series compared to the previous year .

This means Samsung itself has already predicted that sales of the Galaxy Note 20 series will fall significantly below last year's model.

By the way, although it is not an official number, some analysts say that the sales of the Galaxy S20 series have fallen by at least 30% compared to the average year, and by about half.

Compared to this, is it surprisingly bullish that the 20% decrease in sales is due to the fact that the new corona is still raging worldwide? It may be.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
Ma u biti nije bitno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 4:18 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Jos jedan samsung za preskocit. Jebo ih exynos. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note20
Ali ona grba od kamere na Ultra... Poslužit će kada zasvrbi iza leđa
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Da malo reanimiramo temu.... Vidim da svi naši operateri nude verziju uređaja sa 256gb interne memorije, tako da je to za sada očito jedina verzija dostupna na našem tržištu....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
snake44 kaže...

Da malo reanimiramo temu.... Vidim da svi naši operateri nude verziju uređaja sa 256gb interne memorije, tako da je to za sada očito jedina verzija dostupna na našem tržištu....

 512GB ti ima T-com Ultru

13 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Stigao mi Note 20 Ultra (iz A1).

 

Koristim ga samo 2 dana, evo kratkih dojmova:

- dok sam radio inicijalni setup, mob se toliko zagrijao da ga je neugodno bilo držat u ruci

- veličina je ok, nije ništa zastrašujuće veliko, ja ionako imam manje ruke pa za neko tipkanje ionako koristim obje ruke pa mi ovo ne predstavlja nikakav problem

- ekran fenomenalan

- kamera tako tako, očekivao sam puno bolje

- bateriju ne bi još komentirao, neka prođe desetak dana. Iako brzo punjenje moram pohvalit, stvarno se osjeti (imao sam Huawei P20 pro sa ful brzim punjenjem, onda kratko na par mjeseci Samsung S9+ gdje mi je bilo ful sporo punjenje).

 

Javim kroz desetak dana više informacija

 
2 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
snake44 kaže...

Stigao mi Note 20 Ultra (iz A1).

 

Koristim ga samo 2 dana, evo kratkih dojmova:

- dok sam radio inicijalni setup, mob se toliko zagrijao da ga je neugodno bilo držat u ruci

- veličina je ok, nije ništa zastrašujuće veliko, ja ionako imam manje ruke pa za neko tipkanje ionako koristim obje ruke pa mi ovo ne predstavlja nikakav problem

- ekran fenomenalan

- kamera tako tako, očekivao sam puno bolje

- bateriju ne bi još komentirao, neka prođe desetak dana. Iako brzo punjenje moram pohvalit, stvarno se osjeti (imao sam Huawei P20 pro sa ful brzim punjenjem, onda kratko na par mjeseci Samsung S9+ gdje mi je bilo ful sporo punjenje).

 

Javim kroz desetak dana više informacija

 

 

Iskreno iznenadilo me ovo oko kamere., a mob se zna zagrijat kad se radi setup i meni je to normalno.

 

Čekam detaljniju recenziju nakon 10 dana jer mene zanima Ultra kao službeni mob.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 11:16 (R36).
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Uzeo sam note20 ultra u prednarudžbi.

 

Sad pokušavam registrirati preko Samsung members za slušalice međutim nigdje nema te opcije.

 

Podrška se ne javlja.  Prošle godine je isti problem bio kad su dijelili AKG, tamo ime nije prolazio.

 

Ako opet muljaju točno ga vraćam i uzimam import verziju sa Snapdragonom.

Za sada neuspješno sve.

Također kod registracije uređaja piše da je već registriran.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 19:40 (Strelok).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

I meni je jučer ujutro došao Ultra model - inače, imam i S20 Ultru.

 

Ono što me totalno razočaralo je baterija, doslovno je očajna. Posložio ga, instalirao sve što trebam, ispraznio-napunio i krenuo od 100%...doslovno curi nenormalno.

 

Na S20U mi recimo izdrži do 16h popodne bez beda, ovo je već oko 13h bilo mrtvo - s praktički istim načinom korištenja.

 

Ekran mi je zercu lošiji nego na S20U jer na istim postavkama (1080p/120hz/Vivid) boje su nekako ispranije, nemaju tu toplinu.

 

Autofocus kao i shutter lag je dosta bolji nego na S20, ostalo je manje više sve isto - što sam i očekivao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 15:06 (Purger155).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Uspio rijesiti trajanje baterije na Noteu. Kad sam ga prvi dan uzeo, napravih migraciju s S20 na njega preko onog Smart Switch backup kurca jer mi se nije dalo raditi sve ispocetka.

 

Jucer, nakon sto je do 18h bio 3x na punjacu, popizdio, slistio full wipe preko recoverya i telefon se doslovno preporodio

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20

Je li možeš molim te napisati točno kako si šta napravio? Nisam se dugo bavio tim stvarima pa neznam....

Jesi li na koji način spremio sve sa mobitela, ili se nakon full wipea mora sve ponovno namještat?

13 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Moj kratki osvrt na mobitel nakon korištenja tjedan dana:

 

- Ekran fenomenalan, boje, gustoća piksela, sve je odlično. Koristim ga na 120hz. 

- Za metodu otključavanja koristim fingerprint scanner, do sada nisam to nikad koristio i mogu reć da nije loše. Sporije je od face recognitiona kojeg sam koristio na prošlom mobu ali ovo mi je za sad ok. Postoji mogućnost registracije više prstiju.

- Kamera ajde i nije tako loša kao što sam na prvu mislio, ionako mi kamera nije nešto pretjerano bitna budući da više volim slikati dslr fotićem. Iako mobitel dođe zgodan kada nemam fotić sa sobom. 

- S pen odlična. Stvarno je dobar osjećaj pisanja. Za sada ne koristim još previše, nadam se da će mi više ući u naviku jer šteta da stoji. Kad smo kod s pena, aplikacija samsung notes je odlična, a mislim da će bit još bolje kada bude integracija sa Onenote koju inače koristim na kompu stalno. Integracija je najavljena krajem godine. 

- Samsungov softver sasvim solidan, nemam zamjerki. 

- Baterija. Ajme meni.... Krenimo redom, upaljeno mi je: ekran 120hz osvježavanje, wifi, bluetooth, mobilni internet, lokacija, always on display. Budim se u 6, idem spavat u 23. Ovo mi je inače ujedno i privatni i poslovni mob. Poslovno se koristi u pravilu 8-16 i to su većinom pozivi i tu i tamo viber poruke. Privatno koristim povremeno za facebook, youtube, spotify,  i malo kamera, uglavnom jako malo screen on time... A baterija katastrofa...minimalno 2 punjenja dnevno. evo jučer u 11:30 napunjen na 100%, a navečer pred spavanje mob na 25%, znači 75% izgubio a na ništa praktički, slab dan korištenja i poziva i slično. Jedino šta je dobro šta punjač relativno brzo napuni pa ajde to ga malo spasi. Inače mislim da i mene čeka full wipe kao i kolega šta je gore napisao....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
Kupiš mob od par tisuća kuna i moraš se igrati s wipe-anjem. Pa gdje toga ima?
Jurica Gregurović
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
Purger155 kaže...

Uspio rijesiti trajanje baterije na Noteu. Kad sam ga prvi dan uzeo, napravih migraciju s S20 na njega preko onog Smart Switch backup kurca jer mi se nije dalo raditi sve ispocetka.

 

Jucer, nakon sto je do 18h bio 3x na punjacu, popizdio, slistio full wipe preko recoverya i telefon se doslovno preporodio

 Ja nikad u životu nisam napravio switch sa starog na novi mob. Svaki mob krećem slagat ispočetka. Pa to je čar svega.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 10:22 (R36).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
snake44 kaže...

Moj kratki osvrt na mobitel nakon korištenja tjedan dana:

 

- Ekran fenomenalan, boje, gustoća piksela, sve je odlično. Koristim ga na 120hz. 

- Za metodu otključavanja koristim fingerprint scanner, do sada nisam to nikad koristio i mogu reć da nije loše. Sporije je od face recognitiona kojeg sam koristio na prošlom mobu ali ovo mi je za sad ok. Postoji mogućnost registracije više prstiju.

- Kamera ajde i nije tako loša kao što sam na prvu mislio, ionako mi kamera nije nešto pretjerano bitna budući da više volim slikati dslr fotićem. Iako mobitel dođe zgodan kada nemam fotić sa sobom. 

- S pen odlična. Stvarno je dobar osjećaj pisanja. Za sada ne koristim još previše, nadam se da će mi više ući u naviku jer šteta da stoji. Kad smo kod s pena, aplikacija samsung notes je odlična, a mislim da će bit još bolje kada bude integracija sa Onenote koju inače koristim na kompu stalno. Integracija je najavljena krajem godine. 

- Samsungov softver sasvim solidan, nemam zamjerki. 

- Baterija. Ajme meni.... Krenimo redom, upaljeno mi je: ekran 120hz osvježavanje, wifi, bluetooth, mobilni internet, lokacija, always on display. Budim se u 6, idem spavat u 23. Ovo mi je inače ujedno i privatni i poslovni mob. Poslovno se koristi u pravilu 8-16 i to su većinom pozivi i tu i tamo viber poruke. Privatno koristim povremeno za facebook, youtube, spotify,  i malo kamera, uglavnom jako malo screen on time... A baterija katastrofa...minimalno 2 punjenja dnevno. evo jučer u 11:30 napunjen na 100%, a navečer pred spavanje mob na 25%, znači 75% izgubio a na ništa praktički, slab dan korištenja i poziva i slično. Jedino šta je dobro šta punjač relativno brzo napuni pa ajde to ga malo spasi. Inače mislim da i mene čeka full wipe kao i kolega šta je gore napisao....

I ja koristim privatno i poslovno Huawei P40 Pro. 4G na obje kartice.

90hz, bluetooth - Sat GT2 spojen cijelo vrijem na njega s očitavanjem, mobilni internet, AOD, + sinkronizacija s Huawei Coludom, 2 e-maila. Poslovno i ja koristim od 08-16h s tim da imam barem dnevno 1h, sat i pol poziva. Whats app koristim na najjaće jer imam gro grupa, you tube, kamera, instagram, Opera pretraživač. S tim da imam od Xiaomia screen saver aktivni koji mi troši barem u 24h 5% baterije.

Nema teorije da ga uspijem isprazniti ili da ga punim dva puta na dan. Dođem doma s posla oko 17h i imam barem još 55% baterije. Navečer kad idem spavat između 23-01 imam još 25% baterije.

 

Aj isključi lokaciju pa vidi.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
R36 kaže...
Purger155 kaže...

Uspio rijesiti trajanje baterije na Noteu. Kad sam ga prvi dan uzeo, napravih migraciju s S20 na njega preko onog Smart Switch backup kurca jer mi se nije dalo raditi sve ispocetka.

 

Jucer, nakon sto je do 18h bio 3x na punjacu, popizdio, slistio full wipe preko recoverya i telefon se doslovno preporodio

 Ja nikad u životu nisam napravio switch sa starog na novi mob. Svaki mob krećem slagat ispočetka. Pa to je čar svega.

 Ma ovisno šta odabereš preko Smart Switcha. Ja sam si odabrao kopiranje gallery, call history, i aplikacije koje mi trebaju. S time da on ne kopira aplikacije nego ajmo reć daje nalog mobitelu koje aplikacije mora skinut sa play stora. Tako da mi nije jasno kako smart switch može toliko sjebat mob... ali ako je do njega onda ću napravit wipe.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
snake44 kaže...
R36 kaže...
Purger155 kaže...

Uspio rijesiti trajanje baterije na Noteu. Kad sam ga prvi dan uzeo, napravih migraciju s S20 na njega preko onog Smart Switch backup kurca jer mi se nije dalo raditi sve ispocetka.

 

Jucer, nakon sto je do 18h bio 3x na punjacu, popizdio, slistio full wipe preko recoverya i telefon se doslovno preporodio

 Ja nikad u životu nisam napravio switch sa starog na novi mob. Svaki mob krećem slagat ispočetka. Pa to je čar svega.

 Ma ovisno šta odabereš preko Smart Switcha. Ja sam si odabrao kopiranje gallery, call history, i aplikacije koje mi trebaju. S time da on ne kopira aplikacije nego ajmo reć daje nalog mobitelu koje aplikacije mora skinut sa play stora. Tako da mi nije jasno kako smart switch može toliko sjebat mob... ali ako je do njega onda ću napravit wipe.

 Nešto slično ti se meni dogodilo na Note 9...stisnuo sam za skidanje veću količinu aplikacija odjedanput. Negdje oko 30 komada. Kao da mi se Google play zblesirao...zagrijao se jako i kad se to sve skinulo baš je imao lag.

 

Onda sam vidio da to nema smisla, sve pobrisao i ručnu 5 po 5 aplikacija instalirao. I tad je sve bilo ok.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note20

Čitajuci komentare dođe se do spoznaje da mobitel koji kosta ko necije 3 prosjecne place ima vise mana od kineza koji dode 2500kn... 

Treba bit realan a vjerojatno cu bit popljuvan zbog toga i rec da je mobitel sr***e obzirom koliko kosta a sto se za to dobije... 

Uf da ekstra cijena opravdava olovku how yes no 99% ljudi ce to koristit kako ja koristim dolce gusto aparat samo za blagdane.

Da to nije Samsung note svi bi ga popljuvali ovako je 👌  nemoze bolje tj jedino sto moze bolje odnosno vise je cijena 😂  OVCE... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
Horatio_Hornblower kaže...

Čitajuci komentare dođe se do spoznaje da mobitel koji kosta ko necije 3 prosjecne place ima vise mana od kineza koji dode 2500kn... 

Treba bit realan a vjerojatno cu bit popljuvan zbog toga i rec da je mobitel sr***e obzirom koliko kosta a sto se za to dobije... 

Uf da ekstra cijena opravdava olovku how yes no 99% ljudi ce to koristit kako ja koristim dolce gusto aparat samo za blagdane.

Da to nije Samsung note svi bi ga popljuvali ovako je 👌  nemoze bolje tj jedino sto moze bolje odnosno vise je cijena 😂  OVCE... 

 

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
Danas sam se malo igrao s NU i mobitel je definitivno prevelik za mene. A torbicu ne nosim zbog mobitela, nema šanse.

Al jedna stvar mi stalno ostaje misterij, ne tiče se Samsunga nego Google-a.
Pa kaj taj j. Google ne zna napraviti Chrome preglednik na Androidu a da ne šteka i zatrzava? Uopće ne kužim. Na iOS-u radi super pa mi nije zbilja jasno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 14:18 (NorthBlue).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
NorthBlue kaže...
Danas sam se malo igrao s NU i mobitel je definitivno prevelik za mene. A torbicu ne nosim zbog mobitela, nema šanse.

Al jedna stvar mi stalno ostaje misterij, ne tiče se Samsunga nego Google-a.
Pa kaj taj j. Google ne zna napraviti Chrome preglednik na Androidu a da ne šteka i zatrzava? Uopće ne kužim. Na iOS-u radi super pa mi nije zbilja jasno.

Meni osobno postaje nezgrapno sve veće od max nekih 6.5 inča. Bilo bi lijepo da su na "obični" Note20 stavili nešto manji zaslon od nekih 6.3 inča kao šta ima Note10, a i dalje bi imali Note20 Ultra s većim zaslonom.

 

Šta se Chromea tiče, prebacio sam se na novi Firefox na Androidu i na Windowsu i više-manje ništa mi ne nedostaje.

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
Evo tu se dobro vidi razlika, najveća stavka baterija :

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Ima li tko problema sa autofocusom? Ja imam često, i to samo na glavnoj kameri (znači na ultrawide i telefoto radi odlično). Jednostavno neće fokusirati koliko god ja stiskao po ekranu i određivao mu točku fokusa. Cijeli camera bump je čist tako da to nije razlog....

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20
snake44 kaže...

Ima li tko problema sa autofocusom? Ja imam često, i to samo na glavnoj kameri (znači na ultrawide i telefoto radi odlično). Jednostavno neće fokusirati koliko god ja stiskao po ekranu i određivao mu točku fokusa. Cijeli camera bump je čist tako da to nije razlog....

 

 

Koliko ja znam UW nema AF.

15 godina
offline
Samsung Galaxy Note20

Je li uzimao netko zaštitnu masku za Note20 ultra? Trebam neku preporuku. Original kvadrat maska mi se sviđa, ali su te original maske preskupe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20

Ja sam uzeo ove dvije:

https://www.spigen.com/collections/galaxy-note-20-ultra/products/galaxy-note-20-ultra-case-thin-fit?variant=32478410407983

https://www.spigen.com/collections/galaxy-note-20-ultra/products/galaxy-note-20-ultra-case-liquid-air?variant=32478422761519

 

Trenutno koristim ovu prvu (Thin fit), tj. koristit ću je dok se ne potroši pa onda preć na ovu drugu. 

 

Ukratko, zadovoljan sam, rubovi su baš čvrsti, ne skroz kruti, nego taman koliko treba bit za rubove. isto tako i pozadina. Jedinu zamjerku imam za gornji i donji dio mobitela, znači futrola je mrvicu uzdignuta u odnosu na ekran, cca 1-2mm i to onda uzrokuje skupljanje prašine, pogotovo na zvučniku gore. Tako da to čistim svako toliko. Thin fit ima pozadinu onako mat boje tako da ostaju otisci, ali se lako i obrišu. 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20

Ma uzeo sam već original silikonsku ali hvala svejedno. Ispala me 20€ (kupio vani). Prednost je što sam ju vidio u živo, a nije mi se dalo eksperimentirati s 3rd party jer nije baš da su puno jeftinije. Kako si zadovoljan općenito s mobitelom? Ja sam prešao s OnePlus6 i nekako sam možda očekivao više. Iskreno, uzeo sam ga samo zato jer me ispao 5000kn tako da se ne žalim. Gledao sam note10+ ali na njuškalu za polovni sam trebao dati 4200-4500 tako da sam na kraju uzeo ovaj novi.

Koristiš li 120Hz? Nekako mi je bezveze da moram birati između veće rezolucije i refresh rate-a, to je još jedan veliki minus za uređaj koji košta preko 10000kn.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note20

Pa mogu reći da sam zadovoljan. U početku je bilo malo borbe sa baterijom dok se nije stabilizirala. Sada mi izdrži dan (ionako ne očekujem od današnjih smartphona da ide preko jednog dana...). Koristim 120Hz, što se tiče rezolucije, ja ne vidim razliku između fhd+ i wqhd+. 

 

Jedino sam očekivao da ću više koristit olovčicu, nažalost je dosta rijetko koristim. prvenstveno sam je htio koristiti za pisanje zabilješki u onenoteu umjesto rokovnika, ali realno, površina ekrana je i dalje dosta mala (napominjem, mala je za pisanje), kao i sama olovka koja je pretanka, tako da za neko ozbiljno pisanje nije baš praktično. Meni je i dalje brže napisati nešto putem tipkovnice nego vadit olovku i pisati ručno.

 

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note20

znači ovo što sam pročitao nema smisla da idem s note 10+ na note 20+. da li je netko root već note 20 :D 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice